Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια εφαρμογη προτεινετε για video player;

Ο MX player ειναι καλος;

Εγώ αυτόν έχω. Μια χαρά είναι. Απλά κάτι παίζει με τους υπότιτλους τώρα τελευταία. Είχα προσπαθήσει να δω μια ταινία με υπότιτλους σε. srt και δεν τους έβλεπε. Δεν θυμάμαι το λόγο όμως. Κάτι με τα codecs νομίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο υπάρχει

Με ποια έννοια;

Θεωρώ τον BS PLAYER καλύτερο γιατί σου βρίσκει και τους υπότιτλους online.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει να βρίσκει τους υπότιτλους μόνο του - πάντα χειροκίνητα τους βρίσκω ;)

 

Το θεωρώ απολύτως καλύτερο διότι παίζει απολύτως ΤΑ ΠΑΝΤΑ:cool:

Link to comment
Share on other sites

BSPlayer, μακράν ότι καλύτερο υπάρχει για βίντεο player.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει να βρίσκει τους υπότιτλους μόνο του - πάντα χειροκίνητα τους βρίσκω ;)

 

Το θεωρώ απολύτως καλύτερο διότι παίζει απολύτως ΤΑ ΠΑΝΤΑ:cool:

Εάν μιλάς για τον mx αυτόν χρησιμοποιώ αλλά παλιά βερσιόν νομίζω 1.7.32 η κάπως έτσι γιατί πλέον δεν υποστηρίζει ήχο ac3. Το έφτιαξαν;

Link to comment
Share on other sites

Εάν μιλάς για τον mx αυτόν χρησιμοποιώ αλλά παλιά βερσιόν νομίζω 1.7.32 η κάπως έτσι γιατί πλέον δεν υποστηρίζει ήχο ac3. Το έφτιαξαν;

Για dts,ac3 τα έχουμε ξαναπεί ...http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254 (έχει και οδηγίες...)

Link to comment
Share on other sites

Για dts,ac3 τα έχουμε ξαναπεί ...http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254 (έχει και οδηγίες...)

Το ξέρω αλλά για τον μέσο χρήστη είναι αποτρεπτικο να κάνει τέτοιες πατέντες. Άρα καλή εναλλακτική είναι ο bs άσχετα εάν δεν τον πάω.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά για τον μέσο χρήστη είναι αποτρεπτικο να κάνει τέτοιες πατέντες. Άρα καλή εναλλακτική είναι ο bs άσχετα εάν δεν τον πάω.

Ο καλύτερος Player είναι απλά αυτός που βολεύει τον καθένα μας....ανεξάρτητα από τι σου προσφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κολλησει με τον archos video χρονια τωρα.

Βρισκει εξώφυλλα, υποτιτλους από το internet, παιζει τα παντα και το σπουδαιοτερο για μενα, είναι ότι υποστηριζει ftp, dlna, samba με καλο buffer και μπορω και στριμαρω δικτυακα από τον nas

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή Amazon appstore και κατά την σύνδεση μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα, τι θέλει να πει ο ποιητής;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160322/7ec80a06bfb1d0b5c09e103d8bc568ce.jpg

 

Δεν την έχω κάνει εγκατάσταση σε 50 συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή Amazon appstore και κατά την σύνδεση μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα, τι θέλει να πει ο ποιητής;

Δεν την έχω κάνει εγκατάσταση σε 50 συσκευές

Βασικά λέει ότι έχεις κάνει login με τον ίδιο λογαριασμό σε πάνω από 50 διαφορετικές συσκευές. Δεν ξέρω πως το έχεις καταφέρει. Μήπως χρησιμοποιείτε τον ίδιο λογαριασμό αρκετά άτομα; Δεν ξέρω πως αλλιώς να το ερμηνεύσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά λέει ότι έχεις κάνει login με τον ίδιο λογαριασμό σε πάνω από 50 διαφορετικές συσκευές. Δεν ξέρω πως το έχεις καταφέρει. Μήπως χρησιμοποιείτε τον ίδιο λογαριασμό αρκετά άτομα; Δεν ξέρω πως αλλιώς να το ερμηνεύσω.

