Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποτε ξεκινω τα uninstall ....αμα εισαι νεος...

και ο νικητης αυτου...NoLed app !!!

αλλη ερωτηση τωρα καθοτι νεος... εβγαλα καμια δεκαρα εφαρμογες και τωρα θα της ξαναβαλω... με ολο αυτο το βαλε βγαλε παιζει θεμα? παιζει να κανω κατι η να κοιταω κατι? πχ στον υπολογιστη μπορει να εκανα ενα reg clean η defrag... εδω παμε ως εχει???

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και ο νικητης αυτου...NoLed app !!!

 

Δεν σε πρόλαβα, θα σου το έλεγα εγώ, γιατί μου έκανε το ίδιο.

Όχι πάντα όμως, μόνο αν είχα ενεργοποιημένη την επιλογή για ειδοποίηση από τρίτες εφαρμογές.

Δεν την έχω, δεν μιλάει και συνεχίζουμε...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πρόλαβα, θα σου το έλεγα εγώ, γιατί μου έκανε το ίδιο.

Όχι πάντα όμως, μόνο αν είχα ενεργοποιημένη την επιλογή για ειδοποίηση από τρίτες εφαρμογές.

Δεν την έχω, δεν μιλάει και συνεχίζουμε...

 

τι εφαρμογή είναι αυτη βρε παιδιά?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Η NoLed, όπως λέει και το όνομά της είναι μία εφαρμογή που αναπληρώνει κατά κάποιο τρόπο την έλλειψη led ειδοποίησης σε κάποιες συσκευές, καλή ώρα στην δική μας. Όταν έχεις αναπάντητη ή μήνυμα ή email ανάβει ένα μικρό εικονίδιο πάνω στην μαύρη κλειστή οθόνη. Έτσι κοιτώντας το τηλέφωνο βλέπεις αν υπάρχει ειδοποίηση για κάτι χωρίς να χρειαστεί να ενεργοποιήσεις την οθόνη.

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Η NoLed, όπως λέει και το όνομά της είναι μία εφαρμογή που αναπληρώνει κατά κάποιο τρόπο την έλλειψη led ειδοποίησης σε κάποιες συσκευές, καλή ώρα στην δική μας. Όταν έχεις αναπάντητη ή μήνυμα ή email ανάβει ένα μικρό εικονίδιο πάνω στην μαύρη κλειστή οθόνη. Έτσι κοιτώντας το τηλέφωνο βλέπεις αν υπάρχει ειδοποίηση για κάτι χωρίς να χρειαστεί να ενεργοποιήσεις την οθόνη.

 

δημιουργεί πρόβλημα αυτή η εφαρμογη τελικά?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, εγώ την έχω ακόμα. Μόνο σε κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση άκουγα αυτή την φωνή που ανέφερε παραπάνω ο φίλος

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, εγώ την έχω ακόμα. Μόνο σε κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση άκουγα αυτή την φωνή που ανέφερε παραπάνω ο φίλος

 

επειδή σκέφτομαι να την βάλω κι εγώ αυτή την εφαρμογή, πια ρύθμιση να αποφύγω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

επειδή σκέφτομαι να την βάλω κι εγώ αυτή την εφαρμογή, πια ρύθμιση να αποφύγω?

 

Η ρύθμιση βρίσκεται στις ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ( τηλεφώνου)/ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΌΤΗΤΑ/ ΥΠΗΡΕΣΊΕΣ/NoLed όπου έχει επιλογή για ενεργοποίηση ή μη.

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση βρίσκεται στις ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ( τηλεφώνου)/ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΌΤΗΤΑ/ ΥΠΗΡΕΣΊΕΣ/NoLed όπου έχει επιλογή για ενεργοποίηση ή μη.

 

Ok θα το τσεκαρω...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς σε καφέ χρώμα?

Amber Brown το official όνομα του.

Αν ναι, ας μοιραστεί καμιά φωτό του να το δούμε καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδεθείς στο ίντερνετ με το κινητό σου μπορείς να κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις από τις ρυθμίσεις.Αλλιώς μπορείς και από τον υπολογιστή σου μέσω του προγράμματος kies.

 

ok με αυτο ... τι γινετε με τα apps ? δν ειχα ποτε android .. οπου βρω κατεβαζω ?

tool
Link to comment
Share on other sites

ok με αυτο ... τι γινετε με τα apps ? δν ειχα ποτε android .. οπου βρω κατεβαζω ?

Από το play store κατεβάζεις apps με το google λογαριασμό σου

 

Δυστυχώς το μικρό είχε την πρώτη του πτώση ( τη Δευτέρα παραλαμβάνω θήκη flip cover :( ). Προστατέψτε το! Το αποτέλεσμα ήταν αποκαρδιοτικό. Ένα μεγάλο βαθούλωμα ( σαν σφαίρα) στη χρωμιωμένη στεφάνη πάνω απο την κάμερα. Ευτυχώς δεν βρήκε στην οθόνη. Συμπέρασμα: Πολύ φτηνό υλικό η απομίμηση αλουμινίου και καθόλου αντοχής. Είχα blackberry στο παρελθόν που κάτι τέτοιες πτώσεις τις είχε για πρωινό. Ξέρετε αν μπορέι να αλλαχθεί η χρωμιωμένη στεφάνη?

Δυστυχώς δε γίνεται χωρίς να αλλαχθεί όλη η πρόσοψη μαζί με την οθόνη. Γι'αυτό λέμε για θήκες και τέτοια...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

 

Δυστυχώς δε γίνεται χωρίς να αλλαχθεί όλη η πρόσοψη μαζί με την οθόνη. Γι'αυτό λέμε για θήκες και τέτοια...

 

Και γω αυτό φοβόμουν...:wacko: Ευχαριστώ πολύ!

