Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι βέβαια δεν χάνεται τίποτα!

@Pektis 7 για να μην το κατεβάζουμε τζάμπα, έχει υποστήριξη ελληνικών 160 χαρακτήρων ;

 

Όχι, όμως είναι σε beta ακόμα και προφανώς θα γίνουν πολλές διορθώσεις. Θα του στείλω email του δημιουργού. Πάντως σε απλότητα δεν παίζεται. Και πολύ ελαφριά. Τώρα που είχα πολύ ώρα να τη χρησιμοποιήσω, τσέκαρα και καταναλώνει μόνο 2,80 mb ram, όταν το go SMS μου έτρωγε σαραντάρια και πενηντάρια!

Link to comment
Share on other sites

Σάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω να χρησιμοποιώ το πρόγραμμα,γιατί είναι ποιό βολικό και γιατί από την σελίδα τού Dropbox δεν μπορείς να ανεβάσεις μεγάλα αρχεία ( έχει όριο).

Αυτό που θέλω είναι, αφού ανέβει το αρχείο να σταματάω τον συγχρονισμό του συγκεκριμένου αρχείου.Ούτως ώστε να μπορώ να το διαγράψω από τον υπολογιστή,χωρίς να διαγραφεί από το σύννεφο.

Έχω την εντύπωση ότι στο παρελθόν την είχα δει αυτή την επιλογή,αλλά τώρα δεν μπορώ να τη βρώ...

Το βγήκα :D

Στις ρυθμίσεις του –pc- dropbox : καρτέλα advanced – selective sync – αφαιρούμε το “τικ” από τους φακέλους που θέλουμε να αφαιρεθούν από το pc και πατάμε update. Κάνει ένα συγχρονισμό και οι φάκελοι αφαιρούνται από το pc :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να υποστηρίζει και Twitter και Facebook αλλά να υποστηρίζει όλες σχετικά τις λειτουργίες του Facebook πχ συνομιλία, να βλέπεις ποιος είναι online κλπ κλπ

Επίσης στο plume στις ρυθμίσεις αυτό το live streaming τι κάνει δεν κατάλαβα

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Μιας που μιλάγαμε για εφαρμογές SMS, είπα να δοκιμάσω και καμιά άλλη και βρήκα μια πολύ ελαφριά. Λέγεται icmess. Είναι beta ακόμα και λείπουν κάποια στοιχεία, αλλά είναι πολύ ελαφριά και εντελώς holo ui.

 

πω τι εφαρμογαρα ειναι αυτη ρε φιλε? τι τελειο UI που εχει! ειναι πολυ μπροστα μακαρι να ασχολειθουνε! thx pektis7 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχω δύο απορίες σχετικά με το Widget locker.

Όταν κάνω left bezel swype μου εμφανίζει κάποιες εφαρμογές ( dialer κ.α.).

Μπορώ να βάλω άλλες εφαρμογές στην λίστα από αυτές που εμφανίζει;

Και δεύτερον στην status bar μου εμφανίζει συνέχεια το εικονίδιο του widget locker ότι είναι ενεργό .

Πως μπορώ να το κάνω να μην εμφανίζεται ;

 

Για τις εφαρμογές bezel έχει ένα + πάνω δεξιά, πατάς και βάζεις ό,τι θες εσύ ( ή πατώντας παρατεταμένα στις ήδη υπάρχουσες τις διαγράφεις).

Για το εικονίδιο Ρυθμίσεις -> Advanced -> Show notification icon.

Link to comment
Share on other sites

πω τι εφαρμογαρα ειναι αυτη ρε φιλε? τι τελειο UI που εχει! ειναι πολυ μπροστα μακαρι να ασχολειθουνε! thx pektis7 :cool:

 

Σας κολλάει εσάς λίγο; εμένα μου φάνηκε ότι laggarei λίγο

Link to comment
Share on other sites

Μετά το textra δεν κοιτάζω τίποτε άλλο για sms app. Δυο μέρες που το έχω η εφαρμογή είναι τέλεια. Ούτε lag, ανοίγει ακαριαία και πάει σφαίρα παντού. Ούτε η στοκ του nexus δεν είναι έτσι. Όταν βάλουν και τον μετρητή θα είναι πλήρης για μένα, καθώς προτιμώ τις λιτές εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το textra δεν κοιτάζω τίποτε άλλο για sms app. Δυο μέρες που το έχω η εφαρμογή είναι τέλεια. Ούτε lag, ανοίγει ακαριαία και πάει σφαίρα παντού. Ούτε η στοκ του nexus δεν είναι έτσι. Όταν βάλουν και τον μετρητή θα είναι πλήρης για μένα, καθώς προτιμώ τις λιτές εφαρμογές.

 

Ναι όντως αρκεί να μην την φορτώσουν και βαρύνει κι αυτή.Μόλις βάλει μετρητή μετά δεν θα ξανά την αναβαθμίσω!

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές bezel έχει ένα + πάνω δεξιά, πατάς και βάζεις ό,τι θες εσύ ( ή πατώντας παρατεταμένα στις ήδη υπάρχουσες τις διαγράφεις).

Για το εικονίδιο Ρυθμίσεις -> Advanced -> Show notification icon.

 

Και εγώ μια απορία μιας και μολις το έβαλα. Έχω συνηθίσει να πατάω το κεντρικό κουμπί του Samsung και να βγαίνει η οθόνη κλειδώματος. Μόνο που τώρα πατώντας το δεν βγαίνει του widget locker πάντα αλλά πολλές φορές η stock οθόνη. Τι πρέπει να επιλέξω για να βγαίνει στάνταρ;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Stock και μόνο stock για SMS. Με το σχετικό mod φυσικά, όπου υπάρχει, για τους 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.

