Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όντως, δεν ξέρω γιατί το κάνει. Πάντως έχω σετάρει διακομιστή dub408-m.hotmail.com

Το τσέκαρα μόλις τώρα στις ρυθμίσεις μου.

Μήπως το όλο σκηνικό το έβαλα σε λάθος κατηγορία, δηλαδή σαν exhange outlook? Τι να πω:(

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι όντως, δεν ξέρω γιατί το κάνει. Πάντως έχω σετάρει διακομιστή dub408-m.hotmail.com

Το τσέκαρα μόλις τώρα στις ρυθμίσεις μου.

Μήπως το όλο σκηνικό το έβαλα σε λάθος κατηγορία, δηλαδή σαν exhange outlook? Τι να πω:(

 

Ίδιο διακομιστή έχουμε, αν εξαιρέσεις ένα ψηφίο. Τώρα, σαν exchange γιατί; Έχεις συνδρομή στο office 365 ή είναι εταιρικό το account σου;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις συγχρονισμού στη λήψη email έχετε κάποιο χρονικό περιορισμό?

 

Εγω εχω των τελευταιων 7 ημερων και ληψη με βαση την χρηση μου (αν και πιο κατω μου γραφει τρεχουσα ρυθμιση : με την αφιξη στοιχειων).

Link to comment
Share on other sites

Κανένα χρονικό περιορισμό. Αν θέλετε, ανεβάζω screenshot.

 

man νομίζω ότι έφτιαξε έτσι, ακόμα δοκιμάζω για να είμαι εντελώς σίγουρος. :)

Πρέπει να μπλοκάρει το account με την επιλογή 7 μέρες. Δεν εξηγείται αλλιώς.

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορώ να προσθέσω 64 gigabytes κάρτα ?

 

Καλημέρα.

Σύμφωνα με τον κατασκευαστή δέχεται μέχρι 64gb κάρτα μνήμης οπότε φυσικά και μπορείς!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επέλεγα 64GB memory έτσι εύκολα, διαβάζω σε αρκετά forums ότι σε μικρά μοντέλα nokia, όπως καλή ώρα το nokia lumia 620 υπάρχει μεγάλο πρόβλημα συμβατότητας με κάρτες 64GB. Μάλλον η κάρτα 64GB πρέπει να έχει διαφορετική αρχιτεκτονική από τις κάρτες 32GB. Προσοχή μην καταλήξεις στο τέλος και χάσεις όλα τα αρχεία σου. Αρκετοί την πατήσανε και χάσανε σημαντικά προσωπικά αρχεία με 64άρες. Πήγαινε καλύτερα και αγόρασε 32 GB. Με αυτά τα πράγματα δεν παίζουνε.;)

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

1. Με ποιο τρόπο αποθηκεύω τις επαφές μου σε υπολογιστή, ώστε αν πάθει κάτι η συσκευή να μην χαθούν;

2. Μπορώ να τις αποθηκεύσω στην SIM;

3. Δεν θέλω να τις αποθηκεύσω σε server της Ms...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

1. Με ποιο τρόπο αποθηκεύω τις επαφές μου σε υπολογιστή, ώστε αν πάθει κάτι η συσκευή να μην χαθούν;

2. Μπορώ να τις αποθηκεύσω στην SIM;

3. Δεν θέλω να τις αποθηκεύσω σε server της Ms...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Καλημέρα.

Μπορείς με την χρήση της εφαρμογής μεταφορά δεδομένων να τις κάνεις export στην κάρτα μνήμης ώστε να τις αποθηκεύσεις στον υπολογιστή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Από δικό μου λάθος απέκτησα ένα ράγισμα στην οθόνη πάνω δεξιά. Το κινητό δουλεύει κανονικά αλλά το touch-screen δεν πατάει στην (μικρή) περιοχή που έχει ραγίσει, ενώ και στις γειτονικές της περιοχές πολλές φορές άλλα πατάς και άλλα ενεργοποιούνται...

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή οθόνης ή θα κοστίσει όσο ένα καινούργιο κινητό ?

Link to comment
Share on other sites

Από δικό μου λάθος απέκτησα ένα ράγισμα στην οθόνη πάνω δεξιά. Το κινητό δουλεύει κανονικά αλλά το touch-screen δεν πατάει στην (μικρή) περιοχή που έχει ραγίσει, ενώ και στις γειτονικές της περιοχές πολλές φορές άλλα πατάς και άλλα ενεργοποιούνται...

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή οθόνης ή θα κοστίσει όσο ένα καινούργιο κινητό ?

