Jump to content

Vero Tablet Tab A9724


Alex_1892
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από άλλη ταμπλέτα με RK 3066: http://www.ebellking.com/ployer-momo11-android-4-1-tablet

Support 3G Dongle List:

Huawei: EC122,EC1261,E1750,E1550,E158,E1820,E1756,E172,E173,ET188,ET127,ET128-2

ZTE: AC2736,AC2746,MF633,MF627,MF628,MF636,A355

 

To Huawei E173 νομιζω το δινει η WIND.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον huawei 1756 τον έχει γύρω στα 20€ στο ebay.com. Δεν είναι άσχημα. Πάντως νομίζω ότι το Ε220 της Huawei έχει τη μεγαλύτερη συμβατότητα από όλα, είναι το πιο φτηνό και υποστηρίζεi και SMS. http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=huawei+3g+dongle&LH_BIN=1&_sop=15&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=huawei+3g+dongle+e220&_sacat=0 Edited by Budah
Link to comment
Share on other sites

Τον huawei 1756 τον έχει γύρω στα 20€ στο ebay.com. Δεν είναι άσχημα. Πάντως νομίζω ότι το Ε220 της Huawei έχει τη μεγαλύτερη συμβατότητα από όλα, είναι το πιο φτηνό και υποστηρίζεi και SMS. http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=huawei+3g+dongle&LH_BIN=1&_sop=15&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=huawei+3g+dongle+e220&_sacat=0

Από Κίνα είναι αυτό που έβαλες και θα το περίμενα πάντως πιο φτηνό.

Εγώ το πήρα με 20€ από Ιρλανδία το Ε173 αλλά είναι ελαφρώς μεταχειρισμένο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το zte mf110 της cosmote δουλευει αψογα χωρις καμια ρυθμιση. το δουλευει με καρτα f2go η οποια έχει και προσφορα οποτε οσοι το εχετε παρτε και μια καρτα( δινει 350mb για δυο μηνες και με 5€ σε δινει 5€ καθε μηνα για 6 μηνες με τα οποια μπορεις να μπαινεις σε προγραμμα με 500mb και αν το ενεργοποιεις απο το site τους σε δινει αλλα 500mb!!!)

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ΟΛΟΥΣ, ενδιαφερετε κανεις για Rooting, γιατι εχω κανει μια ερευνα και το πως μπορει να γινει. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

Ευχαριστω

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

.πηγα και το ειδα στο κωτσοβολο.για τα λεφτα του δε το συζηταμε.ισως αν ειχε λιγο πιο φωτεινη οθονη θα ηταν τελειο.καποιος που να το εχει να μας πει τι λεει απο αυτονομια μπαταριας

 

+1 κι Εγω το είδα κωτσοβολο και θα το πάρω έναντι του Samsung tab 2!!

τα υπέρ του είναι ο επεξεργαστής, οι θύρες, η χαμηλότερη τιμή και η απίστευτη υποστήριξη στο φόρουμ της οκταμπιτ. Να φανταστείτε η ταμπλέτα αναγνωρίζει από τη μάνα της φλασακι απροβλημάτιστα και έπαιξε βιντεάκια από εκει. Δεν εχει GPS αλλά προσωπικά δεν το χρειάζομαι. Το μόνο που λιγο με προβληματισε είναι η 4:3 οθόνη, αλλά κάτι θα ξέρουν στην apple που την βάλανε στο iPad, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ΟΛΟΥΣ, ενδιαφερετε κανεις για Rooting, γιατι εχω κανει μια ερευνα και το πως μπορει να γινει. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

Ευχαριστω

Δεν βλεπω ενδιαφερον. Το δοκιμαζω και αν πετυχει δεν θα σας πω πως το εκανα. :p

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

+1 κι Εγω το είδα κωτσοβολο και θα το πάρω έναντι του Samsung tab 2!!

