Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον το εχω το κινητο 3 μερες και μου εχει βγαλει στις ειδοποιησεις για ενημερωση λογισμικου. εαν το κανω μεσω wi-fi υπαρχει προβλημα η να το κανω απο υπολογιστη μεσω Kies ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση μεσω του wifi...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση μεσω του wifi...

 

ναι αλλα το Kies δεν το εχω εγκατεστιμενο στον υπολογιστη ? εννοουσα απλα με τη χρηση δεδομενων ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να έχεις το κιες στο υπολογιστή σου. Απλα κάνε σύνδεση του κινητού σου μεσω wifi και κανε την αναβάθμιση. ..

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα

Κάτοχος του SIII Mini εδω και 3 μήνες αρκετα ικανοποιημένος μέχρι τωρα θα ήθελα την βοηθεια σας σε ένα θεμα που παρουσιάστηκε ξαφνικά. Δεν φορτίζει η μπαταρία με οποιονδήποτε φορτιστή και είμαι ένα κλικ απο το τελικό σβήσιμο του κινητου. Εχω σβήσει τις τελευταίες εφαρμογες που είχα κατεβασει όπως το smart keyboard, mosquito repeller και το iq test Eχω βγαλει την μπαταρία του κινητου και την εχω ξανατοποθετησει. Δυστυχως τιποτα. Μολις τοποθετουσα την μπαταρία στην θεση της το κινητο ανοιγε μονο του χωρις να πατησω το κουμπι εναρξης. Μεχρι χθες δούλευε μια χαρά.

Πιστεύετε ότι είναι πρόβλημα μπαταρίας? Τόσο γρήγορα σε 3 μήνες? Να κανω hard reset κιόλας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα

Κάτοχος του SIII Mini εδω και 3 μήνες αρκετα ικανοποιημένος μέχρι τωρα θα ήθελα την βοηθεια σας σε ένα θεμα που παρουσιάστηκε ξαφνικά. Δεν φορτίζει η μπαταρία με οποιονδήποτε φορτιστή και είμαι ένα κλικ απο το τελικό σβήσιμο του κινητου. Εχω σβήσει τις τελευταίες εφαρμογες που είχα κατεβασει όπως το smart keyboard, mosquito repeller και το iq test Eχω βγαλει την μπαταρία του κινητου και την εχω ξανατοποθετησει. Δυστυχως τιποτα. Μολις τοποθετουσα την μπαταρία στην θεση της το κινητο ανοιγε μονο του χωρις να πατησω το κουμπι εναρξης. Μεχρι χθες δούλευε μια χαρά.

Πιστεύετε ότι είναι πρόβλημα μπαταρίας? Τόσο γρήγορα σε 3 μήνες? Να κανω hard reset κιόλας?

παρε ένα τηλέφωνο από εκεί που το αγόρασες ή στη Samsung
Link to comment
Share on other sites

Κανά link για να κάνω root το κινητό μου?

Έχω βρει μερικά links αλλά εκεί δεν έχει baseband version το I8190XXAME1 (<αυτό έχω) γραμμένο πουθενά. Έχω βρει κάποια με I8190OXXAMG1. Θα υπάρξει πρόβλημα άμα το κάνω με αυτόν τον οδηγό ή δεν έχει σημασία το baseband version?

Link to comment
Share on other sites

Κανά link για να κάνω root το κινητό μου?

Έχω βρει μερικά links αλλά εκεί δεν έχει baseband version το I8190XXAME1 (<αυτό έχω) γραμμένο πουθενά. Έχω βρει κάποια με I8190OXXAMG1. Θα υπάρξει πρόβλημα άμα το κάνω με αυτόν τον οδηγό ή δεν έχει σημασία το baseband version?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=361923

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, έχει το I8190XXAME1, τέλεια!

Μια τελευταία ερώτηση. Δε χρειάζεται να ενεργοποιήσω το USB debugging πριν κάνω root?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την pre-rooted I8190XXALJL 4.1.1 COA (ρουμανικη).

Ποια pre-rooted να βαλω για την 4.1.2 ?

