Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικα χαθηκαν απο το κινητο ολες οι φωτογραφίες του φακελου της καμερας.εμφανιζει οσες τραβηχτηκαν χθες μόνο .Αν θυμαμαι καλα χθες ή προχθές εκανα αναβαθμιση του google photos, όπου το εχω και κανει αυτόματα upload εκει.Να είναι απο εκει το προβλημα; δυνατότητα επαναφορας γίνεται;

(Δεν διαθεται το κινητο εξωτερικη sd)

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα χαθηκαν απο το κινητο ολες οι φωτογραφίες του φακελου της καμερας.εμφανιζει οσες τραβηχτηκαν χθες μόνο .Αν θυμαμαι καλα χθες ή προχθές εκανα αναβαθμιση του google photos, όπου το εχω και κανει αυτόματα upload εκει.Να είναι απο εκει το προβλημα; δυνατότητα επαναφορας γίνεται;

(Δεν διαθεται το κινητο εξωτερικη sd)

 

Το ίδιο ακριβώς έπαθε και μια συνάδερφος λίγες ημέρες για τον ίδιο λόγο....Ψάχνομαι να βρω τι παίζει

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έπαθε και μια συνάδερφος λίγες ημέρες για τον ίδιο λόγο....Ψάχνομαι να βρω τι παίζει
Θυμαμαι ειχε βγαλει το g.photos οτι μπορω να κανω αντίγραφα ασφαλειας με υψηλη ποιοτητα για τα παλια μου αρχεια και δεν θα υπολογίζονται στον αποθηκευτικό χωρο του drive.παντως τις καινούργιες τις κανει back up και δεν τις διαγραφει απο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι ειχε βγαλει το g.photos οτι μπορω να κανω αντίγραφα ασφαλειας με υψηλη ποιοτητα για τα παλια μου αρχεια και δεν θα υπολογίζονται στον αποθηκευτικό χωρο του drive.παντως τις καινούργιες τις κανει back up και δεν τις διαγραφει απο το κινητο.

 

Άρα θα πρέπει να κατέβουν ξανά στον χώρο του κινητού, εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα χωρητικότητας....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω στο Gmail παραπάνω από μια κάρτες, πως επιλέγω ποιά θα χρεώσω; γίνεται την ώρα της πληρωμής μόλις το πλησιάσει στο pos σε βάζει να διαλέξεις ή έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω για να ορίζεις μια default;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετική ρύθμιση, ψάξε στον λογαριασμό σου.

 

Ενουσα gpay όχι gmail. το autocorrect τα έκανε πολύ σκ@τ@. Υπάρχει ρύθμιση ποια θα είναι η default εφαρμογή για ανέπαφες αυτό το ξέρω. Εγώ λέω αν υπάρχει ρύθμιση για να ορίζεις default κάρτα στο gpay. Το έχω ψάξει και δεν εχω βρει κάτι. Δεν θα ρωτούσα διαφορετικά. Αν ξέρεις που είναι αυτή η ρύθμιση θα το εκτιμούσα πολύ αν μου έλεγες.

 

ΥΓ: Δεν έχω την εφαρμογή gpay. Δουλεύει πλέον και χωρίς .

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ενουσα gpay όχι gmail. το autocorrect τα έκανε πολύ σκ@τ@. Υπάρχει ρύθμιση ποια θα είναι η default εφαρμογή για ανέπαφες αυτό το ξέρω. Εγώ λέω αν υπάρχει ρύθμιση για να ορίζεις default κάρτα στο gpay. Το έχω ψάξει και δεν εχω βρει κάτι. Δεν θα ρωτούσα διαφορετικά. Αν ξέρεις που είναι αυτή η ρύθμιση θα το εκτιμούσα πολύ αν μου έλεγες.

 

 

 

ΥΓ: Δεν έχω την εφαρμογή gpay. Δουλεύει πλέον και χωρίς .

Μέσα σε Settings -> Google -> Account Settings -> Google Pay -> μου εμφανίζει τρεις σειρόμενες σελίδες.

