Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά το xposed δεν είναι απαραίτητο αλλά χωρίς root δεν έχω δει τηλέφωνο να αλλάζει γραμματοσειρές συστήματος

στο Huawei honor 3c μου μάλλον έχει βάλει το χεράκι της η Huawei γιατί μπορώ να αλλάξω γραμματοσειρά και μέγεθος χωρίς ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εισάγεις μια νέα γραμματοσειρά ή μόνο αυτές που έχει τι σύστημα αλλάζεις
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εμ εδώ είναι το θέμα το παιδί θέλει να βάλει άλλη γιατί αυτές που έχει το τηλέφωνο του δεν του κάνουν
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Sorry Για το off topic

 

Αν μπορει καποιος mod ας τα μεταφερει στο σωστο τοπιο :)

 

Εντάξει, το είδε και ο τύπος, που δεν έχει πολύ μεγάλη σχέση με κινητά γενικά, μέχρι κι αυτός κατάλαβε από την ανάλυση της οθόνης ότι κάτι δεν πάει καλά... Και είπε αν γίνεται να κάνουμε επιστροφή κλπ...

 

Τώρα πρώτα μιλάω με τον πωλητή να τον ξεχ@σω; Ή απευθείας ανοίγω dispute στο AliExpress;

 

Βλέπω πως έχω ακόμα 6days 19hours 36minutes 0seconds μέχρι να λήξει η Purchase Protection.. Και με refund να υποθέσω πως θα χρειαστεί να επωμιστώ τα έξοδα αποστολής εγώ; Ή παίζει να τον πείσω να τα επιστρέψει κι αυτά;

 

EDIT: Για να πω την αμαρτία μου, επειδή προφανώς πρόκειται για απατεώνα, σκέφτομαι το ενδεχόμενο να το στείλω πίσω για επιστροφή και ο τύπος να αρνηθεί ότι το παρέλαβε...

 

 

Παρε ss τη σελιδα με το τηλεφωνο που αγορασες -->

Ανοιξε dispute στο AliExpress -->

Οταν θα σου πουν ''οκ στειλε το πισω'' θα σου δωσουν διευθυνση αποστολη -->

θα γραψεις πανω στο δεμα τη διευθυνση και μετα θα βαλεις διαφανη ταινια για να μην σβηστουν τα στοιχεια του παραληπτη κατα τη μεταφορα-->

Θα βγαλεις πολλες φωτογραφιες το δεμα που να φαινονται καθαρα τα δικα σου στοιχεια και τα δικα του στοιχεια -->

Πας στο ταχυδρομειο και το στελνεις με tracking number για να μπορεις να παρακολουθεις την πορεια του δεματος.

Σχετικα τοπικ εδω στο myphone Επιστροφή Κινητού στην Κίνα (Αντικατάσταση, Επισκευή, Refund)

Αγορές από Aliexpress

 

Υπαρχει και το ενδεχομενο να σου κανει καποια εκπτωση για να κρατησεις το τηλεφωνο, δες σε τι τιμες ειναι οι αλλοι κλωνοι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=405243

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

στο Huawei honor 3c μου μάλλον έχει βάλει το χεράκι της η Huawei γιατί μπορώ να αλλάξω γραμματοσειρά και μέγεθος χωρίς ρουτ

Κ Εγώ αλλάζω γραμματοσειρές! Έχει το τηλέφωνο αρκετες προεγκατεστημενες! Να κατεβάσω δεν μπορώ!!! Η μάλλον.... μπορώ από το smart world Αλλά είναι χαλια

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να εισάγεις μια νέα γραμματοσειρά ή μόνο αυτές που έχει τι σύστημα αλλάζεις

Εγώ που έχω το g2 μπορώ να αλλάξω από αυτές που έχει από μόνο του αλλα μπορώ να κατεβάσω κ λίγες από την εφαρμογή lg smart world που έχει το κινητό μου. Αλλά μόνο από κει! Από πουθενά αλλού......

Αυτές του world Είναι χάλια οι ποιο πολλές και αυτές που έχει το κινητό μου προεγκατεστημενες Δεν μου αρεσουν

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Sorry Για το off topic

 

Αν μπορει καποιος mod ας τα μεταφερει στο σωστο τοπιο :)

 

 

 

 

Παρε ss τη σελιδα με το τηλεφωνο που αγορασες -->

Ανοιξε dispute στο AliExpress -->

Οταν θα σου πουν ''οκ στειλε το πισω'' θα σου δωσουν διευθυνση αποστολη -->

θα γραψεις πανω στο δεμα τη διευθυνση και μετα θα βαλεις διαφανη ταινια για να μην σβηστουν τα στοιχεια του παραληπτη κατα τη μεταφορα-->

Θα βγαλεις πολλες φωτογραφιες το δεμα που να φαινονται καθαρα τα δικα σου στοιχεια και τα δικα του στοιχεια -->

Πας στο ταχυδρομειο και το στελνεις με tracking number για να μπορεις να παρακολουθεις την πορεια του δεματος.

Σχετικα τοπικ εδω στο myphone Επιστροφή Κινητού στην Κίνα (Αντικατάσταση, Επισκευή, Refund)

Αγορές από Aliexpress

 

Υπαρχει και το ενδεχομενο να σου κανει καποια εκπτωση για να κρατησεις το τηλεφωνο, δες σε τι τιμες ειναι οι αλλοι κλωνοι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=405243

 

Ευχαριστώ πολύ, δεν ήξερα ότι υπάρχει σχετικό τόπικ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία, αν και ήδη το απεγκατέστησα, γι' αυτό το λόγο, και έβαλα ξανά το Go sms Pro που είχα πριν και λειτουργεί με 2 sim.

