Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:):):)

Πήγαινε στον Ιnternet Εxplorer -> Ρυθμίσεις -> διαγραφή ιστορικού

 

Μετά Ιnternet Εxplorer -> Ρυθμίσεις -> Σύνθετες ρυθμίσεις -> Ξετίκαρε την επιλογή "Να επιτρέπεται στις τοποθεσίες να αποθηκεύουν αρχεία στο τηλέφωνο μου"

 

και πήγαινε και από κάτω στο "Διαχείριση Χώρου αποθήκευσης" και σβήστα όλα...

... κι αυτό το έκανα αδερφέ.

Ευχαριστώ αλλά μάλλον με βλέπω να του κάνω hard και τρώω κράξιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Α νομίζω πως μόλις τα κάνεις αυτά θέλει και ένα soft reset...

 

Επίσης τσέκαρε και τα email -> Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις συγχρονισμού -> Λήψη email να ΜΗΝ έχει σαν επιλογή το "Χωρίς Χρονικό Περιορισμό" γιατί θα αποθηκεύει όλα μα όλα τα μέιλ που έχει λάβει...

 

Αυτά τα 2 ξέρω για τα άλλα... Αφού τα κάνεις κάνε ένα soft reset ή μια επανεκκίνηση και πες μας πόσο είναι το "Άλλα"

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.λοιπον εχω ενα θεμα.

Εχω συνηθως συνδεδεμενο ενα bluetooth (samsung hm1700).εχω παρατηρησει (μια δυο φορες την εβδομαδα) πως οταν τοχω συνδεδεμενο και απαντησω μια κληση μετα το κινητο "παγωνει".δεν ανταποκρινεται σε καμια εντολη και μονο με πατημα power button+volume down ή βγαλσιμο μπαταριας επανερχεται (χανονται ωρες-ημερομηνιες κλπ).δεν τοχω παρατηρησει ποτε με το bluetooth ασυνδετο.τοχω παρατηρησει και χωρις να απαντησω κληση,παω να το δω τι κανει και δεν κουνιεται φυλλο.data κλειστα ολες τις φορες.την καρτα sd την εχω κανει φορματ προ εβδομαδας περιπου.

Υπαρχει περιπτωση "ασυμβατοτητας" ακουστικου?

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα?

ευχαριστω.

Υγ:μια φορα τη μερα ή στις 2 μερες το κλεινω και το ανοιγω (ετσι,να "ανανεωνεται")

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

:):):)

... κι αυτό το έκανα αδερφέ.

Ευχαριστώ αλλά μάλλον με βλέπω να του κάνω hard και τρώω κράξιμο.

 

Λοιπόν, επειδή βλέπω ότι το αλλά δεσμεύει πολύ χώρο, μην κάνεις μόνο ένα soft reset. Κάνε 2 - 3. Έτσι, μόνο η ώρα θα "χαλάσει".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή βλέπω ότι το αλλά δεσμεύει πολύ χώρο, μην κάνεις μόνο ένα soft reset. Κάνε 2 - 3. Έτσι, μόνο η ώρα θα "χαλάσει".

 

Δε γινόταν τίποτα.Δοκίμασα τα πάντα.Του έκανα ένα hard και έστρωσε.Βέβαια όπως είπα πιο πάνω έφαγα κράξιμο που του πήρα wph αλλά θεωρώ ότι στη χαμηλή κατηγορία μόνο αυτή την επιλογή είχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εχω το 1020 και πηρε ενας φιλος σημερα το 620...Ερωτηση,στην γρηγορη ματια δεν εχει επιλογη να βλεπεις ειδοποιησεις απο αναπαντητες μνμ κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Όταν την ενεργοποιήσεις γράφει από κάτω "Πληροφορίες Οθόνης Γρήγορης Ματιάς"
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε γινόταν τίποτα.Δοκίμασα τα πάντα.Του έκανα ένα hard και έστρωσε.Βέβαια όπως είπα πιο πάνω έφαγα κράξιμο που του πήρα wph αλλά θεωρώ ότι στη χαμηλή κατηγορία μόνο αυτή την επιλογή είχα.

 

:lol: Όταν το χρησιμοποιήσει για μερικές μέρες, θα ηρεμήσει και να δεις που θα του αρέσει κιόλας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.λοιπον εχω ενα θεμα.

