Jump to content

Vero Tablet Tab A9724


Alex_1892
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλά αυτοί που είναι εκτός Αθηνών το ίδιο δεν θα κάνουν ?εγώ απο βόλο πρέπει να χαλάσω πάνω απο 50-60 ευρώ για να το πάω ο ίδιος και αν το στείλω πάλι είναι αρκετά εκτός αν πληρώνει το κατάστημα ...

ενω αν το παρεις απο Κινα εισαι εξασφαλισμενος ....

Εγω εχω κινεζικο και προσευχομαι να μην παθει τιποτα!!! Αν το ηξερα δεν θα εμπαινα στον κοπο να μπλεξω...

Θα επρεπε να λεμε οτι επιτελους παρουσιαστηκε και μια εταιρεια που προσφερει λογικες τιμες( το 23% το αφαιρεσατε πριν συγκρινετε τις τιμες της κινας δεδομενου οτι δεν το καρπωνετε ο πωλητης;) και μια αρκετα καλη μεχρι στιγμης υποστηριξη. Με την ευκαιρια θα ηθελα να ενημερωσω ολους τους συμφοριτες απο την επαρχια οτι αν κανετε λογαριασμο στα ελτα κουριερ ( με την ταυτοτητα σας μονο και χωρις καμια αλλη υποχρεωση ) το κουριερ θα σας βγαινει κοντα στα 5€ εως 2kg

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είμαι ευχαριστημενος κάτοχος του ταμπλετ εδώ και 10 μέρες

πολύ ποιοτικη οθόνη

γρήγορος επεξεργαστης και κάρτα γραφικών, τα 3d παιχνίδια της gameloft παίζουν άψογα

το έκανα και root με τη βοήθεια του km1121 σε άλλο forum

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά αυτοί που είναι εκτός Αθηνών το ίδιο δεν θα κάνουν ?εγώ απο βόλο πρέπει να χαλάσω πάνω απο 50-60 ευρώ για να το πάω ο ίδιος και αν το στείλω πάλι είναι αρκετά εκτός αν πληρώνει το κατάστημα ...

 

Προφανως δεν εχεις στειλει ποτε δεμα με ΕΛΤΑ εντος Ελλαδος και εκτος Ελλαδος για να δεις τι διαφορα στο κόστος.

Καλα γιατη διαφορα στο χρονο εξυπηρετησης ειναι ΑΛΛΟΥ ΠΑΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ;)

Τι να το κάνω να περιμένω τη παραγγελια μου να ερθει σε 20 μέρες στη καλύτερη, και αν εχει καποιο πρόβλημα να το μιλησω, να το συννενοηθω, να το στειλω πισω, να το εξετασουν, να μου το στειλουν παλι σε εμενα. Ουσιαστικα θα φτάσεις τους 2 μήνες χωρις ταμπλετ...ευκολα

Δινω 50 ευρω παραπανω, και ξενοιαζω και βοηθαω και με βοηθαν ;)

 

Ε τοτε με τα λεφτα που το αγορασες θα παιρνεις αλλο με καλυτερα σπεκς :lol:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.

Επειδη γλυκοκοιταζω και εγω το vero μπορει καποιος να κανει ενα συγκριτικο με τα αλλα 9.7 tablet οπως το PIPO MAX 9.7 και όποιο άλλο παιζει στο foroum γιατι χαθηκα λιγο

Link to comment
Share on other sites

Στα πανε-ελα στην Κινα/Χονκ-κονγκ κτλ, πρεπε να συμπεριλάβουμε και το κόστος των μεταφορικών που ΚΑΘΕ φορα επιβαρυνόμαστε εμεις.

