Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ το sidebar για να εχω συντομεύσεις κρυμμένες στο πλαι της οθονης, ψαχνω καποια καλυτερη εφαρμογή για την ιδια δουλεια αλλα με μεγαλύτερη παραμετροποίηση και επιλογές.

Εχει να προτείνει καποιος κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το sidebar για να εχω συντομεύσεις κρυμμένες στο πλαι της οθονης, ψαχνω καποια καλυτερη εφαρμογή για την ιδια δουλεια αλλα με μεγαλύτερη παραμετροποίηση και επιλογές.

Εχει να προτείνει καποιος κάτι;

 

Swapps και Ray Pro χρησιμοποιώ εγώ, μια δεξιά και μια αριστερά. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση με την οποία δεν θα μ' ενημερώνει το Google Play ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση για συγκεκριμένη εφαρμογή;

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση με την οποία δεν θα μ' ενημερώνει το Google Play ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση για συγκεκριμένη εφαρμογή;

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

στις ρυθμίσεις μπήκες;3891cab212d8046a01e5768289492f47.jpg

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφτηκαν κατά χιλιάδες οι φωτό στην micro-sd του κινητού μου! Εμείναν παρά μόνο λίγες και δεν μπορώ να το χωνέψω πως το έπαθα εγώ αυτό!!! Ειμαι εκνευρισμένος..ευτυχως έχω και παρα πολλες σωσμένες στο πισί μου...αλλά υπάρχει τρόπος να τις επανέφερω χωρίς να χάσω την καλή ποιότητα που έχουν; (εχω διαβάσει τρόπους ανάκτησης δεδομένων αλλά υποβαθμίζεται κατά πολύ η ποίοτητα των φωτο/βιντεο) , έχετε μήπως να προτείνετε κάτι διαφορετικό ως εφαρμογή;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφτηκαν κατά χιλιάδες οι φωτό στην micro-sd του κινητού μου! Εμείναν παρά μόνο λίγες και δεν μπορώ να το χωνέψω πως το έπαθα εγώ αυτό!!! Ειμαι εκνευρισμένος..ευτυχως έχω και παρα πολλες σωσμένες στο πισί μου...αλλά υπάρχει τρόπος να τις επανέφερω χωρίς να χάσω την καλή ποιότητα που έχουν; (εχω διαβάσει τρόπους ανάκτησης δεδομένων αλλά υποβαθμίζεται κατά πολύ η ποίοτητα των φωτο/βιντεο) , έχετε μήπως να προτείνετε κάτι διαφορετικό ως εφαρμογή;

 

Θα ήθελες να μας πεις πως μπορεί να το έπαθες για να αποφύγουμε την κακοτοπιά;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφτηκαν κατά χιλιάδες οι φωτό στην micro-sd του κινητού μου! Εμείναν παρά μόνο λίγες και δεν μπορώ να το χωνέψω πως το έπαθα εγώ αυτό!!! Ειμαι εκνευρισμένος..ευτυχως έχω και παρα πολλες σωσμένες στο πισί μου...αλλά υπάρχει τρόπος να τις επανέφερω χωρίς να χάσω την καλή ποιότητα που έχουν; (εχω διαβάσει τρόπους ανάκτησης δεδομένων αλλά υποβαθμίζεται κατά πολύ η ποίοτητα των φωτο/βιντεο) , έχετε μήπως να προτείνετε κάτι διαφορετικό ως εφαρμογή;

 

Δεν έχει λογική αυτό που λες. Ή γίνεται ανάκτηση και τις βρίσκει όπως ήταν ή δεν γίνεται και δεν τις βρίσκει καθόλου.

 

Δοκίμασε με κάποιο από τα προγράμματα ανάκτησης (καλύτερα σε PC). Λογικά αν δεν έχει γραφτεί κάτι από πάνω θα στις ανακτήσει.

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον βρισκει ο,τι υπαρχει και δεν υπαρχει, δηλαδη και thumbnails. Δυστυχως ειναι μεγαλη η πληροφορια και τα βρισκει σε μεγαλη λιστα, οχι οπως τα ειχαμε πριν σε φακελους κλπ

Θα θελει ψαξιμο.

