Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, αυτά τα textra, 88sms κλπ προσφέρουν κάποια επιπλέον λειτουργία από το GoSMS πχ; Ή είναι απλά θέμα γούστου όσον αφορά το interface;
Link to comment
Share on other sites

O boat browser έδωσε την δυνατότητα να τον συγχρονίζει ς με τον φοξ στον υπολογιστή όπως με τον dolphin, έχει μπει στον σωστό δρόμο πλέον

 

Εγώ εδώ και 2 μέρες δοκιμάζω Maxthon και μου φαίνεται θα τον αφήσω μόνιμο. Είναι πολύ καλός, έχω βέβαια κάποιες ιδέες για βελτίωση, και το πιο σημαντικό: μου φορτιζει σελίδες πολύ πιο γρήγορα από τον Chrome που είχα πριν. Αύριο θα το βάλω και στο pc να δω πως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια εφαρμογή που να σκανάρει το τηλ. και να αποθηκεύει κάπου για διαχείρηση όλα τα passwords που έχω ?
Link to comment
Share on other sites

τον ειχα αλλα δεν με εβαζε τα κενα το swype και τον σουταρα,βασικα ιδιοι ειναι αλλα ποιο απλος ο boat αλλα με πολλα addons
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω δύο εφαρμογές.

 

1. Επειδή χρησιμοποιώ πολύ 3g, θα ήθελα ένα πρόγραμμα που να μπορώ να αποκλείσω εφαρμογές να κατεβάζουν δεδομένα. Πέρα από το avast υπάρχει κάτι που να κάνει μόνο αυτή τη δουλειά?

 

2. Στο iphone είχα μια εφαρμογή όπου είχα στην αρχική οθόνη αγαπημένα νούμερα και έκανα πολύ εύκολα και γρήγορα κλήσεις. Υπάρχει κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει τίποτα περίεργο σε σχέση με greenify kai fb?? Τις τελευταίες μέρες νόμίζω δε δουλεύει..

Κάνω ''αδρανοποίηση τώρα'' και μετά από μερικά λεπτά μου έρχεται ειδοποίηση (από ένα άλλο πρόγραμμα) ότι ήθελε να δει την τοποθεσία μου..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει τίποτα περίεργο σε σχέση με greenify kai fb?? Τις τελευταίες μέρες νόμίζω δε δουλεύει..

Κάνω ''αδρανοποίηση τώρα'' και μετά από μερικά λεπτά μου έρχεται ειδοποίηση (από ένα άλλο πρόγραμμα) ότι ήθελε να δει την τοποθεσία μου..

 

Το fb τι σχέση έχει;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω δύο εφαρμογές.

 

1. Επειδή χρησιμοποιώ πολύ 3g, θα ήθελα ένα πρόγραμμα που να μπορώ να αποκλείσω εφαρμογές να κατεβάζουν δεδομένα. Πέρα από το avast υπάρχει κάτι που να κάνει μόνο αυτή τη δουλειά?

 

2. Στο iphone είχα μια εφαρμογή όπου είχα στην αρχική οθόνη αγαπημένα νούμερα και έκανα πολύ εύκολα και γρήγορα κλήσεις. Υπάρχει κάτι παρόμοιο?

 

1. Ψάξε για Android firewall.

2. Δεν χρειάζεται να βάλεις κάποια εφαρμογή. Μπορείς να δημιουργήσεις συντομεύσεις με τις αγαπημένες σου επαφές.

 

 

 

 

 

Παιδιά έχετε παρατηρήσει τίποτα περίεργο σε σχέση με greenify kai fb?? Τις τελευταίες μέρες νόμίζω δε δουλεύει..

Κάνω ''αδρανοποίηση τώρα'' και μετά από μερικά λεπτά μου έρχεται ειδοποίηση (από ένα άλλο πρόγραμμα) ότι ήθελε να δει την τοποθεσία μου..

 

Όντως φίλε πριν λιγο το είχα προσέξει κι εγώ. Άρα είναι γενικό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει τίποτα περίεργο σε σχέση με greenify kai fb?? Τις τελευταίες μέρες νόμίζω δε δουλεύει..