πως ρυθμιζεται να εχει 160 χαρακτηρες?

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση!! Καμία καλή κ αξιόπιστη εφαρμογή που να μου δείχνει την θερμοκρασία της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση!! Καμία καλή κ αξιόπιστη εφαρμογή που να μου δείχνει την θερμοκρασία της συσκευής?

Cool Tool

Cputemp

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά το xposed δεν είναι απαραίτητο αλλά χωρίς root δεν έχω δει τηλέφωνο να αλλάζει γραμματοσειρές συστήματος

Για πες τον τρόπο σου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση!! Καμία καλή κ αξιόπιστη εφαρμογή που να μου δείχνει την θερμοκρασία της συσκευής?

 

Το system tuner το κάνει αυτό, μαζί με πάρα πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Για πες τον τρόπο σου

 

1) root στο κινητό

2) εγκατάσταση αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.martino2k6.fontchangerlite

3) εγκατάσταση αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=stericson.busybox (αν χρειάζεται το ζητάει το Font Changer)

4) κατέβασμα γραμματοσειρών (προσέχω να είναι για τηλέφωνο android)

5)Τρέχω πρώτα το Font Changer και το κλείνω για να δημιουργηθεί ο φάκελος .fontchanger (τον οποίο βλέπεις με root file explorer)

6) Αντιγράφω τις γραμματοσειρές μέσα στο φάκελλο .fontchanger

7) Τρέχω ξανά την εφαρμογή Font Changer, επιλέγω την καρτέλα ADVANCED και αντικαθιστώ τις γραμματοσειρές του συστήματος που με ενδιαφέρουν

8) Στο διάλογο που εμφανίζεται σε κάθε αντικατάσταση πατάω Reboot later μέχρι να ολοκληρώσω όλες τις αντικαταστάσεις, οπότε πατάω Reboot now

9) Μετά την επανεκκίνηση έχω τις γραμματοσειρές που θέλω εγώ στο σύστημα

 

Αυτά, ελπίζω να είμαι κατανοητός και να βοηθάει ο οδηγός!!!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ σε εμένα δούλευε κανονικά το bluetooth , μετά τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις σταμάτησε να δουλεύει. Για την ακρίβεια δεν ακούγεται τίποτα...

 

Κι εμένα όλο τέτοια νούμερα μου κάνει το Viber!! Μια περίοδο δουλεύει κανονικά και μια οχι! Το τελευταίο κουλό που μου έκανε με το Bluetooth είναι να ακούω τον συνομιλητή μου κανονικά από το ακουστικό κι αυτός να με ακούει από το μικρόφωνο της συσκευής κι όχι του ακουστικού ... Ότι να ναι!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Galaxy Note 4 unrooted. ΔΕΝ θέλω να το κάνω ροοτ. Ωστόσο θέλω μια εφαρμογή που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις. Υπάρχει κάτι; έχει ν; προτείνει κανείς τπτ. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Galaxy Note 4 unrooted. ΔΕΝ θέλω να το κάνω ροοτ. Ωστόσο θέλω μια εφαρμογή που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις. Υπάρχει κάτι; έχει ν; προτείνει κανείς τπτ. Ευχαριστω

μονόδρομος https://adblockplus.org/en/android-install ..εάν χρησιμοποιείς και dolphin browser κάνε εγκατάσταση και αυτο https://www.dropbox.com/s/ckax1q9v60b6yaw/AdBlock%20Add-on_1.0.apk?dl=0

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει τίποτα :D

Υπάρχει ..απλά δεν είναι ολοκληρωμένο ..κάνεις εν μέρει την δουλειά σου ....(για αυτούς που δεν είναι root )

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και το adguard, είναι το γνωστό addon που έχει στον ff, έχει βγάλει εφαρμογή και για κινητό
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για μπλοκάρισμα διαφημίσεων χωρίς root ρίξτε μια ματιά κι εδώ, προσωπικά μια χαρά μου είχε κάνει τη δουλειά.. μέχρι να rootάρω. :p
Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση!! Καμία καλή κ αξιόπιστη εφαρμογή που να μου δείχνει την θερμοκρασία της συσκευής?

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ την εφαρμογή Battery Widget Reborn από την οποία δεν έχω κανένα παράπονο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hubalek.android.reborn.beta&hl=el

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση!! Καμία καλή κ αξιόπιστη εφαρμογή που να μου δείχνει την θερμοκρασία της συσκευής?

 

A1 CPU Tool

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.cputool

 

Δωρεάν, χωρίς διαφημίσεις, πολύ μικρή σε μέγεθος (405ΚΒ) και άριστη στη δουλειά της. Εκτός από θερμοκρασία CPU και μπαταρίας σου δείχνει και στοιχεία και συχνότητες λειτουργίας CPU και σε τι συχνότητα λειτουργεί σε πραγματικό χρόνο.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εγκαταστήσω ένα caller που να μπορώ να ορίσω λίστα απόρριψης ανεπιθύμητων εισερχόμενων κλήσεων και βέβαια να περιέχει τις κλασικές λειτουργίες του stock. Αν έχει δοκιμάσει κάποιος ας βοηθήσει γιατί δυστυχώς το sony z2 δε βλέπω να έχει τέτοια δυνατότητα με το δικό του caller. Edited by geokis
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ψάχνω για call recorder, αλλά θέλω να έχω εγώ την επιλογή αν θα ξεκινήσω να γράφω το τηλέφωνο...να μην ξεκινάει αυτόματα δλδ για κάθε έναν που καλεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...