Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είμαι ροοτ. δεν έχει κανένα supersu κτλ. πως το τσεκάρω?

Το ogyoutube δεν θέλει root για εγκατάσταση !

Για root .. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

Link to comment
Share on other sites

Στον UC browser πώς αλλάζω γραμματοσειρά και πώς βγάζω το μπλε εικονίδιο της αναζήτησης google πάνω από την μπάρα των ενημερώσεων και από την κουρτίνα ειδοποιήσεων ?
Link to comment
Share on other sites

Στον UC browser πώς αλλάζω γραμματοσειρά και πώς βγάζω το μπλε εικονίδιο της αναζήτησης google πάνω από την μπάρα των ενημερώσεων και από την κουρτίνα ειδοποιήσεων ?

 

Εύκολα, πήγαινε ρυθμίσεις/μετά quick access/ και ξε τικάρισε το quick search.

Γραμματοσειρά είναι ρυθμίσεις και η πρώτη επιλογή font & layout.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα, πήγαινε ρυθμίσεις/μετά quick access/ και ξε τικάρισε το quick search.

Γραμματοσειρά είναι ρυθμίσεις και η πρώτη επιλογή font & layout.

Ωραία το search το έβγαλα αλλά γραμματοσειρά δεν μου αλλάζει :/

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το search το έβγαλα αλλά γραμματοσειρά δεν μου αλλάζει :/

 

Εσύ θέλεις να αλλάζει γραμματοσειρά μέσω του προγράμματος, αυτό δε γίνεται φίλε μου. Στο τάμπλετ LG που έχω, αυτό που λες γίνεται γιατί αλλάζει την γραμματοσειρά αυτόματα μιας και έχει αυτή τη δυνατότητα. Στο Xperia Z2 όμως που έχω, δυστυχώς δεν γίνεται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θέλεις να αλλάζει γραμματοσειρά μέσω του προγράμματος, αυτό δε γίνεται φίλε μου. Στο τάμπλετ LG που έχω, αυτό που λες γίνεται γιατί αλλάζει την γραμματοσειρά αυτόματα μιας και έχει αυτή τη δυνατότητα. Στο Xperia Z2 όμως που έχω, δυστυχώς δεν γίνεται.

 

Φίλη :) !

Έχω άλλη γραμματοσειρά στην συσκευή Κ άλλη έχει μέσα ο browser Από μόνος του! Δεν έχει την ίδια όπως του κινητού....

Κ έλεγα αν άλλαζε... Αλλά μάλλον όχι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλη :) !

Έχω άλλη γραμματοσειρά στην συσκευή Κ άλλη έχει μέσα ο browser Από μόνος του! Δεν έχει την ίδια όπως του κινητού....

Κ έλεγα αν άλλαζε... Αλλά μάλλον όχι.

 

Ωπ συγγνώμη και πάλι, μπερδεύτηκα και ξέχασα ότι είσαι γυναίκα. Όπως είπα, σε εμένα στο LG είναι αλλαγμένη η γραμματοσειρά. Είναι αυτή που έχω επιλέξει εγώ και έχει αλλάξει και ο UC. Δεν ξέρω γιατί στο δικό σου ενώ έχεις άλλη γραμματοσειρά δεν την αλλάζει και ο UC.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ωπ συγγνώμη και πάλι, μπερδεύτηκα και ξέχασα ότι είσαι γυναίκα. Όπως είπα, σε εμένα στο LG είναι αλλαγμένη η γραμματοσειρά. Είναι αυτή που έχω επιλέξει εγώ και έχει αλλάξει και ο UC. Δεν ξέρω γιατί στο δικό σου ενώ έχεις άλλη γραμματοσειρά δεν την αλλάζει και ο UC.

Μάλλον θα του κάνω απεγκατάσταση γιατί η συγκεκριμένη μου φαίνεται πολύ ενοχλητική στο μάτι. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160207/c5a530548e25b018d17823b788ca8d11.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα του κάνω απεγκατάσταση γιατί η συγκεκριμένη μου φαίνεται πολύ ενοχλητική στο μάτι. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160207/c5a530548e25b018d17823b788ca8d11.jpg

 

Της γραμματοσειράς ή του UC θα κάνεις; Εμένα πάντως μου αρέσει έτσι όπως τα δείχνει, κάπως έτσι είναι και σε εμένα στο LG.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Της γραμματοσειράς ή του UC θα κάνεις; Εμένα πάντως μου αρέσει έτσι όπως τα δείχνει, κάπως έτσι είναι και σε εμένα στο LG.

