Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν εννοείς να απεγκαταστήσει μια εγκατεστημένη εφαρμογή, όπως όταν είσαι root, όχι.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το adaway, έχω βάλει στην άσπρη λίστα το redirect.viglink.com και όταν πατάω στο link δεν μου το ανοίγει, με βγάζει σε μια άσπρη σελίδα και από κάτω αναφέρει invalid parameters.

Καμία ιδέα;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το adaway, έχω βάλει στην άσπρη λίστα το redirect.viglink.com και όταν πατάω στο link δεν μου το ανοίγει, με βγάζει σε μια άσπρη σελίδα και από κάτω αναφέρει invalid parameters.

Καμία ιδέα;

Πρέπει να βάλεις το *.viglink.com

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ποια εφαρμογή προτείνεται για live streaming αγώνες ποδοσφαίρου;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Eιχα ενα παιχνιδι στο κινητο μου που δεν ηθελα να του κανω update και ξαφνικα μου πεταει μυνημα οταν παω να μπω που λεει ''update is available! good news! A new version of the game is available'' και δεν με βαζει παιχνιδι αν δεν του κανω update! Δεν θελω να του κανω, υπαρχει τροπος να μπω στο παιχνιδι και να συνεχίσω σε αυτη την version? Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τα widget που αποθηκεύονται στη συσκευή; μπορω να πάρω ενα widget απο το tablet και μα το "ρίξω" στο τηλέφωνο; θα δουλέψει;

Τα widgets δημιουργούνται από την εφαρμογή.

Άρα αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή που έχεις στο tablet σου και στο τηλέφωνο, θα δεις κι εκεί το widget της. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε που δεν είναι εφαρμογή....μιλάω για το widget έλεγχος ισχύος το έχει το tablet (kk 4.4.4) και το θέλω για το τηλέφωνο (kk 4.4.2) αλλά δεν το έχει μέσα, οσες βρήκα στο play δε με ικανοποίησαν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ποια εφαρμογή προτείνεται για live streaming αγώνες ποδοσφαίρου;

Novago..

 

(Πλάκα κάνω)

 

Δες το xbmc/kodi και κατέβασε τα κατάλληλα add-ons.. Περισσότερα στο topic του xbmc..

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε που δεν είναι εφαρμογή....μιλάω για το widget έλεγχος ισχύος το έχει το tablet (kk 4.4.4) και το θέλω για το τηλέφωνο (kk 4.4.2) αλλά δεν το έχει μέσα, οσες βρήκα στο play δε με ικανοποίησαν.

Για να μεταφέρεις τέτοιου είδους widget πρέπει να έχεις root access. Να ξέρεις ότι κάπου εμφανίζεται σαν εφαρμογή. Είτε στις ρυθμίσεις είτε στο system/app. Από το φάκελο αυτό πρέπει να πάρεις το apk και να το εγκαταστήσεις στην άλλη συσκευή στον αντίστοιχο φάκελο. Να την κάνεις εφαρμογή συστήματος πάλι δηλαδή. Αλλά και όλα αυτά να κάνεις, δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει λόγω διαφορετικής έκδοσης λειτουργικού ή και λόγω διαφορετικού κατασκευαστή των δύο συσκευών.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ μέσα ,είχα δει κάποια στιγμή για κάποια TTS που είχε γράψει κάποιος φίλος και δεν την βρίσκω ξανά .Ελληνικά και τσάμπα.Κατι σε vocalization ή κάπως έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εδώ μέσα ,είχα δει κάποια στιγμή για κάποια TTS που είχε γράψει κάποιος φίλος και δεν την βρίσκω ξανά .Ελληνικά και τσάμπα.Κατι σε vocalization ή κάπως έτσι.

Loquendo Tts είναι κορυφή.

Θέλει όμως ψάξιμο από μόνος σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θυμήθηκα Nuance _ vocalizer tts greek. Όμως η δεν μου παίζει σε λολιποπ lg g3 Η κάτι κάνω λάθος στο σεταρισμα. Γμτ και είναι πολύ καλή υλοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να zoomαρει στην home screen που εχουμε και να επιλεγουμε εμεις να δειχνουμε καποιο τμημα της; Edited by AccelDrag
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει app που να καταγραφεί σε βιντεο Τις κινήσεις μου στο κινητο σε ΗD? Την οθόνη.

Σαν screen recorder. Κοίταξα στο google play Κ κατέβασα 3-3 αλλά δεν δουλεύουν. Δεν είμαι root.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να zoomαρει στην home screen που εχουμε και να επιλεγουμε εμεις να δειχνουμε καποιο τμημα της;

 

 

 

Υπάρχει ενσωματωμένη ρύθμιση σε κάθε Android συσκευή γι αυτο που ζητάς. Πάνε στη προσβασιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δοκιμάσει εφαρμογή σε android TV box που να τερματίζει την συσκευή ; (χρονοδιακόπτης shutdown).. Όπως στις τηλεοράσεις παράδειγμα.. Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει app που να καταγραφεί σε βιντεο Τις κινήσεις μου στο κινητο σε ΗD? Την οθόνη.

Σαν screen recorder. Κοίταξα στο google play Κ κατέβασα 3-3 αλλά δεν δουλεύουν. Δεν είμαι root.

Δοκίμασε αυτήν https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.screenrecorder.free

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη αυτο ^^^

Θα μπορουσα να εχω ενα κινητο σαν spy camera, με motion detector? Αυτη την εφαρμογη βρηκα, ξερετε καμια καλη? Ή δεν αξιζει και να παω σε ειδικη καμερουλα, πχ http://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Xiaoyi-Smart-CMOS-Camera-1280-x-720-Wireless-Control-Mini-Webcam-for--iOS-Andriod-Smartphone-PC---White-338687.html

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη εχετε για το du speed booster?

Μακριά....και ακόμα πιο μακριά. :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαρμογη ελαφρια με widget που να δειχνει live την ραμ υπαρχει?

Μονο αυτο θελω οχι συνθετα πραματα!

Ροοτ υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαρμογη ελαφρια με widget που να δειχνει live την ραμ υπαρχει?

Μονο αυτο θελω οχι συνθετα πραματα!

Ροοτ υπαρχει!

Advanced task manager

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...