Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλτε ρε παιδια facebook lite να ησυχασετε, ποτε δεν ειχα προβλημα, ουτε με τις ειδοποιησεις, ουτε με το να διαβασω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Αν εινα να κανω copy paste φακελους τους κραταω με αντιγραφη στον υπολογιστη και τους κανω επικοληση μετα .Οταν εγραψα πληρες backup εννουσα και ρυθυμισεις που εχω κανει εγω στο κινητο .

Μάλλον δεν κατάλαβες τι σου έγραψα.

 

Μιλάμε για nandroid backup. Ψαξτο λίγο.

Όχι απλά αποθηκεύει ρυθμίσεις, παίρνεις image όλου του συστήματος με τα πάντα μέσα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

βαλτε ρε παιδια facebook lite να ησυχασετε, ποτε δεν ειχα προβλημα, ουτε με τις ειδοποιησεις, ουτε με το να διαβασω

Χάλια είναι φίλε αυτό, προσωπική μου άποψη

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να προτείνεις κατι αντίστοιχο και ελαφρύ?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να συνδέεσαι με browser παρά με το lite, εσένα αν σε βολεύει αυτό καλά κάνεις και το κρατάς

 

True...Γνωμη μου ειναι να δοκιμασει ο φιλος και το friendcaster

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται καμιά αξιόλογη εφαρμογή που να μπολοκάρει εισερχόμενα SMS απο συγκεκριμένο αριθμό κινητού ?

 

Ευχαριστώ πολύ

Δεν το κάνει η εφαρμογή που έχεις στο κινητό? Μπες μέσα στο εισερχόμενο που θες και πάτα 3 τέλειες πάνω δεξιά Kai καταχώριση αριθμού ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/df501ff31ead02d4454d1709544fd3a2.jpg

 

 

Η μπες στην εφαρμογή (χωρίς να επιλέξεις το μηνυμα) και πάτα 3 τέλειες πάνω δεξιά και πάτα αρχείο και ρυθμίσεις σπαμ και αριθμός ανεπιθύμητων μηνυμάτων και πάτα το + πάνω δεξιά για να γράψεις τους αριθμούς που θες μόνος σου.

 

Αν βλέπω καλά στο αβαταρ σου κ εσύ το g4 έχεις

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το FACEBOOK και τις εναλλακτικές του υπάρχει εδώ εξειδικευμένο θέμα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432398

 

Δεν υπάρχει λόγος να γράφονται 2 φορές τα ίδια πράγματα, οπότε καλύτερα να συνεχίσετε εκεί την κουβέντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος το sound profile? Παρατήρησα ότι ενώ έχω τον ήχο κλήσης στο 80% περίπου μετά από εισερχομενη κλήση μου τον ρίχνει στο μισό. Έστειλα μαιλ στο δημιουργο αλλά δεν έχω πάρει απάντηση.... Δεν βλέπω κάποια ρυθμιση
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει η εφαρμογή που έχεις στο κινητό? Μπες μέσα στο εισερχόμενο που θες και πάτα 3 τέλειες πάνω δεξιά Kai καταχώριση αριθμού ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/df501ff31ead02d4454d1709544fd3a2.jpg

 

 

Η μπες στην εφαρμογή (χωρίς να επιλέξεις το μηνυμα) και πάτα 3 τέλειες πάνω δεξιά και πάτα αρχείο και ρυθμίσεις σπαμ και αριθμός ανεπιθύμητων μηνυμάτων και πάτα το + πάνω δεξιά για να γράψεις τους αριθμούς που θες μόνος σου.

 

Αν βλέπω καλά στο αβαταρ σου κ εσύ το g4 έχεις

 

Είσαι άρχοντας, σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου .:D

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ασφαλης εφαρμογη ρυθμισης χρωματων της οθονης; Θελω κυριως να αυξησω λιγο το saturation
Υπάρχουν εφαρμογές αλλά προϋποθέτουν να είσαι ρουτ και να έχεις custom kernel που να δίνει αυτή τη δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας, σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου .:D

Φίλη!! Παλιότερα δεν υπήρχε αυτή η επιλογή στα μηνύματα και ήταν πρόβλημα (για μερικους)! Τώρα που οι πιο πολλές συσκευές την έχουν από μόνες τους την επιλογή..... Ποιος τη χάρη μας!! :D

 

Το ίδιο μπορείς να κάνεις και για τις κλήσεις αν σου χρειαστει!!! Κ αυτό μπορείς να το κάνεις χωρίς εφαρμογή στο συγκεκριμένο κινητό που εχεις.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λυστε μου μια απορια λιγο αν μπορειτε! Γιατι στο παλιο μου Galaxy S3 μου βγαζει κανονικα τις ειδοποιησεις στο instagram αν εχω καινουρια αιτηματα αν με ακολοθησε καποιος κλπ κλπ και στο Νοτε 4 μου δεν μου βγαζει τπτ απολυτως......με εχει σκασει και σπασει τα νευρα, δεν βλεπω καμια διαφορετικη ρυθμιση και στα 2 κινητα ειναι τα ιδια. Επισης στο Νοτε 4 δεν χρησιμοποιω την βελτιστοποιηση εφαρμογων για να πω ειναι απο εκει και μου κανει sleep την εφαρμογη να μην μου ερχεται τπτ.......! Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι καλυτερες εφαρμογες για καμερα?

Για μενα Snap Camera,A better Camera,Camera MX.

να προσθεσω και την open Camera

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μιλάς και να γράφει ελληνικά? Πχ όταν θες να στείλεις μήνυμα?

 

swype keyboard

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά δείχνει πάρα πολύ καλό θα το δοκιμάσω λίγες μέρες να δω πως τα πάει.

 

Είναι άπλα απίστευτο, θα εντυπωσιαστείς. Άπλα θέλει να είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ για να δουλέψει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία καλή εφαρμογή που να μου δείχνει την κατάσταση της μπαταρίας του τηλεφώνου? Όχι το ποσοστό... Αλλά αν έχει κάποιο πρόβλημα ή αν έχει πέσει η χωρητικότητα της κτλ
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπάρχει. Θα χρειαστείς ένα τέτοιο να τη μετρησεις στην πράξη. Πιο σίγουρα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...