 

Εμένα η αλλαγή οθόνης μου ειχε κοστίσει 60 ευρώ. Τωρα σίγουρα με αλλα 60 μπορείς να βρεις πολλές ακομη αξιόλογες συσκευές.... Στην ευχέρεια σου ειναι το θεμα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το πηρα προχθες απο tokinito.gr

ειχε γερμανικο manual

 

του εκανα 2 software update μεσω wifi.

ειμαι ακομη σε 8.0.ΧΧ

τι πρεπει να κάνω?

Απο παροχο ?ειμαι σε wind

Εκοψα την μεγαλη sim σε καταστημα wind και παιζω κανονικα και 3G.

μέχρι τι ταχύτητα φτάνει

?

Link to comment
Share on other sites

cortana στα ελληνικα θα παρουμε ΠΟΤΕ????

 

Καλά, κάτσε να πάρουμε το WordFlow ( swipe ) πληκτρολόγιο για τα Ελληνικά και βλέπουμε για την Cortana..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ώρα το έβαλα να ψάξει για ενημερώσεις τηλ/νου και μέσω ρούτερ και μετά μόνο από 3G δίκτυο αλλά δεν βγάζει αν υπάρχει ή όχι κάτι και είναι σαν να στέλνει ερωτήματα συνέχεια. Να ετοιμάζεται κάτι ή κάποιο δίκτυο down?

 

 

update: μόλις με ρώτησε να κατεβάσει ένα κρίσιμο update (ότι δηλ. και στην preview) μάλλον ήρθε.

 

Lumia 620 CV IT μόλις πήρε την Denim 8.10.14219.341 με Data Cellular pinned στη Notification Bar.

 

Λοιπόν κάτι πάει στραβά. Η build ήταν η τελευταία αυτή της Preview (αυτή που μπορείς να βάλεις το 3G στην notification bar)

και ξανακοιτώ προσεκτικότερα τις λεπτομέρειες και βλέπω το string/version του παλιού firmware όπως και build date 7/7/14.

Ξανακάνω φορμάτ αφού λέω πως πήρα από λάθος την Preview, που όμως ΔΕΝ την αναφέρει πουθενά ως preview όπως παλιότερα.

Γίνεται το φορμάτ με το Lumia Software Recovery Tool 5.0 και ενώ περνώ σιγά σιγά τα updates των εφαρμογών από το Store, μου πετάει πάλι μήνυμα για την "κρίσιμη αναβάθμιση". Μια από τα ίδια. Μάλλον κάτι έχουν κάνει μαντάρα...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα χθες update.

Εκ γερμανιας...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε μπορεί να παίρνουμε σκέτο το Software χωρίς τα firmware updates που μας κάνουν όλο το πακέτο

και άλλη version της συνολικής build? Ποιά η διαφορά τότε από το να περνάμε την Developer Preview.??

Link to comment
Share on other sites

Το Software είναι ίδιο με την DP... Με την Lumia Denim παίρνεις και το firmware update... Δεν παίρνεις κάτι καινούριο από άποψη λογισμικού...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το Software είναι ίδιο με την DP... Με την Lumia Denim παίρνεις και το firmware update... Δεν παίρνεις κάτι καινούριο από άποψη λογισμικού...

 

Ξαναλέω λοιπόν ότι firmware ΔΕΝ έχω πάρει παρά μόνο software, τα WP 8.1 Update.

H build όπως φαίνεται στις "πληροφορίες" είναι η ίδια (3058.50000.1425.3054) με build date 7/7/14. Αυτή επίσης βρίσκει πάλι

ότι έχω εγκατεστημένη και το Lumia Software Recovery Tool και ΟΧΙ κάποια μεγαλύτερη (ως version εννοώ).

 

Update: Τελικά στην επίσημη σελίδα της microsoft λέει ότι έχουμε πάρει την Denim και η version/firmware είναι η παλιά.

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά με την αναβάθμιση τη denim παρατηρεί κανείς ότι το κινητό τρώει σκαλώματα πού και πού? Άλλες φορες κινείται μια χαρά σε όλες τις εφαρμογές άλλες σέρνεται... Edited by alex380
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, σε όλους, ξερει κάποιος πως διαγράφουμε εναν λογαριασμό:@live.com?, θελω να δωσω το παλιο μου WP.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε όλους, ξερει κάποιος πως διαγράφουμε εναν λογαριασμό:@live.com?, θελω να δωσω το παλιο μου WP.

 

Κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...