Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει εφαρμογή που να κλειδώνει φωτογραφίες να μην μπορουν να διαγραφουν αλλά να μπορώ να τις βλέπω χωρίς χρήση κωδικου

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο κόπο κάνεις αυτό. Ακούγεται πιο αποτελεσματικό! Δεν το έχω δοκιμάσει! Αν το βάλεις πες μας γνώμη! https://www.xda-developers.com/how-to-clone-any-application-with-emuis-app-twin-feature-no-root/

 

ευχαριστώ για την υπόδειξη, όμως διαβάζοντας βλέπω ότι είναι μανούρα η όλη διαδικασία και δεν έχω τα ψυχικά αποθέματα να την ακολουθήσω:)

Τελικά πήγα σε μία έκδοση τροποποιημένη του parallel space και πλέον είμαι σε σωστά επίπεδα μπαταρία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κατεβάσω πρώτη φορά την εφαρμογή whatsΑpp θα πάει ειδοποίηση στις επαφές μου ότι έβαλα την εφαρμογή? όπως κάνει στο viber οταν το κατεβάζεις πρώτη φορά ?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κατεβάσω πρώτη φορά την εφαρμογή whatsΑpp θα πάει ειδοποίηση στις επαφές μου ότι έβαλα την εφαρμογή? όπως κάνει στο viber οταν το κατεβάζεις πρώτη φορά ?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Όχι δεν το κάνει αυτό το WhatsApp....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

τι μαθαινει κανεις στα γεραματα...

 

οτι το messenger κανει και κλησεις...

 

ερωτηση: το messenger lite κανει κλησεις;

ειναι ελαφρυ και χωρις προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

τι μαθαινει κανεις στα γεραματα...

 

οτι το messenger κανει και κλησεις...

 

ερωτηση: το messenger lite κανει κλησεις;

ειναι ελαφρυ και χωρις προβληματα;

Το lite που το εχω ειναι ελαφρυ (κατα πολλά mb) κ άμεσο στις ειδοποιησεις.

Δεν βλεπω κατι στο μενού του για κλήσεις

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση μου ήταν για το messenger lite.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κάνει αυτό το WhatsApp....

Το έβαλα. Που βλέπουμε ποιες επαφές του τηλεφώνου έχουν την εφαρμογή; κοιταω και δεν λέει πουθενά τίποτα.

 

Edit : το βρήκα!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα. Που βλέπουμε ποιες επαφές του τηλεφώνου έχουν την εφαρμογή; κοιταω και δεν λέει πουθενά τίποτα.

 

Edit : το βρήκα!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Δίπλα από το search το εικονίδιο για νέα συνομιλία ανοίγει παράθυρο με όλες τις διαθέσιμες επαφές με WhatsApp.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από το search το εικονίδιο για νέα συνομιλία ανοίγει παράθυρο με όλες τις διαθέσιμες επαφές με WhatsApp.

Ναι πάνω δεξιά που έχει ένα εικονίδιο σαν μήνυμα.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω μια εφαρμογή για κατεβάζω τραγουδια του YouTube, αλλά όχι ένα ένα , αλλά σε λίστα. Όπως κάνεις πχ με τη mediahunan σε pc, πετάς την λίστα και την κατεβάζει όλη.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο περίπου είχα κατεβάσει μια εφαρμογή για να βλέπω τηλεόραση από το Google play. Και είχε όλα τα κανάλια μέσω ίντερνετ. Ξέρει κανείς πως λέγεται γιατί ξέχασα;;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο περίπου είχα κατεβάσει μια εφαρμογή για να βλέπω τηλεόραση από το Google play. Και είχε όλα τα κανάλια μέσω ίντερνετ. Ξέρει κανείς πως λέγεται γιατί ξέχασα;;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Greek tv

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θυμιστε μου ρε παιδια εφαρμογη για το bluetooth που αναγνωριζε ονοματα στα ελληνικα ?

την ειχα αγορασει απο το playstore και δεν θυμαμαι την ονομασια της ..

Link to comment
Share on other sites

θυμιστε μου ρε παιδια εφαρμογη για το bluetooth που αναγνωριζε ονοματα στα ελληνικα ?

την ειχα αγορασει απο το playstore και δεν θυμαμαι την ονομασια της ..

Από τη στιγμή που την είχες αγοράσεις γιατί δεν μπαίνεις στο Google Wallet που φαίνονται όλες οι αγορασμένες εφαρμογές;

 

Επίσης μπορείς να το κάνεις μέσα από το Google Play, στο My Apps and Games -> All, ή και από 3rd party εφαρμογή τύπου My Paid Apps.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που την είχες αγοράσεις γιατί δεν μπαίνεις στο Google Wallet που φαίνονται όλες οι αγορασμένες εφαρμογές;

 

Επίσης μπορείς να το κάνεις μέσα από το Google Play, στο My Apps and Games -> All, ή και από 3rd party εφαρμογή τύπου My Paid Apps.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

To Google wallet μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για τη χώρα. Υπάρχει κάποιο τρικ ;;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To Google wallet μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για τη χώρα. Υπάρχει κάποιο τρικ ;;

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Στο Πλέι πάτησε τις 3 γραμμές πάνω αριστερά> λογαριασμός> ιστορικό παραγγελιών.

