Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο textra πως φτιάχνω την ρυθμίσεις μηνυμάτων να στέλνω 160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις - sms - Χωρίς τόνους... - αν επιλέξεις 'ποτέ' στέλνει 70 χαρακτήρες, 'πάντα' στέλνει κεφαλαία 160 χαρακτήρες, και 'μόνο όταν λιγότερα sms', με λιγότερα από 70 γράμματα τα στέλνει με μικρά, και αν γράψεις περισσότερα, τα κάνει όλα κεφαλαία για να πάρει 160 χαρακτήρες το sms. Πρέπει η επιλογή ' Μετατροπή μεγάλων sms σε mms' να είναι 'όχι'. Αν αυτή την επιλογή την κάνεις 'ναι', τότε θα γράφει με μικρά και θα τα στέλνει σαν mms.

Link to comment
Share on other sites

προσοχη με το truecaller, ειδα το προτεινετε εδω μεσα πολλοι, τοπ προταση πρεπει να ειναι,

το εβαλα κι εγω προσφατα, αλλα μετα ειδα οτι ανεβαζει ολες μας τις επαφες στους servers του:

http://www.ethow.com/2015/10/how-Truecaller-works-is-what-you-might-not-like.html

 

για του λογου το αληθες πηγαιντε στην σελιδα του και καντε search μια επαφη σας,

θα την εμφανισει ακριβως οπως την εχετε καταχωρημενη

 

οτι ναναι πραγματικα... αν τα ηξερα ολα αυτα νωριτερα δεν θα το εβαζα εννοειται,

παω να ψαξω να δω αν υπαρχει undo..

 

λοιπον, οι τοπ εφαρμογες στο ρουτ (κι οχι μονο για εμενα προφανως..) ειναι φυσικα το titanium & το adaway,

τι εκανα:

1) απενεργοποιηση του adaway

2) ανοιγμα του true και απενεργοποιηση του account

3) request unlist account απο το site του truecaller

4) επαναφορα του adaway και restore του backup του true

οποτε εχω ενα true μ αυτο τον τροπο "απενεργοποιημενο" ουσιαστικα,

τους εστειλα και στο support οπου γραφω μαζι με την απενεργοποιηση του λογαριασμου και

την αφαιρεση απ την λιστα να σβησουν και τις επαφες μου απ τους servers τους

Αυτονοητο δεν ειναι? που θα βρει τοσα δις επαφες? απο τους χρηστες τα εχει....

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - sms - Χωρίς τόνους... - αν επιλέξεις 'ποτέ' στέλνει 70 χαρακτήρες, 'πάντα' στέλνει κεφαλαία 160 χαρακτήρες, και 'μόνο όταν λιγότερα sms', με λιγότερα από 70 γράμματα τα στέλνει με μικρά, και αν γράψεις περισσότερα, τα κάνει όλα κεφαλαία για να πάρει 160 χαρακτήρες το sms. Πρέπει η επιλογή ' Μετατροπή μεγάλων sms σε mms' να είναι 'όχι'. Αν αυτή την επιλογή την κάνεις 'ναι', τότε θα γράφει με μικρά και θα τα στέλνει σαν mms.

Επιστήμη ολόκληρη , το πέταξα ήδη, εάν τα ήξερα από πριν ίσως να το κρατούσα.

 

Μέσω Tapatalk

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Επιστήμη ολόκληρη , το πέταξα ήδη, εάν τα ήξερα από πριν ίσως να το κρατούσα.

 

Μέσω Tapatalk

όλες οι εφαρμογές έτσι έχουν την ρύθμιση για 160 χαρακτήρες. δεν φταίνε οι εφαρμογές αλλά η γλώσσα μας.... τζισους...

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιστήμη ολόκληρη , το πέταξα ήδη, εάν τα ήξερα από πριν ίσως να το κρατούσα.

 

Μέσω Tapatalk

 

Είναι το καλύτερο πρόγραμμα sms. Μια ακόμα λεπτομέρεια: Σε συσκευές που έχουν εξοικονόμηση μπαταρίας με τον τερματισμό εφαρμογών όπως π.χ. Galaxy s7, Honor 8, Huawei P8, P9, πρέπει από την διαχείριση εφαρμογών να ρυθμιστεί να είναι πάντα ενεργή, αλλιώς απενεργοποιήται και δεν λαμβάνει μήνυμα. Δεν 'τρώει' μπαταρία. Επίσης έχει την καλύτερη υποστήριξη σε samsung gear s2

Link to comment
Share on other sites

Είναι το καλύτερο πρόγραμμα sms. Μια ακόμα λεπτομέρεια: Σε συσκευές που έχουν εξοικονόμηση μπαταρίας με τον τερματισμό εφαρμογών όπως π.χ. Galaxy s7, Honor 8, Huawei P8, P9, πρέπει από την διαχείριση εφαρμογών να ρυθμιστεί να είναι πάντα ενεργή, αλλιώς απενεργοποιήται και δεν λαμβάνει μήνυμα. Δεν 'τρώει' μπαταρία. Επίσης έχει την καλύτερη υποστήριξη σε samsung gear s2

πάντως για κάποιον ανεξήγητο λόγο με textra αρκετές φορές γράφει απέτυχε η αποστολή μηνύματος και το στέλνω μέσω chomp.