Μπορω οποια θελω ή αναγκαστικα την I8190XXAMD3 , που αντιστοιχει στην 4.1.2 COA αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, έχει το I8190XXAME1, τέλεια!

Μια τελευταία ερώτηση. Δε χρειάζεται να ενεργοποιήσω το USB debugging πριν κάνω root?

 

Όχι δεν χρειαζεται να το ενεργοποίησης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει σημερα αυτο το κινητο για αγορα ?

Πως παει απο κολληματα ? Ποιοτητα φωτο και βιντεο ? Μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει σημερα αυτο το κινητο για αγορα ?

Πως παει απο κολληματα ? Ποιοτητα φωτο και βιντεο ? Μπαταρια ?

 

Η απάντηση από εμένα είναι ότι αξίζει!:)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την θήκη που έχω αγοράσει.Επειδή έιναι άσπρου χρώματος έχει ψιλοκιτρινίζει ελαφρώς, με τι είναι καλύτερο να την καθαρίσω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από χτες το κινητο μου τρώει πολύ μπαταρία. Στις ρυθμίσεις που δειχνει την μπαταρία στο λειτουργικό σύστημα μου λέει τον cpu ότι είναι σε παραμονή σε ενέργεια όση ώρα ειναι και το κινητό σε αναμονή. Από τις 8 μέχρι τώρα μου έχει πέσει 16%. Κάποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Με tide και ενα μικρο πανακι θα κανεις μια μικρη επιστρωση αφρου και μετα ξεπλενεις.και ολα οκ.

 

Σε ευχαριστώ :)

 

Καλημέρα παιδιά. Από χτες το κινητο μου τρώει πολύ μπαταρία. Στις ρυθμίσεις που δειχνει την μπαταρία στο λειτουργικό σύστημα μου λέει τον cpu ότι είναι σε παραμονή σε ενέργεια όση ώρα ειναι και το κινητό σε αναμονή. Από τις 8 μέχρι τώρα μου έχει πέσει 16%. Κάποια λυση?

 

Μήπως εγκατέστησες κάποια εφαρμογή περίεργη?Κάνε μια επανεκκίνηση και δες αν συνεχίζει να το κάνει.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήτανε τελικά. Απλά είπα μήπως γίνεται κάτι χωρίς επανεκκίνηση. Ευχαριστώ πάντως. Μάλλον απο το active notifications έγινε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήτανε τελικά. Απλά είπα μήπως γίνεται κάτι χωρίς επανεκκίνηση. Ευχαριστώ πάντως. Μάλλον απο το active notifications έγινε.

 

Που και που χρειάζεται και καμιά επανεκκίνηση :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

οι προσφατα ανοιγμενες εφαρμογες πως φαινονται ηια γρηγορο ανοιγμα ?

 

Πατημένο το μεσαίο κουμπί (Home button) :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση, όταν ακούμε μουσική από το κινητό μπορούμε να αλλάξουμε κομμάτι χωρίς να μπούμε στο μενού;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση, όταν ακούμε μουσική από το κινητό μπορούμε να αλλάξουμε κομμάτι χωρίς να μπούμε στο μενού;

 

Εγώ το κάνω αλλά όχι με την stock εφαρμογή του κινητού αλλά με το PowerAmp με διπλό κλικ στο hardware button των hands free με το οποίο δέχεσαι τις κλήσεις. Επίσης είχα διαβάζει ότι γίνεται μέσω tasker να αλλάζεις κομμάτια με παρατεταμένο πάτημα των πλαϊνών volume buttons αλλά ήταν αρκετά περίπλοκη διαδικασία την οποία δεν μπορούσα να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Πατημένο το μεσαίο κουμπί (Home button) :)

 

ευχαριστω πολυ !

 

Καποιος γρηγορος τροπος να κανεις enable disable το 3g?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ !

 

Καποιος γρηγορος τροπος να κανεις enable disable το 3g?

 

Κρατάς πατημένο το power button και κάνεις απενεργοποίηση λειτουργίας δικτύου δεδομένων....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...