Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω θα συνεχεισω να εχω τον ιδιο στο δικο μου WP?

 

Στο 620 θα κάνεις επαναφορά οπότε δεν επηρεάζεται το δικό σου Windows Phone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Περασα τα ντενιμ πριν κανα 2 μερες και δε βλεπω κατι διαφορετικο. Πρακτικα εχει αλλαξει κατι ή εγω δε βλεπω καλα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Περασα τα ντενιμ πριν κανα 2 μερες και δε βλεπω κατι διαφορετικο. Πρακτικα εχει αλλαξει κατι ή εγω δε βλεπω καλα;

 

στις συσκευές χωρίς pureview το denim δίνει γενικές βελτιώσεις , βελτιώσεις στον ι.e. , καλύτερο VPN , apps corner και live folders

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Περασα τα ντενιμ πριν κανα 2 μερες και δε βλεπω κατι διαφορετικο. Πρακτικα εχει αλλαξει κατι ή εγω δε βλεπω καλα;

 

 

 

Μπορείς να βάλεις στα toggles τη συντόμευση για τα data. Κάτι πολύ σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μέτα την αναβάθμιση δεν βλέπω στις ρυθμίσεις την επιλόγη "εφαρμογές στο παρασκήνιο".Βρίσκεται κάπου αλλού;Ευχαριστώ Edited by kgkaok
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μέτα την αναβάθμιση δεν βλέπω στις ρυθμίσεις την επιλόγη "εφαρμογές στο παρασκήνιο".Βρίσκεται κάπου αλλού;Ευχαριστώ

 

 

 

Ναι στην οικονομία μπαταρίας είναι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

10970176_791147194306047_1624831474_o.jpg?oh=0edb3a0cc0b46b806bc82c99cede3248&oe=54D5A21B&__gda__=1423298635_8b3051c7593db8ba2fdf32febffe189e

10967205_791147334306033_1474969251_o.jpg?oh=b220bb66cc6bfda11ca3e719e916debf&oe=54D5D7C4&__gda__=1423226084_7bb046aee9a9cebd3cf9a54787570028

 

Συγκρινα 2 Lumia 620 και παρατηρησα αυτη την διαφορά στα χρώματα και στην φωτεινότητα. Τσέκαρα τις ρυθμισεις για την φωτεινότητα αλλα και για τα χρώματα όπως βλέπετε, και είναι οι ίδιες και στις 2 συσκευές! Περιεργο... υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που

να επηρεάζει την οθόνη ? Η μάλλον φταίει ότι το πήρα (αριστερά) απο σκρουτζομάγαζο και η κοπέλα (δεξιά) το πήρε απο επώνυμο κατάστημα? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Ειδες αν ειστε στο ιδιο update;

 

Είμαστε σίγουρα στο ίδιο update. Εγώ (αριστερά) τσεκάρω και για updates συχνά επειδή είμαι πιο power user, ενώ η κοπέλα το έχει για πιο καθημερινή χρήση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο screenshot απλά είναι για τις ρυθμίσεις χρωμάτων και όχι φωτεινότητας. Τσέκαρε την φωτεινότητα..
Link to comment
Share on other sites

Έκεινη τη στιγμή που πήρα τα screenshots είχα φροντισει και τα δυο να είναι στην υψηλότερη φωτεινότητα. Οπότε τις είχα τσεκάρει τις ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Το εχω για δευτερο το 620..Καλο κινητακι δεν μπορω να πω..Αλλα με την αναβαθμιση μου φαινεται οτι εχει αρχισει και τρωει καποια κολληματα..Μπορει να ειναι και η ιδεα μου ομως..

 

Επειδη εχω βαρεθει το κιτρινο καπακι, αμα καποιος εχει πορτοκαλι ( που ειναι η αδυναμια μου ) η πρασινο και θελει να ανταλλαξει, ας μου το πει..Θα αγοραζα δευτερο, αλλα μιας και δεν ειναι το βασικο μου τηλεφωνο, δεν με καιει τοσο πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ιδέα σου. Τρώει κολλήματα και δυστυχώς πολλές φορές είναι μεγάλα. Είτε στον browser που σε πετάει, είτε στην κάμερα που κάνει μία ώρα να ανοίξει κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Το εχω για δευτερο το 620..Καλο κινητακι δεν μπορω να πω..Αλλα με την αναβαθμιση μου φαινεται οτι εχει αρχισει και τρωει καποια κολληματα..Μπορει να ειναι και η ιδεα μου ομως..