Απο κινητο η μονη εφαρμογη που κανει δουλεια ειναι disk digger με root.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελες να μας πεις πως μπορεί να το έπαθες για να αποφύγουμε την κακοτοπιά;

Ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω πως επαθα κατι τετοιο...παντως το κινητο δεν το εδωσα σε αλλο ατομο..μου φαινεται ακραια δυσκολο να πατηθηκε η οθονη σε βαθμο να εσβησε φακελους ολοκληρους με φωτο, επισης αν ειχε πατηθει η επιλογη "διαγραφη καρτας σδ" μεσω των ρυθμισεων τοτε δεν θα μου ειχαν μεινει ουτε και αυτες οι 500+ φωτο που εχω τωρα εκει μεσα..

 

Δεν έχει λογική αυτό που λες. Ή γίνεται ανάκτηση και τις βρίσκει όπως ήταν ή δεν γίνεται και δεν τις βρίσκει καθόλου.

 

Δοκίμασε με κάποιο από τα προγράμματα ανάκτησης (καλύτερα σε PC). Λογικά αν δεν έχει γραφτεί κάτι από πάνω θα στις ανακτήσει.

Δυστυχως κατι χανεις και κατι κερδιζεις...ετσι ειναι οπως τα λεω..ολες οι φωτο επειδη μεσω thumbnails επαναφερονται θα ειναι μονο σε κατι κιλομπάητ η πληροφορια των και οχι μεγκαμπαητ, οπως λεει και το παιδι απο κατω..

 

Mαλλον βρισκει ο,τι υπαρχει και δεν υπαρχει, δηλαδη και thumbnails. Δυστυχως ειναι μεγαλη η πληροφορια και τα βρισκει σε μεγαλη λιστα, οχι οπως τα ειχαμε πριν σε φακελους κλπ

Θα θελει ψαξιμο.

Απο κινητο η μονη εφαρμογη που κανει δουλεια ειναι disk digger με root.

 

θα δοκιμασω και αυτη την εφαρμογη για να δουμε..ευχαριστω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις μπήκες;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, οι ρυθμίσεις έχουν να κάνουν με όλες τις εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στο κινητό.

Εγώ θέλω να ρυθμίσω να μην έρχονται ειδοποιήσεις για μία συγκεκριμένη.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι ρυθμίσεις έχουν να κάνουν με όλες τις εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στο κινητό.

Εγώ θέλω να ρυθμίσω να μην έρχονται ειδοποιήσεις για μία συγκεκριμένη.

Μπορείς με το titanium backup αν είσαι ρουτ. Απλώς δεν ξέρω αν την υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία και η free έκδοση ή χρειάζεσαι την pro έκδοση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι ρυθμίσεις έχουν να κάνουν με όλες τις εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στο κινητό.

Εγώ θέλω να ρυθμίσω να μην έρχονται ειδοποιήσεις για μία συγκεκριμένη.

Μπαίνεις στο play store στην εφαρμογή που δεν θες να ενημερωθεί.Πανω δεξιά έχει τρεις τελείες.Πατας επάνω και ξετικαρεις την αυτόματη ενημέρωση.Ελπιζω να κατάλαβα σωστά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω πως επαθα κατι τετοιο...παντως το κινητο δεν το εδωσα σε αλλο ατομο..μου φαινεται ακραια δυσκολο να πατηθηκε η οθονη σε βαθμο να εσβησε φακελους ολοκληρους με φωτο, επισης αν ειχε πατηθει η επιλογη "διαγραφη καρτας σδ" μεσω των ρυθμισεων τοτε δεν θα μου ειχαν μεινει ουτε και αυτες οι 500+ φωτο που εχω τωρα εκει μεσα..

 

Έχει συμβεί σε 3 γνωστούς μου μέχρι στιγμής το ίδιο. Στους 2 σβήστηκαν όλες, στον άλλον από μια ημερομηνία και πίσω.

Αυτές οι 500 μήπως ήταν οι πιο πρόσφατες;

Στην αρχή πίστευα ότι κάτι πάτησαν κατά λάθος και μόνοι τους έκαναν την ζημιά, αλλά ο 3ος δεν ήταν άσχετος είχε εμπειρία.

Δεν έχω καταλήξει στην αιτία, ίσως το Android, ίσως η κάρτα; ίσως ιός;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε 3 γνωστούς μου μέχρι στιγμής το ίδιο. Στους 2 σβήστηκαν όλες, στον άλλον από μια ημερομηνία και πίσω.

