Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω πρόβλημα. Έχω κατεβασμένες εδώ και δύο χρόνια κάτι γλώσσες που χρειάζομαι και δεν τις έχει χάσει. Δοκίμασε απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής και download πάλι τις γλώσσες.

 

Αυτο εκανα τελικα. Τα ξηλωσα ολα, και παλι απο την αρχη.

Μια χαρα μετα.

Δεν καταλαβαινω τι κολημα ειχε φαει.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καποιες απλα ειτε στο κινητο μου δεν δουλευουν καλα, ειτε εγω δεν τις ρυθμιζω σωστα.

 

μερικες....

 

Automatic Call Forwarding

Forward My Calls

 

 

Το έχω 5 χρόνια .....μια χαρά δουλεύει, δοκίμασε το...! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder απλά ανοιξε το...!

 

Screenshot_2017-07-26-12-41-32.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για να τσεκαρω την ταχυτητα του εσωτερικου δικτυου παίζει;

Με ενδιαφερει και απο wifi αλλα και απο ethernet

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για να τσεκαρω την ταχτητα του εσωτερικου δικτυου παίζει;

Με ενδιαφερει και απο wifi αλλα και απο ethernet

Speedtest

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα ρωτάει...

 

Διάβασέ το καλύτερα.

 

Εφαρμογη για να τσεκαρω την ταχτητα του εσωτερικου δικτυου παίζει;

Με ενδιαφερει και απο wifi αλλα και απο ethernet

Link to comment
Share on other sites

βίντεο που ήταν στη μνήμη του κινητού και όχι σε sd υπάρχει περίπτωση κάπως να ανακτηθεί μετά τη διαγραφή; θυμάμαι ότι είχε αναφερθεί μια εφαρμογή αλλά αν δεν κάνω λάθος έπρεπε να είναι εγκατεστημένη πριν (οπότε ουσιαστικά στη διαγραφή τα πηγαίνει κατά κάποιο τρόπο σε κάδο ανακύκλωσης). άλλη λύση υπάρχει;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το disk digger, με ρουτ βέβαια και χωρίς να έχει γραφτεί κάτι άλλο από πάνω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιον πλήρη και δοκιμασμένο reader να διαβάζω αρχεία dejavu, epub, pdf, comics και ότι άλλο παραμφερες έχει να κάνει με διάβασμα. Έριξα μια ματιά και είδα πολλές επιλογές αλλά αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι δοκιμασμένο θα ήταν καλύτερα. Ευχαριστώ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιον πλήρη και δοκιμασμένο reader να διαβάζω αρχεία dejavu, epub, pdf, comics και ότι άλλο παραμφερες έχει να κάνει με διάβασμα. Έριξα μια ματιά και είδα πολλές επιλογές αλλά αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι δοκιμασμένο θα ήταν καλύτερα. Ευχαριστώ.
Moon reader τέλος

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κατι γινεται.

Επειδη προσπαθησα παλι σημερα, και παλι κατεβασε ολα τα mb, αλλα το installation εκανες...ωρες και δεν τελειωνε ποτε,

την αφαιρεσα τη γλωσσα εντελως, και προσπαθησα να την κατεβασω απο την αρχη. Τζίφος!!!!

Ιδιο κολλημα κατα το installation.

 

Ρε παιδια, το χρειαζομαι πολυ το offline translation της google, κι εχω κρεμαστει.

Γιατι αυτο το προβλημα;

Μπορει καποιος να δοκιμασει οτι μπορει οντως να κατεβασει τα γαλλικά σε offline πακετο, να μου πει αν οντως γινεται;

 

https://support.google.com/translate/answer/6142473?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=en

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

dj... διάβασε λίγο και τα προηγούμενα, βρήκε λύση χθες...

 

Αυτο εκανα τελικα. Τα ξηλωσα ολα, και παλι απο την αρχη.

Μια χαρα μετα.

Δεν καταλαβαινω τι κολημα ειχε φαει.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου προτεινει καποιος με προσωπικο μυνημα site με apps(Χωρις να ειναι ιοι) οπως gps κ.τ.λ. που να ειναι οσο το δυνατον ποιο ενημερωμενο γιατι αυτα που ξερω δεν θα τα ελεγα και απο τα ποιο ενημερωμενα αφου η τελευταια εκδοση navigon europe που εχουν ειναι η 5.7.1 Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου προτεινει καποιος με προσωπικο μυνημα site με apps(Χωρις να ειναι ιοι) οπως gps κ.τ.λ. που να ειναι οσο το δυνατον ποιο ενημερωμενο γιατι αυτα που ξερω δεν θα τα ελεγα και απο τα ποιο ενημερωμενα αφου η τελευταια εκδοση navigon europe που εχουν ειναι η 5.7.1
Το play store έχει αυστηρό quality control σε αυτά τα πράγματα. Γιατί το απορρίπτεις;

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το play store έχει αυστηρό quality control σε αυτά τα πράγματα. Γιατί το απορρίπτεις;

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί τα ψάχνει σπασμένα.

