Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The File Converter ver 6.8.build.68

Audiator Converter PRO ver 3.0.build.20

Σε ευχαριστώ φίλε duc!

Πέρα από το file converter, το video compress και το video zip έκαναν πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή Titanium Back up μπορώ να κάνω back up σε ότι υπάρχει στο τηλέφωνο και αν ναι πως ;

Δηλαδή με ποιά βήματα το κάνω ;

Ευχαριστώ

Πρέπει να έχεις την pro έκδοση νομίζω όμως για να μπορέσεις να πάρεις back up!

Επίσης το Titanium παίρνει backup εφαρμογές με τα δεδομένα τους, κωδικούς wifi, λίστα κλήσεων, λιστα sms κτλ. Δεν παίρνει, υπόψιν, backup φωτογραφίες, βίντεο, μουσική κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις την pro έκδοση νομίζω όμως για να μπορέσεις να πάρεις back up!

Επίσης το Titanium παίρνει backup εφαρμογές με τα δεδομένα τους, κωδικούς wifi, λίστα κλήσεων, λιστα sms κτλ. Δεν παίρνει, υπόψιν, backup φωτογραφίες, βίντεο, μουσική κτλ.

Δεν ισχύει αυτό.

Με το pro αποκτάς έξτρα δυνατότητες, αλλά μια χαρά κάνεις την δουλειά σου και με την δωρεάν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό.

Με το pro αποκτάς έξτρα δυνατότητες, αλλά μια χαρά κάνεις την δουλειά σου και με την δωρεάν.

Ναι ....για κάνε μια επαναφορά των 300 εφαρμογών....μια ...μια αύριο θα τελειώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα back up με την απλή έκδοση της εφαρμογής και ελπίζω αν χρειαστεί να κάνω restore να λειτουργήσει σωστά. Πάντως έκανε γύρω στα 15 λεπτά να το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Για να βλεπω θελω

 

Απάντησα ...(ρώτα στα νήματα του kodi,xbmc ,υπάρχουν αρκετά addon για αυτό που ζητάς)

 

Όπως λέει ο φίλος βάζεις kodi και απο add on το hellenic tv. Περισσότερες λεπτομερίες όμως στο αντίστοιχο θέμα γιατί εδώ θα βγούμε off topic

Link to comment
Share on other sites

Καποια καλη εφαρμογη για τηλεοραση υπαρχει;

Αυτη ειναι η καλυτερη και κανει update μονη της https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cstalking.greektv&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη δυνατότητα την έχει και η εφαρμογή του Google drive. Δοκίμασε την μήπως σε καλύπτει.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί η απαντηθεί αλλά είναι δυνατόν στο S6 να τρέξει το πρόγραμμα που έχει και το Note για να δουλέψει η συσκευή με το ένα χέρι? Πιστεύω ότι καταλαβαίνετε τι εννοώ. Το είδα στα Huawei και μου άρεσε σαν ιδέα. Ευχαριστώ. Το έχω ρωτήσει και στο S6, αλλά...
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και στο store, μάλλον δεν υπάρχει αυτό που θέλω. Έχω ένα ταμπλετάκι και θέλω να του βάλω απλά ένα πιν όταν ενεργοποιείται και μόνο. Όχι στο ξεκλείδωμα. Υπάρχει λύση αλάνια;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mηπως εννοεις αυτο :

Ναι, one handed operation, μπορώ να το εγκαταστήσω και στο S6? Και που μπορώ να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, one handed operation, μπορώ να το εγκαταστήσω και στο S6? Και που μπορώ να το βρω?

Εάν δεν υπάρχει το αντίστοιχο μενού όπως στο video απλά δεν μπορείς! Μπορεί να το έχουν κάνει port σε κάποια custom rom ....ψάξε στο νήμα της συσκευής σου στο xda

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη δυνατότητα την έχει και η εφαρμογή του Google drive. Δοκίμασε την μήπως σε καλύπτει.

 

επειδη με ενδιαφερει και μενα, πως σκαναρουμε ενα εγγραφο φιλε με το drtive;

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν υπάρχει το αντίστοιχο μενού όπως στο video απλά δεν μπορείς! Μπορεί να το έχουν κάνει port σε κάποια custom rom ....ψάξε στο νήμα της συσκευής σου στο xda

 

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στο s6 και ούτε σε άλλη rom θα το βρεις το έχουν βάλει μόνο στο s6 edge plus γιατί έχει πιο μεγάλη οθόνη.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στο s6 και ούτε σε άλλη rom θα το βρεις το έχουν βάλει μόνο στο s6 edge plus γιατί έχει πιο μεγάλη οθόνη.

Σε custom rom !! ψάξε στο xda (τη έχω την λειτουργία στο s4 , σε s6 port rom ...περιέχει λειτουργίες από s6 ,s6 edge,note 5)

Link to comment
Share on other sites

επειδη με ενδιαφερει και μενα, πως σκαναρουμε ενα εγγραφο φιλε με το drtive;

Μπαίνουμε στην εφαρμογή. Πατάμε το+ που υπάρχει κάτω δεξιά και επιλέγουμε το εικονίδιο με την κάμερα.

Εναλλακτικά, και για πιο γρήγορα, εγκαθιστούμε το widget του drive και το εικονίδιο την κάμερας είναι άμεσα προσβάσιμο από την αρχική οθόνη.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Facebook μέσα από το Chrome, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα μηνύματα, υπάρχει λύση πάνω σε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...