τα υπέρ του είναι ο επεξεργαστής, οι θύρες, η χαμηλότερη τιμή και η απίστευτη υποστήριξη στο φόρουμ της οκταμπιτ. Να φανταστείτε η ταμπλέτα αναγνωρίζει από τη μάνα της φλασακι απροβλημάτιστα και έπαιξε βιντεάκια από εκει. Δεν εχει GPS αλλά προσωπικά δεν το χρειάζομαι. Το μόνο που λιγο με προβληματισε είναι η 4:3 οθόνη, αλλά κάτι θα ξέρουν στην apple που την βάλανε στο iPad, σωστά;

 

Όταν λες υποστήριξη από την Οκταμπιτ, εννοείς παρέχουν και custom Roms?

Γιατί αυτό είναι το βασικό.

Αλλιώς όλα τα άλλα που αναφέρεις γίνονται από όλα τα ταμπλετ που αναφέρονται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι πολύ άγρια με όλα αυτά που διαβάζω τώρα για το συγκεκριμένο... αν παίρνει και root μάλλον θα το αποκτήσω σύντομα :)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες υποστήριξη από την Οκταμπιτ, εννοείς παρέχουν και custom Roms?

Γιατί αυτό είναι το βασικό.

 

Ψήνομαι πολύ άγρια με όλα αυτά που διαβάζω τώρα για το συγκεκριμένο... αν παίρνει και root μάλλον θα το αποκτήσω σύντομα :)

 

Το σαπορτ που παρέχουν ονλαιν μέσω του φόρουμ της οκταμπιτ ειναι απιστευτο παιδες.

 

Επίπλεον ετοιμάζουν ροοτ σε 4.1 το οποιο, χωρις να εχω ρωτησει, θα το δωσουν μαζι με οδηγιες εγκατάστασεις στο φορουμ τους

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα,

ειχα προβλημα με το κουμπι on-off, το πηγα στην εταιρεια την παρασκευη, κ λογικα την δευτερα θα το εχω. μπαταρια περι τις 6 ωρες. η εταιρεια δοκιμαζει root rom να διαθεσει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες υποστήριξη από την Οκταμπιτ, εννοείς παρέχουν και custom Roms?

Γιατί αυτό είναι το βασικό.

Αλλιώς όλα τα άλλα που αναφέρεις γίνονται από όλα τα ταμπλετ που αναφέρονται.

 

Καταρχάς, το Vero έρχεται αρκετά γυμνό από εφαρμογές, αν κατάλαβα καλά. Ας το επιβεβαιώσουν αυτοί που το έχουν. Εγώ είδα ότι δεν είχε πολλές. Αλλά το λέω για καλό διότι αν είσαι δυνατός χρήστης, αφού με ρωτάς για custom roms, θα βάλεις ότι θες εσύ. Επίσης από την επί 1,5 χρόνου εμπειρία από android smart phone θεωρώ ότι το να βάλεις custom rom δεν είναι αυτοσκοπός. Γιατί να μπεις στον κόπο αν κάτι δουλεύει καλά; Δεν θα κάνω διαφήμιση.Απλά λέω τι επίλεξα και γιατί. Περαιτέρω, δες στο φόρουμ της oktabit.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, το Vero έρχεται αρκετά γυμνό από εφαρμογές, αν κατάλαβα καλά. Ας το επιβεβαιώσουν αυτοί που το έχουν. Εγώ είδα ότι δεν είχε πολλές. Αλλά το λέω για καλό διότι αν είσαι δυνατός χρήστης, αφού με ρωτάς για custom roms, θα βάλεις ότι θες εσύ. Επίσης από την επί 1,5 χρόνου εμπειρία από android smart phone θεωρώ ότι το να βάλεις custom rom δεν είναι αυτοσκοπός. Γιατί να μπεις στον κόπο αν κάτι δουλεύει καλά; Δεν θα κάνω διαφήμιση.Απλά λέω τι επίλεξα και γιατί. Περαιτέρω, δες στο φόρουμ της oktabit.

