Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ανεπιφύλακτα!Κορυφαίο απλά!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δες την hdr camera (της οποίας η + έκδοση είναι και σε προσφορά)

 

Ευχαριστω!Θα την δοκιμασω για να δω αν μου κανει αν και καποια σχολια στο μαρκετ ειναι λογο αποθαρρυντικά.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος το utorrent να μου πει αν αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα?

Αρκετά συχνά η εφαρμογή κάνει pop up μόνη της σε άσχετο χρόνο κ επίσης σε λειτουργικά torrents δεν κατεβάζει τίποτα κάποιες φορές.Σαν να κολλάει.Μετά το reboot στρώνει και ξεκινάει κανονικά το dl.

 

Έχει κάποιος αναλογη εμπειρία?

me > you
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας τόσες εφαρμογές και στο τηλέφωνο μου έχω ελάχιστες γιατί το τηλέφωνο μου έχει μικρή μνήμη.Υπάρχει τρόπος να την αυξήσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας τόσες εφαρμογές και στο τηλέφωνο μου έχω ελάχιστες γιατί το τηλέφωνο μου έχει μικρή μνήμη.Υπάρχει τρόπος να την αυξήσω;

 

Όχι δεν γίνεται. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δεις αν τρέχει τίποτα περιττό app από τον κατασκευαστή, κάνεις root και το διαγράψεις.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δεις αν τρέχει τίποτα περιττό app από τον κατασκευαστή, κάνεις root και το διαγράψεις.

 

Κρίμα, σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας τόσες εφαρμογές και στο τηλέφωνο μου έχω ελάχιστες γιατί το τηλέφωνο μου έχει μικρή μνήμη.Υπάρχει τρόπος να την αυξήσω;

 

Η μόνη λύση είναι να κάνεις root, να βάλεις μία MicroSD κάρτα και να εγκαθιστάς ότι εφαρμογή θες στην κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση είναι να κάνεις root, να βάλεις μία MicroSD κάρτα και να εγκαθιστάς ότι εφαρμογή θες στην κάρτα..

 

Λάθος το κατάλαβα μάλλον, νόμιζα εννοούσε Ram. Φυσικά υπάρχει και το app2sd όπως λέει και ο wooton.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος το utorrent να μου πει αν αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα?

Αρκετά συχνά η εφαρμογή κάνει pop up μόνη της σε άσχετο χρόνο κ επίσης σε λειτουργικά torrents δεν κατεβάζει τίποτα κάποιες φορές.Σαν να κολλάει.Μετά το reboot στρώνει και ξεκινάει κανονικά το dl.

 

Έχει κάποιος αναλογη εμπειρία?

 

Σ' εμένα κατεβάζει κανονικά.

Αυτο με το να ανοίγει μόνη της η εφαρμογή σ' άσχετες στιγμές μού το κάνει κάνει και σ' εμένα. Συνήθως αν είμαι σε κάποιο site και πατήσω σε link που έχει μέσα ή ακόμη και σε link μέσα από το Tapatalk.

Δεν έχω καταλάβει όμως σε ποιες περιπτώσεις το κάνει!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μενα. Θελω να χειριστω ενα υπολογιστή απο λιγο μακρια περιπου 5-6 μετρα. Υπαρχει καποια εφαρμογή που θα βλεπω στο ταμπλετ οτι δείχνει η οθονη σαν να ήταν η οθόνη tuch ? Θα με βοηθήσει απίστευτα με την δουλειά μου. Ευχαριστώ.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μενα. Θελω να χειριστω ενα υπολογιστή απο λιγο μακρια περιπου 5-6 μετρα. Υπαρχει καποια εφαρμογή που θα βλεπω στο ταμπλετ οτι δείχνει η οθονη σαν να ήταν η οθόνη tuch ? Θα με βοηθήσει απίστευτα με την δουλειά μου. Ευχαριστώ.

TeamViewer. Εύκολο, γρήγορο και free.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση είναι να κάνεις root, να βάλεις μία MicroSD κάρτα και να εγκαθιστάς ότι εφαρμογή θες στην κάρτα..

 

H μνήμη θα είναι χωρισμένη σε internal (που μπαίνουν οι εφαρμογές) και internal SD (ή κάπως έτσι ανάλογα με το τηλέφωνο). Μπορείς να την κάνεις repartition δίνοντας περισσότερο χώρο στο partition των εφαρμογών. Δεν είναι το ευκολότερο πράγμα στον κόσμο αλλά γίνεται. Για κάποια τηλέφωνα υπάρχει CWM flashable αρχείο ενώ στα υπόλοιπα γίνεται συνήθως με linux partition προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, Χρόνια σας Πολλά.

Ποιό caller Id, είναι αυτό το οποίο μας προσφέρει πληροφόρηση για την ταυτότητα του αγνώστου αριθμού που μας καλεί;

Link to comment
Share on other sites

GR CallerID.

 

Σε ευχαριστώ.

Αυτο δείχνει μόνο τα σταθερά. Υπάρχει και για κινητά, αλλά δε το ξέρω. Μήπως γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε φιλος ενα βίντεο τραβηγμένο με την εφαρμογή screencast (ουσιαστικά screen capture απο την επιφάνεια του κινητού αλλα σε βίντεο). . .

 

Εριξα μια ματιά στο play και ειδα οτι πρέπει να ειμαι ρουτ για να δουλέψει!

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος παρόμοια εφαρμογή που να δουλεύει σε μη-ρουτ συσκευή; ;

 

Ευχαριστώ :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπάρχει κάποιος καλός uninstaller που να αφαιρεί και τους φακέλους των εφαρμογών; Έχω το easy uninstaller pro αλλά όταν κάνω uninstall μια εφαρμογή δεν μου αφαιρεί και τους φακέλους που δημιουργούνται κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής.

 

Ξέρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο και ελαφρυτερο προγραμμα που να ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ διαφημισεις αποτα παντα(live wallpaper, games, programs e.t.c.) σε ενα οποιοδηποτε root κινητο?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

Επισης το gr caller id ειναι μια μαπα και μιση το προγραμμα αφου δεν κανει απολυτως τιποτα το ουσιωδες....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το ad blocker plus αλλα σε πολλα παιχνιδια ΔΕΝ εκανε δουλεια.

 

Θα δοκιμασω και αυτο που λες.

 

AdAway.. μοναδικό. ;)

Μακράν ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη ή καποιος τροπος που να σου επιτρεπει να κανεις βιντεοκληση μεσω των μοναδων κινητης τηλεφωνιας?
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , Χριστος Ανεστη-Χρονια Πολλα!!

 

Ψαχνω το ονομα μιας εφαρμογης με την οποια ελεγχεις πληρως το κινητο μεσο του υπολογιστη (με συνδεση USB) .

Η εφαρμογη εκτος απο ελεγχο αρχειων - επαφων - μυνηματων, επιτρεπει και την εγκατασταση-απεγκατασταση προγραματων .

 

Ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος;

 

Νομίζω και από τον stock uninstaller αν κάνεις πρώτα clear data και μετά uninstall σου αφαίρει και τους φακέλους..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...