Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει google services 10.5.35, google app 6.14 και Android 6+.

English γλώσσα και ενεργοποιημένο το Google now

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Εμένα έχει έρθει με Google services 10.2.98, Google app 6.13.25.21, Android 7.1.1. Τα υπόλοιπα όπως τα λες.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα γυρίσεις μετά την γλώσσα πάλι σε ελληνικά το Google Assistant θα συνεχίσει να υπάρχει?

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα γυρίσεις μετά την γλώσσα πάλι σε ελληνικά το Google Assistant θα συνεχίσει να υπάρχει?

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Όχι δεν υποστηρίζει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ widget που δείχνει φωτο με τις επαφές και φυσικα πατωντας σε αυτό να πραγματοποιείται κλήση.

Κατι παρόμοιο με αυτό που γνωρίσαμε πριν από χρονιά στο windows phone της HTC HD2 αλλά φυσικά για Android.

Καποια καλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.madapps.madcontactsads

Δες μήπως σου κάνει. Προσωπικά δεν την έχω δοκιμάσει.

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σε μία έκδοση τροποποιημένη του parallel space και πλέον είμαι σε σωστά επίπεδα μπαταρία

 

Αν επιτρέπεται θέλω more info, έστω και σε pm :D

 

Πάντως απενεργοποιώντας την πρόσβαση στην τοποθεσία (και στην εφαρμογή, αλλά και στην βοηθητική για 64bit αν την έχετε κατεβάσει) όντως λύνεται το πρόβλημα με το battery drain. Πριν έχανα 2.2%/ώρα (!) σε idle, μόλις απενεργοποίησα τα δικαιώματα τοποθεσίας έπεσα στο 0.6%/ώρα.

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Έβαλα το Race Calendar 2017 .

Τίμια εφαρμογή και χωρίς διαφημίσεις,για όποιον ενδιαφέρεται.

Γιατί όχι την οφισιαλ; είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Με την νέα έκδοση του viber 6.7.0.1285

Άλλαξε η κατάσταση σύνδεσης των επαφών και έγινε σαν του whatsapp messenger. Δηλαδή σε δείχνει σε σύνδεση μόνο όταν βρίσκεσαι εκείνη την ώρα μέσα στην εφαρμογή και όχι όλη την ώρα που έχεις ανοιχτό το ιντερνετ.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κακώς, κατά τη γνώμη μου. Σε σύνδεση είσαι όταν έχεις πρόσβαση internet(αυτό είναι το κρισιμότερο για να αποφασίσει κάποιος αν θα σου γράψει ίσως), όχι όταν κοιτάς την οθόνη της εφαρμογής.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Κακώς, κατά τη γνώμη μου. Σε σύνδεση είσαι όταν έχεις πρόσβαση internet(αυτό είναι το κρισιμότερο για να αποφασίσει κάποιος αν θα σου γράψει ίσως), όχι όταν κοιτάς την οθόνη της εφαρμογής.

 

Sent from my XT1562

Μπορεί να είναι κάτι δοκιμαστικό και να αλλάξει σε επόμενες εκδόσεις. Γιατί δεν λένε τίποτα οι dev στο Google play για την αλλαγή στις πληροφορίες της εφαρμογής

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι την οφισιαλ; είναι πολύ καλή.

 

Την έχω στον ΗΥ,ήθελα μια πιο μικρή σε μέγεθος (ΜΒ) για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος browser που να δείχνει όλα τα σαιτ σαν ταμπλετ? Έχω το dolphin αλλά ψάχνω κάτι καλύτερο

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καμία. Δεν κάνουν δουλειά πιστευω.

Βάλε το SD Maid μόνο για να σβηνεις τα απομεινάρια των εφαρμογών που σβηνεις και μένουν πίσω και σου πιάνουν χώρο στην συσκευή.

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

για σας που κανατε την τελευταια αναβάθμιση στο φβ

και εφυγε η συνομιλία στην εφαρμογη και γυρισαν τα μυαλα σας μεχρι και αν το φτιαξουν καντε απεγκατασταση την εφαρμογη

και μετα πηγαινετε εδω https://facebook.en.uptodown.com/android/old απο το κινητό σας οχι τον υπολογιστή.....και κατεβαστε την προηγούμενη εκδοση την 113.0.0.16.70 ειναι πρωτη στην σειρα....παει στις λήψεις το αρχειο και απο κει κανετε κλικ και την κανει εγκατασταση φυσικα μετα θα σας ζητησει το φβ να κανετε ενημέρωση ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑΙ!!οσοι εχετε antivirus αν σας πει καμια βλακεια μην το δωσετε σημασια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

για σας που κανατε την τελευταια αναβάθμιση στο φβ

και εφυγε η συνομιλία στην εφαρμογη και γυρισαν τα μυαλα σας μεχρι και αν το φτιαξουν καντε απεγκατασταση την εφαρμογη

και μετα πηγαινετε εδω https://facebook.en.uptodown.com/android/old απο το κινητό σας οχι τον υπολογιστή.....και κατεβαστε την προηγούμενη εκδοση την 113.0.0.16.70 ειναι πρωτη στην σειρα....παει στις λήψεις το αρχειο και απο κει κανετε κλικ και την κανει εγκατασταση φυσικα μετα θα σας ζητησει το φβ να κανετε ενημέρωση ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑΙ!!οσοι εχετε antivirus αν σας πει καμια βλακεια μην το δωσετε σημασια!!

