Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρά μιλάς;;;;;

Δηλαδή αν δεν είσαι online δεν δουλεύει η φωνητική πληκτρολόγησει;

Μεγάλη κοτσάνα αυτή.

Τότε τι να το κάνεις αν δεν δουλεύει online;

 

Φαντάσου τι μέγεθος θα είχε η εφαρμογή αν είχε τόσες λέξεις και μάλιστα από τόσες γλώσσες αποθηκευμένες..;)

 

Άσε που τις περισσότερες φορές που το χρησιμοποιεί κάποιος είναι ήδη online (φόρουμ, social media κλπ), εκτός κι αν είσαι των 100 SMS τη μέρα. Και πάλι όμως, η ταχύτητα της "Swype" γραφής δεν θα σε απογοητεύσει, αποκλειστικώς αποκλείεται να πετύχεις τόσο γρήγορη πληκρολόγηση με το κλασσικό typing..:p

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τυχαία τα beautiful widgets

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.levelup.beautifulwidgets.gold&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dbeautiful+widgets+gold

Τα κατέβασα δωρεάν και τα άνοιξα κατεβάζοντας τρία παιχνίδια(εγώ τα έσβησα μετά).

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τυχαία τα beautiful widgets

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.levelup.beautifulwidgets.gold&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dbeautiful+widgets+gold

Τα κατέβασα δωρεάν και τα άνοιξα κατεβάζοντας τρία παιχνίδια(εγώ τα έσβησα μετά).

 

Ωπ τέλεια! Και πάνω που σκεφτόμουν να το αγοράσω γιατί βαρέθηκα τα HD Widgets. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεσαι καποια εξτρα εφαρμογη για να βλεπεις τα στικακια, με εναν απλο file manager (πχ τον ES ) εισαι οκ.Το κινητο σου υποστηριζει usb otg?

 

Sorry,υποθέτω οτι ποσταρα σε λάθος τοπίο.ομιλούσα για την ταμπλετα νεξους7

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τυχαία τα beautiful widgets

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.levelup.beautifulwidgets.gold&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dbeautiful+widgets+gold

Τα κατέβασα δωρεάν και τα άνοιξα κατεβάζοντας τρία παιχνίδια(εγώ τα έσβησα μετά).

 

Εξαιρετικά. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Μόλις τα πέρασα κι εγώ :)

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικό το notification toggle.

 

+1.

 

10 chars.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Μόλις τα πέρασα κι εγώ :)

 

Παρομοίως! Αναρωτιέμαι όμως, λογικά όλοι θα δοκιμάσουμε τα παιχνίδια και κάποια από αυτά -αν όχι όλα- θα τα σβήσουμε αμέσως. Ίσως και τα beautiful widgets κάποια στιγμή.. άραγε αυτή η εφαρμογή θα παραμείνει στο "αρχείο" μας στο play για δωρεάν εγκατάσταση και μελλοντικά; Μάλλον με το "πακέτο" εγκατάστασης και των παιχνιδιών ε;:p

 

Edit: Πείτε μου ότι δεν θα μας τρελάνει στα push notifications..μόλις εγκατέστησα τις 4 εφαρμογές που χρειαζόταν για να ξεκλειδώσει το beautiful widgets κι αφού το ξεκλείδωσα άρχισε να μου στέλνει μυνηματάκια για να εγκαταστήσω κι άλλες απ'τη λίστα.. άμα είναι έτσι..:D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεκλείδωσα τα beautiful widgets, έσβησα τις 3 εφαρμογές + την εφαρμογή του getjar (που τζάμπα την έβαλα, δεν κέρδισα κάτι :P) και προς το παρών δεν έχω δεχτεί κανένα push notification.

Βέβαια δεν χρησιμοποίησα πολύ το κινητό από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιούσα εως τώρα το samba

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funkyfresh.samba&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5mdW5reWZyZXNoLnNhbWJhIl0.

Άλλαξα ρομ και δεν παίζει σε JB .