Αυτές οι 500 μήπως ήταν οι πιο πρόσφατες;

Στην αρχή πίστευα ότι κάτι πάτησαν κατά λάθος και μόνοι τους έκαναν την ζημιά, αλλά ο 3ος δεν ήταν άσχετος είχε εμπειρία.

Δεν έχω καταλήξει στην αιτία, ίσως το Android, ίσως η κάρτα; ίσως ιός;

Ελα ντε τι να φταιει απο τα τρια; παντως η καρτα μου ειναι η σαμσουνγκ εβο 64αρα..

Επισης αυτες που ειχαν μεινει ειναι απο πολυ παλια ημερομηνια και καποιες προσφατες νομιζω..

Επισης να πω οτι μεσω της εφαρμογης disk digger που μου προτεινε ο Roid_Rage ανακτησα 44

27+189 φωτο και καποια βιντεο και οταν τα εκανα ανακτηση , επανηλθαν παρα πολλες πλην ομως 1720 κατεστραμμενων φωτο και επισης ολα τα λιγα βιντεο ηταν κατεστραμμενα..υπαρχει τροπος να σωθουν τα κατεστραμμενα; Η ολη διαδικασια της ανακτησης κρατησε 5 ωρες ενω της αποθηκευσης 1 ωρα...

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε τι να φταιει απο τα τρια; παντως η καρτα μου ειναι η σαμσουνγκ εβο 64αρα..

Έχεις και καλή κάρτα βρε παιδί μου

 

υπαρχει τροπος να σωθουν τα κατεστραμμενα;

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα ανάκτησης δεδομένων μέσω PC, κάποια είναι και δωρεάν ενώ άλλα έχουν περιορισμούς στη χρήση

Εγώ έχω σώσει παλαιότερα φωτογραφίες με κάποιο από αυτά τα προγράμματα, δεν θυμάμαι όμως ποιο

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε τι να φταιει απο τα τρια; παντως η καρτα μου ειναι η σαμσουνγκ εβο 64αρα..

Επισης αυτες αυτες που ειχαν μεινει ειναι απο πολυ παλια ημερομηνια και καποιες προσφατες νομιζω..

Επισης να πω οτι μεσω της εφαρμογης disk digger που μου προτεινε ο Roid_Rage ανακτησα 44

27+189 φωτο και καποια βιντεο και οταν τα εκανα ανακτηση , επανηλθαν παρα πολλες πλην ομως 1720 κατεστραμμενων φωτο και επισης ολα τα λιγα βιντεο ηταν κατεστραμμενα..υπαρχει τροπος να σωθουν τα κατεστραμμενα; Η ολη διαδικασια της ανακτησης κρατησε 5 ωρες ενω της αποθηκευσης 1 ωρα...

 

Εγώ κάτι corrupted τα ανάκτησα πλήρως έτσι:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! εχω το s4, το εχω ρουταρει και εχω βαλει την nougat. στα μηνυματα δεν υπαρχει η επιλογη για συμπαγες πληκτρολογιο 3X4 οπως στο στοκ του κινητου και θα ηθελα να μου προτεινετε μια εφαρμογη μηνυματων που να εχει τη δυνατοτητα να κανω κατι τετοιο και οχι να εχω μονο το qwerty πληκτρολογιο. καμια προταση?ευχαριστω πολυ!

 

μια βοηθεια παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το συμπαγες πληκτρολογιο 3X4?

 

Αν εννοείς να έχεις και αριθμοσειρά πάνω από τα γράμματα το SwiftKey Keyboard σου κάνει.

 

Επίσης και το πληκτρολόγιο της Google.

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια?

Smart keyboard

Σε απλή η pro έκδοση. Το δουλεύω χρόνια

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Smart keyboard

Σε απλή η pro έκδοση. Το δουλεύω χρόνια

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για ιστορικό Service αυτοκινήτου - μηχανής έχετε να προτείνετε;

Με ενδιαφέρει να έχει cloud και να με ειδοποιεί όταν πλησιάζει το επόμενο Service.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με το battery drain της parallel space ?

Το είχα αναφέρει πριν από κάτι ημέρες αλλά χάθηκε το μήνυμα στα τόσα.....

Έχετε να προτείνεται κάποια παρόμοια που να δουλεύει σωστά χωρίς να καταπίνει την μπαταρία? Ουσιαστικά την χρησιμοποιώ μόνο για το viber αν αυτό βοηθάει σε κάτι

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν εφαρμογη για να μετραει τα βηματα ,τι προτεινετε;

 

Sports tracker

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...