Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κύριοι... με τον Tasker (Crafty Apps EU) δεν μπορούμε να φτιάξουμε απλώς δυο - τρία προφίλ ήχου; Αγόρασα την εφαρμογή κυρίως για κάτι τέτοιο, μα νομίζω δεν γίνεται τελικά. Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι... με τον Tasker (Crafty Apps EU) δεν μπορούμε να φτιάξουμε απλώς δυο - τρία προφίλ ήχου; Αγόρασα την εφαρμογή κυρίως για κάτι τέτοιο, μα νομίζω δεν γίνεται τελικά.

 

Γιατί με τον tasker; Αφού υπάρχουν τόσες καλές εφαρμογές για αυτό τον σκοπό...

(Εγώ πχ χρησιμοποιώ αυτό εδώ και χρόνια και κάνει άψογη δουλειά!)

 

τέλος πάντων, παλιά που δούλεψα τον tasker (για άλλο λόγο) είχα παίξει και με timed profiles και δούλευε καλά

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι... με τον Tasker (Crafty Apps EU) δεν μπορούμε να φτιάξουμε απλώς δυο - τρία προφίλ ήχου; Αγόρασα την εφαρμογή κυρίως για κάτι τέτοιο, μα νομίζω δεν γίνεται τελικά.

 

Εγώ δουλεύω το My Profiles Pro εδώ και χρόνια και είναι άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να οριζω να ανοιγει το sync ας πουμε καθε ωρα για πεντε λεπτα? Νομιζω με το tasker δεν θα βγαλω ακρη.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη να οριζω να ανοιγει το sync ας πουμε καθε ωρα για πεντε λεπτα? Νομιζω με το tasker δεν θα βγαλω ακρη.....

 

Και εγώ δοκίμασα το Tasker, αλλά δεν το κατάφερα παρόλο που είδα και κάποια βίντεο στο YouTube.

Ενώ με το παρακάτω έκανα αυτό που αναφέρεις και αρκετά άλλα..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.robot

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και καιρό το echo lockscreen pro για ειδοποίησης στην οθόνη κλειδώματος, το οποίο είναι φοβερό . Τελευταία το έχουν παρακάνει όμως με τις διαφημίσεις. Έχει κανένας να προτείνει κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Το trackchecker2 πως δουλεύει; Επειδή δεν υπάρχει στο play store το κατέβασα από άλλου, είναι αξιόπιστο; Πρέπει να επιλέξω εγώ από που έρχεται το δέμα ή το κάνει αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν βγάζετε άκρη με τον tasker δοκιμάστε το automatelt!

Ειναι αρκετά ευκολότερο!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει, αλλα είτε δεν απαντηθηκε, είτε απαντηθηκε και 'το χασα', καθως τουτο το θεμα εχει τοση περαση, που αν για λιγο δεν μπεις, εχει προχωρησει σελιδες!!!!

 

Θελω ενα application ειδικα για φωτογραφιση κειμενων, σε στυλ 'σκαναρισμα', δηλαδη να ειναι ειδικα για κειμενα. Υπαρχει κατι;

Ή η μονη λυση ειναι να τραβάω κανονικα φωτογραφιες τις σελιδες ενος βιβλιου με το κινητο μου; (αλλα δεν ειναι το βελτιστο, σιγουρα)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει, αλλα είτε δεν απαντηθηκε, είτε απαντηθηκε και 'το χασα', καθως τουτο το θεμα εχει τοση περαση, που αν για λιγο δεν μπεις, εχει προχωρησει σελιδες!!!!

 

Θελω ενα application ειδικα για φωτογραφιση κειμενων, σε στυλ 'σκαναρισμα', δηλαδη να ειναι ειδικα για κειμενα. Υπαρχει κατι;

Ή η μονη λυση ειναι να τραβάω κανονικα φωτογραφιες τις σελιδες ενος βιβλιου με το κινητο μου; (αλλα δεν ειναι το βελτιστο, σιγουρα)

 

Πάλι βγάζεις φωτογραφία αλλά δεν συγκρίνεται η ποιότητα του κειμένου μέσα από την εφαρμογή και μέσα από την κάμερα. Επίσης το camscanner στο αποθηκεύει σε pdf.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι βγάζεις φωτογραφία αλλά δεν συγκρίνεται η ποιότητα του κειμένου μέσα από την εφαρμογή και μέσα από την κάμερα. Επίσης το camscanner στο αποθηκεύει σε pdf.

 

Thanks για την προταση.