Εχω συνηθως συνδεδεμενο ενα bluetooth (samsung hm1700).εχω παρατηρησει (μια δυο φορες την εβδομαδα) πως οταν τοχω συνδεδεμενο και απαντησω μια κληση μετα το κινητο "παγωνει".δεν ανταποκρινεται σε καμια εντολη και μονο με πατημα power button+volume down ή βγαλσιμο μπαταριας επανερχεται (χανονται ωρες-ημερομηνιες κλπ).δεν τοχω παρατηρησει ποτε με το bluetooth ασυνδετο.τοχω παρατηρησει και χωρις να απαντησω κληση,παω να το δω τι κανει και δεν κουνιεται φυλλο.data κλειστα ολες τις φορες.την καρτα sd την εχω κανει φορματ προ εβδομαδας περιπου.

Υπαρχει περιπτωση "ασυμβατοτητας" ακουστικου?

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα?

ευχαριστω.

Υγ:μια φορα τη μερα ή στις 2 μερες το κλεινω και το ανοιγω (ετσι,να "ανανεωνεται")

 

 

Παμε παλι μπας και υπαρχει ομοιπαθης....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει ότι είναι και samsung το bluetooth; Θέλω να πω, η samsung στο android βασίζεται και σε αυτό θα προσπαθεί να έχει συμβατότητα.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

WP8 ή WP8.1???

 

 

Wp8

 

Μήπως φταίει ότι είναι και samsung το bluetooth; Θέλω να πω, η samsung στο android βασίζεται και σε αυτό θα προσπαθεί να έχει συμβατότητα.

 

 

Δε μπορω να σκεφτω αλλη εξηγηση....εκτος και αν εχει θεμα το κινητο μου.τωρα δε βαζω to bluetooth ακουστικο καθολου μπας και βγαλω ακρη,δηλαδη μηπως και παγωσει ξανα,οποτε θα στραφω προς αλλες εξηγησεις...

Παντως αυτο το ακουστικο (οπως και αλλα samsung) τοχω συνδεσει με το ipad χωρις κανενα προβλημα...

 

Εσας δεν εχει κανει καποιο παγωμα γενικως στα καλα του καθουμενου να μην ανταποκρινεται και να θελει soft reset?

 

Υγ:ευχαριστω και για τις απαντησεις.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εσας δεν εχει κανει καποιο παγωμα γενικως στα καλα του καθουμενου να μην ανταποκρινεται και να θελει soft reset?

 

Ναι, αλλά όχι με WP8 και πριν τα 2 τελευταία updates ( των 8.1 ). Τώρα, κανένα κόλλημα. :D ( ένας από τους πολλούς λόγους που μου αρέσουν τα WP )

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερες.λοιπον εχω ενα θεμα.

Εχω συνηθως συνδεδεμενο ενα bluetooth (samsung hm1700).εχω παρατηρησει (μια δυο φορες την εβδομαδα) πως οταν τοχω συνδεδεμενο και απαντησω μια κληση μετα το κινητο "παγωνει".δεν ανταποκρινεται σε καμια εντολη και μονο με πατημα power button+volume down ή βγαλσιμο μπαταριας επανερχεται (χανονται ωρες-ημερομηνιες κλπ).δεν τοχω παρατηρησει ποτε με το bluetooth ασυνδετο.τοχω παρατηρησει και χωρις να απαντησω κληση,παω να το δω τι κανει και δεν κουνιεται φυλλο.data κλειστα ολες τις φορες.την καρτα sd την εχω κανει φορματ προ εβδομαδας περιπου.

Υπαρχει περιπτωση "ασυμβατοτητας" ακουστικου?

Εχει παρατηρησει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα?

ευχαριστω.

Υγ:μια φορα τη μερα ή στις 2 μερες το κλεινω και το ανοιγω (ετσι,να "ανανεωνεται")

 

Επανερχομαι για feedback.κανενα κολλημα ως ωρας.ανοικτα data,κλειστα data,ανοικτο wifi,κλειστο wifi τιποτα.

Τι εφταιγε?

Το bluetooth ακουστικο.δεν καταληγω καπου αλλου.

Αυτα για οποιον του παρουσιαστει και δε ξερει τι φταιει.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για σας εχω ενα nokia 620 και θα ηθελα να βαλω Ελληνικα στο menu του υπαρχει τροπος?

 

 

θα πάς στις ρυθμίσεις και στο "Γλώσσα+ περιοχή" θα βάλεις Ελληνικά και Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν είναι από Ελλάδα και δεν εχει επιλογή για να επιλέξω θα ήθελα αν ξέρει κανείς πως να αλλάξω rom Και ποια ώστε να εχει ελληνικά.
NGAITA
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν είναι από Ελλάδα και δεν εχει επιλογή για να επιλέξω θα ήθελα αν ξέρει κανείς πως να αλλάξω rom Και ποια ώστε να εχει ελληνικά.

 

αμα είναι από Ευρώπη τότε έχει Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν είναι από Ελλάδα και δεν εχει επιλογή για να επιλέξω θα ήθελα αν ξέρει κανείς πως να αλλάξω rom Και ποια ώστε να εχει ελληνικά.