Κάνω ''αδρανοποίηση τώρα'' και μετά από μερικά λεπτά μου έρχεται ειδοποίηση (από ένα άλλο πρόγραμμα) ότι ήθελε να δει την τοποθεσία μου..

 

Έχεις τη donate έκδοση; Γιατί πλέον υποστηρίζει ειδοποιήσεις από hibernated εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό το Swipe home button. Με βόλεψε πάρα πολύ αλλά έχω ένα πρόβλημα. Πήγα να αγοράσω τη full έκδοση της εφαρμογής πατώντας μέσα απ τις ρυθμίσεις την αντίστοιχη επιλογή η οποία με έστειλε στο play όπου όταν πάτησα να την αγοράσω μου λέει το στοιχείο αυτό δεν βρέθηκε. Έχει καταφέρει κανεις να αγοράσει την full έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει εφαρμογή που να δίνει τη δυνατότητα να έχουμε απεριόριστο call log και να μην υπάρχει ο περιορισμός των 500;
Link to comment
Share on other sites

Το fb τι σχέση έχει;

 

Τι εννοείς τι σχεση?? Δεν αδρανοποιείται!

 

 

Έχεις τη donate έκδοση; Γιατί πλέον υποστηρίζει ειδοποιήσεις από hibernated εφαρμογές...

Όχι, την τζαμπέ ολέ έχω :-)

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

1. Ψάξε για Android firewall.

2. Δεν χρειάζεται να βάλεις κάποια εφαρμογή. Μπορείς να δημιουργήσεις συντομεύσεις με τις αγαπημένες σου επαφές.

 

1. Για το "android firewall" ή γενικά για android firewall? Επίσης για να ενεργοποιήσω το firewall πρέπει να έχω κάνει root τη συσκευή μου?

 

2. Είναι μια λύση αυτό που προτείνεις αλλά δεν θα ήθελα να γεμίσω την οθόνη με συντομεύσεις. Θέλω να βάλω 10-12 αγαπημένα νούμερα. Ίσως κάποιο πρόγραμμα ή widget που να μπορώ να σύρω και να μου τις βγάζει πέντε-πέντε για παράδειγμα.

 

Ευχαριστώ

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα, να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσεις στο Google Chrome για Android τους σελιδοδείκτες από το pc σου??

δοκιμάζω με το bookmark sb αλλα παίρνει μονο για τον official browser του κινητού

Link to comment
Share on other sites

2. Είναι μια λύση αυτό που προτείνεις αλλά δεν θα ήθελα να γεμίσω την οθόνη με συντομεύσεις. Θέλω να βάλω 10-12 αγαπημένα νούμερα. Ίσως κάποιο πρόγραμμα ή widget που να μπορώ να σύρω και να μου τις βγάζει πέντε-πέντε για παράδειγμα.

 

Ευχαριστώ

 

Αυτό είναι καλό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.yuyang226.contactswidget

 

Ή αν θες να μην πιάνει πολύ χώρο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.dbware.circlelauncher.light

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα, να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσεις στο Google Chrome για Android τους σελιδοδείκτες από το pc σου??

δοκιμάζω με το bookmark sb αλλα παίρνει μονο για τον official browser του κινητού

Στο pc χρησιμοποιείς Google chrome; Εάν ναι, τότε απλά κάνε log in στον chrome της συσκευής android που έχεις με τον Gmail λογαριασμό σου και θα έχεις όλους τους σελιδοδείκτες του υπολογιστή και στη συσκευή. Εγώ που χρησιμοποιώ Mozilla στον υπολογιστή, έχω και τον chrome όπου κάνω εκεί εισαγωγή των σελιδοδεικτών από τον Mozilla και έτσι τους έχω και σε όλες τις android συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Στο pc χρησιμοποιείς Google chrome; Εάν ναι, τότε απλά κάνε log in στον chrome της συσκευής android που έχεις με τον Gmail λογαριασμό σου και θα έχεις όλους τους σελιδοδείκτες του υπολογιστή και στη συσκευή. Εγώ που χρησιμοποιώ Mozilla στον υπολογιστή, έχω και τον chrome όπου κάνω εκεί εισαγωγή των σελιδοδεικτών από τον Mozilla και έτσι τους έχω και σε όλες τις android συσκευές.