Καταρχήν δεν το ρωτάω για μένα αλλά για τους υπόλοιπους που ενδιαφέρονται για αγορά. Αποτελεί όμως κατά την γνώμη μου, πολύ βασικό κίνητρο αγοράς οποιασδήποτε Android συσκευής το θέμα υποστήριξης σε custom roms. Το γιατί δεν είναι θέμα ανάλυσης στο παρών θέμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα απο την εταιρεια με αντικατασταση καινουργιου,το ταμπλετ, μπραβο για την υποστηριξη της εταιρειας... αλλες μεγαλες το κανουν? κινεζοι το κανουν? συμπερασμα, παπουτσι απο τον τοπο σου κ ας ειναι 50 ευρω ακριβοτερο απο τους κινεζους. ναι σχεδον αδειο ερχεται απο εφαρμογες βαζεις οτι θες εσυ,κ οπως θες.

Χρονια σας Πολλα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με το παπουτσι απο το τοπο σου κλπ.

Ομως αν και στο αλλαξανε που ειναι θετικο αρχιζω να προβληματιζομαι γιατι ακουω απο πολλουσ να βγαζει προβληματα το ταμπλετ.και στο φορουμ τησ οκταμπιτ αν διαβασεις θα δεις αρκετουσ που αντιμετωπιζουν διαφορα.Δηλαδη αν δινουμε 200 ευρω για ενα μηχανημα και με το καλημερα εχουμε αντικαταστασεις και πηγαινε-ελα το μηχανημα στη σαλονικα δε θελω να σκεφτομαι τι θα γινει μολισ φυγει ο 1 χρονοσ της εγγυησης...

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα απο την εταιρεια με αντικατασταση καινουργιου,το ταμπλετ, μπραβο για την υποστηριξη της εταιρειας... αλλες μεγαλες το κανουν? κινεζοι το κανουν? συμπερασμα, παπουτσι απο τον τοπο σου κ ας ειναι 50 ευρω ακριβοτερο απο τους κινεζους. ναι σχεδον αδειο ερχεται απο εφαρμογες βαζεις οτι θες εσυ,κ οπως θες.

Χρονια σας Πολλα!!!!!!!!!!

 

Στον Frontier που του προέκυψε ένα πρόβλημα στο ainol novo 7 Fire λόγω τάσης του ρεύματος μια χαρά το αλλάξανε. Οι ιντερνετικές αγορές μπορεί να εμπεριέχουν ένα ρίσκο, το ρίσκο αυτό όμως δεν δικαιολογεί το καπέλο στα προιόντα που έρχονται στην Ελλάδα ανεξάρτητα από το συγκεκριμένο tablet που σε σχέση με τα tablets που βρίσκουμε σε αυτή την τιμή εντός Ελλάδος είναι αξιόλογο σε specs.

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με το παπουτσι απο το τοπο σου κλπ.

Ομως αν και στο αλλαξανε που ειναι θετικο αρχιζω να προβληματιζομαι γιατι ακουω απο πολλουσ να βγαζει προβληματα το ταμπλετ.και στο φορουμ τησ οκταμπιτ αν διαβασεις θα δεις αρκετουσ που αντιμετωπιζουν διαφορα.Δηλαδη αν δινουμε 200 ευρω για ενα μηχανημα και με το καλημερα εχουμε αντικαταστασεις και πηγαινε-ελα το μηχανημα στη σαλονικα δε θελω να σκεφτομαι τι θα γινει μολισ φυγει ο 1 χρονοσ της εγγυησης...

 

Και 100€ να δώσεις, τα ίδια και μεγαλύτερα ρίσκα θα πάρεις για αγορά από Κίνα. Απλώς θα Εχεις μεγαλύτερη ταλαιπωρία αν σου τύχει και μεγαλύτερους χρόνους αναμονής. Τι ζυγίζει ο καθένας στην απόφαση του ασφαλώς διαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