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπάρχει κάποιος καλός uninstaller που να αφαιρεί και τους φακέλους των εφαρμογών; Έχω το easy uninstaller pro αλλά όταν κάνω uninstall μια εφαρμογή δεν μου αφαιρεί και τους φακέλους που δημιουργούνται κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το airdroid σας αφήνει να δείτε την Micro sd;

Από το pc, ναι. Πάντα άφηνε. Από το κινητό μέσω του Files στα Tools του Airdroid όχι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Από το pc, ναι. Πάντα άφηνε. Από το κινητό μέσω του Files στα Tools του Airdroid όχι.

 

Εμενα απο το pc δεν μου το δείχνει. Δυστυχώς δεν ειμαι μπροστά στο pc τωρα για να δω ακριβώς τι μου δείχνει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο το pc δεν μου το δείχνει. Δυστυχώς δεν ειμαι μπροστά στο pc τωρα για να δω ακριβώς τι μου δείχνει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4645127#post4645127

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το airdroid σας αφήνει να δείτε την Micro sd;

 

Μέσα από τη εφαρμογή όχι.. Τεράστια παράληψη της εφαρμογής.. Πρέπει να φτιαχτεί αυτό το bug..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πριν λιγο ειδα πως πλεον εμφανίζεται κανονικά η Micro sd ξεχωριστά απο το pc. Μια χαρά τώρα
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εχω ενα προβλημα με το runkeeper, κρασαρει συνεχεια! παρολο οτι το κινητο το σηκωνει ανετα (xperia T) και ηθελα να ρωτησω αν ειναι γενικο το κακο ή σε εμενα συμβαινει αυτο.. και ποια αλλη αντιστοιχη εφαρμογη θα προτεινατε και γιατι..μαρεσε και το sports tracker αλλα οχι τοσο, και βλεπω οτι δεν αναβαθμιζεται συχνα. το runkeeper οπως ειναι μαρεσει πολυ αλλα στις 10 φορες, τις 8 εχει κλεισει πριν γυρισω απο την προπονηση. ειτε στα 5 λεπτα ειτε στις 3 ωρες, δεν εχει ωραρια :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τον τελευταίο καιρό γινόταν συζήτηση για τις προπληρωμένες κάρτες, έπεσα σε μία σελίδα που έχει αναλυτικά όλες τις prepayd όπως και το κόστος απόκτησης & φόρτισης.

 

http://spagoramenos.gr/?page_id=157

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εχω ενα προβλημα με το runkeeper, κρασαρει συνεχεια! παρολο οτι το κινητο το σηκωνει ανετα (xperia T) και ηθελα να ρωτησω αν ειναι γενικο το κακο ή σε εμενα συμβαινει αυτο.. και ποια αλλη αντιστοιχη εφαρμογη θα προτεινατε και γιατι..μαρεσε και το sports tracker αλλα οχι τοσο, και βλεπω οτι δεν αναβαθμιζεται συχνα. το runkeeper οπως ειναι μαρεσει πολυ αλλα στις 10 φορες, τις 8 εχει κλεισει πριν γυρισω απο την προπονηση. ειτε στα 5 λεπτα ειτε στις 3 ωρες, δεν εχει ωραρια :P

 

Με το Noom (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wsl.CardioTrainer) δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Έχει καιρό να κάνει ανανέωση, αλλά δε νομίζω οτι του λείπει κάτι.

Το μόνο μου παράπονο είναι οτι αν κάνεις wipe το κινητό χωρις να πάρεις backup των διαδρομών σου μεσα από την εφαρμογή, όταν την εγκαταστήσεις ξανα, φέρνει μεν από τους servers της εταιρείας τις διαδρομές σου, αλλά όχι τα track τους.

Λέει οτι υπάρχουν στους servers τους, αλλα προς το παρόν δεν μπορούν να εμφανιστούν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε καμια εφαρμογη να μπορω να αλλαζω τα εικονιδια των widjet?

 

NO ROOT.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Afoy jekleidvsa ta beautiful widgets, esbhsa tiw 3 efarmogew + thn efarmogh toy getjar (poy tzampa thn ebala, den kerdisa kati :P) kai prow to parvn den exv dextei kanena push notification.

Bebaia den xrhsimopoihsa poly to kinhto apo tote.

 

Τι περίμενες να κερδίσεις ? Τα beautiful widgets με το getjar δεν τα ξεκλείδωσες ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...