Αν το εχεις παρει απο το Χ καταστημα στην Ελλαδα το πας στο καταστημα και το αναλαμβάνουν αυτοί :)

 

Ναχαμεναλεγαμε ολο το offtopic

 

To οποίο κόστος είναι 12 ευρώ με ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια . Ξερετε αν μπορώ αυριο (Δευτερα) να δω καπου στη Θεσ/νικη το tablet για να το αγοράσω. Στον Κωτσοβολο στα Γιαννιτσα δεν υπήρχε...:(
Link to comment
Share on other sites

To οποίο κόστος είναι 12 ευρώ με ΕΛΤΑ.

 

Και άλλα 12 να έρθει

Το χρόνο που θα μείνεις χωρις ταμπλετ τον υπολογισες? ;)

Το κόστος ελέγχου που θα σε χρεώσουν(οπως ανεφερε φιλος παραπανω)?

 

Τεσπα ο καθενας κανει τις επιλογες του, και τις στηρίζει με σθένος!

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν εχεις στειλει ποτε δεμα με ΕΛΤΑ εντος Ελλαδος και εκτος Ελλαδος για να δεις τι διαφορα στο κόστος.

Καλα γιατη διαφορα στο χρονο εξυπηρετησης ειναι ΑΛΛΟΥ ΠΑΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ;)

Τι να το κάνω να περιμένω τη παραγγελια μου να ερθει σε 20 μέρες στη καλύτερη, και αν εχει καποιο πρόβλημα να το μιλησω, να το συννενοηθω, να το στειλω πισω, να το εξετασουν, να μου το στειλουν παλι σε εμενα. Ουσιαστικα θα φτάσεις τους 2 μήνες χωρις ταμπλετ...ευκολα

Δινω 50 ευρω παραπανω, και ξενοιαζω και βοηθαω και με βοηθαν ;)

 

Ε τοτε με τα λεφτα που το αγορασες θα παιρνεις αλλο με καλυτερα σπεκς :lol:

 

καλά αν ήθελα να πάρω 9,7 ταμπλέτα θα έπαιρνα αυτή απλά κουβέντα κάνουμε για τα έξοδα ... αλλά βλέπω ότι πλέον το πουλάνε και μεγάλα καταστήματα και σίγουρα είναι πολύ καλύτερα , μακάρι να βγάλουν και κανένα σωστό 8" και θα πάρω 2 την επόμενη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια . Ξερετε αν μπορώ αυριο (Δευτερα) να δω καπου στη Θεσ/νικη το tablet για να το αγοράσω. Στον Κωτσοβολο στα Γιαννιτσα δεν υπήρχε...:(

 

Γιατί δεν το παράγγειλες από εκεί; Θα έμπαινε ο υπάλληλος στα αποθέματα που έχουν στις κεντρικές αποθήκες στηναΜαγούλα θα έδινες προκαταβολή 50-60 € ,και σε 3 -4 ημέρες θα το είχες

Αν βολεύεσαι καλύτερα από Θεσσαλονίκη πήγαινε στης Σταυρούπολης ή στο ΙΚΕΑ που ΔΕΝ είναι φραντσάιζ και με την ίδια διαδικασία θα το έχεις σε 2 εργάσιμες.

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με τον Κωτσόβολο ?

 

Έχει βγάλει το tablet εντελώς ?

 

Δεν το έχει ούτε στην σελίδα στο Internet ούτε αναγράφει κάτι για εξάντληση και ότι θα ξαναφέρει ... Ξέρετε κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με τον Κωτσόβολο ?

 

Έχει βγάλει το tablet εντελώς ?

 

Δεν το έχει ούτε στην σελίδα στο Internet ούτε αναγράφει κάτι για εξάντληση και ότι θα ξαναφέρει ... Ξέρετε κάτι ?

Ναί φίλε, χθες ο Κοτσόβολος Γλυφάδας μου είπε πως δεν θα το φέρει ξανά πια, κατά πάσα πιθανότητα, και πως έβλεπε από 1 κομμάτι σε όλα τα υποκαταστήματα δηλαδή τα εκθεσιακά όπως μου εξήγησε.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να υπάρχει σε κάποιον Κωτσόβολο περιφερειακό και όχι ιδιόκτητο, δηλαδή σε κατάστημα φραντσάιζ.

