Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

χρειάζομαι την βοήθειά σας. Ο κουμπάρος μου αγόρασε το τηλέφωνο αυτό πριν από 1 μήνα. Εχτές του έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση και την έκανε. Από εκείνη την στιγμή δεν δουλέυουν τα software buttons, μόνο το κεντρικό hardware button. Επειδή δεν είναι και σχετικός, μου είπε ότι του έβγαλε μήνυμα ότι ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση (την έκανε μέσω wi-fi κατευθείαν από το κινητό και όχι μέσω kies), έκανε reboot και μετά τέλος.

 

Μπήκα στο μενού με power-center-volume up και έκανα factory reset, τίποτα. Κατόπιν, εγκατέστησα το kies και έκανα firmware upgrade and Initialization, πάλι τίποτα. Σκέφτηκα να κατεβάσω την rooted rom I8190XXAMA2 του tyxerakias από εδώ και να την εγκαταστήσω με odin, λέτε να δουλέψει; Καμία άλλη ιδέα κανείς;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by Antonis78
ορθογραφικά λάθη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Usb mass storage δεν έχει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να γράφω κάτι μου εμφανίζεται ήχος στα πλήκτρα ενώ τον έχω απενεργοποιήσει... Πώς απενεργοποιώ τον ήχο από τα πλήκτρα για να δω αν το έχω κάνει σωστά?

 

πας ρυθμησεις- ηχος-συστημα κ εκει ξετσεκαρεις

Edited by Tyxerakias
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω υφασμάτινη θήκη "pouch" και δυστυχώς βρίσκω μόνο από σιλικόνη.. Έχετε δει καμία σε ελληνικό eshop?
Link to comment
Share on other sites

Mήπως γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να επαναφέρουμε το κυματάκι στο ξεκλείδωμα γιατί αυτό με την κλειδαριά είναι πολύ κοινό.

 

όντως υπάρχει κανείς που να ξέρει πως μπορούμε να επαναφέρουμε τα νερά?

 

Τι βλακεία που το ξεκλείδωμα όταν το έχω με κύλιση μου βγάζει την κλειδαριά και δεν είναι αυτό σαν νερό..

 

:( όντως δεν υπάρχει κανείς που να ξέρει πώς μπορούμε να επαναφέρουμε τον κυματισμό?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

χρειάζομαι την βοήθειά σας. Ο κουμπάρος μου αγόρασε το τηλέφωνο αυτό πριν από 1 μήνα. Εχτές του έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση και την έκανε. Από εκείνη την στιγμή δεν δουλέυουν τα software buttons, μόνο το κεντρικό hardware button. Επειδή δεν είναι και σχετικός, μου είπε ότι του έβγαλε μήνυμα ότι ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση (την έκανε μέσω wi-fi κατευθείαν από το κινητό και όχι μέσω kies), έκανε reboot και μετά τέλος.

 

Μπήκα στο μενού με power-center-volume up και έκανα factory reset, τίποτα. Κατόπιν, εγκατέστησα το kies και έκανα firmware upgrade and Initialization, πάλι τίποτα. Σκέφτηκα να κατεβάσω την rooted rom I8190XXAMA2 του tyxerakias από εδώ και να την εγκαταστήσω με odin, λέτε να δουλέψει; Καμία άλλη ιδέα κανείς;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μπορείς να δοκιμάσεις την επίσημη μέσω Odin, από εδώ, αν δε δουλέψει ούτε τότε, σημαίνει ότι κάηκε το τσιπάκι που ελέγχει τα software buttons και θέλει service.

 

Aν το τηλέφωνο είναι Ελληνικό (λέει EUR στο Kies στην παρένθεση) και βάλεις την παραπάνω, το στέλνεις άφοβα στο service.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Tyxerakias ευχαριστούμε πολύ για τους οδηγούς και τα λινκ,

ρούταρα πολύ εύκολα βάση των οδηγών σου και σιγά σιγά ανακαλύπτω

το νέο-νέο s3 mini.

