Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάποια εφαρμογή που να κλείνεις (η οτιδήποτε αλλο)οποιαδήποτε εφαρμογή με τρόπο που ορίζεις εσύ? Greaturs κτλπ?

 

Επίσης κάποια εφαρμογή για να παίζουμε μουσική? Αλλά να έχει και transparent widget....

 

Ευχαριστώ!

Edited by Carpe_Diem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή που να κλείνεις (η οτιδήποτε αλλο)οποιαδήποτε εφαρμογή με τρόπο που ορίζεις εσύ? Greaturs κτλπ?

 

Υπάρχει το Swipe Home Button με το οποίο με swipe gesture προσομοιώνεις το home button. Απο κει και πέρα υπάρχει στο Xposed Framework το Swipe Back με το οποίο με gesture βγαίνει απ την εφαρμογή αλλά απαιτεί root. Τέλος μια πιο "ακραία" λύση που μόλις σκέφτηκα είναι συνδυασμός GMD GestureControl και tasker, όπου θα κάνεις κάποιο task με το οποίο είτε θα κλείνεις εφαρμογές είτε θα προσομοιώνεις το πάτημα του home button με custom geasture (η διαφορά με την πρώτη εφαρμογή είναι οτι θα έχει το δικό σου geasture και όχι αυτά που σε περιορίζει η εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθειά σας. Κατέβασα το

mini tool partition wizard και παω να κανω παρτισιον την 8gb microsd μου ..την κανω τεσπα να ειναι σε φατ32 και δινω και ονομασια (ολως περιεργως την χανει ομως) Ομως οταν ανοιγω το link2sd το δευτερο διαμερισμα της sd ειναι το μειωμενο ! Δηλαδη δν δειχνει ας πουμε microSD=5gb και 2ο διαμερισμα=3gb αλλα 2ο διαμ=5gb

 

Ξερει κνς τι πρεπει να κανω;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθειά σας. Κατέβασα το

mini tool partition wizard και παω να κανω παρτισιον την 8gb microsd μου ..την κανω τεσπα να ειναι σε φατ32 και δινω και ονομασια (ολως περιεργως την χανει ομως) Ομως οταν ανοιγω το link2sd το δευτερο διαμερισμα της sd ειναι το μειωμενο ! Δηλαδη δν δειχνει ας πουμε microSD=5gb και 2ο διαμερισμα=3gb αλλα 2ο διαμ=5gb

 

Ξερει κνς τι πρεπει να κανω;

 

Ext2 να είναι το φορμα του partition που πρέπει να δει η Link2sd και fat32 το υπόλοιπο.

Μην ξεχάσεις να apply changes στο τέλος.

Τα Windows δεν βλέπουν το Λίνουξ

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλα οταν κανω το παρτισιον στο μινιτουλ ο νεος χωρος που δημιουργω μπορει να γινει ειτε φατ32 είτε ντφς! ή μηπως να το αφησω unallocated για να το ορισω καθαρα απο το μινιτουλ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κλειδωνω με το applock το fb ώστε να μην κάνω αποσύνδεση συνέχεια αλλά πολλές φορές το applock δεν το κλειδώνει και καταλήγει να μπαίνει σε ανοιχτή εφαρμογή. .Γιατί συμβαίνει αυτό?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλα οταν κανω το παρτισιον στο μινιτουλ ο νεος χωρος που δημιουργω μπορει να γινει ειτε φατ32 είτε ντφς! ή μηπως να το αφησω unallocated για να το ορισω καθαρα απο το μινιτουλ;

 

Εδώ έχω κάνει έναν οδηγό για το θέμα σου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330722 Περνάς τα περί Root και δες από κει που λέει link2sd και μετά τις οδηγίες για το πως κάνουμε το partition.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κλειδωνω με το applock το fb ώστε να μην κάνω αποσύνδεση συνέχεια αλλά πολλές φορές το applock δεν το κλειδώνει και καταλήγει να μπαίνει σε ανοιχτή εφαρμογή. .Γιατί συμβαίνει αυτό?

 

 

Περίεργο. Εμενα μια χαρά μου δουλεύει με το fb.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να κάνω unistall το ModemStatsServices αλλά δεν γίνεται.Πως μπορώ να το σταματήσω??

