Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Έβαλα την cyanogen 11. Μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά. Να ρωτήσω, ξέρεις κανείς πως διαγράφω το google search από την home screen; Στην 10.2 το είχα βρεί, εδώ δεν μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ και εν αναμονή της νέας μπαταρίας η παλιά (ηλικίας 11 μηνών) τα έχει παίξει τελείως. Καταρρέει όποτε γουστάρει και κάνει επανεκκίνηση ακόμα και αν η ένδειξη είναι στο 80%. Όπου βρω φορτιστή την φορτίζω. Χθες έτυχε να κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις μέχρι που εξαντλήθηκε και δεν ξεκίναγε πλέον. Και όταν σύνδεσα τον φορτιστή άρχισε να φορτίζει από το 30%!!!

Πάντως είναι απαράδεκτο να αντιμετωπίζω τέτοια κατάσταση από την στιγμή που ήμουν πολύ τυπικός στις φορτίσεις και στην χρήση του κινητού. Έκανα στην αρχή από την αρχή αυτό που έπρεπε σύμφωνα με τον οδηγό του myphone, δεν είχα σχεδόν καμία πτώση του κινητού, γενικά έκανα μία πολύ ισορροπημένη χρήση.

Το μόνο που σκέφτομαι μήπως ήταν λάθος ήταν ότι πολλές φορές το είχα στον φορτιστή όλο το βράδυ, γιατί είχα διαβάσει ότι όταν φορτίσει τελείως διακόπτεται η φόρτιση ακόμα και αν είναι ακόμα στην μπρίζα.

....

Μα να μην την καλυπτει η εγγύηση, από την στιγμή που το ίδιο τους το service να μου λέει ότι μάλλον κάποια στιγμή δόθηκε επιπλέον τάση από τον φορτιστή;

Αν είναι έτσι γιατί δεν καλύπτουν τη ζημιά που ένα εξάρτημά τους προκάλεσε στο άλλο;;;

 

Τα έχω πάρει στο ...κράνος!!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο S3 δόθηκε επιτελους η 4.3 και μαντεψτε! Απεκτησαν την δυνατοτητα μεταφορας εφαρμογων στην sd. Πιθανον να το ενεργοποιησουν και σε μας! Αν και καπου ειχα διαβασει οτι ειναι στα σχεδια τους να μας το ενεργοποιησουν ειτε σε major update είτε σε μικρό. Για καθε ενδεχόμενο θα στειλω email στην samsung
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο S3 δόθηκε επιτελους η 4.3 και μαντεψτε! Απεκτησαν την δυνατοτητα μεταφορας εφαρμογων στην sd. Πιθανον να το ενεργοποιησουν και σε μας! Αν και καπου ειχα διαβασει οτι ειναι στα σχεδια τους να μας το ενεργοποιησουν ειτε σε major update είτε σε μικρό. Για καθε ενδεχόμενο θα στειλω email στην samsung

 

Ωραιότατα!!!!Περιμένουμε με ανυπομονησία λοιπόν... :D

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατα!!!!Περιμένουμε με ανυπομονησία λοιπόν... :D

 

 

καλημερα μηπως ξερει κανενας καμια εφαρμογη αντι του κεντρικου κομπιου [To μενου ] και αυτο που σε παει πισω τιποτα αλλο αντι αυτων για ναμην τα παταω συνεχεια ευχαριστω εχω το xcover2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο την Samsung(Greece) δεν γνωριζουν αν θα παρουμε αναβαθμισεις. Κοιταξα στο xda και καποιος επικοινωνησε με την Samsung(ισπανιας) νομιζω και ειπε οτι μεχρι τις 22 Δεκεμεβριου θα ξεκινησει η αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

ναι οπως οταν ειχα το s advance και περιμεναμε πως και πως και οταν την περασαμε (με clear εννοειτε) το κινητο σερνοταν.Αν ειναι να ερθει ετσι ας μην ερθει και καθολου
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