Καλά δεν το κατάλαβες;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αποφάσισα............ Το πληκτρολόγιο της Samsung δε το αντέχω πλέον . Πρέπει να δοκιμάσω κ κάτι άλλο.

Υπάρχει κάτι που είναι καλό, χωρίς διαφημίσεις κ φυσικά υποστηρίζει ορθογραφικό έλεγχο?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το swiftkey.

 

Meizu m2 με Tapatalk

+1000

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αποφάσισα............ Το πληκτρολόγιο της Samsung δε το αντέχω πλέον . Πρέπει να δοκιμάσω κ κάτι άλλο.

Υπάρχει κάτι που είναι καλό, χωρίς διαφημίσεις κ φυσικά υποστηρίζει ορθογραφικό έλεγχο?

Το swiftkey keyboard

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το swiftkey.

 

Meizu m2 με Tapatalk

 

+1020

Μόνο αυτό χρησιμοποιώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου αρέσει το swiftkey αλλά γυρίζω πάντα στο Swype γιατί μου την σπάει που γράφω μια λέξη και αυτό προσθέτει στην πρόταση μια άλλη ενώ ΔΕΝ είναι αυτή που θέλω και ΔΕΝ αφήνει να φαίνονται οι ΆΛΛΕΣ προτεινόμενες όπως στο Swype να πατήσω αυτή που θέλω αλλά πρέπει να σβήσω αυτή που διάλεξε το swiftkey και να ξανά γράψω την λέξη! εάν μου πει κάποιος εάν αλλάζει αυτό μένω με swiftkey!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου αρέσει το swiftkey αλλά γυρίζω πάντα στο Swype γιατί μου την σπάει που γράφω μια λέξη και αυτό προσθέτει στην πρόταση μια άλλη ενώ ΔΕΝ είναι αυτή που θέλω και ΔΕΝ αφήνει να φαίνονται οι ΆΛΛΕΣ προτεινόμενες όπως στο Swype να πατήσω αυτή που θέλω αλλά πρέπει να σβήσω αυτή που διάλεξε το swiftkey και να ξανά γράψω την λέξη! εάν μου πει κάποιος εάν αλλάζει αυτό μένω με swiftkey!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον κάτι δεν έχεις ρυθμίσει σωστά μιας και δεν προσθέτει αυτόματα λέξεις αλλά σου προτείνει να προσθέσεις εσύ οποία θέλεις κι αν θέλεις..... .

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό το SwiftKey, κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ αλλά νομίζω πως το πληκτρολόγιο της Google συγχωρεί λάθη και ως εκ θαύματος εμφανίζεται η λέξη που θες όταν γράφεις με Flow γραφή. Το SwiftKey πρέπει να είσαι πιο ακριβής όταν γράφεις με Flow γιατί αν δεν το πάρει το μάτι σου το λάθος μπορεί να εμφανιστούν τέρατα. Θα μου πεις, γιατί τότε δεν χρησιμοποιείς το πληκτρολόγιο της Google; Το περιβάλλον του SwiftKey μου αρέσει πολύ περισσότερο.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δεν έχεις ρυθμίσει σωστά μιας και δεν προσθέτει αυτόματα λέξεις αλλά σου προτείνει να προσθέσεις εσύ οποία θέλεις κι αν θέλεις..... .

δεν κατάλαβες τι θέλω να πω...

παράδειγμα. ήθελα να γράψω "στα μούτρα". αυτό έγραψε "μέρα". και στις προτεινόμενες λέξεις προτείνει επόμενες ΌΧΙ κοντινές με την λέξη μέρα . για να δω τις κοντινές (που περιλαμβάνουν πιθανώς και την λέξη μούτρα) πρέπει να πατήσω back και voila μαζί με την μέρα έχει και την λέξη μούτρα! δες την μια φώτο που ενώ έγραψα μούτρα αυτό έγραψε μέρα και στις τρεις προτεινόμενες από κάτω ΔΕΝ έχει καν την λέξη μούτρα. εάν όμως πάω μια θέση πίσω αμέσως δείχνει την λέξη που ήθελα αρχικά!σπαστικό. δεν ξέρω εάν έγινα κατανοητός... 33b8312f57ec9671b75a4f087ef0412f.jpg0812df7b4f00def1998dba729a6596ca.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έλα εντάξει το βρήκα επιτέλους! στις ρυθμίσεις είναι! στην πληκτρολογηση! λύθηκε!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...