Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ το Facebook μέσα από το Chrome, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα μηνύματα, υπάρχει λύση πάνω σε αυτό;

Δυστυχώς όχι αλλά διαβάζω πως αρκετοί μπαίνουν fb από Chrome ή slimsocial κλπ, και έχουν κρατήσει τον messenger

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Facebook μέσα από το Chrome, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα μηνύματα, υπάρχει λύση πάνω σε αυτό;

 

Γνώμη μου, δοκίμασε και τον UC. Εγώ αυτόν δουλεύω και έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, δοκίμασε και τον UC. Εγώ αυτόν δουλεύω και έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.

 

Δηλαδή με τον UC σου έρχεται ειδοποίηση μηνύματος του fb;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι αλλά διαβάζω πως αρκετοί μπαίνουν fb από Chrome ή slimsocial κλπ, και έχουν κρατήσει τον messenger

Γίνεται αυτό; δε το γνώριζα φίλε , ευχαριστώ

Γνώμη μου, δοκίμασε και τον UC. Εγώ αυτόν δουλεύω και έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.

Θα το δοκιμάσω φίλε, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη δυνατότητα την έχει και η εφαρμογή του Google drive. Δοκίμασε την μήπως σε καλύπτει.

Ευχαριστώ φίλε. Τη δοκιμασα καλή φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Facebook μέσα από το Chrome, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα μηνύματα, υπάρχει λύση πάνω σε αυτό;

Δεν έρχεται ειδοποίηση στον Chrome όταν έχεις inbox. Πρέπει να μπαίνεις να βλέπεις μόνος σου αν έχεις.

Όταν μπεις μέσα στην σελίδα του Facebook θα δεις κόκκινη ειδοποίηση στα μηνύματα αν έχεις νέο εισερχομενο.

 

Γι αυτό τον λόγο εγώ μπαίνω Facebook από τον Chrome και έχω και το messenger για τα μηνύματα! Δοκίμασε το κ έτσι. Εκτός κ αν θέλεις να πετάξεις εντελός το messenger.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνώμη μου, δοκίμασε και τον UC. Εγώ αυτόν δουλεύω και έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.

Έρχεται ειδοποίηση (popup) και για τα inbox????

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να το ρυθμίσετε να σας έρχονται ειδοποιήσεις μέσω email για το facebook και να ενημερώνεστε ακόμα και για μηνύματα. Για τα μηνύματα όμως δεν έρχονται αμέσως οι ειδοποιήσεις αλλά μετά από κάποια λεπτά
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να το ρυθμίσετε να σας έρχονται ειδοποιήσεις μέσω email για το facebook και να ενημερώνεστε ακόμα και για μηνύματα. Για τα μηνύματα όμως δεν έρχονται αμέσως οι ειδοποιήσεις αλλά μετά από κάποια λεπτά

Το ίδιο και για τα σχόλια σε δημοσιεύσεις και τα tag κτλ....... Εμένα μου έρχονται σε mail μετά από ώρες η και καθόλου. Δεν είναι να βασίζεται στα mail.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και για τα σχόλια σε δημοσιεύσεις και τα tag κτλ....... Εμένα μου έρχονται σε mail μετά από ώρες η και καθόλου. Δεν είναι να βασίζεται στα mail.

Τα σχόλια και τα tags έρχονται άμεσα στο email. Φταίει η εφαρμογή που έχεις για email. Δεν την έχεις ρυθμίσει για push. Τα μηνύματα το πολύ σε 20 με 30 λεπτά αν δεν τα διαβάσω από το messenger, μου έρχεται email ότι έχω αδιάβαστο

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια και τα tags έρχονται άμεσα στο email. Φταίει η εφαρμογή που έχεις για email. Δεν την έχεις ρυθμίσει για push. Τα μηνύματα το πολύ σε 20 με 30 λεπτά αν δεν τα διαβάσω από το messenger, μου έρχεται email ότι έχω αδιάβαστο

Εχω yahoo με τα push ανοιχτά. Δεν βλέπω προκοπή!!! Οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα εχει ερωτηθει αλλα δεν το εχω δει , υπαρχει εφαρμογη να συνδεουμε το κινητο με υπολογιστη και να παιρνει πληρες backup ? Κατι που νομιζω κανει το itunes σε μηλοφωνα . Δεν ειμαι root .Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Δεν θα βρεις.