εγω βασικα χρειαστηκα 3 φορες αντικατασταση .1 φορα στο chinagrabber, και κανα δυο φορες σε πωλητες στο ebay.συμφωνω οσο αφορα τους χρονους που κανει το μηχανημα να παει κ να ερθει στη Κινα ,ομως σαν εξυπηρετηση ειναι ακριβωσ τα ιδια με ενα μαγαζι στην Ελλαδα και πολλες φορες ειναι και καλλιτεροι.Δειχνουν δηλαδη οτι θελουν να σε εξυπηρετησουν και να βρεθει λυση.Η ενσταση μου ειναι σε αλλο θεμα,Θα περιμενα δηλαδη ι οκταμπιτ και η καθε οκταμπιτ που εισαγει ενα κινεζικο να κανει ενα πιο ουσιαστικο ποιοτικο ελεγχο.200 ευρω κανει το μηχανημα παιδια,δεν ειναι κ λιγα.και διαβαζω εδω κ εκει σε φορουμ προβλημα με το WIFI,προβλημα με ον-οφ προβλημα με οθονη κλπ.
Link to comment
Share on other sites

εγω βασικα χρειαστηκα 3 φορες αντικατασταση .1 φορα στο chinagrabber, και κανα δυο φορες σε πωλητες στο ebay.συμφωνω οσο αφορα τους χρονους που κανει το μηχανημα να παει κ να ερθει στη Κινα ,ομως σαν εξυπηρετηση ειναι ακριβωσ τα ιδια με ενα μαγαζι στην Ελλαδα και πολλες φορες ειναι και καλλιτεροι.Δειχνουν δηλαδη οτι θελουν να σε εξυπηρετησουν και να βρεθει λυση.Η ενσταση μου ειναι σε αλλο θεμα,Θα περιμενα δηλαδη ι οκταμπιτ και η καθε οκταμπιτ που εισαγει ενα κινεζικο να κανει ενα πιο ουσιαστικο ποιοτικο ελεγχο.200 ευρω κανει το μηχανημα παιδια,δεν ειναι κ λιγα.και διαβαζω εδω κ εκει σε φορουμ προβλημα με το WIFI,προβλημα με ον-οφ προβλημα με οθονη κλπ.

 

Βασικά τον ποιοτικό έλεγχο μπορεί ο κάθε εισαγωγέας (πλαίσιο, όκταμπιτ, φόρθνετ κλπ) να τον παραγγείλει και να τον πληρώσει στον κινέζο κατασκευαστή ακριβώς όπως κάνουν για το δικό τους λογοτυπο και brand. Αλλά οι νόμοι του ελληνικού μάρκετινγκ μάλλον δίνουν μεγαλύτερη βαρύτητα σε ένα ντόπιο, πρωτάκουστο brand name παρά σε ένα ουσιαστικό ποιοτικό έλεγχο πριν την εισαγωγή και πώληση.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνουμε λίγο off topic αλλά καλό είναι να τα συζητάμε αυτά, για να τα έχουμε στο μυαλό μας πριν αγοράσουμε. Συμφωνώ ότι πολλοί Έλληνες είναι "αετονύχηδες" και νομίζουν ότι με λίγο κόπο θα βγάλουν πολλά εις υγείαν των κορόιδων. Απλά ένα τοπικό γραφείο υποστήριξης είναι μεγάλη υπόθεση, μια και έχω την εντύπωση ότι τα έξοδα επιστροφής και η ταλαιπωρία και οι χρόνοι δεν είναι ευκαταφρόνητοι, εκτός αν η διαφορά τιμής αγοράς σε τυπικά ΟΜΟΙΑ αντικείμενα είναι πολύ μεγάλη.

Αυτό είναι ένα θέμα. Η συχνότητα εμφάνισης ελαττωματικών προϊόντων στο ίδιο μοντέλο είναι άλλο θέμα και δεν νομίζω ότι είμαστε σε θέση να το αναλύσουμε διότι δεν έχουμε πραγματικά στατιστικά στοιχεία: Πόσοι το πήραν, σε πόσους παρουσίασε πρόβλημα κλπ κλπ.