Εκεί όμως μπορεί να είναι σημαντικά ακριβότερο. Εγώ το βρήκα στο κατάστημα της Νάουσας και είχαν ένα κομμάτι συσκευασμένο. Το είχαν όμως 239 ευρώ και δεν το πήρα. Και μάλιστα τους είπα γιατί 239 τη στιγμή που στη Θεσσαλονίκη ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ, όχι στο ίντερνετ, το είχαν 199. Μου εξήγησαν ότι εκείνη η τιμή ίσχυε για τα ιδιόκτητα του Κωτσόβολου. Αυτοί το είχαν 239 λόγω εξόδων μεταφοράς κλπ κλπ και ότι δεν ήταν ιδιόκτητο κατάστημα του Κωτσόβολου.

Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι: τι σόι φραντσάιζ είναι αυτό που έχει άλλες τιμές σε κάθε μαγαζί;

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Και ναι γεγονός, σήμερα παραλαμβάνει η Oktabit και από αύριο αποστέλλει σε καταστήματα! Προλάβετε! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πραγματικά τρέξτε να προλάβετε.

Το έχω στα χέρια μου 5 μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Στα συν που μου έκαναν πολύ καλή εντύπωση είναι

Η πολύ καλή οθόνη σε γωνίες και φωτεινότητα.

Εξαίρετη απόκριση σε εφαρμογές και ίντερνετ.

Μηδενικές θερμοκρασίες

Εξαιρετική αυτονομία οι 6 ώρες που αναφέρονται ξεπερνιούνται για πλάκα

Καταπληκτική υποστήριξη oktabit

Επιπλέον έρχεται πλέον με την 4.1.1 και με google market εγκατεστημένο.

 

Το μόνο αρνητικό που βρήκα (χωρίς να με στεναχωρεί καθόλου βεβαία η αγορά του) είναι το αδύναμο ηχείο του αλλά σε ήσυχο δωμάτιο μια χαρά ακούγεται σε παραπάνω db ούτως η άλλος ακουστικά χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει δοκιμάσει κανένας από εσάς που το έχετε να βάλετε το στικάκι Huawei E173 της Wind να μου πείτε αν παίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα σας!

θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει?

ΤΟ vero a9724 δεν αναγνωριζει τα usb στικς που του βαζω...ειμαι αρκετα ασχετη....:O

Τι πρεπει να κανω?

Δοκιμασα τα εξης

kingston 2g.

lexar 8g.

Δεν τα "βλεπω"καπου!

Θα βαλετε ενα χερακι να δω κι εγω καμια ταινια?

Ευχαριστω εκ των προτερων!:D

Link to comment
Share on other sites

σε ποια θυρα τα βαζεις;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!

θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει?

ΤΟ vero a9724 δεν αναγνωριζει τα usb στικς που του βαζω...ειμαι αρκετα ασχετη....:O

Τι πρεπει να κανω?

Δοκιμασα τα εξης

kingston 2g.

lexar 8g.

Δεν τα "βλεπω"καπου!

Θα βαλετε ενα χερακι να δω κι εγω καμια ταινια?

Ευχαριστω εκ των προτερων!:D

 

Καλημέρα.Πρώτα πρώτα να επιβεβαιώσουμε οτι το κάνεις σωστά.

Στην πλάτη του tablet,εκεί που είναι όλες οι θύρες,υπάρχει περιγραφή για το ποια είναι η καθεμία.Θα εντοπίσεις αυτή που λέει USB host.Βάλε εκεί το καλώδιο που παρέχεται στην συσκευασία,κούμπωσε το στικάκι σου εκεί και λογικά θα παίξει.

Αν τα κάνεις αυτά και εξακολουθείς να έχεις θέμα το ξανασυζητάμε:)

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Πρώτα πρώτα να επιβεβαιώσουμε οτι το κάνεις σωστά.