 

Από ποία χώρα προέρχεται η συσκευή;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα στα χέρια μου το κινητό (τις τελευταίες ώρες)! το φορτίζω απλά παρατηρώ ότι ζεσταίνεται αρκετα? Συμβαίνει? Η να ανησυχήσω? Με το προηγούμενο δεν είχα τέτοια θέματα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα στα χέρια μου το κινητό (τις τελευταίες ώρες)! το φορτίζω απλά παρατηρώ ότι ζεσταίνεται αρκετα? Συμβαίνει? Η να ανησυχήσω? Με το προηγούμενο δεν είχα τέτοια θέματα!

 

είναι καλοκαίρι και κάνει ζέστη και το φορτίζεις , είναι φυσιολογικό . Εκτός βέβαια και αν ζεσταίνεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οπότε έχει πρόβλημα

τσέκαρε και πόσο ζεστός είναι ο φορτιστής

μετά την φόρτιση αν παρατηρείς να συνεχίζει να ζεσταίνεται ακόμα και αν δεν κάνεις κάτι με αυτό τότε υπάρχει πρόβλημα

Αλλά κατά πάσα πιθανότητα η θερμοκρασία περιβάλλοντος φταίει

 

(και οι δικές μου συσκευές ζεσταίνονται στην φόρτιση αυτό τον καιρό πάντως )

 

btw άμα πάει 100% βγάλτο από την φόρτιση , δεν ισχύουν αυτές οι 8 ώρες στην πρώτη φόρτιση που λένε

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

 

btw άμα πάει 100% βγάλτο από την φόρτιση , δεν ισχύουν αυτές οι 8 ώρες στην πρώτη φόρτιση που λένε

 

το έχω παράλληλα ανοιχτό ίσως να μην έπρεπε αλλά η κλασσική περιέργεια, όταν έχεις κάτι καινούριο δίπλα σου θες να το ανοίξεις και να το επεξεργαστείς!

Link to comment
Share on other sites

το έχω παράλληλα ανοιχτό ίσως να μην έπρεπε αλλά η κλασσική περιέργεια, όταν έχεις κάτι καινούριο δίπλα σου θες να το ανοίξεις και να το επεξεργαστείς!

 

φταίει και αυτό λίγο αλλά μόνο αν κάνεις κάτι βαρύ και δουλεύει ο επεξεργαστης full ή κατεβάζεις κάποιο μεγάλο αρχείο ή αν μιλάς παράλληλα και δουλεύει η κεραία

 

don't worry πάντως τα smartphones γενικότερα είναι κατασκευασμένα να αντέχουν μεγάλες θερμοκρασίες

Link to comment
Share on other sites

φταίει και αυτό λίγο αλλά μόνο αν κάνεις κάτι βαρύ και δουλεύει ο επεξεργαστης full ή κατεβάζεις κάποιο μεγάλο αρχείο ή αν μιλάς παράλληλα και δουλεύει η κεραία

 

don't worry πάντως τα smartphones γενικότερα είναι κατασκευασμένα να αντέχουν μεγάλες θερμοκρασίες

 

:) Ευχαριστώ!

Κάτι άλλο τώρα.. επειδή έχω κατεβάσει το facebook λογικά κάτι πάτησα και οι οι φίλοι από την εφαρμογή έχουν περαστεί όλοι στις επαφές μου.. Πως τους βγάζω και να κρατήσω μόνο όσους είχα στις επαφές μου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:) Ευχαριστώ!

Κάτι άλλο τώρα.. επειδή έχω κατεβάσει το facebook λογικά κάτι πάτησα και οι οι φίλοι από την εφαρμογή έχουν περαστεί όλοι στις επαφές μου.. Πως τους βγάζω και να κρατήσω μόνο όσους είχα στις επαφές μου?

 

Ακυρο! το βρήκα μόνη μου :P

Link to comment
Share on other sites

:) Ευχαριστώ!

Κάτι άλλο τώρα.. επειδή έχω κατεβάσει το facebook λογικά κάτι πάτησα και οι οι φίλοι από την εφαρμογή έχουν περαστεί όλοι στις επαφές μου.. Πως τους βγάζω και να κρατήσω μόνο όσους είχα στις επαφές μου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακυρο! το βρήκα μόνη μου :P

Να κατεβάσεις και την σωστή εφαρμογή Facebook που κατά τους γνωρίζοντες είναι το 'facebook beta'.

Δώστε κανένας ρε μαντράχαλοι ένα link στο κορίτσι! :)

 

PS: Να ρυθμίσεις τις τελείως απαραίτητες εφαρμογές να τρέχουν αδιάλειπτα στο παρασκήνιο.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...