ναι οπως οταν ειχα το s advance και περιμεναμε πως και πως και οταν την περασαμε (με clear εννοειτε) το κινητο σερνοταν.Αν ειναι να ερθει ετσι ας μην ερθει και καθολου

 

Απ' ότι κατάλαβα πέρασες από το advance στο s3mini! Ευχαριστημένος;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα πέρασα την pac-man rom 4.3. Κατά την γνώμη μου η πιο ολοκληρωμένη ρομ. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου manual για την ρομ; Edited by alesandro21
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα πέρασες από το advance στο s3mini! Ευχαριστημένος;;

 

ναι το εχω τωρα κοντα τρεις μηνες και δεν εχει τα κολληματα που λενε διαφοροι που δεν το εχουν.Επισης εχει αισθητη διαφορα απο το advance αλλα οχι και τεραστια.τουλαχιστον τωρα μπορω να παιρνω τηλ και να μην κολλαει :p:p:p Επισης σημερα το χρησιμοποιησα σαν gps για πρωτη φορα στο κεντρο κιολας και το στιγμα του ηταν τελειο.ειχα επισης και το νκια 820 και δεν ειδα τεραστια διαφορα στα gps των δυο μου φανηκε το ιδιο

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα πέρασα την pac-man rom 4.3. Κατά την γνώμη μου η πιο ολοκληρωμένη ρομ. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου manual για την ρομ;

 

υπάρχει κανένα link για αυτη τη ROM?

Link to comment
Share on other sites

μπηκα και βλεπω κατι 4.4.1 και 4.4.2 εκει να δοκιμάσω την τύχη μου ή οχι ακομη;
Link to comment
Share on other sites

Ναι βαλε την 4.4.2 είναι η νεότερη

 

Και εγώ με αυτή είναι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επέστρεψα στην cyanogen 10.2. Πολύ καλή και η pac man αλλά χρησιμοποιεί πολύ ραμ. Την 4.4 δεν την έχω βάλει ακόμα γιατί από οτι διαβάζω δεν είναι τελείως σταθερή ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ για το πρόβλημα μικρής διάρκειας της μπαταρίας μου.

Αγόρασα το κινητό πριν 2 μήνες. Χρήση μέτρια. Φόρτιση μπαταρίας κάθε 5-6 μέρες.

Από προχθές παρατήρησα ότι η μπαταρία αδειάζει πολύ γρήγορα.

Την φόρτισα πλήρως χθες βράδυ στις 10.

Χωρίς καμία χρήση (μόνο το ξυπνητήρι) το πρωί ήταν στο 76% και τώρα στις 12 το μεσημέρι (χωρίς καμία χρήση και πάλι) βρίσκεται στο 68%.

Wifi, Gps κλειστά, εξοικονόμηση ενέργειας on.

(Δηλαδή μέχρι το βράδυ, χωρίς καμία χρήση θα έχει σχεδόν αδειάσει).

Τι να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ για το πρόβλημα μικρής διάρκειας της μπαταρίας μου.

Αγόρασα το κινητό πριν 2 μήνες. Χρήση μέτρια. Φόρτιση μπαταρίας κάθε 5-6 μέρες.

Από προχθές παρατήρησα ότι η μπαταρία αδειάζει πολύ γρήγορα.

Την φόρτισα πλήρως χθες βράδυ στις 10.

Χωρίς καμία χρήση (μόνο το ξυπνητήρι) το πρωί ήταν στο 76% και τώρα στις 12 το μεσημέρι (χωρίς καμία χρήση και πάλι) βρίσκεται στο 68%.

Wifi, Gps κλειστά, εξοικονόμηση ενέργειας on.

(Δηλαδή μέχρι το βράδυ, χωρίς καμία χρήση θα έχει σχεδόν αδειάσει).