 

οχι φιλε ,μονο εγω το κανω εγκατασταση ,παραξενο μου φαινεται και μενα γι αυτο και ρωτησα, το θμα μου ειναι πως εχω εκει εφαρμογες που κοστιζουν και τις χρειαζομαι οπωσδηποτε

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε ,μονο εγω το κανω εγκατασταση ,παραξενο μου φαινεται και μενα γι αυτο και ρωτησα, το θμα μου ειναι πως εχω εκει εφαρμογες που κοστιζουν και τις χρειαζομαι οπωσδηποτε

Κάνε του μια εκκαθάριση δεδομένων και μια εκκαθάριση προσωρινής μνήμης μήπως και αλλάξει κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε ,μονο εγω το κανω εγκατασταση ,παραξενο μου φαινεται και μενα γι αυτο και ρωτησα, το θμα μου ειναι πως εχω εκει εφαρμογες που κοστιζουν και τις χρειαζομαι οπωσδηποτε

 

Σε κάθε περίπτωση αυτό που πρέπει να δοκιμάσεις, είναι να μπεις στον λογαριασμό σου και να αρχίσεις να σβήνεις συσκευές.

Μήπως αλλάζεις custom rom με το κιλό;

Μπορεί να είναι στην ουσία μόνο 1 συσκευή με διαφορετικές παραλλαγές, λόγω custom.

Link to comment
Share on other sites

@Alexis το εκανα φιλε ,παλι τα ιδια, εγκατεστησα εκ νεου την εφαρμογη απο την αρχη αλλα με μηδεν αποτελεσμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε κάθε περίπτωση αυτό που πρέπει να δοκιμάσεις, είναι να μπεις στον λογαριασμό σου και να αρχίσεις να σβήνεις συσκευές.

Μήπως αλλάζεις custom rom με το κιλό;

Μπορεί να είναι στην ουσία μόνο 1 συσκευή με διαφορετικές παραλλαγές, λόγω custom.

 

πως να μπω στον λογαρασμο μου; αναβαθμιση εχω κανει τελευταια σε android 6 , 50 συσκευες ειμαι σιγουρος δεν εχω φτασει

Mπηκα απο το pc στο amazon.co.uk και δεν υπαρχει εκει καταχωρημενη συσκευη, μηπως πρεπει να μπω καπου αλλου;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

@Alexis το εκανα φιλε ,παλι τα ιδια, εγκατεστησα εκ νεου την εφαρμογη απο την αρχη αλλα με μηδεν αποτελεσμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πως να μπω στον λογαρασμο μου; αναβαθμιση εχω κανει τελευταια σε android 6 , 50 συσκευες ειμαι σιγουρος δεν εχω φτασει

Mπηκα απο το pc στο amazon.co.uk και δεν υπαρχει εκει καταχωρημενη συσκευη, μηπως πρεπει να μπω καπου αλλου;

 

Για δες μια κι εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Alexis το εκανα φιλε ,παλι τα ιδια, εγκατεστησα εκ νεου την εφαρμογη απο την αρχη αλλα με μηδεν αποτελεσμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πως να μπω στον λογαρασμο μου; αναβαθμιση εχω κανει τελευταια σε android 6 , 50 συσκευες ειμαι σιγουρος δεν εχω φτασει

Mπηκα απο το pc στο amazon.co.uk και δεν υπαρχει εκει καταχωρημενη συσκευη, μηπως πρεπει να μπω καπου αλλου;

 

Όπως είσαι από το pc στο amazon.co.uk, πήγαινε με το ποντίκι πάνω από το shop by department , πάνω από το appstore for android και θα σου εμφανίσει επιλογή your apps and devices.

Eκεί θα βρεις τις συσκευές του android.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι από το pc στο amazon.co.uk, πήγαινε με το ποντίκι πάνω από το shop by department , πάνω από το appstore for android και θα σου εμφανίσει επιλογή your apps and devices.

Eκεί θα βρεις τις συσκευές του android.

 

ok, βρεθηκε λυση τελικα , ευτυχως :) ,

σας ευχαριστω για την βοηθεια σας

για την ιστορια εκει μεσα ειχα μονο 12 devices και οχι 50

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το βγάζει και ήθελα να ρωτήσω.η λύση είναι αυτη που προτείνει ο φίλος πιο πάνω απο πι σι;
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το βγάζει και ήθελα να ρωτήσω.η λύση είναι αυτη που προτείνει ο φίλος πιο πάνω απο πι σι;

Και από κινητό να μπεις, δεν υπάρχει θέμα.

Απλά μπαίνεις στο account μέσω browser.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και από κινητό να μπεις, δεν υπάρχει θέμα.

Απλά μπαίνεις στο account μέσω browser.

 

οκ το εκανα στον υπολογιστη.βαρεθηκα να σβηνω :mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρόσεξα ότι αν έχω δηλωμένη χώρα στο Amazon underground την Αγγλία, δεν μου βγάζει καθόλου τα πακέτα με τις Δωρεάν εφαρμογές ανά βδομάδα.

Σε εσάς δουλεύει κανονικά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...