Της γραμματοσειράς του uc ήθελα να αλλάξω ! Αυτή που βγάζει όταν μπαίνω σε σελίδες

Link to comment
Share on other sites

Της γραμματοσειράς του uc ήθελα να αλλάξω ! Αυτή που βγάζει όταν μπαίνω σε σελίδες

 

Η γραμματοσειρά του UC είναι πάντα η default, αυτή που έχει το σύστημα σου. Για να την αλλάξεις, πρέπει να αλλάξεις του συστήματος σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να τρέξω μια εφαρμογή σε έκδοση ανδροιντ που δεν είναι συμβατή? Δεν θέλω να αναβαθμίσω σε άλλη έκδοση ανδροιντ αλλά ψιλοχρειαζομαι και την εφαρμογή..Ευχαριστώ
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν βρεις την εφαρμογή σε παλιότερη έκδοση ώστε να είναι ι συμβατή με το firmware που έχεις τώρα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν βρεις την εφαρμογή σε παλιότερη έκδοση ώστε να είναι ι συμβατή με το firmware που έχεις τώρα.

 

Αυτό σημαίνει ότι αν είχε κάποτε την εφαρμογή, μπορεί να βρει ένα παλιό backup και να την τρέξει από εκεί;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου κατι για το airdroid, αν το ξερει κάποιος(πιο ψαγμενη ερωτηση):

μπορει να δουλεψει και directly μεταξυ κινητου-υπολογιστη, αν πχ το κινητο το θεσουμε να κανει wifi sharing?

Ή αποκλειστικα και μονο μεσω συνδεσης με router?

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου κατι για το airdroid, αν το ξερει κάποιος(πιο ψαγμενη ερωτηση):

μπορει να δουλεψει και directly μεταξυ κινητου-υπολογιστη, αν πχ το κινητο το θεσουμε να κανει wifi sharing?

Ή αποκλειστικα και μονο μεσω συνδεσης με router?

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς έννοεις να "δουλέψει".

Αν έννοεις αυτό που φαντάζομαι, εγώ βάζω το κινητό σε hotspot mode, ανεξαρτήτως αν έχει data ή όχι, συνδέονται απ το laptop στο hotspot του κινητου, και ανοίγω τον ftp server που έχω φτιάξει στο κινητό και μεταφέρω αρχεια μέσω WiFi απ το pc στο κινητό.

 

Edit: από κεκτημένη ταχυτητα διάβασα το airdroid για Android...

Πάω να πιω 2ο καφέ να ξυπνησω!!!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω σύνδεσης με router γιατί όταν βάλεις το κινητό να κάνει τη δουλειά του router (access point) δεν μπορεί να δουλεύει ταυτόχρονα και σαν client..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω σύνδεσης με router γιατί όταν βάλεις το κινητό να κάνει τη δουλειά του router (access point) δεν μπορεί να δουλεύει ταυτόχρονα και σαν client..

Ουτε αυτό που λες γίνετε,τουλαχιστον σε μένα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υποδεικνύει κάτι για να δοκιμάσεις. Απλά εξηγεί γιατί δεν γίνεται αυτό που ρωτήθηκε πιο πριν.
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματοσειρά του UC είναι πάντα η default, αυτή που έχει το σύστημα σου. Για να την αλλάξεις, πρέπει να αλλάξεις του συστήματος σου.

Όχι δεν είναι ! Αυτό σου εξηγώ!! Ότι άλλη έχω στο σύστημα μου Κ άλλη έχει η εφαρμογή μέσα ! Γι αυτό μου έκανε εντύπωση

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι ! Αυτό σου εξηγώ!! Ότι άλλη έχω στο σύστημα μου Κ άλλη έχει η εφαρμογή μέσα ! Γι αυτό μου έκανε εντύπωση

 

Περίεργο, πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει.

Πάντως η εφαρμογή, τουλάχιστον σε εμένα έχει την κλασική γραμματοσειρά. Αλλάζει μόνο στο LG, στα υπόλοιπα είναι πάντα η ίδια.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου καμια φορα μπαινει σε airplane mode μονο του. Ξερετε καποια εφαρμογη που μπορει να το απενεργοποιει αυτοματως; Η να με ειδοποιει ηχητικα; Edited by Epag
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου καμια φορα μπαινει σε airplane mode μονο του. Ξερετε καποια εφαρμογη που μπορει να το απενεργοποιει αυτοματως;

Εγώ βάζω αυτό να είναι ενεργό από τις 01:30 έως 06:40

https://play.google.com/store/apps/details?id=be1ay.flymode

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εψαχνα να βρω τροπο να ανοιγω το κινητο χωρις να παταω το power button

και ετσι μετα απο πολλες δοκιμες κατεληξα στο Smart Screen Off PRO

Προς το παρον κανει πολυ καλη δουλεια, ανοιξεις την flip θηκη, χαιδευεις το κινητο και ανοιγει με την μια!!!

Εχεις καμποσες ρυθμισεις ακομα για να ανοιγει με δονηση αλλα δεν το εχω ψαξει αρκετα. :D

 

Οποιος θελει περαιτερω πληροφοριες, να στειλει μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

εψαχνα να βρω τροπο να ανοιγω το κινητο χωρις να παταω το power button

Στην 5.1 το έχει στο wake gesture. Έχω το doogee f5 και ανοίγει όπως άνοιγε το LG που είχα :) με διπλό κλικ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...