Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ενημέρωση του MX player λεει οτι αφαιρει τον AC3 codec, θα επηρεάσει καθόλου υποστηριζομενα αρχεια;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον αραδιτσα πιο πάνω..

Εμένα στο note 3 μου ρημαξε την μπαταρία... Επισης δεν συγχρονιζε σωστά ο Yahoo λογαριασμός μου.. Οπότε ήθελε έπαιρνα notification για mail...

Τεσπα εδώ και μια εικόνα από τότε που το είχα

Πρώτη φορά βλέπω το mail πρόγραμμα μου στην λίστα με τα προγράμματα που ρουφάνε μπαταρία...

Έβαλα το cloudmagic και βρήκα την υγεία μου..

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον αραδιτσα πιο πάνω..

Εμένα στο note 3 μου ρημαξε την μπαταρία... Επισης δεν συγχρονιζε σωστά ο Yahoo λογαριασμός μου.. Οπότε ήθελε έπαιρνα notification για mail...

Τεσπα εδώ και μια εικόνα από τότε που το είχα

Πρώτη φορά βλέπω το mail πρόγραμμα μου στην λίστα με τα προγράμματα που ρουφάνε μπαταρία...

Έβαλα το cloudmagic και βρήκα την υγεία μου..

Εσύ φίλε μου έχεις γενικά πρόβλημα στο κινητό.

Σύστημα Android άνω του 15% δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά με wavelock.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φίλε μου έχεις γενικά πρόβλημα στο κινητό.

Σύστημα Android άνω του 15% δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά με wavelock.

Για δες από χθες που το σουταρα;

46% και παω ήδη στις 3 ώρες οθόνη... (θα τελειώσει η μπαταρία με πανω από πεντεμιση ώρες οθόνη...)

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση του MX player λεει οτι αφαιρει τον AC3 codec, θα επηρεάσει καθόλου υποστηριζομενα αρχεια;

δες εδώ http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254 . ανάλογα με την συσκευή σου κατεβάζεις και το ανάλογο αρχείο (post 2) .έτσι θα έχεις ξανά dts και ac3 !!!

Link to comment
Share on other sites

^^thnx!

Μηπως να μην κανουμε update στον MX?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

^^thnx!

Μηπως να μην κανουμε update στον MX?

ΦΥΣΙΚΑ και να κάνεις !! εξάλλου σε android lollipop πρέπει να έχεις τουλάχιστον 1.7.32 ... (το ac3,dts το αφαίρεσαν λόγο πνευματικών δικαιωμάτων ..) απλά κάθε φορά που αναβαθμιζεσαι πηγαίνεις στην ποιο πάνω διεύθυνση και κατεβάζεις το ανάλογο αρχείο ... εάν χρειάζεται πχ για 1.7.32 και 1.7.33 το αρχείο είναι το ίδιο ..Οπότε δεν το κατεβάζεις ..οδηγίες στο site .... Το mx-player και το dice (και αυτό χρειάζεται το ανάλογο codec ) ειναι τα μοναδικά που παίζουν dts

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ρε φρενταρα να μην θέλουν να πιστέψουν ότι έχουμε πρόβλημα με το Gmail πολύ πλάκα έχουν .....

Εκεί ότι και να λέμε απαντάνε ότι κάτι άλλο φταίει δύο μέρες τώρα η ίδια συζήτηση λες και είμαστε χθεσινοι

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε καποια εφαρμογη για sms η οποια να υποστηριζει 160χαρακτηρες στα ελληνικα?

Στο παρελθον χρησιμοποιουσα το GoSMSpro, αλλα πλεον δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.. Δεν την εχω βρει εγω?

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

δες εδώ http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254 . ανάλογα με την συσκευή σου κατεβάζεις και το ανάλογο αρχείο (post 2) .έτσι θα έχεις ξανά dts και ac3 !!!

 

Σε note 3neo ποιο αρχείο πρέπει να κατεβάσω? Κατέβασα αυτό που λέει ότι είναι όλα μαζί αλλά δεν λειτουργεί.

 

Οκ βρήκα άκρη. .

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε note 3neo ποιο αρχείο πρέπει να κατεβάσω? Κατέβασα αυτό που λέει ότι είναι όλα μαζί αλλά δεν λειτουργεί.

 

Οκ βρήκα άκρη. .

Την πρώτη επιλογή ...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ρε φρενταρα να μην θέλουν να πιστέψουν ότι έχουμε πρόβλημα με το Gmail πολύ πλάκα έχουν .....