 

Το textra smooth αλλά δε προσφέρει τίποτα το ιδιαίτερο και το interface του δεν είναι holo.

Edited by petrsiri
Link to comment
Share on other sites

Stock και μόνο stock για SMS. Με το σχετικό mod φυσικά, όπου υπάρχει, για τους 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.

 

Το textra smooth αλλά δε προσφέρει τίποτα το ιδιαίτερο και το interface του δεν είναι holo.

 

Καλά εσύ μιλάς για ρουτ κινητά.η πλειονότητα δεν είναι όμως

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, σε κινητά που δεν έχουν root, είναι η καλύτερη εναλλακτική μέχρι στιγμής που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απορία μιας και μολις το έβαλα. Έχω συνηθίσει να πατάω το κεντρικό κουμπί του Samsung και να βγαίνει η οθόνη κλειδώματος. Μόνο που τώρα πατώντας το δεν βγαίνει του widget locker πάντα αλλά πολλές φορές η stock οθόνη. Τι πρέπει να επιλέξω για να βγαίνει στάνταρ;

 

Εγώ βλέποντας ένα video ακολούθησα τα λεγόμενα ενός τύπου και πήγα στις ρυθμίσεις Για προχωρημένους -> HomeHelper και εκεί τίκαρα όλες τις επιλογές με αποτέλεσμα πάντα το home button να με στέλνει στην οθόνη κλειδώματος του Widgetlocker. Μιλάμε πάντα για samsung συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Stock και μόνο stock για SMS. Με το σχετικό mod φυσικά, όπου υπάρχει, για τους 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.

 

Το textra smooth αλλά δε προσφέρει τίποτα το ιδιαίτερο και το interface του δεν είναι holo.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το handcent sms για δύο λόγους. Για να έχω emoji Και για να έχω αναφορά τύπου what's app. Με το τσεκ μπροστά στο μήνυμα. Υπάρχει τρόπος να τα έχω στην στοκ εφαρμογή αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απορία μιας και μολις το έβαλα. Έχω συνηθίσει να πατάω το κεντρικό κουμπί του Samsung και να βγαίνει η οθόνη κλειδώματος. Μόνο που τώρα πατώντας το δεν βγαίνει του widget locker πάντα αλλά πολλές φορές η stock οθόνη. Τι πρέπει να επιλέξω για να βγαίνει στάνταρ;

ρυθμισεις> ασφαλεια> κλειδωμα οθονης ''κανενα''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο textra όσο και στο icmess δεν βρήκα ειδοποίηση για τις αναφορές παράδοσης. Ισχύει ότι δεν έχουν ή κάτι δεν κάνω εγώ καλά;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το handcent sms για δύο λόγους. Για να έχω emoji Και για να έχω αναφορά τύπου what's app. Με το τσεκ μπροστά στο μήνυμα. Υπάρχει τρόπος να τα έχω στην στοκ εφαρμογή αυτά;

 

Υπάρχει.....;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Έχω το Go SMS και όταν μου έρχεται ένα μήνυμα χαμένης κλήσης (το είχα κλειστό), όταν έχω καταχωρημένη μια επαφή χωρίς το +30 μπροστά από το νούμερο, δεν φαίνεται το όνομα της επαφής στο μήνυμα αλλά μόνο ο αριθμός τηλεφώνου. Μόλις άλλαξα το νούμερο της επαφής βάζοντας το +30 μπροστά, αμέσως μου έδειξε όνομα.

Αλλάζει κάπου αυτό ώστε να διαβάζει τα νούμερα χωρίς +30 από τις επαφές κανονικά σαν να το έχουν και να βγάζει όνομα επαφής αντί για νούμερο στο μήνυμα;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει.....;

 

Ποιο κινητό έχεις; Λογικά δε γίνεται, εκτός αν βρεις στο xda κανένα μονταρισμενο αρχείο της στοκ εφαρμογής. Θα πρέπει να είσαι root όμως.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απορία μιας και μολις το έβαλα. Έχω συνηθίσει να πατάω το κεντρικό κουμπί του Samsung και να βγαίνει η οθόνη κλειδώματος. Μόνο που τώρα πατώντας το δεν βγαίνει του widget locker πάντα αλλά πολλές φορές η stock οθόνη. Τι πρέπει να επιλέξω για να βγαίνει στάνταρ;

 

Η αλήθεια είναι πως σε κάποιες συσκευές μουλαρωνει και δεν λειτουργεί σωστά όπως έχω διαβάσει και στις κριτικές του play.

Σε εμένα δούλεψε την τρίτη φορά που το ξαναδοκιμασα έχοντας το αγοράσει εδώ και μήνες αλλά πάντα έκανε τα χαζά που περιγράφεις.

Αυτή την φορά μου δούλεψε με μονη διαφορά από τις άλλες πως σήμερα το κινητό μου είναι ρουτ.

Ίσως αυτό να βοήθησε ώστε να λειτουργήσει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητό έχεις; Λογικά δε γίνεται, εκτός αν βρεις στο xda κανένα μονταρισμενο αρχείο της στοκ εφαρμογής. Θα πρέπει να είσαι root όμως.

 

Galaxy s4 έχω και φυσικά root. Rom έχω την echoe Rom lite. Άντε για την αναφορά δεν με πειράζει και τόσο. Με τα emoji υπάρχει λύση ; Όχι μόνο στα μηνύματα αλλά γενικά.....

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις> ασφαλεια> κλειδωμα οθονης ''κανενα''

 

Δεν βλέπω κάπου ασφάλεια....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...