Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις διαβάσει το κατεβατό με τα παρακάλια να μην γίνονται αρνητικά σχόλια και θα βοηθήσουν όλους ακόμα και επιστροφή χρημάτων. Εσύ μάλλον λες αερολογίες συνεχώς.

Εγώ όπου το δοκίμασα το πολύ να έπαιζε σαν το απλό ραδιόφωνο. Αν σου έπαιξε σε μια συσκευή....... Τι καλύτερο είχε από το απλό ραδιόφωνο? Καλύτερη ευαισθησία? Πιο στέρεο ήχο? :lol:

 

 

Κανεις χειροκίνητη εγκατάσταση από εκτός μάρκετ περιοχή. Δουλεύει κανονικότατα. Δωρεάν εφαρμογή είναι, διατίθενται ελεύθερα παντού.

Αν θέλεις να σου στείλω λινκ.

 

Δηλαδή εάν έχω ήδη το whatsapp στο κινητό, στο ταμπλετ εάν τρέξω ένα apk του whatsapp που θα βρω στο ίντερνετ θα εγκατασταθεί μια χαρά ; κάπου στην εγκατάσταση που λέει για αριθμό τηλεφώνου να βάλω π.χ.του κινητού που έχει ήδη το whatsapp η άλλο νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία εφαρμογή με τη οποία μπαίνει μία κρυφή οριζόντια μπάρα στο αριστερό μέρος της οθόνης του κινητού (σέρνεις το δάχτυλό σου εκεί και εμφανίζεται) και μπορείς εκεί να βάλεις διάφορες εφαρμογές.

Θυμάται κανείς πώς λέγεται;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία εφαρμογή με τη οποία μπαίνει μία κρυφή οριζόντια μπάρα στο αριστερό μέρος της οθόνης του κινητού (σέρνεις το δάχτυλό σου εκεί και εμφανίζεται) και μπορείς εκεί να βάλεις διάφορες εφαρμογές.

Θυμάται κανείς πώς λέγεται;

 

Το Swipe panel,,νομίζω εννοείς!

Υπάρχει και το sidebar lite, τώρα που κοίταξα...

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Το Sidebar Light νομίζω πως ήταν.

Πάντως, όλες όσες έχετε γράψει, λίγο πολύ ίδιες είναι. Θα τις δείξω στον φίλο μου που θέλει να την περάσει στο Xperia του και ας διαλέξει. Ευχαριστώ.

 

Πάντως απορώ γιατί δεν την έχει κρατήσει στο Market ως εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει στο παρελθόν!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή να συγχρονίζω φακέλους μεταξύ δυο συσκευών android, δυο κινητών πχ ή κινητό με τάμπλετ. Βασική προυπόθεση: όχι με σύνεφο, αποκλειστικά τοπικά με wifi. Έχω βρεί κάποιες που το κάνουν αλλά μόνο pc με συσκευή android, ή στην ίδια συσκευή μεταξύ φακέλων μέσω ΟΤG, μεταξύ συκευών android όχι.

Αν γνωρίζει κάποιος ?..

 

Δες αν σου κάνει το es Explorer . έχει επιλογές για ftp bluetooth sharing

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως αλλαξε ονομα η κατεβηκε; Οτι εχεις κατεβασει μενει.

 

Όχι δεν έχει αλλάξει σίγουρα όνομα, είδα μία μία τις εφαρμογές μου και καμία δεν κάνει αυτή τη δουλειά!

Και επειδή δεν έχω σβήσει παλιές εγκατεστημένες εφαρμογές είτε την έσβησα κατά λάθος κάποια στιγμή ή ήταν εφαρμογή που πλέον δεν υπάρχει στο Market.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 8sms!οταν εχω αγγλικα εχει 160&οταν το γυρναω στα Ελληνικα μου εχει 70χαρακτηρες!τι να κανω??επισης δεν βλεπω να υπαρχει επιλογη υπενθυμισης
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 8sms!οταν εχω αγγλικα εχει 160&οταν το γυρναω στα Ελληνικα μου εχει 70χαρακτηρες!τι να κανω??επισης δεν βλεπω να υπαρχει επιλογη υπενθυμισης

Βαλε το SwiftKey και γραφε με κεφαλαία ελληνικά, θα έχεις κανονικά 170 χαρακτηρες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το SwiftKey και γραφε με κεφαλαία ελληνικά, θα έχεις κανονικά 170 χαρακτηρες.

 

Γιατί μπερδεύεις αφού το πληκτρολόγιο ΔΕΝ έχει σχέση με τους χαρακτήρες αλλά η ΕΦΑΡΜΟΓΉ μηνυμάτων.Μια χαρά είναι το 8 sms.απλά στις επιλογές πρέπει να επιλέξει το strip ALL Unicode characters.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπερδεύεις αφού το πληκτρολόγιο ΔΕΝ έχει σχέση με τους χαρακτήρες αλλά η ΕΦΑΡΜΟΓΉ μηνυμάτων.Μια χαρά είναι το 8 sms.απλά στις επιλογές πρέπει να επιλέξει το strip ALL Unicode characters.

 

όχι υπάρχουν πληκτρολόγια που δεν υποστηρίζουν unicode .παίζει ρόλο και αυτό που λες αλλά και η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και το greek keyboard στο οποίο πατάς το κουμπί sms και γράφει 160 χαρακτήρες,ανεξαρτήτως εφαρμογής μηνυμάτων.Το μόνο θέμα του ειναι ότι δεν έχει κάποιο τρόπο "εξυπνης" πρόβλεψης οπως t9 ή swype
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω ένα apk από swiftkey ??

 

τι ακριβώς εννοείς ?

Αν μιλάς για παράνομο υλικό να σου θυμίσω πως απαγορεύετε τέτοιου είδους συζήτηση εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ο flashfox είναι της Mozilla? Κάνει sync κλπ; δηλαδή σβήνω τον Firefox τον κανονικό ;

 

Ο flashfox είναι άλλος ένας από τους άπειρους (κυρίως σε linux) fork του firefox. Μπορείς να σβήσεις τον κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Το nova go ποια κανάλια έχει σε εσάς;

 

Αυτή τη στιγμή:

001 OSCARS 2014

002 NovaSports 1

003 NovaSports 2

004 NovaSports 3

005 NovaSTARS

006 Boomerang

007 History

008 MAD Greekz

009 Highlights

010 NovaSports6

 

Πιστεύω πάντως ότι αξίζει περισσότερο για τις ταινίες και σειρές που έχει σε αρχείο και τις βλέπεις νόμιμα όποτε θέλεις εσύ...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη σαν το Levitagram απο το App store για επεξεργασια φωτογραφιας;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει κάποιο θέμα με το Battery monitor widget ;

Όποτε μπαίνω στο history και scrollaro προς τα κάτω, μετά από λίγο βγάζει FC.

Μόνο στο history.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω ένα apk από swiftkey ??

Το συγκεκριμένο το εχω αγοράσει, αξίζει να το πληρώσεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρουμε τις συνομιλίες του Viber σε νέα συσκευή? Το titanium δεν τις επανέφερε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...