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως για κάποιον ανεξήγητο λόγο με textra αρκετές φορές γράφει απέτυχε η αποστολή μηνύματος και το στέλνω μέσω chomp.

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

 

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ. Ίσως επειδή έχω βάλει καθυστέρηση αποστολής 4 δευτερόλεπτα για να προλάβω να την ακυρώσω αν θελήσω.

Link to comment
Share on other sites

πάντως για κάποιον ανεξήγητο λόγο με textra αρκετές φορές γράφει απέτυχε η αποστολή μηνύματος και το στέλνω μέσω chomp.

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Κι εγώ το χρησιμοποιώ από τον Αύγουστο που πήρα τη 2καρτη συσκευή και ποτέ δεν παρατήρησα τέτοιου είδους πρόβλημα.

Δεν το χρησιμοποιώ βέβαια και πολύ, πάρα μόνο αν ξέρω ότι κάποια άτομα δεν έχω πρόσβαση στο internet.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - sms - Χωρίς τόνους... - αν επιλέξεις 'ποτέ' στέλνει 70 χαρακτήρες, 'πάντα' στέλνει κεφαλαία 160 χαρακτήρες, και 'μόνο όταν λιγότερα sms', με λιγότερα από 70 γράμματα τα στέλνει με μικρά, και αν γράψεις περισσότερα, τα κάνει όλα κεφαλαία για να πάρει 160 χαρακτήρες το sms. Πρέπει η επιλογή ' Μετατροπή μεγάλων sms σε mms' να είναι 'όχι'. Αν αυτή την επιλογή την κάνεις 'ναι', τότε θα γράφει με μικρά και θα τα στέλνει σαν mms.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερος youtube client που να μπορω κιολας να κατεβαζω; Αν ειναι και απο το play store καλυτερα, αν οχι δεν πειραζει. Ευχαριστω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερος youtube client που να μπορω κιολας να κατεβαζω; Αν ειναι και απο το play store καλυτερα, αν οχι δεν πειραζει. Ευχαριστω.

Tubemate

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για σύνδεση του κινητού (Nexus 5x) με την tv (Samsung)?

 

Έχει διάφορες εφαρμογές για cast στο play store αλλά ψάχνω την καλύτερη.

 

Συγνώμη αν έπρεπε να γράψω στο topic του Nexus 5x αλλά νομίζω κ εδώ είμαι σωστά.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καμια εφαρμογη που να βαζει στα τραγουδια (αυτοματα ακομα καλυτερα ) που εχεις αποθηκευμενα στο κινητο το album cover σε καθε τραγουδι? Επισης αν υπαρχει εφαρμογη που να ρυθμιζεις να παιζει μουσικη για μιση ωρα και να κλεινει μονο της μετα ;
Link to comment
Share on other sites

Tubemate

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Εγώ δουλεύω το ogYouTube.

Με το tubemate μπορεί

1) να παίζει τα βίντεο με κλειστή οθόνη;

2) τα παίζει στο παρασκήνιο όταν κάνεις μια άλλη εργασία;

3) Συνδέεται κανονικά στον λογαριασμό YouTube;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμματακι σε android που να μετραει τα βηματα που κανεις ολο το 24/ωρο χωρις να πατας εσυ start και stop ?
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμματακι σε android που να μετραει τα βηματα που κανεις ολο το 24/ωρο χωρις να πατας εσυ start και stop ?

Δοκίμασε το Google Fit.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμματακι σε android που να μετραει τα βηματα που κανεις ολο το 24/ωρο χωρις να πατας εσυ start και stop ?

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές, δοκίμασε το Google fit.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα, αλλα ειδα οτι πρεπει να πατας εναρξη και ληξη οταν θελεις να μετραει, ενω εγω θελω να μετραει ολα τα βηματα που κανω ολο το εικοσιτετραωρο
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα, αλλα ειδα οτι πρεπει να πατας εναρξη και ληξη οταν θελεις να μετραει, ενω εγω θελω να μετραει ολα τα βηματα που κανω ολο το εικοσιτετραωρο

Όχι δεν χρειάζεται το Start, μετράει από μόνο του, αυτό το χρησιμοποιείς όταν θέλεις να μετρήσεις με GPS συγκεκριμένα κάποια απόσταση. Είναι για τρέξιμο κυρίως.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναζητώ εφαρμογή που αν την έχω εγκαταστήσει σε δύο κινητά να βλέπω που είναι από το ένα το άλλο με χρήση δεδομένων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναζητώ εφαρμογή που αν την έχω εγκαταστήσει σε δύο κινητά να βλέπω που είναι από το ένα το άλλο με χρήση δεδομένων

πρόσφατα εγκατέστησα αυτό.Πολύ καλό αν και όχι πάντα ακριβές το στίγμα που δίνει αλλά έχει ενημερώσεις ποτέ μπήκε πότε βγήκε από μια ζώνη που έχεις δηλώσει κλπ!

life360 λέγεται

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναζητώ εφαρμογή που αν την έχω εγκαταστήσει σε δύο κινητά να βλέπω που είναι από το ένα το άλλο με χρήση δεδομένων

Google+ δοκίμασε. Στις ρυθμίσεις του, location.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...