 

Στην πρώτη σελίδα εμφανίζεται η κάρτα Curve που έχω συνδεδεμένη και είναι η default για τις πληρωμές, στην δεύτερη σελίδα εμφανίζεται η κάρτα της Revolut στην οποία από κάτω έχει 2 buttons, ένα για την κάνω default και ένα με τον κάδο ανακύκλωσης για να τη σβήσω αν θέλω, και στην τρίτη έχει την επιλογή για να προσθέσω καινούρια κάρτα.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε Settings -> Google -> Account Settings -> Google Pay -> μου εμφανίζει τρεις σειρόμενες σελίδες.

 

Στην πρώτη σελίδα εμφανίζεται η κάρτα Curve που έχω συνδεδεμένη και είναι η default για τις πληρωμές, στην δεύτερη σελίδα εμφανίζεται η κάρτα της Revolut στην οποία από κάτω έχει 2 buttons, ένα για την κάνω default και ένα με τον κάδο ανακύκλωσης για να τη σβήσω αν θέλω, και στην τρίτη έχει την επιλογή για να προσθέσω καινούρια κάρτα.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Σωστός!!! Ευχαριστώ πολύ. Εγώ πήγαινα στις πληρωμές συνδρομές από την διαχείριση λογαριασμού και δεν εύρισκα ρύθμιση......

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία μικρή βοήθεια! Πάω να αναβαθμίσω την premium εφαρμογή κ ενω έχω λεφτά στην κάρτα μου Βγάζει σφάλμα, Γιατί αυτό? Παρ όλα αύρα μπορώ να κάνω κανονικά αγορές με την καρτα στο play store σε άλλες εφαρμογές.... 21abaa37e3684df4066e274b4f05727e.jpg233d23f4643de2a3b9c4628dab11c4bc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω στο Gmail παραπάνω από μια κάρτες, πως επιλέγω ποιά θα χρεώσω; γίνεται την ώρα της πληρωμής μόλις το πλησιάσει στο pos σε βάζει να διαλέξεις ή έχει κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω για να ορίζεις μια default;

μέσω της εφαρμογής και της κάρτα Curve. Στην Ελλάδα το gpay δεν υποστηρίζεται εκτός από μία μόνο συστημική τράπεζα. Πρόσφατα η εθνική ενεργοποίησε ανέπαφες συναλλαγές αλλά μέσω της δικιά της εφαρμογής και όχι από το gpay

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

μέσω της εφαρμογής και της κάρτα Curve. Στην Ελλάδα το gpay δεν υποστηρίζεται εκτός από μία μόνο συστημική τράπεζα. Πρόσφατα η εθνική ενεργοποίησε ανέπαφες συναλλαγές αλλά μέσω της δικιά της εφαρμογής και όχι από το gpay

 

Ποια τράπεζα στην Ελλάδα υποστηρίζει google pay;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποια τράπεζα στην Ελλάδα υποστηρίζει google pay;
Καμία.

 

Μόνο η Alpha λειτουργεί με Apple Pay.

Εκτός αν εννοεί την Viva η οποία όμως δεν θεωρείται τράπεζα.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ποια τράπεζα στην Ελλάδα υποστηρίζει google pay;

Αν έχεις εθνική μπορείς να κάνεις ανέπαφες συναλλαγές μέσω της εφαρμογής της. Δουλεύει πολύ καλά αλλά όχι πολύ γρήγορα όπως το gpay. Αν σε ενδιαφέρει το gpay πάρε μια κάρτα της Curve που είναι δωρεάν και σού δίνει 5 λίρες μπόνους, σύνδεσε όλες τις κάρτες σου και χρεωστικές και πιστωτικές και θα κάνεις τις συναλλαγές σου μέσω gpay όταν θα έχεις επιλέξει χρεωστική ή μέσω της κάρτας Curve όταν έχεις επιλέξει χρεωστική. Τόσο απλά. Η alpha όπως είπε και ο φίλος παραπάνω λειτουργεί μέσω NFC μόνο με iphone. Η ουσία είναι το ανέπαφο και όχι το gpay

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Η alpha όπως είπε και ο φίλος παραπάνω λειτουργεί μέσω NFC μόνο με iphone. Η ουσία είναι το ανέπαφο και όχι το gpay

 

Android έχω κ λειτουργώ καθημερινά το Alpha wallet κ δεν την εχω συνδεσει με gpay . Με nfc παντα

