Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να εγκαταστήσω ένα caller που να μπορώ να ορίσω λίστα απόρριψης ανεπιθύμητων εισερχόμενων κλήσεων και βέβαια να περιέχει τις κλασικές λειτουργίες του stock. Αν έχει δοκιμάσει κάποιος ας βοηθήσει γιατί δυστυχώς το sony z2 δε βλέπω να έχει τέτοια δυνατότητα με το δικό του caller.

Αν πατησεις επιλογη πανω σε μια εισερχόμενη κλήση Στις εισερχομενες Δεν σου βγάζει "απόρριψη κλησης"? Η μαύρη λίστα μπορεί να σου το λεει

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις επιλογη πανω σε μια εισερχόμενη κλήση Στις εισερχομενες Δεν σου βγάζει "απόρριψη κλησης"? Η μαύρη λίστα μπορεί να σου το λεει

 

Δε βγάζει επιλογή απόρριψης :(

Το ίδιο μου είχαν πει από το μαγαζί αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Απο την τελευταία αναβάθμιση του EVERNOTE χάθηκε η δυνατότητα audio σημείωσης ;

 

Οποιος φίλος δουλεύει evernote ας μου πει.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ψάχνω για call recorder, αλλά θέλω να έχω εγώ την επιλογή αν θα ξεκινήσω να γράφω το τηλέφωνο...να μην ξεκινάει αυτόματα δλδ για κάθε έναν που καλεί.

 

Το ποιο πρόσφατο που έχω δοκιμάσει ειναι το Call Recorder One Touch ,δουλεύει μια χαρά και κάνει αυτο που θέλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα θέμα με την μπαταρία. έχω δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές όπως,

Battery doctor

DU battery Saver κτλ κτλ

έχω ρώτηση αρκετά άτομα και ο κάθε ένας λεει το δικό του, ότι να μην περάσω κανένα διότι θα κολάι το κινητό, άλλος ότι το καλύτερο είναι το πχ Battery doctor, ακόμα και ότι καμία εφαρμογή δεν εξοικονομεί ενέργεια

αλλά ότι συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. τι πιστευετε να κάνω ?:what:

η συσκευή μου είναι το Samsung Galaxy S5

Link to comment
Share on other sites

Απο την τελευταία αναβάθμιση του EVERNOTE χάθηκε η δυνατότητα audio σημείωσης ;

 

Οποιος φίλος δουλεύει evernote ας μου πει.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Δουλεύει κανονικά (6.3.3.1)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα θέμα με την μπαταρία. έχω δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές όπως,

Battery doctor

DU battery Saver κτλ κτλ

έχω ρώτηση αρκετά άτομα και ο κάθε ένας λεει το δικό του, ότι να μην περάσω κανένα διότι θα κολάι το κινητό, άλλος ότι το καλύτερο είναι το πχ Battery doctor, ακόμα και ότι καμία εφαρμογή δεν εξοικονομεί ενέργεια

αλλά ότι συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. τι πιστευετε να κάνω ?:what:

η συσκευή μου είναι το Samsung Galaxy S5

 

Να μη βάλεις τίποτα. Εϊναι τόσο άχρηστες αυτές οι εφαρμογές όπως και τα antivirus στο Android(όπου αν κατεβάζεις μόνο από play store και σου κόβει λίγο δεν κινδυνεύεις καθόλου).

Για μπαταρία μόνο greenify και καθόλου εφαρμογές τύπου battery doctor κτλ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα θέμα με την μπαταρία. έχω δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές όπως,

Battery doctor

DU battery Saver κτλ κτλ

έχω ρώτηση αρκετά άτομα και ο κάθε ένας λεει το δικό του, ότι να μην περάσω κανένα διότι θα κολάι το κινητό, άλλος ότι το καλύτερο είναι το πχ Battery doctor, ακόμα και ότι καμία εφαρμογή δεν εξοικονομεί ενέργεια

αλλά ότι συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. τι πιστευετε να κάνω ?:what:

η συσκευή μου είναι το Samsung Galaxy S5

 

Μην βάλεις τίποτα, απλά δεν χρειάζονται, και οι περισσότερες κάνουν το αντίθετο μια που τρέχουν Συνέχεια από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα θέμα με την μπαταρία. έχω δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές όπως,

Battery doctor

DU battery Saver κτλ κτλ

έχω ρώτηση αρκετά άτομα και ο κάθε ένας λεει το δικό του, ότι να μην περάσω κανένα διότι θα κολάι το κινητό, άλλος ότι το καλύτερο είναι το πχ Battery doctor, ακόμα και ότι καμία εφαρμογή δεν εξοικονομεί ενέργεια

αλλά ότι συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. τι πιστευετε να κάνω ?:what:

η συσκευή μου είναι το Samsung Galaxy S5

Ειχα βαλει κ εγω στο κινητο μου παλιοτερα..... Δεν αξίζουν... δεν κάνουν τίποτα τζάμπα θα τα βάλεις κατά την γνώμη μου!! Απλά με αυτά τα προγράμματα κλείνεις τα προγράμματα που λειτουργούν στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να σου τρώνε μπαταρία.... κ με το που τα κλείνεις μετά από ένα λεπτό ανοίγουν ξανά.... άδικος κοπος

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία δεν.μπιρω να πω πως είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από το Swype.

Στο παρελθόν ήταν πιο εύκολη η πληκτρολόγηση αφου προέβλεπε με πολύ μεγαλύτερη επιτυχία αυτό που ήθελα να γραψω και σπάνια γύριζα πίσω να κάνω διορθώσεις.

