Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχω βρει κάτι στις ρυθμίσεις και έχω κάνει την ερώτηση αυτή και στο θέμα της συσκευής μου..

Υπάρχει μια εφαρμογή wave control και σε pro έκδοση αν σου κάνει. Κουνώντας το χέρι στον αισθητήρα ορίζεις τι να κάνει

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς άλλος με pie πρόβλημα με το Twitter ΜΌΝΟ σε wifi?

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

 

μήπως έχεις το entry 2i ?

Link to comment
Share on other sites

όχι έχω το netgear 3500 και τωρα που ξανά έβαλα ένα zyxel που μου είχε δώσει η wind πάλι το κάνει! wind έχω και μόνο στο Twitter από κινητό με WiFi το κάνει και μόνο στο κινητό με pie!

και το κάνει όταν μπαίνω είτε μέσω εφαρμογής Twitter είτε μέσω κάποιου Browser του κινητού.

μήπως έχεις το entry 2i ?

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω βρει κάτι στις ρυθμίσεις και έχω κάνει την ερώτηση αυτή και στο θέμα της συσκευής μου..
Αν δεν υπάρχει στοκ (που περίεργο καθώς παλιά γινόταν κυρίως με ροοτ, αλλά τα τελευταία χρόνια οι περισσότερες συσκευές το έχουν από στοκ), ίσως να δοκιμάσεις με κάποια εφαρμογή;

Αλλιώς μόνο με ροοτ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή wave control και σε pro έκδοση αν σου κάνει. Κουνώντας το χέρι στον αισθητήρα ορίζεις τι να κάνει
Ευχαριστώ... Το θέμα είναι ότι δεν έχει αισθητήρα...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τον αισθητήρα εγγύτητας που σβήνει την οθόνη όταν μιλάς και είναι στο αυτί σου το τηλέφωνο. Τα πιο πολλά τηλέφωνα έχουν.
Link to comment
Share on other sites

όχι έχω το netgear 3500 και τωρα που ξανά έβαλα ένα zyxel που μου είχε δώσει η wind πάλι το κάνει! wind έχω και μόνο στο Twitter από κινητό με WiFi το κάνει και μόνο στο κινητό με pie!

και το κάνει όταν μπαίνω είτε μέσω εφαρμογής Twitter είτε μέσω κάποιου Browser του κινητού.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

 

να φανταστώ, έχεις δοκιμάσει clear data της εφαρμογής ή uninstall-install, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

τα πάντα. αφού σου λέω ούτε από browser μπαίνει στο Twitter! άρα είναι θέμα pie. κινητού πιθανόν

να φανταστώ, έχεις δοκιμάσει clear data της εφαρμογής ή uninstall-install, έτσι?

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέμα pie "καθαρά" δεν είναι, μιας και το δικό μου με android 9.0 δουλεύει κανονικά και σε wifi...
Link to comment
Share on other sites

τα πάντα. αφού σου λέω ούτε από browser μπαίνει στο Twitter! άρα είναι θέμα pie. κινητού πιθανόν

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Μήπως έχεις βάλει κάποια ρύθμιση κατά λάθος που να του κόβει την πρόσβαση μέσω WiFi; Αν έχεις πχ κάποιο ad blocker ή κάποια άλλη ρύθμιση στο κινητό. Από άλλη συσκευή μπαίνει με το WiFi του σπιτιού; Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του wifi στο android pie με twitter, Amazon, Netflix αλλά και κάποιες άλλες εφαρμογές, υφίσταται εδώ και πολύ καιρό, όχι σε όλες τις συσκευές, αλλά σε μεγάλο αριθμό.

Εδώ και εδώ δυο πρόχειρα αποτελέσματα και εδώ μια γενικότερη ανάλυση του προβλήματος. Εδώ το ανάλογο τόπικ στο XDA για το pixel, αλλά αφορά όλες τις συσκευές.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Λοιπόν έχω τι εξής πρόβλημα όταν πάω να κάνω διαγραφή μια εφαρμογή από τη βιβλιοθήκη του playstore το πρόγραμμα κρασαρει. Έκανα διαγραφή δεδομένων αλλά καμία διαφορά. Συμβαίνει σε κάποιον άλλο; Που μπορεί να οφείλεται;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά γιατί η άλφα τράπεζα που και εκείνης η εφαρμογή δεν μου δουλεύει μου απάντησαν ότι φταίει η wind σταθερή τηλεφωνία οι άχρηστοι! οοοολα δουλεύουν τέλεια σπίτι μας μόνο το κινητό μου με pie έχει θέμα να Twitter και alpha bank και φταίει η εταιρία σταθερής!

