Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το περασω παρολα αυτα θα εχω καλυτερη διαχειρηση στη ram?

Ποια αλλη εφαρμογη /mod/script προτεινεις για την ραμ?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι γερμανια,απαγορευετε το παρανομο download,παω σε μια καφετερεια με ανοιχτο ρουτερ και κατεβασω 10 ταινιες(απο το κινητο φυσικα),ερχετε 900 ευρω προστημο,το τρωω εγω η αυτος που εχει την καφετερεια? μπορουν να με ανακαλυψουν οτι ημουν εγω η απλα φαινετε απο ποια συσκευη κατεβηκαν ολες οι ταινιες? αν βγαλω την καρτα σιμ θα εχω μεγαλυτερη ασφαλεια για κατι τετοιο? θελω υπευθυνη απαντηση

 

Σε ποιον ήρθε το πρόστιμο; στην καφετέρια ή σε εσένα;

Δεν είμαι σίγουρος αλλά μάλλον η ευθύνη είναι της καφετέριας

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον ήρθε το πρόστιμο; στην καφετέρια ή σε εσένα;

Δεν είμαι σίγουρος αλλά μάλλον η ευθύνη είναι της καφετέριας

 

αφού ήρθε το πρόστιμο..?

με τι μέθοδο κατέβασες? torrent ή dl ?

 

 

οχι τορρεντ,easybytez,μπορει καποιος μεσα απο το ρουτερ να δει σε ποιον ανοικει ο αριθμος που κατεβασε κατι? αλλα και να υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αν βγαλω την σιμ μπορει να το ανακαλυψει? εννοω παντα σε περιπτωση που παει η αστυνομια στην καφετερεια και κανει ελεγχο.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα με ενδιέφερε κάποια εφαρμογή παρόμοια του webkey.. Να μπορώ να κάνω τα πάντα στο κινητό από το PC.. Ιδέες??
Link to comment
Share on other sites

οχι τορρεντ,easybytez,μπορει καποιος μεσα απο το ρουτερ να δει σε ποιον ανοικει ο αριθμος που κατεβασε κατι? αλλα και να υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αν βγαλω την σιμ μπορει να το ανακαλυψει? εννοω παντα σε περιπτωση που παει η αστυνομια στην καφετερεια και κανει ελεγχο.

 

Μπορεί να γίνει ταυτοποίηση μέσω της mac που έχει η κάρτα δικτύου του τηλεφώνου σου.

Και μέσα από το ρουτερ μπορεί να σε δει ναι.Απαντάω αυστηρά στο ερώτημα αν μπορεί να αναγνωριστεί ένα τερματικό σε lan.. τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω.έγινε το περιστατικό αυτό που ρωτάς η είναι υπόθεση εργασίας?

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει ταυτοποίηση μέσω της mac που έχει η κάρτα δικτύου του τηλεφώνου σου.

Και μέσα από το ρουτερ μπορεί να σε δει ναι.Απαντάω αυστηρά στο ερώτημα αν μπορεί να αναγνωριστεί ένα τερματικό σε lan.. τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω.έγινε το περιστατικό αυτό που ρωτάς η είναι υπόθεση εργασίας?

 

Τα περισσότερα home router δεν κρατάνε log. Οπότε τη mac που θα την βρεί; Δε νομίζω η καφετέρια να έχει κανένα cisco router ή να έκατσε κανείς να γράφει και να κοιτάει το log.

Επίσης αφού μπαίνεις με wifi τι σχέση έχει η κάρτα sim; Είτε είναι στο κινητό είτε οχι δεν έχει καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι βρεθει η mac που εκανε την παρανομια, θα λενε τους πελατες δωσε μου το κινητο να δω τη mac σου? Δεν νομιζω, οποτε η ευθυνη πεφτει στο καταστημα.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα home router δεν κρατάνε log. Οπότε τη mac που θα την βρεί; Δε νομίζω η καφετέρια να έχει κανένα cisco router ή να έκατσε κανείς να γράφει και να κοιτάει το log.