Το έχετε παρατηρήσει και εσείς;

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία δεν.μπιρω να πω πως είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από το Swype.

Στο παρελθόν ήταν πιο εύκολη η πληκτρολόγηση αφου προέβλεπε με πολύ μεγαλύτερη επιτυχία αυτό που ήθελα να γραψω και σπάνια γύριζα πίσω να κάνω διορθώσεις.

Το έχετε παρατηρήσει και εσείς;

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Και εμένα κάτι με χαλάει Τώρα τελευταία....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εφαρμογη για σκαναρισμα εγγράφων και φωτογραφιών κατα προτίμηση free.

Αυτο το διαστημα δοκιμαζω 2 εφαρμογες

μια ειναι αυτη και η αλλη ειναι αυτη

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο θα ητανε να υπαρχει καποιο προγραμμα που να αναγνωριζει το κειμενο σε καποια φωτογραφια και να το κανει save σε αρχειο κειμενου pdf ή word.

 

Το να βγαζεις απλα μια φωτογραφια και να την κοβεις οπου θες δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ή δυσκολο αφου και με το απλο προγραμμα φωτογραφιας που εχει το καθε κινητο πιστευω οτι μπορεις να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο θα ητανε να υπαρχει καποιο προγραμμα που να αναγνωριζει το κειμενο σε καποια φωτογραφια και να το κανει save σε αρχειο κειμενου pdf ή word.

 

Το να βγαζεις απλα μια φωτογραφια και να την κοβεις οπου θες δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ή δυσκολο αφου και με το απλο προγραμμα φωτογραφιας που εχει το καθε κινητο πιστευω οτι μπορεις να το κανεις.

 

Εσύ θες αυτό;

Οι εφαρμογές για scanning κάνουν ότι λένε... SCANNING εγγράφων (χειρόγραφα, αποδείξεις, τιμολόγια κτλ)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο θα ητανε να υπαρχει καποιο προγραμμα που να αναγνωριζει το κειμενο σε καποια φωτογραφια και να το κανει save σε αρχειο κειμενου pdf ή word.

 

Το να βγαζεις απλα μια φωτογραφια και να την κοβεις οπου θες δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ή δυσκολο αφου και με το απλο προγραμμα φωτογραφιας που εχει το καθε κινητο πιστευω οτι μπορεις να το κανεις.

 

Αυτό ακριβώς κάνει το cam scanner.

Και μάλιστα μπορείς να γράφεις και σημειώσεις και υπογραμμίσεις και διάφορα πάνω στο κείμενο και πολλά άλλα!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει το dr web και κάθε φορά που ανοίγω μου βγάζει το παρακατω μήνυμα για το firewall. Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίρνει αυτόματα έγκριση?
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει το dr web και κάθε φορά που ανοίγω μου βγάζει το παρακατω μήνυμα για το firewall. Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίρνει αυτόματα έγκριση?

Γιατι δεν "τικαρεις" την επιλογη που βγαζει? οτι θεωρεις την εφαρμογη αξιοπιστη?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν "τικαρεις" την επιλογη που βγαζει? οτι θεωρεις την εφαρμογη αξιοπιστη?

 

Αυτό κάνω! Αλλά είναι ενοχλητικό κάθε μα κάθε φορά να πρέπει να του πατάω οτι είναι αξιόπιστη , και ρωτάω αν γίνεται αυτόματα, διότι μερικές φορές το ξεχνάω να το τικαρω!

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να ανοίξω κάποιο λινκ από τον browser μου βγάζει αυτό http://redirect.viglink.com/?key=a7e5ffb24b9e84f4f4f6bbd88aa4e5b8&out=https%3A%2F%2Fwww.dropbox.com%2Fs%2Fj55piexip6p4w0d%2FAce%2520Player_3.0.6.apk%3Fdl%3D0&subId=ea6979872125d5acbac6068f186a0359 σε κάθε URL που πάω να ανοίξω. Τι είναι και πώς φτιάχνει?
Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να ανοίξω κάποιο λινκ από τον browser μου βγάζει αυτό http://redirect.viglink.com/?key=a7e5ffb24b9e84f4f4f6bbd88aa4e5b8&out=https%3A%2F%2Fwww.dropbox.com%2Fs%2Fj55piexip6p4w0d%2FAce%2520Player_3.0.6.apk%3Fdl%3D0&subId=ea6979872125d5acbac6068f186a0359 σε κάθε URL που πάω να ανοίξω. Τι είναι και πώς φτιάχνει?

Πηγαινε adaway, white lists και κανε προσθηκη '' *.viglink.com '' κανε επανεκκινηση και ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω ένα θέμα με την μπαταρία. έχω δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές όπως,

Battery doctor

DU battery Saver κτλ κτλ

έχω ρώτηση αρκετά άτομα και ο κάθε ένας λεει το δικό του, ότι να μην περάσω κανένα διότι θα κολάι το κινητό, άλλος ότι το καλύτερο είναι το πχ Battery doctor, ακόμα και ότι καμία εφαρμογή δεν εξοικονομεί ενέργεια

αλλά ότι συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. τι πιστευετε να κάνω ?:what:

η συσκευή μου είναι το Samsung Galaxy S5

αν θες βαλε το wakelock detector για να δεις τι σου τρωει την μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υπάρχει call blocker που να δείχνει τη συσκευή απενεργοποιημένη και όχι κατειλλημένη?

 

Ευχαριστώ!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...