 

Αυτό προφανώς είναι service συστήματος. Δοκίμασες καμιά επανεκκίνηση μήπως είχε κολλήσει για λίγο ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προφανώς είναι service συστήματος. Δοκίμασες καμιά επανεκκίνηση μήπως είχε κολλήσει για λίγο ;

 

Ναι εκανα reboot αλλα το διαολεμενο συνεχισε να τρεχει και να τρωει.Εκανα τωρα force stop και βλεπω οτι ειναι οκ.,Θα δοκιμασω να ξανακανω reboot να δω πως θα παει :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα reboot αλλα το διαολεμενο συνεχισε να τρεχει και να τρωει.Εκανα τωρα force stop και βλεπω οτι ειναι οκ.,Θα δοκιμασω να ξανακανω reboot να δω πως θα παει :p

 

Αλλιώς με μια εφαρμογή του στυλ Rootappdelete ριξτου ενα freeze.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για στατιστικά κλήσεων;

Αυτό που έχει το Android 4.4 βολεύει αλλά κάθε φορά που αλλάζω rom χάνονται..

Για πείτε :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Γιατί ξαφνικά στο κινητό της κόρης μου δεν λειτουργεί το wi-fi; Δεν βρίσκει όχι μόνο το δικό μας δίκτυο αλλά και κανένα άλλο!!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Γιατί ξαφνικά στο κινητό της κόρης μου δεν λειτουργεί το wi-fi; Δεν βρίσκει όχι μόνο το δικό μας δίκτυο αλλά και κανένα άλλο!!

Ευχαριστώ.

 

Ποσταρε στο τοπικ του κινητού σου. Χωρίς πληροφορίες για το ποιο μοντέλο είναι, τι rom φοράει κλπ δεν θα μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρε στο τοπικ του κινητού σου. Χωρίς πληροφορίες για το ποιο μοντέλο είναι, τι rom φοράει κλπ δεν θα μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος

Παλιό μοντέλο είναι (galaxy 2) που να βρω τοπικ!

Link to comment
Share on other sites

Στο timely γίνετε να βάλουμε δικό μας ήχο για το ξυπνητήρι?

Ρυθμίζεις ένα ξυπνητήρι ή επιλέγεις ένα που έχεις ρυθμισμένο. Αν κάνεις ταπ πάνω του (όχι πάνω στην ώρα αφού εκεί θα σου βγάλει ρύθμιση ώρας) θα σου βγάλει κάποιες επιπλέον επιλογές που έχει και αλλαγή ήχου.

 

edit: τώρα που το ξαναδιαβάζω το μήνυμα σου μάλλον κατάλαβα λάθος. Θες να βάλεις δικό σου Mp3 πχ ε; Αυτό δεν το βρήκα πουθενά να γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζεις ένα ξυπνητήρι ή επιλέγεις ένα που έχεις ρυθμισμένο. Αν κάνεις ταπ πάνω του (όχι πάνω στην ώρα αφού εκεί θα σου βγάλει ρύθμιση ώρας) θα σου βγάλει κάποιες επιπλέον επιλογές που έχει και αλλαγή ήχου.

 

edit: τώρα που το ξαναδιαβάζω το μήνυμα σου μάλλον κατάλαβα λάθος. Θες να βάλεις δικό σου Mp3 πχ ε; Αυτό δεν το βρήκα πουθενά να γίνεται.

 

Αυτό ακριβώς θέλω και μάλλον είναι το μόνο αρνητικό του... Κατά τα άλλα εξαιρετικό ξυπνητήρι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς θέλω και μάλλον είναι το μόνο αρνητικό του... Κατά τα άλλα εξαιρετικό ξυπνητήρι

 

Προς το παρόν δεν γίνεται ,έχουν πει ότι θα το βάλουν σαν επιλογή σε κάποιο update .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν κάποιος την εχει ξαναπροτεινει αυτή την εφαρμογή : Android Intercom , αλλά αξίζει να την δοκιμάσετε ειδικά οποίος είναι μηχανόβιος και ψάχνει ενδοεπικοινωνια. Είναι και δωρεάν ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...