Στην πλάτη του tablet,εκεί που είναι όλες οι θύρες,υπάρχει περιγραφή για το ποια είναι η καθεμία.Θα εντοπίσεις αυτή που λέει USB host.Βάλε εκεί το καλώδιο που παρέχεται στην συσκευασία,κούμπωσε το στικάκι σου εκεί και λογικά θα παίξει.

Αν τα κάνεις αυτά και εξακολουθείς να έχεις θέμα το ξανασυζητάμε:)

 

Καλησπερα σας επιβεβαιωμενη αγορα απο Κωτσοβολο λεει οτι δεν δουλεψαν ποτε τα usb και το προιον επιστραφηκε πισω και πηρε τα χρηματα του.Διαβασα ενα report στην σελιδα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το συγκεκριμένο tablet το έχω στην κατοχή μου εδώ και 5 μήνες. Όλο αυτό τον καιρό δεν είχα κανένα πρόβλημα με την θύρα USB HOST. Τα στικάκια τα αναγνωρίζει κανονικά. Έχω δει αρκετές ταινίες. Παίζει τα πάντα.

Επίσης ένας φίλος μου που έχει το ίδιο tablet, έχει συνδέσει χωρίς πρόβλημα και στικάκι Cosmote. Δεν θυμάμαι όμως το μοντέλο.

Πάντως, για όποια απορία έχετε επισκεφθείτε το forum της Oktabit http://forum.oktabit.gr/topic/vero-tablet-a9724-97-ips-dual-core. Θα σας απαντήσουν άμεσα και θα λυθούν πολλές από τις απορίες σας.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
παιδια δεν μπορω να κατεβασω app...γιατι...το εκανα χθες μια επαναφορα εργοστασιακων για να ερθρι στα ισα του και εκανα νεο mail για το play store...αλλα τπτ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπέρα

ξεθάβω το θέμα για ένα πρόβλημα που έχω με το συγκεκριμένο tablet.μετά απο 2 χρόνια χρήσης μου παρουσίασε πρόβλημα με το touch. Επειδή το κόστος επισκευής είναι περίπου στα 80€ σκέφτηκα να συνδέσω ποντίκι και να το χρησιμοποιώ έτσι. Αγόρασα ενα ανταπτορα otg usb 2 τον βάζω στην θύρα usb host και συνδέω το mouse αλλά δεν το αναγνωρίζει. Με octabit που μίλησα μου είπαν οτι με το που συνδέσεις το usb αυτόματα απενεργοποιει το touch και ενεργοποιει το mouse αλλα κατι τετοιο στην δικια μου περιπτωση δεν γινετε. Καμια ιδεα κανεις τι μπορει να παιζει?παιζει να εχω παρει ανταπτορα που δεν ειναι συμβατος?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
καλησπέρα

ξεθάβω το θέμα για ένα πρόβλημα που έχω με το συγκεκριμένο tablet.μετά απο 2 χρόνια χρήσης μου παρουσίασε πρόβλημα με το touch. Επειδή το κόστος επισκευής είναι περίπου στα 80€ σκέφτηκα να συνδέσω ποντίκι και να το χρησιμοποιώ έτσι. Αγόρασα ενα ανταπτορα otg usb 2 τον βάζω στην θύρα usb host και συνδέω το mouse αλλά δεν το αναγνωρίζει. Με octabit που μίλησα μου είπαν οτι με το που συνδέσεις το usb αυτόματα απενεργοποιει το touch και ενεργοποιει το mouse αλλα κατι τετοιο στην δικια μου περιπτωση δεν γινετε. Καμια ιδεα κανεις τι μπορει να παιζει?παιζει να εχω παρει ανταπτορα που δεν ειναι συμβατος?

Ενδεχομένως ναι.Παίζει να μην είναι συμβατό ή να μην κάθεται Καλά στην υποδοχή. Βρες άλλο κάποιου φίλου σου και ξαναδοκίμασε . Ακόμα δοκιμασε και με άλλο ποντίκι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...