 

το δοκιμάζω αλλά στην καρτέλα σελιδοδείκτες του chrome στο κινητό δεν μου τους εμφανίζει...μου τους εμφανίζει μόνο αν πάω να πατήσω στην γραμμή κειμένου για να γράψω πχ myphone με ένα αστεράκι και καλά του σελιδοδείκτες. εγώ θέλω να τους έχω και αποθηκευμένους για να φαίνονται και στο widget του chrome

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμάζω αλλά στην καρτέλα σελιδοδείκτες του chrome στο κινητό δεν μου τους εμφανίζει...μου τους εμφανίζει μόνο αν πάω να πατήσω στην γραμμή κειμένου για να γράψω πχ myphone με ένα αστεράκι και καλά του σελιδοδείκτες. εγώ θέλω να τους έχω και αποθηκευμένους για να φαίνονται και στο widget του chrome

 

Θα πας στον Bookmark manager του chrome στο pc σου και θα κάνεις copy paste τα bookmarks σου στο tree εκεί που λέει Mobile bookmarks. Κάνεις έναν συγχρονισμό αν δεν το έχεις στο αυτόματο και voila.:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στον Bookmark manager του chrome στο pc σου και θα κάνεις copy paste τα bookmarks σου στο tree εκεί που λέει Mobile bookmarks. Κάνεις έναν συγχρονισμό αν δεν το έχεις στο αυτόματο και voila.:)

 

μήπως μπορείς να μου το κάνεις λίγο ποιο λιανά γιατί δεν το βρίσκω :wacko: :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό το Swipe home button. Με βόλεψε πάρα πολύ αλλά έχω ένα πρόβλημα. Πήγα να αγοράσω τη full έκδοση της εφαρμογής πατώντας μέσα απ τις ρυθμίσεις την αντίστοιχη επιλογή η οποία με έστειλε στο play όπου όταν πάτησα να την αγοράσω μου λέει το στοιχείο αυτό δεν βρέθηκε. Έχει καταφέρει κανεις να αγοράσει την full έκδοση?

 

Κατάφερες να δουλέψεις την συγκεκριμένη εφαρμογή;

Πεδευομουν μισή ώρα άδικα.

Από τις 20 φορές ζήτημα να καταλαβαίνει την μια φορά την κίνηση του δακτύλου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

έχω περασμένα γεγονότα στο ημερολόγιο του κινητού τα οποία προέρχονται από backup παλιών μου συσκευών! με ποιο τρόπο μπορώ να τα συγχρονίσω με το google calendar?

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να δουλέψεις την συγκεκριμένη εφαρμογή;

Πεδευομουν μισή ώρα άδικα.

Από τις 20 φορές ζήτημα να καταλαβαίνει την μια φορά την κίνηση του δακτύλου

 

Ναι μου δουλεύει άψογα κάθε φορά. Το μόνο πρόβλημα είναι καμιά φορά όταν πάω να πατάω το space στο πληκτρολόγιο θέλει να το πατάω λίγο πιο πάνω. Αλλά η εφαρμογή λειτουργεί όπως πρέπει. Σίγουρα κάνεις σωστά το swipe; πρέπει να ξεκινάς την κίνηση έξω από την οθόνη αφής.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έκανα αλλά μάταια.

Θα ξαναδοκιμασω αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.

Έκανες μήπως κάποια άλλη ρύθμιση;

Εγώ το δοκίμασα χωρίς να αλλάξω κατι

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Swapps και το Sidebar Plus ώστε να έχει γνώμη ποιό είναι καλύτερο? Φαίνονται καλές εφαρμογές αλλά δεν έχω προλάβει να τις δω ακόμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου δουλεύει άψογα κάθε φορά. Το μόνο πρόβλημα είναι καμιά φορά όταν πάω να πατάω το space στο πληκτρολόγιο θέλει να το πατάω λίγο πιο πάνω. Αλλά η εφαρμογή λειτουργεί όπως πρέπει. Σίγουρα κάνεις σωστά το swipe; πρέπει να ξεκινάς την κίνηση έξω από την οθόνη αφής.

 

Ακριβώς. Το μόνο πρόβλημα είναι αυτό με το space. Κατά τα άλλα και εμένα δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...