Σε διπλανά νήματα αν δούμε πχ για το cube, για το Ν101 (όλα δημοφιλή τάμπλετ) κλπ κλπ, κι εκεί τα προβλήματα δεν λείπουν, αλλά μπορείς να πεις πιο είναι το....προβληματικότερο;

Στα φόρουμ δεν θα δεις σχόλια του στιλ "τι ωραίο απροβλημάτιστο ταμπλετ/κινητό πήρα. Γράφουν κυρίως εκείνοι που έχουν πρόβλημα. Ο πιο αδιάψευστος μάρτυρας είναι 2 πράγματα, κατά τη γνώμη μου και από ότι έχω παρατηρήσει: 1. Τοπ πλήθος των ατόμων που γράφουν σε ένα νήμα για ένα συγκεκριμένο προϊόν και 2. Η αντοχή στο χρόνο του ενδιαφέροντος, πάντα βέβαια λαμβάνοντας υπόψη για τι αντικείμενο και τι μάρκα αντικειμένου μιλάμε.

Πχ τον Ιούλιο αγόρασα το SΕ Neo V κινητό, που ήταν στα "τελευταία του", καθώς ήδη η SOny-Ericsson γινόταν Sony και το μοντέλο σταματούσε από την αγορά. Το νήμα όμως του εν λόγω κινητού είναι νομίζω ακόμα πρώτο σε ποστ και σε θεάσεις. Τύφλα να έχει η Sansung και το galaxy.

Και δυστυχώς στα ηλεκτρονικά πλέον κάποια στιγμή πρέπει να κλείσεις τα μάτια και να την πάρεις την απόφαση, αλλιώς θα λιβανίζεις μια ζωή τις επιλογές (που θα εμπλουτίζονται διαρκώς από νέα μοντέλα και δυνατότητες) και δεν θα αγοράζεις ποτέ, εκτός αν το κυνήγι των specs και γενικά το ψαχτήρι είναι χόμπι και όχι με σκοπό την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Στα πανε-ελα στην Κινα/Χονκ-κονγκ κτλ, πρεπε να συμπεριλάβουμε και το κόστος των μεταφορικών που ΚΑΘΕ φορα επιβαρυνόμαστε εμεις.

Αν το εχεις παρει απο το Χ καταστημα στην Ελλαδα το πας στο καταστημα και το αναλαμβάνουν αυτοί :)

 

Ναχαμεναλεγαμε ολο το offtopic

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Έχω την ταμπλέτα στα χέρια και σας γράφω. Πρώτη εντύπωση πολύ καλή. Το ωραιότερο όλων είναι ότι ενώ σκάλιζα και είχα απορίες, τις είπα στο φόρουμ της ΟΚΤΑΜΠΙΤ και σε δευτερόλεπτα είχα απάντηση σαν να ήταν ο άλλος δίπλα μου και να την "πειραζαμε" μαζί.

Το manual που έλειπε (ανθώπινο λάθος) προσφέρθηκε να μου το στείλει με κουριερ στο σπίτι!

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Στα πανε-ελα στην Κινα/Χονκ-κονγκ κτλ, πρεπε να συμπεριλάβουμε και το κόστος των μεταφορικών που ΚΑΘΕ φορα επιβαρυνόμαστε εμεις.

Αν το εχεις παρει απο το Χ καταστημα στην Ελλαδα το πας στο καταστημα και το αναλαμβάνουν αυτοί :)

 

Ναχαμεναλεγαμε ολο το offtopic

ναι αλλά αυτοί που είναι εκτός Αθηνών το ίδιο δεν θα κάνουν ?εγώ απο βόλο πρέπει να χαλάσω πάνω απο 50-60 ευρώ για να το πάω ο ίδιος και αν το στείλω πάλι είναι αρκετά εκτός αν πληρώνει το κατάστημα ...

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν υπάρχει γενικά σωστή επιλογή. Εξαρτάται από τον καθένα τι χρειάζεται. Εγώ που είμαι Θεσσαλονίκη εκτίμησα την τεράστια διάθεση για εξυπηρέτηση συν την εντοπιότητα που σημαίνει και αμεσότητα.

Μόλις γύρισαν σπίτι και έχω στα χέρια μου το manual που μου το έφερε ο Χρήστος από ΟΚΤΑΜΠΙΤ. Τι άλλο να πω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...