Το νούμερο έρχεται από τον παροχο κινητής τηλεφωνίας. Δεν υπάρχει εφαρμογή που να βλέπει τον αριθμό τηλεφώνου πίσω από την απόκρυψη.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εχω yahoo με τα push ανοιχτά. Δεν βλέπω προκοπή!!! Οπότε...

Σε ότι συσκευές είχα εδώ και χρόνια και με διαφορές εφαρμογές email πάντα ερχόταν αμέσως η ειδοποίηση για αιτήματα φιλίας, σχόλια κλπ. Δοκίμασε το με άλλη εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα εχει ερωτηθει αλλα δεν το εχω δει , υπαρχει εφαρμογη να συνδεουμε το κινητο με υπολογιστη και να παιρνει πληρες backup ? Κατι που νομιζω κανει το itunes σε μηλοφωνα . Δεν ειμαι root .Ευχαριστω.

Πλήρες backup μόνο αν είσαι ροοτ και μέσω custom recovery.

Μετά θέλει copy χερατα τους φακέλους στο pc.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πλήρες backup μόνο αν είσαι ροοτ και μέσω custom recovery.

Μετά θέλει copy χερατα τους φακέλους στο pc.

 

Ευχαριστω.Αν εινα να κανω copy paste φακελους τους κραταω με αντιγραφη στον υπολογιστη και τους κανω επικοληση μετα .Οταν εγραψα πληρες backup εννουσα και ρυθυμισεις που εχω κανει εγω στο κινητο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι συσκευές είχα εδώ και χρόνια και με διαφορές εφαρμογές email πάντα ερχόταν αμέσως η ειδοποίηση για αιτήματα φιλίας, σχόλια κλπ. Δοκίμασε το με άλλη εφαρμογή

Όταν λες άλλη εφαρμογή??

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες άλλη εφαρμογή??

Άλλη εφαρμογή email. Με gmail και με aquamail πάντα ερχόντουσαν αμέσως. Ίσως να φταίει και το email που είναι yahoo. Τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Στο eBay δεν εμφανίζει τις εικόνες των προϊόντων. Αν κλικαρω πάνω τους τις εμφανίζει αρχικά και μετά χάνεται. Μήπως γνωρίζει κάποιος. Είμαι με KitKat aosp.
Link to comment
Share on other sites

Αν και θα εχει ερωτηθει αλλα δεν το εχω δει , υπαρχει εφαρμογη να συνδεουμε το κινητο με υπολογιστη και να παιρνει πληρες backup ? Κατι που νομιζω κανει το itunes σε μηλοφωνα . Δεν ειμαι root .Ευχαριστω.

 

Δοκίμασε το helium από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με τον UC σου έρχεται ειδοποίηση μηνύματος του fb;

Ναι έρχονται κανονικότατα...σε δύο συσκευές που έχω δουλεύει μια χαρά.

Να σημειώσω πως δεν έχω καθόλου την εφαρμογή του Facebook εγκατεστημένη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Άλλη εφαρμογή email. Με gmail και με aquamail πάντα ερχόντουσαν αμέσως. Ίσως να φταίει και το email που είναι yahoo. Τι να πω

Παλιότερα μου ερχόταν αμέσως! Τώρα δεν ξέρω τι συμβαίνει.... Εντάξει δεν είναι και τρομερό πρόβλημα όμως.

Κάνω και χωρίς τα mail του fb.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με UC έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις ακόμη και στα μηνύματα, τώρα μάλιστα

 

Ποιο προγραμμα ειναι το UC ρε παιδια;:ninja:

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα ειναι το UC ρε παιδια;:ninja:

Browser είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.UCMobile.intl

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...