 

Επειδη εχω βαρεθει το κιτρινο καπακι, αμα καποιος εχει πορτοκαλι ( που ειναι η αδυναμια μου ) η πρασινο και θελει να ανταλλαξει, ας μου το πει..Θα αγοραζα δευτερο, αλλα μιας και δεν ειναι το βασικο μου τηλεφωνο, δεν με καιει τοσο πολυ:)

Τα ίδια έκανε και στου αδερφού μου. Με μια επαναφορά εργοστασιακών έγιναν καλύτερα τα πράγματα. Παραμένει όμως ένα αργό τηλέφωνο λόγω ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα, το εχω στο κουτι αλλα το εβγαλα για να κανω το denim update και ειναι αρκετα αργο πλεον. Δεν νομιζω να ειναι η ram γιατι το 630/635 πεταει με την ιδια ram.
Link to comment
Share on other sites

Downgrade γινεται;Κριμα ειναι να το δωσω..Ειναι καλο κινητακι..Ειδικα για τα λεφτα του, πηγαινε σφαιρα

 

Με το Lumia recovery tool γίνεται downgrade, καθώς βάζει ακόμα την CYAN. Απλά όταν πει ότι υπάρχουν κρίσιμες ενημερώσεις και φυσικά δεν τις έχεις στο αυτόματο κατέβασμα, πατάς ματαίωση και μένεις εκεί.

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα, το εχω στο κουτι αλλα το εβγαλα για να κανω το denim update και ειναι αρκετα αργο πλεον. Δεν νομιζω να ειναι η ram γιατι το 630/635 πεταει με την ιδια ram.

 

Και σε 625 ενός φίλου έχω δει πάει αρκετά πιο σβέλτα, βέβαια με αρκετά λιγότερες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γνωριζει κανεις αν το 620 θα παρει τα win 10;

 

Ναι, θα πάρει Win10 κουτσουρεμένα, η Technical preview όμως δεν είναι διαθέσιμη για τη συσκευή προς το παρόν.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα...συνδεω το κινητό με τον φορτιστή και μου βγάζει ένα ένα μικρό γρανάζι μαζί με το σύμβολο του ρεύματος(αστραπή)...

Κάποια βοήθεια;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...συνδεω το κινητό με τον φορτιστή και μου βγάζει ένα ένα μικρό γρανάζι μαζί με το σύμβολο του ρεύματος(αστραπή)...

Κάποια βοήθεια;;;

 

Δοκίμασε hard reset ή φλασάρισμα με το Nokia Software Recovery Tool.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια!Εχω ενα μικρο προβλημα και θελω τα φωτα σας...

Εχει η μητερα μου το 620 και επειδη αρχισε να χανει αποτομα πολυ μπαταρια το εκανα format απο το Lumia Software Recovery Tool..

το θεμα τωρα ειναι οτι δεν μου εμφανισει πουθενα την επιλογη να διαλεξω 2g/3g στις ρυθμισεις της sim!Ειναι μονιμα απ οτι καταλαβαινω στο 3g διοτι μου βγαζει το σημαδακι H και δεν εχει καλο σημα στο σπιτι ενω πριν θυμαμαι ειχε..

Του εκανα και την αναβαθμιση σε denim αλλα παλι δεν εχει την επιλογη...

Την επιλογη αυτη για να διαλεξω μεταξυ 2g/3g φανταζομαι παντα την ειχε..τωρα τι μπορει να εγινε?

ειναι με branded με voda spain...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω ενα μικρο προβλημα και θελω τα φωτα σας...

Εχει η μητερα μου το 620 και επειδη αρχισε να χανει αποτομα πολυ μπαταρια το εκανα format απο το Lumia Software Recovery Tool..

το θεμα τωρα ειναι οτι δεν μου εμφανισει πουθενα την επιλογη να διαλεξω 2g/3g στις ρυθμισεις της sim!Ειναι μονιμα απ οτι καταλαβαινω στο 3g διοτι μου βγαζει το σημαδακι H και δεν εχει καλο σημα στο σπιτι ενω πριν θυμαμαι ειχε..

Του εκανα και την αναβαθμιση σε denim αλλα παλι δεν εχει την επιλογη...

Την επιλογη αυτη για να διαλεξω μεταξυ 2g/3g φανταζομαι παντα την ειχε..τωρα τι μπορει να εγινε?

ειναι με branded με voda spain...

 

Η επιλογή αυτή υπάρχει σε μερικές μόνο ROM. Φαίνεται πως αυτή της Vodafone Spain δεν είναι μια από αυτές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...