Επίσης αφού μπαίνεις με wifi τι σχέση έχει η κάρτα sim; Είτε είναι στο κινητό είτε οχι δεν έχει καμία διαφορά.

 

ΟΛΑ τα home router κρατάνε logs,ποιο τερματικό συνδέεται σε WLAN.Δεν θα μπορούσε να μη βλέπει ποιος συνδέεται στο δίκτυο του.

Είναι σαν να μπω εγώ στο wifi του σπιτιού σου να κλέβω internet.Το modem σου όσο παλιό κ αν είναι θα δει την mac μου.

 

Έβγαλα 2 πρόχειρα screens,κάνοντας απλά click σε ένα από τα τερματικά της πρώτης φωτό,εμφανίζει την ακριβή mac της συσκευής που έχει συνδεθεί σε αυτό το δίκτυο,όπως φαίνεται στη δεύτερη φωτό.

 

Άσε που σε πολλές χώρες του εξωτερικού ο ίδιος ο ISP ζητάει access να βλέπει ο ίδιος όλες τις MAC για περιπτώσεις πειρατίας κλπ

Εγώ επαναλαμβάνω,απάντησα μόνο στο ερώτημα αν μπορούν να δουν τη συσκευή που είναι συνδεδεμένη σε ένα wi fi δίκτυο.Τι θα κάνει το καφέ τώρα κλπ - δεν γνωρίζω.

 

 

*Την mac σε android τηλέφωνο τη βρίσκεις εκεί που είναι κ οι πληροφορίες με το IMEI κλπ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ > ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ > ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και scroll down εκεί πρέπει να λέει mac address wifi.

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή στην οποία μπορώ να αποκλείνω τις φωτογγραφίες? Με το fileexpert έχει επιλογή να κάνω hide τον φάκελο από τα media και όντως όποια έχει μέσα δεν εμφανίζεται πλέον στην συλλογή αλλά με το που προσθέσω μία καινούρια την εμφανίζει.

 

Vaulty, στο μάρκετ και βάζεις μέσα ότι θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν το περασω παρολα αυτα θα εχω καλυτερη διαχειρηση στη ram?

Ποια αλλη εφαρμογη /mod/script προτεινεις για την ραμ?

Βασικά

πρέπει να διαβάσεις να καταλάβεις το τι ακριβώς κάνει. Υποτίθεται ότι ρυθμίζει διαφορετικά κάποια πράγματα και αυξάνει τις επιδόσεις του κινητού. Αλλά πολλά σύγχρονα κινητά δεν έχουν διαφορά μετά.

 

 

 

 

Παιδες υφισταταται κανενα app να tweakαρει αυξηση στο volume του ακουστικου οταν μιλαει καποιος?

Δοκίμασε το Volume+

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τη rom που είμαι τώρα, κάτι παίζει με τις γραμματοσειρες και όταν το κείμενο έχει κάποια μορφοποίηση, πχ πλάγια γράμματα δεν μου τα εμφανίζει σωστά.. Κυρίως στα ελληνικά, στα αγγλικά δεν έχω θέμα..

Μπορώ κάπως να αλλάξω τη γρανματοσειρα; αν ναι τι να βάλω για να είναι οκ και στα ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά

πρέπει να διαβάσεις να καταλάβεις το τι ακριβώς κάνει. Υποτίθεται ότι ρυθμίζει διαφορετικά κάποια πράγματα και αυξάνει τις επιδόσεις του κινητού. Αλλά πολλά σύγχρονα κινητά δεν έχουν διαφορά μετά.

 

Στο google που το πατησα λεει οτι αυξανει τις επιδοσεις του κινητου σας.Αν το περασω δλδ θα εχω κατι "αρνητικο"

Καποια αλλη εφαρμογη για διαχειρηση της ραμ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα home router κρατάνε logs,ποιο τερματικό συνδέεται σε WLAN.Δεν θα μπορούσε να μη βλέπει ποιος συνδέεται στο δίκτυο του.