Το πρόβλημα του wifi στο android pie με twitter, Amazon, Netflix αλλά και κάποιες άλλες εφαρμογές, υφίσταται εδώ και πολύ καιρό, όχι σε όλες τις συσκευές, αλλά σε μεγάλο αριθμό.

Εδώ και εδώ δυο πρόχειρα αποτελέσματα και εδώ μια γενικότερη ανάλυση του προβλήματος. Εδώ το ανάλογο τόπικ στο XDA για το pixel, αλλά αφορά όλες τις συσκευές.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ήθελα να ήξερα η kologoogle τόσους μήνες τι κάνει;;;; ;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε φίλε μου να πας settings - apps - Google play store, πάνω δεξιά τρεις τελείες και κάνε uninstall update

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου δούλεψε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ψαχνωντας dialer επαθα σοκ με το drupe που το ειχα σε προηγουμενα τηλεφωνα και νομιζω οτι το ειχα αγοράσει κιολας , τώρα μου ξαναζητάει χρήματα αλλα 7 ,50 ευρώ για 6 μήνες , ρε πάνε καλά; :lol:
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καποια εφαρμογή που να μπορώ μέσω widget va βάζω στο αθόρυβο τη μια SIM ενώ η αλλη να χτυπάει κανονικά;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βλέπω της γυναίκας το κινητό που μου παραπονιέται (και το βλέπω και εγώ) ότι τραβάει ένα μικρό βίντεο πάει να το ανεβάσει στο fb και κάνει κυριολεκτικά μια ώρα να ανέβει! και με WiFi και με δεδομένα! μόνο στο fb! τι διάολο συμβαίνει?το έχει παρατηρήσει άλλος στο κινητό του;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βλέπω της γυναίκας το κινητό που μου παραπονιέται (και το βλέπω και εγώ) ότι τραβάει ένα μικρό βίντεο πάει να το ανεβάσει στο fb και κάνει κυριολεκτικά μια ώρα να ανέβει! και με WiFi και με δεδομένα! μόνο στο fb! τι διάολο συμβαίνει?το έχει παρατηρήσει άλλος στο κινητό του;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Το ιδιο συνέβαινε σε εμένα, όταν πήγαινα να ανεβασω φωτο, απο το messenger (εκανα λήψη της φωτογραφίας μεσα απο την εφαρμογή του Messenger).

Ανέβαζε ανεβαζε ανέβαζε, κ δεν εκανε τίποτα.

Τελικά εβγαζα κανονικά την φωτο απο την εφαρμογη της κάμερας, και την εκανα κοινοποίηση στο messenger απο το μενού του τηλεφώνου.

Έφευγε κατευθείαν η φώτο !!!

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να γράψεις αυτό που θες εκεί που λέει "τι σκέφτεσαι" από αλλού όμως;

 

Το ιδιο συνέβαινε σε εμένα, όταν πήγαινα να ανεβασω φωτο, απο το messenger (εκανα λήψη της φωτογραφίας μεσα απο την εφαρμογή του Messenger).

Ανέβαζε ανεβαζε ανέβαζε, κ δεν εκανε τίποτα.

Τελικά εβγαζα κανονικά την φωτο απο την εφαρμογη της κάμερας, και την εκανα κοινοποίηση στο messenger απο το μενού του τηλεφώνου.

Έφευγε κατευθείαν η φώτο !!!

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

 

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω, γιατι χρησιμοποιώ το messenger lite

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Dark mode στο Messenger!

 

Σε οποιοδήποτε άτομο που μιλάτε, ψάξτε στα emoji του messenger και όχι του πληκτρολογίου και ψάξτε να βρείτε αυτό το emoji

Link to comment
Share on other sites

Dark mode στο Messenger!

 

Σε οποιοδήποτε άτομο που μιλάτε, ψάξτε στα emoji του messenger και όχι του πληκτρολογίου και ψάξτε να βρείτε αυτό το emoji

 

https://betanews.com/2019/03/02/facebook-messenger-dark-mode/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...