 

Sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Με τον mx player πως βλέπω τα αρχεία από το τοπικό δίκτυο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο calendar παρόμοιο με το s planner?

 

Το μόνο που θέλω να έχει είναι να αφήνεις μια σημείωση κ να σε ενημερώνει με ήχο παρόμοιο με το ξυπνητήρι πχ. Όχι με notification δηλαδή μόνο στην οθόνη. Περισσότερα φρου φρου δε με ενδιαφέρουν όπως να συγχρονίζει με άλλα calendars, stickers, να έχει τον καιρό κλπ

 

Σημείωση για τη χ μέρα και ήχο θέλω,σε λιτό UI χωρίς πολλά πολλά. Τι έχουμε?

me > you
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο calendar παρόμοιο με το s planner?

 

Το μόνο που θέλω να έχει είναι να αφήνεις μια σημείωση κ να σε ενημερώνει με ήχο παρόμοιο με το ξυπνητήρι πχ. Όχι με notification δηλαδή μόνο στην οθόνη. Περισσότερα φρου φρου δε με ενδιαφέρουν όπως να συγχρονίζει με άλλα calendars, stickers, να έχει τον καιρό κλπ

 

Σημείωση για τη χ μέρα και ήχο θέλω,σε λιτό UI χωρίς πολλά πολλά. Τι έχουμε?

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν και με έχει βολέψει πολύ

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ρωτάω σωστά εδώ.

σε huawei p8 το facebook messenger δεν λεει να φερθει ανθρώπινα,κολλάει συνέχεια!

Στη λίστα με τις συνομιλίες όταν μπαίνω αναβοσβηνει ενα μηνυμα ανάμεσα στις λέξεις που λέει " Something went wrong,please try again" και σπάει νεύρα κυριολεκτικά.Αλλές φορές είναι το ίδιο μύνημα σε λευκή οθόνη.Δεν μπορείς να ανόιξει καμία συνομιλία όσο γίνεται αυτό,αργει να ανοίξει το πληκτρολόγιο κτλ,ένας κακός χαμός!

Δοκίμασα καθαρισμό cache,log out-log in,απεγκατάσταση και ξανά.

Ένα μήνα αυτό το πράγμα,το έγραψα και στο facebook το ίδιο αλλά,προφανώς,απάντηση ποτε.

Ποιά είναι τη τελευταία έκδοση που δεν έκανε τέτοια κόλπα?γιατι καθε μέρα και χειρότερα πάει αυτο το πράγμα!

η έστω μια άλλη εφαρμογή με βίντεο κλήση που να μπορείς να περάσεις και τις facebook επαφές?Δοκίμασα το Disa.im,ωραίο αλλά δεν έχει κλήσεις.

όποιος γνωρίζει κάτι θα ήταν πολύ χρήσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ρωτάω σωστά εδώ.

σε huawei p8 το facebook messenger δεν λεει να φερθει ανθρώπινα,κολλάει συνέχεια!

Στη λίστα με τις συνομιλίες όταν μπαίνω αναβοσβηνει ενα μηνυμα ανάμεσα στις λέξεις που λέει " Something went wrong,please try again" και σπάει νεύρα κυριολεκτικά.Αλλές φορές είναι το ίδιο μύνημα σε λευκή οθόνη.Δεν μπορείς να ανόιξει καμία συνομιλία όσο γίνεται αυτό,αργει να ανοίξει το πληκτρολόγιο κτλ,ένας κακός χαμός!

Δοκίμασα καθαρισμό cache,log out-log in,απεγκατάσταση και ξανά.

Ένα μήνα αυτό το πράγμα,το έγραψα και στο facebook το ίδιο αλλά,προφανώς,απάντηση ποτε.

Ποιά είναι τη τελευταία έκδοση που δεν έκανε τέτοια κόλπα?γιατι καθε μέρα και χειρότερα πάει αυτο το πράγμα!

η έστω μια άλλη εφαρμογή με βίντεο κλήση που να μπορείς να περάσεις και τις facebook επαφές?Δοκίμασα το Disa.im,ωραίο αλλά δεν έχει κλήσεις.

όποιος γνωρίζει κάτι θα ήταν πολύ χρήσιμο!

 

Κανε μια αναζήτηση στο apkmirror και δοκίμασε ποια προηγούμενη έκδοση δεν στα κάνει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο προηγούμενο κινητό δύο sim που δεν πολυχρησιμοποιώ και αφού αγόρασα πακέτο για μια απ' αυτές βλέπω ότι οι επαφές μου (στο Google) δεν είναι ενημερωμένες ενώ στο Google είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός και οι ενημερώσεις του Ημερολογίου (σχεδόν) σωστές.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...