Είναι σαν να μπω εγώ στο wifi του σπιτιού σου να κλέβω internet.Το modem σου όσο παλιό κ αν είναι θα δει την mac μου.

 

Έβγαλα 2 πρόχειρα screens,κάνοντας απλά click σε ένα από τα τερματικά της πρώτης φωτό,εμφανίζει την ακριβή mac της συσκευής που έχει συνδεθεί σε αυτό το δίκτυο,όπως φαίνεται στη δεύτερη φωτό.

 

Άσε που σε πολλές χώρες του εξωτερικού ο ίδιος ο ISP ζητάει access να βλέπει ο ίδιος όλες τις MAC για περιπτώσεις πειρατίας κλπ

Εγώ επαναλαμβάνω,απάντησα μόνο στο ερώτημα αν μπορούν να δουν τη συσκευή που είναι συνδεδεμένη σε ένα wi fi δίκτυο.Τι θα κάνει το καφέ τώρα κλπ - δεν γνωρίζω.

 

 

*Την mac σε android τηλέφωνο τη βρίσκεις εκεί που είναι κ οι πληροφορίες με το IMEI κλπ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ > ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ > ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και scroll down εκεί πρέπει να λέει mac address wifi.

 

Αυτό που είπε ο aiolos είναι ότι δε κρατάει logs.

Ναι μεν εσύ τώρα βλέπεις ένα mac που είναι συνδεδεμένο, αλλά δε ξέρεις την τάδε μέρα και τάδε ώρα ότι ήταν συνδεδεμένο το τάδε mac που κατέβασε το τάδε αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κανένας καμία εφαρμογή για τη μέθοδο Braille. Έχω βρει κάποιες αλλά είναι απλά για να βλέπεις κ όχι για να γράφεις. Ευχαριστώ εκ τον προτέρον κ συγνώμη για όποιο λάθος μου.

sirparis is always here.
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω.εχω δοκιμασει αρκετες εφαρμογεσ για quick notes σε checklist αλλα καμια δεν κανει αυτο που θελω.θελω να μου εμφανιζει την checklist σαν wigdet και να μπορω αμεσα να τικαρω και να ξετικαρω πανω στο widget.εχετε καμια εφαρμογη υποψιν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Ξέρετε κάποια εφαρμογή σαν το titanium paid που να μπορώ να "παγώσω" εφαρμογές; Γιατί το titanium είναι κάπως ακριβό..
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Ξέρετε κάποια εφαρμογή σαν το titanium paid που να μπορώ να "παγώσω" εφαρμογές; Γιατί το titanium είναι κάπως ακριβό..

 

Ακομα και το link to sd το κανει αυτο που θες....Και παγωμα κανει αλλα και απεγκατασταση αν θες.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Ξέρετε κάποια εφαρμογή σαν το titanium paid που να μπορώ να "παγώσω" εφαρμογές; Γιατί το titanium είναι κάπως ακριβό..

 

Εγώ προσωπικά έχω αγοράσμένο το Titanium, οπότε δεν ξέρω πώς δουλεύουν άλλες εφαρμογές, αλλά είδα ότι το App Quarantine ROOT/FREEZE έχει και πολλά downloads και καλή βαθμολογία. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει ταυτοποίηση μέσω της mac που έχει η κάρτα δικτύου του τηλεφώνου σου.

Και μέσα από το ρουτερ μπορεί να σε δει ναι.Απαντάω αυστηρά στο ερώτημα αν μπορεί να αναγνωριστεί ένα τερματικό σε lan.. τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω.έγινε το περιστατικό αυτό που ρωτάς η είναι υπόθεση εργασίας?