Μία ερώτηση : Θέλω να αλλάξω το χρώμα στην μπάρα ειδοποιήσεων και να το κάνω μαύρο.

Έχουμε λύση Ω φανταστικέ συμφορουμίτη ?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ποιος θα μου πει γιατί μερικές φορές όταν γράφω μήνυμα με το πληκτρολόγιο μου πετάει ένα σφάλμα ότι το πληκτρολόγιο σταμάτησε να λειτουργεί?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κιν. και θελω να με πουν αυτοι που το εχουν στα χερια τους τι τους αρεσε και τι οχι

και μια συμβουλη το βρηκα σε ελληνικο μαγαζι μεσω ιντερνετ 276 ευρω. ενω σε μαγαζι που πηγα και ρωτησα ο ιδιος το εχουν 399 και επειδη ειναι μεγαλη διαφορα σκεφτομαι να το παρω απο το ιντερνετ αλλα φοβαμαι να μην παω να γλυτωσο λεφτα και στο τελος ερθει κανενα κινιτο που δεν εχει ελληνικα η χειροτερα να ειναι με προβληματα και τα σχετικα (refurbished)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Tyxerakias ευχαριστούμε πολύ για τους οδηγούς και τα λινκ,

ρούταρα πολύ εύκολα βάση των οδηγών σου και σιγά σιγά ανακαλύπτω

το νέο-νέο s3 mini.

Μία ερώτηση : Θέλω να αλλάξω το χρώμα στην μπάρα ειδοποιήσεων και να το κάνω μαύρο.

Έχουμε λύση Ω φανταστικέ συμφορουμίτη ?? :rolleyes:

 

Γίνεται αλλά είναι πολύπλοκο... και πρέπει να αλλάξεις εσύ τα χρώματα μόνος σου πρώτα. Όπως και νά'χει δε θα πρότεινα να το κάνεις, η τελείως μαύρη γραμμή μόνιμα εκει πάνω ενδέχεται να κάνει burn-in.

 

ποιος θα μου πει γιατί μερικές φορές όταν γράφω μήνυμα με το πληκτρολόγιο μου πετάει ένα σφάλμα ότι το πληκτρολόγιο σταμάτησε να λειτουργεί?

 

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων και cache στην εφαρμογή του πληκτρολογίου από τη διαχείριση εφαρμογών και δες αν συνεχίζει το πρόβλημα..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις την επίσημη μέσω Odin, από εδώ, αν δε δουλέψει ούτε τότε, σημαίνει ότι κάηκε το τσιπάκι που ελέγχει τα software buttons και θέλει service.

 

Aν το τηλέφωνο είναι Ελληνικό (λέει EUR στο Kies στην παρένθεση) και βάλεις την παραπάνω, το στέλνεις άφοβα στο service.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστηχώς δεν διόρθωθηκε το πρόβλημα οπότε πήγε στο service το κινητό. Ευχαριστώ πολύ για την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρήσατε πως όταν κάνεις αναζήτηση στις επαφές μπερδεύει να γράμματα στην μπάρα που λέει Βρέθηκαν (π.χ 2) επαφές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρήσατε πως όταν κάνεις αναζήτηση στις επαφές μπερδεύει να γράμματα στην μπάρα που λέει Βρέθηκαν (π.χ 2) επαφές.