 

Στο κινητο του Avatar , εχω την εκδοση ακριβως πριν ξεκινησει να ζηταει με το ζορι το messenger. :p

Στο G4, δεν εχω καν την εφαρμογη :lol: Παλι κανανε θαυμα; :p

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο του Avatar , εχω την εκδοση ακριβως πριν ξεκινησει να ζηταει με το ζορι το messenger. :p

Στο G4, δεν εχω καν την εφαρμογη :lol: Παλι κανανε θαυμα; :p

 

καλα εσυ εισαι πολυ μπροστα!!!!ναι το καναν και αν δεις τα σχολια στο μαρκετ πεφτει τρελο καντήλι δεν μπορω να πιστεψω πως ο μεγαλυτερος κολοσσός στο πλανήτη δεν μπορει να βγαλει μια εφαρμογη της προκοπης!!!θα μου πεις εχεις το lg4 με τοσα θεματα και απορείς σε αυτο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καμία. Δεν κάνουν δουλειά πιστευω.

Βάλε το SD Maid μόνο για να σβηνεις τα απομεινάρια των εφαρμογών που σβηνεις και μένουν πίσω και σου πιάνουν χώρο στην συσκευή.

 

(Ρίνα)

 

Αυτό. Πόσες φορές έχω απεγκαταστήσει εφαρμογή και έχουν μείνει πίσω πολλά δεδομένα (σε κάποιες φορές πάνω από 100-200mb) με αποτέλεσμα να γεμίζει. Το SD Maid έχει επιλογή σε κάθε απεγκατάσταση να τα ανιχνεύει και να σε ρωτάει αν θέλεις να τα σβήσει ;)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αυτό. Πόσες φορές έχω απεγκαταστήσει εφαρμογή και έχουν μείνει πίσω πολλά δεδομένα (σε κάποιες φορές πάνω από 100-200mb) με αποτέλεσμα να γεμίζει. Το SD Maid έχει επιλογή σε κάθε απεγκατάσταση να τα ανιχνεύει και να σε ρωτάει αν θέλεις να τα σβήσει ;)

Αυτό ακριβώς! Αυτή είναι η ευκολότερη λύση για κάποιον που θέλει να το κάνει αυτό εύκολα με πρόγραμμα.

Αλλά υπάρχουν κ άλλοι τρόποι να το κάνεις αυτό χωρίς εφαρμογή. Ας πούμε εγω που εχω τον Nova launcher κραταω πατημενη την εφαρμογή που θελω να σβήσω και παω πληροφορίες και πριν την απεγκατασταση κανω πρωτα εκκαθάριση μνήμης και διαχείριση αποθηκ.! Και μετά απεγκατασταση.

 

Η πας ρυθμίσεις συσκευής, εφαρμογές, διαχείρισης εφαρμογών, επιλέγεις την εφαρμογή και κάνεις ότι είπα παραπάνω.

 

Είναι όπως βολεύει τον καθένα...

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ο es file explorer έχει ρύθμιση όταν σβήνεις μια εφαρμογή να σβήνει τα απομεινάρια της πάντως.

 

Στάλθηκε από το ZOPO SPEED PLUS 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ο es file explorer έχει ρύθμιση όταν σβήνεις μια εφαρμογή να σβήνει τα απομεινάρια της πάντως.

 

Στάλθηκε από το ZOPO SPEED PLUS 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό δεν το ήξερα αλλά και υπάρχουν πολλοί τρόποι γενικά να το κάνεις!

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Και στα Huawei με την on stock εφαρμογή μία χαρά καθαρίζει. Γενικά πολλοί τρόποι υπάρχουν.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Λιγο την βοήθεια σας γιατί στην εφαρμογή Facebook ενω τα άρθρα που διαβάζω εχουν 100 200 σχόλια και εγω διαβάζω μόνα τα 10 20 και δεν μου δείχνει τα υπόλοιπα ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για εφαρμογή η οποία θα τρέχει στο background και θέλω να μου λέει τις μέγιστες και ελάχιστες θερμοκρασίες του TV BOX μου. Android 6 root.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...