Τι να φταίει;

 

Έκανες καμιά επανεκκίνηση? Μήπως τρέχει κάτι που τραβάει πολύ μπαταρία και δεν μπορείς να το αντιληφθείς. Γενικά βάλε το Wakelock Detector για να βλέπεις τι ξυπνάει την συσκευή σου απο deep sleep και καταναλώνει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες καμιά επανεκκίνηση? Μήπως τρέχει κάτι που τραβάει πολύ μπαταρία και δεν μπορείς να το αντιληφθείς. Γενικά βάλε το Wakelock Detector για να βλέπεις τι ξυπνάει την συσκευή σου απο deep sleep και καταναλώνει μπαταρία.

 

Επανεκίνηση δεν έχω κάνει. Υποψιάζομαι αυτό που λες, ότι κάποια εφαρμογή τρέχει εν αγνοία μου. Κατεβάζω το πρόγραμμα. Η μπαταρία αυτή τη στιγμή είναι στο 52% χωρίς καμία κλήση ή σύνδεση σήμερα στο Internet. Σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Πριν μερικούς μήνες αγόρασα το S3 mini και τον τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι έχω πολλές χαμένες κλήσεις που μου έρχονται αγότερα σε μήνυμα και πολλές φορές όταν παίρνω τηλέφωνο ή με παίρνουν η κλήση εκεί που μιλάω διακόπτεται ξαφνικά και μπορεί να ξανακαλέσω αμέσως και να ξαναδιακοπεί κ.ο.κ. πολλές φορές στη σειρά... Το σήμα φαίνεται μια χαρά αν και επίσης παρατηρώ ότι συχνά χάνει τελείως το σήμα ή είναι μόνο μια γραμμή και σε μέρη όπου η προηγούμενη συσκευή μου έπιανε κανονικά με την ίδια εταιρία κινητής τηλεφωνίας που έχω και τώρα.

Τι μπορεί να φταίει; Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα η κεραία του τηλεφώνου; Τι μου προτείνετε να κάνω;

Δεν ξέρω αν βοηθούν αυτές οι πληροφορίες αλλά έχω μονιμά ενεργοποιημένο πακέτο internet ή wifi και το έχω στο GSM/WCDMA δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Πριν μερικούς μήνες αγόρασα το S3 mini και τον τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι έχω πολλές χαμένες κλήσεις που μου έρχονται αγότερα σε μήνυμα και πολλές φορές όταν παίρνω τηλέφωνο ή με παίρνουν η κλήση εκεί που μιλάω διακόπτεται ξαφνικά και μπορεί να ξανακαλέσω αμέσως και να ξαναδιακοπεί κ.ο.κ. πολλές φορές στη σειρά... Το σήμα φαίνεται μια χαρά αν και επίσης παρατηρώ ότι συχνά χάνει τελείως το σήμα ή είναι μόνο μια γραμμή και σε μέρη όπου η προηγούμενη συσκευή μου έπιανε κανονικά με την ίδια εταιρία κινητής τηλεφωνίας που έχω και τώρα.

Τι μπορεί να φταίει; Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα η κεραία του τηλεφώνου; Τι μου προτείνετε να κάνω;

Δεν ξέρω αν βοηθούν αυτές οι πληροφορίες αλλά έχω μονιμά ενεργοποιημένο πακέτο internet ή wifi και το έχω στο GSM/WCDMA δίκτυο.

 

ειναι πανω απο σιγουρο οτι αν αν το βαλεις μονο gsm το σημ θα ειναι πιο δυνατο κ σταθερο...ομως αν χρησιμοποιεις δεδομενα...δεν θα μπαινει με τιποτα στο net..εγω τι κανω?το εχω μονιμα στο gsm κ οταν χρειαζομαι ιντερνετ...ενεργοποιω το wcdma

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θεματάκι με το ίντερνετ της cosmote.Όταν δηλαδή χρησιμοποιώ τα δεδομένα αργού τα μην του fb και γενικά όλο το ίντερνετ.Το θέμα είναι στο κινητό ή στο ίντερνετ της κοσμοτε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...