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εθνική μπορείς να κάνεις ανέπαφες συναλλαγές μέσω της εφαρμογής της. Δουλεύει πολύ καλά αλλά όχι πολύ γρήγορα όπως το gpay. Αν σε ενδιαφέρει το gpay πάρε μια κάρτα της Curve που είναι δωρεάν και σού δίνει 5 λίρες μπόνους, σύνδεσε όλες τις κάρτες σου και χρεωστικές και πιστωτικές και θα κάνεις τις συναλλαγές σου μέσω gpay όταν θα έχεις επιλέξει χρεωστική ή μέσω της κάρτας Curve όταν έχεις επιλέξει χρεωστική. Τόσο απλά. Η alpha όπως είπε και ο φίλος παραπάνω λειτουργεί μέσω NFC μόνο με iphone. Η ουσία είναι το ανέπαφο και όχι το gpay

Έχω curve στο google pay. Απλά κάποιος ανέφερε πριν πως μια συστημική ελληνική τράπεζα είναι στο gpay. Για την εθνική το ξέρω πως έβαλε ανέπαφες αλλά ακόμα η εφαρμογή δεν υποστηρίζει γενικώς οτποια συσκευή έχει NFC αλλά καποιες samsung και xiaomi.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

... Απλά κάποιος ανέφερε πριν πως μια συστημική ελληνική τράπεζα είναι στο gpay.

 

Στο Alpha wallet της alphabank, σου λέει αν η συναλλαγή θελεις να γίνεται απευθείας μεσω alpha wallet ή μεσω Google Pay.

Εχω Samsung κ λειτουργει με το NFC

5b01ac5cf667a9f5b61fc801d4744c3c.jpg

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα εδώ

https://www.snaptubeapp.com/

Τελικά αυτό με βόλεψε περισσότερο. Πιο εύκολο στη χρήση είναι! Ευχαριστώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο Alpha wallet της alphabank, σου λέει αν η συναλλαγή θελεις να γίνεται απευθείας μεσω alpha wallet ή μεσω Google Pay.

Εχω Samsung κ λειτουργει με το NFC

5b01ac5cf667a9f5b61fc801d4744c3c.jpg

 

Tapatalk

Καμία σχεση

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχετε να προτείνεται κάποια καλή εφαρμογή WiFi analyzer? Είχα παλαιότερα μια που έδειχνε και το φόρτο των καναλιών που χρησιμοποιούσαν τα γειτονικά δίκτυα εντός εμβέλειας και βοηθούσε πολύ να κλειδώσεις σε κάποιο κανάλι, αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχετε να προτείνεται κάποια καλή εφαρμογή WiFi analyzer? Είχα παλαιότερα μια που έδειχνε και το φόρτο των καναλιών που χρησιμοποιούσαν τα γειτονικά δίκτυα εντός εμβέλειας και βοηθούσε πολύ να κλειδώσεις σε κάποιο κανάλι, αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν.

 

WiFi analyzer του fatproc

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει ολόκληρο θέμα που έχουν απαντηθεί όλα αυτά που γράφετε για Gpay,.κάρτες κλπ.

Απορώ που μέλη με πολύ καιρό εδώ δεν το αναφέρουν για να μην ξαναγραφονται τα ίδια εδώ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

WiFi analyzer του fatproc
Ευχαριστώ. Την εγκατέστησα και συνειδητοποίησα ότι αυτή είχα και παλαιότερα, αλλά για κάποιο λόγο δεν δουλεύει, δεν αναγνωρίζει τίποτα. Έβαλα την wifi analyzer (open source), εντάξει την κάνει τη δουλίτσα της.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο Alpha wallet της alphabank, σου λέει αν η συναλλαγή θελεις να γίνεται απευθείας μεσω alpha wallet ή μεσω Google Pay.

Εχω Samsung κ λειτουργει με το NFC

5b01ac5cf667a9f5b61fc801d4744c3c.jpg

 

Tapatalk

 

Καμία σχέση. Εδώ σου λέει να ορίσεις επιλογή εφαρμογής για τις ανέπαφες. Αν στο Google Pay δεν έχεις δυνδέσει κάρτα δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις επειδή έχεις κάρτα στην Alpha που δεν συνέεεται με Google Pay παρεμπιπτόντως.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...