 

αμα κρυψω την mac adress με το orbot παλι θα μπορει να με βρει? μα η mac andress δεν θα ειναι του ρουτερ? αφου δεν θα εχω ουτε καρτα σιμ.και παλι οταν το αγοραζεις δεν γινετε ονομαστικη αποδειξη,πως υπαρχει περιπτωση να ανακαλυψουν σε ποιον ανηκει η συσκευη? εδω φιλε ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα,τον γειτονα μου τον πηραν 3 το βραδυ μαζι με τον υπολογιστη του σηκωτο στην κλουβα επειδη κατεβασε με τορρεντ

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

αμα κρυψω την mac adress με το orbot παλι θα μπορει να με βρει? μα η mac andress δεν θα ειναι του ρουτερ? αφου δεν θα εχω ουτε καρτα σιμ.και παλι οταν το αγοραζεις δεν γινετε ονομαστικη αποδειξη,πως υπαρχει περιπτωση να ανακαλυψουν σε ποιον ανηκει η συσκευη? εδω φιλε ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα,τον γειτονα μου τον πηραν 3 το βραδυ μαζι με τον υπολογιστη του σηκωτο στην κλουβα επειδη κατεβασε με τορρεντ

 

Ο router βλέπει την mac των συνδεδεμένων συσκευών.

Στο είπαν και πριν.Η σιμ δε παίζει κανένα ρόλο.

Η mac είναι στο τηλέφωνο.

Για να ανακαλύψουν ποιανού συσκευή είναι όμως είναι η συγκεκριμένη mac, θα πρέπει και ο router να κρατάει logs (πολύ δύσκολο) και επίσης να ελέγξουν το τηλέφωνο σου (κι αυτό θεωρητικά δύσκολο).

Του γείτονά σου είναι αρκετά πιο έυκολη περίπτωση.

Ξέχωρα όμως από το θέμα του αν μπορούν να σε βρουν ή όχι, νομίζω ότι δεν είναι σωστή η ενέργεια σου να κατεβάζεις μέσα από άλλους και να τρώνε τέτοια πρόστιμα.

Εκτός βέβαια αν δε το περίμενες.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι τόσο αυστηρά δε θα απέκλεια κ κάποιου είδους λογισμικό mac scanner στις επιχειρήσεις που διαμοιράζουν σήμα μέσω wifi.

H κάρτα sim δεν έχει σχέση.Αυτό που πρέπει να κρατήσεις είναι ότι δεν υπάρχει απόλυτη ιδιωτικότητα..αν προβλέπεται να σε βρίσκουν σε βρίσκουν.Άν τώρα η συσκευή δεν είναι σε κάποιο όνομα καταχωρημένη,μάλλον δεν μπορεί να γίνει ταυτοποίηση αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι είναι εντελώς υποθετικά όλα αυτά..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ο router βλέπει την mac των συνδεδεμένων συσκευών.

Στο είπαν και πριν.Η σιμ δε παίζει κανένα ρόλο.

Η mac είναι στο τηλέφωνο.

Για να ανακαλύψουν ποιανού συσκευή είναι όμως είναι η συγκεκριμένη mac, θα πρέπει και ο router να κρατάει logs (πολύ δύσκολο) και επίσης να ελέγξουν το τηλέφωνο σου (κι αυτό θεωρητικά δύσκολο).

Του γείτονά σου είναι αρκετά πιο έυκολη περίπτωση.

Ξέχωρα όμως από το θέμα του αν μπορούν να σε βρουν ή όχι, νομίζω ότι δεν είναι σωστή η ενέργεια σου να κατεβάζεις μέσα από άλλους και να τρώνε τέτοια πρόστιμα.

Εκτός βέβαια αν δε το περίμενες.

 

 

ενταξει φιλε καταλαβα και θεωρω ακρως χρησιμη την απαντηση σου απλα δεν ειναι παντου Ελαντα και δυστυχως πεφτει πολυ κυνηγητο,ειδικα εδω στην γερμανια.

 

"Ξέχωρα όμως από το θέμα του αν μπορούν να σε βρουν ή όχι, νομίζω ότι δεν είναι σωστή η ενέργεια σου να κατεβάζεις μέσα από άλλους και να τρώνε τέτοια πρόστιμα." αλλο σε ιδιωτη και αλλο σε ενα τετοιο μαγαζι μου εχει ανοιχτο ρουτερ στο κοινο.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...