Εξηγεις λιγο το 'δεν συγκρίνεται η ποιότητα του κειμένου μέσα από την εφαρμογή και μέσα από την κάμερα';

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή και θα καταλάβεις ;).

 

Μέσα από την εφαρμογή στο αποθηκεύει κατευθείαν σε pdf. Επίσης αν θες να αποθηκεύσεις κείμενο, το κάνει αυτομάτως ασπρόμαυρο και είναι πολύ πιο ευανάγνωστο. Τέλος αφού τραβήξεις ένα κείμενο φωτογραφία μέσω της εφαρμογής, κάνεις resize στο μέρος που θες.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι αληθεια πολυ πιο καλο για αυτη τη δουλεια το camscanner. Κατευθειαν σε pdf, crop και ασπρομαυρο..

Μια φορα ομως που ειχα στειλει σε fax, μου ειπαν οτι ειναι υπερβολικα σκουρο. Μετα εκανα μια επεξεργασια με επιπλεον ανοιγμα και φωτεινοτητα κλπ και παλι το ιδιο.. Εγω κατεληξα οτι κατι επαιζε με το fax τους γιατι η εικονα ηταν υπερβολικα ξασπρισμενη..

 

Εχω ενα προβλημα με το gmail, συγκεκριμενα δε στελνει email. Λαμβανει κανονικα ομως ολα τα email. Οταν στελνω, βγαζει αστραπιαια ενα μηνυμα οτι δεν ηταν δυνατη η συνδεση και το παιρνει αμεσως απο τη notification bar. Σημερα προλαβα και το πατησα και βγαζει κατι ρυθμισεις, διακομιστης smtp-mail.outlook.com, θυρα 587, τυπος ασφαλειας STARTTLS και λεει δεν ειναι σωστες... Τι παιζει?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το trackchecker2 πως δουλεύει; Επειδή δεν υπάρχει στο play store το κατέβασα από άλλου, είναι αξιόπιστο; Πρέπει να επιλέξω εγώ από που έρχεται το δέμα ή το κάνει αυτόματα;

Έλα φιλαράκι, τι σε μπερδεύει;

Ναι δεν υπάρχει στο Play, αλλά δεν σημαίνει ότι δεν είναι αξιόπιστο.

Επιλέγεις για αρχή μόνο τα services που σε ενδιαφέρουν και αυτά αποθηκεύονται για πάντα. Δεν χρειάζεται κάθε φορά να ορίζεις ξανά.

Πχ. Αν ψωνίσεις από Κίνα, τα αντίστοιχα κινέζικα 17track, ems, sg και ELTA φυσικά

Ειχα ξαναρωτησει, αλλα είτε δεν απαντηθηκε, είτε απαντηθηκε και 'το χασα', καθως τουτο το θεμα εχει τοση περαση, που αν για λιγο δεν μπεις, εχει προχωρησει σελιδες!!!!

 

Θελω ενα application ειδικα για φωτογραφιση κειμενων, σε στυλ 'σκαναρισμα', δηλαδη να ειναι ειδικα για κειμενα. Υπαρχει κατι;

Ή η μονη λυση ειναι να τραβάω κανονικα φωτογραφιες τις σελιδες ενος βιβλιου με το κινητο μου; (αλλα δεν ειναι το βελτιστο, σιγουρα)

Εγώ αγόρασα το Mobile doc scanner και κάνει αυτό που θες

Μέχρι φωτοαντιγραφο ταυτότητας έχω αντιγράψει και βγήκε πολύ καλή ποιότητα. Τα κάνει σε pdf και τα στέλνει μέσα από την εφαρμογή όπου θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και καιρό το echo lockscreen pro για ειδοποίησης στην οθόνη κλειδώματος, το οποίο είναι φοβερό . Τελευταία το έχουν παρακάνει όμως με τις διαφημίσεις. Έχει κανένας να προτείνει κάτι ανάλογο;

Χρησιμοποιώ την pro εκδοσή του NiLS Lockscreen Notifications και είμαι αρκετά ευχαριστημένος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή για αποθήκευση κωδικών καρτών και άλλων αριθμών όπως ΑΦΜ, ΑΜΚΑ κλπ αλλά να μην έχει καμία σχέση με το online κομμάτι. Ούτε δημιουργία λογαριασμού με mail, ούτε συγχρονισμό ούτε τίποτα. Α, και να είναι free...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη camera zoom fx γινεται καπως να μην τραβαει φωτογραφιες οταν κανουμε touch στην οθονη; σε περιπτωση δηλαδη που ακουμπησω καταλαθος την οθονη, να μην βγαζει φωτο μονο του.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή για αποθήκευση κωδικών καρτών και άλλων αριθμών όπως ΑΦΜ, ΑΜΚΑ κλπ αλλά να μην έχει καμία σχέση με το online κομμάτι. Ούτε δημιουργία λογαριασμού με mail, ούτε συγχρονισμό ούτε τίποτα. Α, και να είναι free...