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να δω και το μαυρο χρωμα για να δω πιο μ'αρεσει περισσοτερο (μαυρο/ασπρο).

Το μπλε, που το εχετε οι περισσοτεροι απ'οτι καταλαβα, δεν με κανει κλικ :(

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο ποθ μπορει να ειναι κλασσικο αλλα οπως ειπα εγω τωρα ανακαλυπτω το android... κατω στην μπαρα εχουμε 4 εικονιδια.. εγω τα κανω 5..οταν λοιπον κλεισω το κινητο η πατησω εκκαθ.μνημης RAM το κινητο επιστρεφει στα 4 εικονιδια! ειναι θεμα αυτο? υπαρχει τροπος να κρατησει τα 5 εικονιδια?

 

edit: πηρα απαντηση απο αλλου απλα αφηνω το σχολιο μηπως καπου φανει χρησιμο! το θεμα ειναι να τρεξεις ολες τις εφαρμογες που βαζεις στην μπαρα αφου τις βαλεις και να τις τρεξεις απο την μπαρα. μετα μενουν κανονικα! :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κατεβαίνει η γραμμή ειδοποιήσεων, που είναι πάνω πάνω στην οθόνη, υπάρχει εναλλακτική λύση ή πάμε σε επανεκκίνηση;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κατεβαίνει η γραμμή ειδοποιήσεων, που είναι πάνω πάνω στην οθόνη, υπάρχει εναλλακτική λύση ή πάμε σε επανεκκίνηση;

Σήμερα μου το έκανε κι εμένα αυτό πρώτη φορά... Με ένα restart ήρθε στα ίδια του...

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το κιν, μου σημερα και σκεφτομαι να το κανω ροοτ γιατι με την δινει τα προγραματα που εχει μεσα να μην μπορω να τα διαγραψω.

ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να το κανο ροοτ και να μπορω να το επαναφερω οποτε θελω?

ειδα του τυχερακια τον τροπο αλλα δεν μπορω εγω λογο οτι δεν ειναι ελληνικο το κιν.

L8190XXALK6

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Μετά από αρκετή σκέψη κατέληξα να είμαι ένας χαρούμενος κάτοχος του s3 mini:)Το κινητό το έχω 10 μέρες.Το αγόρασα 299 απο τη προσφορά του πλαισίου...Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τις επιδόσεις του και την οθόνη του...Δεν περίμενα ούτε κάτι παραπάνω ούτε κάτι λιγότερο για το συγκεκριμένο κινητό σε αυτή τη τιμή(299 euro).Το μόνο ''πρόβλημα'' που έχω είναι αυτο με τον κυματισμό κατα το ξεκλείδωμα της οθόνης.Μετά την αναβάθμιση χάθηκε και ήταν τόσο όμορφο...Ξέρει κανεις γιατι καταρχήν το άλλαξαν και αν υπάρχει τρόπος να το ξαναβάλουμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Μετά από αρκετή σκέψη κατέληξα να είμαι ένας χαρούμενος κάτοχος του s3 mini:)Το κινητό το έχω 10 μέρες.Το αγόρασα 299 απο τη προσφορά του πλαισίου...Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τις επιδόσεις του και την οθόνη του...Δεν περίμενα ούτε κάτι παραπάνω ούτε κάτι λιγότερο για το συγκεκριμένο κινητό σε αυτή τη τιμή(299 euro).Το μόνο ''πρόβλημα'' που έχω είναι αυτο με τον κυματισμό κατα το ξεκλείδωμα της οθόνης.Μετά την αναβάθμιση χάθηκε και ήταν τόσο όμορφο...Ξέρει κανεις γιατι καταρχήν το άλλαξαν και αν υπάρχει τρόπος να το ξαναβάλουμε;

 

 

επαθα το ιδιο. αν μαθεις πως το ξαναβαζουμε πες το και σε μενα. εχω ψαξει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

πως το βλέπετε με την 4.1.2 ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα...πήρα κ εγώ το s3 mini πριν μια βδόμαδα κλασσικά πλαίσιο..αλλά με 299 Ε..από χθες το έχει πάλι 349. Επειδή είμαι σχετικά καινούριος με το android (είχα το galaxy y) και επειδή δεν είμαι τόσο hacker :) μπορεί να μου πει κάποιος πως να κάνω root (έαν υπάρχει δηλ. στο galaxy y) ώστε να εξοικειωθώ και να μην καταστρέψω το μίνι??? επίσης όλα το ROM Manager χρησιμοποιείται για συσκευες που έχουν άλλες ROM?? (ένα λεξικό ορολογίας θα βοηθούσε-πέρα απ αυτό που παρέχει το φορουμ please)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα...πήρα κ εγώ το s3 mini πριν μια βδόμαδα κλασσικά πλαίσιο..αλλά με 299 Ε..από χθες το έχει πάλι 349. Επειδή είμαι σχετικά καινούριος με το android (είχα το galaxy y) και επειδή δεν είμαι τόσο hacker :) μπορεί να μου πει κάποιος πως να κάνω root (έαν υπάρχει δηλ. στο galaxy y) ώστε να εξοικειωθώ και να μην καταστρέψω το μίνι??? επίσης όλα το ROM Manager χρησιμοποιείται για συσκευες που έχουν άλλες ROM?? (ένα λεξικό ορολογίας θα βοηθούσε-πέρα απ αυτό που παρέχει το φορουμ please)

 

Για να κανεις ροοτ το siii υπαρχει ενας οδηγος του τυχερακιας εδω στ φορουμ...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

thanks..επίσης έχω ένα θέμα με το μίνι..δεν ανοίγει την εφαρμογή του youtube και βγάζει μία ένδειξη "παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με το δίκτυο [500]" μήπως έχει κάποια ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...