Εκεί ότι και να λέμε απαντάνε ότι κάτι άλλο φταίει δύο μέρες τώρα η ίδια συζήτηση λες και είμαστε χθεσινοι

Παλληκάρι μου το γράψαμε 10 φορές, ας το γράψουμε άλλη μία με μια παραβολή.

Πας στον γιατρό και του λες ότι πονάς γιατί πιστεύεις ότι έχεις πέτρα στα νεφρά.

Αυτός θα σε πιστέψει χωρίς αποδείξεις ή τεστ;

Οπότε στην δικιά σου περίπτωση πού είναι οι αποδείξεις; ανέβασες τα στατιστικά που σου είπαμε τόσες φορές; Τουλάχιστον ο freddaras απέδειξε τα λεγόμενα του και μάλιστα διαπιστώθηκε ότι γενικά έχει κάποιο drain, όχι μόνο από το Gmail.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε καποια εφαρμογη για sms η οποια να υποστηριζει 160χαρακτηρες στα ελληνικα?

Στο παρελθον χρησιμοποιουσα το GoSMSpro, αλλα πλεον δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.. Δεν την εχω βρει εγω?

δεν ξερω φια το gosms αλλα δοκιμασε το textra ....

settings--->κατω κατω sms και τικαρε το δευτερο

Link to comment
Share on other sites

Ας λήξει το θέμα με το Gmail κάπου εδώ παρακαλώ..

Αν κάποιος θεωρεί ότι υπάρχει πρόβλημα μπορεί να ανοίξει καινούργιο θέμα αναφέροντας το πρόβλημα του με στοιχεία για να βοηθήσουμε και οι υπόλοιποι, από εκεί και πέρα δεν βοηθάει κάπου η συνέχεια της συζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

θελω εφαρμογη που να δειχνει στην status bar την ταχυτητα του ιντερνετ εκεινη τη στιγμη. ειτε ειμαι με wifi ειτε με 3g. υπαρχει κατι;
Link to comment
Share on other sites

θελω εφαρμογη που να δειχνει στην status bar την ταχυτητα του ιντερνετ εκεινη τη στιγμη. ειτε ειμαι με wifi ειτε με 3g. υπαρχει κατι;

 

Internet Speed Meter

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω εφαρμογη που να δειχνει στην status bar την ταχυτητα του ιντερνετ εκεινη τη στιγμη. ειτε ειμαι με wifi ειτε με 3g. υπαρχει κατι;

εάν είσαι root Network Speed Indicator το κατεβάζεις από εδώ http://repo.xposed.info/module/tw.fatminmin.xposed.networkspeedindicator

Link to comment
Share on other sites

Το νεο Gmail παιδιά θέλει συγχρονισμους ανοιχτους για να παρει push τα mail ;

 

η αληθεια ειναι οτι ουτε εμενα μου κανει συγχρονισμο μονο του. το κανω εγω πλεον.

συν οτι δε μου σβηνει τα μηνυματα κ μπαινω μετα στο web και τα βρισκω οτι ουτε τα ανοιξα. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εάν είσαι root Network Speed Indicator το κατεβάζεις από εδώ http://repo.xposed.info/module/tw.fatminmin.xposed.networkspeedindicator
Πες του όμως ότι θέλει και xposed (αν ξέρει τι είναι αυτό) και ότι μπορεί να μην γίνεται να μπει xposed στη συσκευή του

 

(να το μπρικάρει δηλαδή) κ.λ.π κ.λ.π

 

Ενώ το Internet Speed Meter πολύ πιό ανώδυνο... :cool:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο app επεξεργασίας φωτο που να έχει και τη δυνατότητα μείωσης θορύβου? (δωρεάν πάντα)
Link to comment
Share on other sites

εάν είσαι root Network Speed Indicator το κατεβάζεις από εδώ http://repo.xposed.info/module/tw.fatminmin.xposed.networkspeedindicator

 

Πες του όμως ότι θέλει και xposed (αν ξέρει τι είναι αυτό) και ότι μπορεί να μην γίνεται να μπει xposed στη συσκευή του

 

(να το μπρικάρει δηλαδή) κ.λ.π κ.λ.π

 

Ενώ το Internet Speed Meter πολύ πιό ανώδυνο... :cool:

 

Απάντησες για μένα tsiv....!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή για να τσεκαρω ποια εφαρμογή μου καταναλώνει την μπαταρία υπάρχει;;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...