 

keePassDroid

 

και παίζει σε όλες τις πλατφόρμες

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή για αποθήκευση κωδικών καρτών και άλλων αριθμών όπως ΑΦΜ, ΑΜΚΑ κλπ αλλά να μην έχει καμία σχέση με το online κομμάτι. Ούτε δημιουργία λογαριασμού με mail, ούτε συγχρονισμό ούτε τίποτα. Α, και να είναι free...

OI Safe. Είναι open source και δεν έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο. Μπορεί τα screenshots να είναι παλιά, αλλά η εφαρμογή οπτικά αλλάζει ανάλογα την έκδοση Android που έχεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.openintents.safe

Link to comment
Share on other sites

Έλα φιλαράκι, τι σε μπερδεύει;

Ναι δεν υπάρχει στο Play, αλλά δεν σημαίνει ότι δεν είναι αξιόπιστο.

Επιλέγεις για αρχή μόνο τα services που σε ενδιαφέρουν και αυτά αποθηκεύονται για πάντα. Δεν χρειάζεται κάθε φορά να ορίζεις ξανά.

Πχ. Αν ψωνίσεις από Κίνα, τα αντίστοιχα κινέζικα 17track, ems, sg και ELTA φυσικά

 

Ξέρεις τι με προβληματίζει; Έχω ένα δέμα από Σιγκαπούρη και ενώ έχω προσθέσει το ταχυδρομείο, δεν μου δείχνει κανένα στοιχείο για το δέμα.

Τον αριθμό τον έχω από την Κυριακή που ήρθε mail από το eBay. Μέχρι και πριν λίγο, η εφαρμογή μου λέει πως δεν υπάρχουν στοιχεία. Θα δω και τις επόμενες μέρες βέβαια τι γίνεται.

Θα έβαζα και αυτά που περίμενα από το amazon, αλλά στέλνουν δέματα χωρίς tracking number!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για Σιγκαπούρη χρησιμοποιώ αυτο: https://play.google.com/store/apps/details?id=yqtrack.app.Απλα συνήθως το trucking number που μου δίνουν αρχίζει να εμφανίζεται μετά τις τρεις μέρες .Απο ότι έχω καταλάβει αυτό σημαίνει ότι είναι στο ταχυδρομείο απλά δεν έχει ακόμη σκαναριστει. Από την στιγμή που σκαναρεται αρχίζεις και βλέπεις πληροφορίες όπως :κλείσιμο από IPS. Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι με προβληματίζει; Έχω ένα δέμα από Σιγκαπούρη και ενώ έχω προσθέσει το ταχυδρομείο, δεν μου δείχνει κανένα στοιχείο για το δέμα.

Τον αριθμό τον έχω από την Κυριακή που ήρθε mail από το eBay. Μέχρι και πριν λίγο, η εφαρμογή μου λέει πως δεν υπάρχουν στοιχεία. Θα δω και τις επόμενες μέρες βέβαια τι γίνεται.

Θα έβαζα και αυτά που περίμενα από το amazon, αλλά στέλνουν δέματα χωρίς tracking number!

Αυτά τα έχεις επιλέξεις μέσα στο πακέτο επίσης;

Κανονικά δεν χρειάζεται, αλλά δοκίμασε το.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το trackchecker2 πως δουλεύει; Επειδή δεν υπάρχει στο play store το κατέβασα από άλλου, είναι αξιόπιστο; Πρέπει να επιλέξω εγώ από που έρχεται το δέμα ή το κάνει αυτόματα;

Η εφαρμογή TrackChecker2 έχει αντικατασταθεί από την TrackChecker Mobile

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metalsoft.trackchecker_mobile

Βάζεις τον αριθμό αποστολής, επιλέγεις τον αποστολέα (έχει Ελληνικά ΕΛΤΑ) και σε ενημερώνει αυτόματα για τις αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή TrackChecker2 έχει αντικατασταθεί από την TrackChecker Mobile

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metalsoft.trackchecker_mobile

Βάζεις τον αριθμό αποστολής, επιλέγεις τον αποστολέα (έχει Ελληνικά ΕΛΤΑ) και σε ενημερώνει αυτόματα για τις αλλαγές.

Ωραίος, μπήκε αν και ίδια φαίνεται με το TC2.

Τουλάχιστον θα έχει updates

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...