 

Στην 4.1.1 που έχω όχι δεν παρατήρησα κάποιο τέτοιο κόλλημα με τις επαφές.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο το πηρε η κοπελα μου το Σαββατο με 299

 

δεν υπαρχει πλεον στο πλαισιο δεν ξερω αν περιμενουν καινουργια κομματια

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,εχω παρει το τηλεφωνο και εγω και μπορω να πω οτι ειναι φανταστικο.Το αγορασα απο ιντερνετομαγαζο και ειναι (xef) γαλλικο.Εχει την 4.1.1 και θελω η να κανω update σε 4.1.2 αλλα πως?δεν μου εχει ερθει μεσω wifi,ουτε μεσω kies την κανει.Η να περασω καμια custom αλλα πως που ειναι (xef)? Μπορω να περασω την xxmama2 που εχει μεσα εδω η ειναι μονο για (eur).
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,εχω παρει το τηλεφωνο και εγω και μπορω να πω οτι ειναι φανταστικο.Το αγορασα απο ιντερνετομαγαζο και ειναι (xef) γαλλικο.Εχει την 4.1.1 και θελω η να κανω update σε 4.1.2 αλλα πως?δεν μου εχει ερθει μεσω wifi,ουτε μεσω kies την κανει.Η να περασω καμια custom αλλα πως που ειναι (xef)? Μπορω να περασω την xxmama2 που εχει μεσα εδω η ειναι μονο για (eur).

 

Για Γαλλία από ότι βλέπω δεν έχει βγει 4.1.2

Μπορείς με το odin να περάσεις την 4.1.2 την eur η οποία είναι ελληνική.Δεν θα έχεις πρόβλημα.Βέβαια θα χάσεις την εγγύηση αλλά μπορεις να ξανα φλασάρεις την Γαλλική έκδοση πίσω ώστε να επανέλθεις εντός εγγύησης :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή! :hunter::clap:

 

Ευχαριστώ, ήταν δωράκι στην κόρη μου... αν και προτιμούσα το xperia s, που δεν το βρήκα, έστω και στα 260, τιμή amazon.de!!!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,εχω παρει το τηλεφωνο και εγω και μπορω να πω οτι ειναι φανταστικο.Το αγορασα απο ιντερνετομαγαζο και ειναι (xef) γαλλικο.Εχει την 4.1.1 και θελω η να κανω update σε 4.1.2 αλλα πως?δεν μου εχει ερθει μεσω wifi,ουτε μεσω kies την κανει.Η να περασω καμια custom αλλα πως που ειναι (xef)? Μπορω να περασω την xxmama2 που εχει μεσα εδω η ειναι μονο για (eur).

 

1. Πέρνα κανονικά την Ελληνική XXAMA2 με ODIN.

2. Κάνε root το τηλέφωνο σύμφωνα με τον οδηγό του τυχεράκια που υπάρχει εδώ.

3. Με την εφαρμογή CSC Select που υπάρχει στο android market δωρεάν, κάντο EUR.

4. Τώρα το τηλέφωνο σου είναι ελληνικό και παιρνει αναβαθμίσεις με KIES για Ελλάδα, αφου βέβαια πρώτα κάνεις Unroot όπως λέει ο τυχεράκιας στον οδηγό του.

Edited by geogian
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ένα πρόβλημα παγκόσμια, απο ότι φαίνετε συμβατότητας των κινητών και ταμπλετών της Samsung με την micro sd της εταιρείας Sandisc και συγκεκριμένα της : Sandisk 32GB ULTRA microSDHC (Class 10) Οι συγκεκριμένες κάρτες χαλάνε σε διάστημα 1 μήνα. Δεν είναι ακόμα σίγουρο αν φταίει η κάρτα ή το Card module που χρησιμοποιεί η Samsung.

Καλό είναι να την αποφεύγετε καθώς η καταστροφή της κάρτας είναι ολική.

Υπάρχει εκτενής αναφορά στο XDA και αναφορές χρηστών και για άλλα μοντέλα κινητών. Εγω δυστυχώς δεν το ήξερα και την έπαθα καθώς βλέπετε η συγκεκριμένη κάρτα διαφημίζετε σαν android exclusive UHS.Είμαι σε διαδικασία RMA.

 

http://s0.static.mymemory.co.uk/images/product_shots/large_41391_1345637304.jpg

http://internal.webstorage.gr/mlrimages/JPG_400x300/0690571.jpg

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...