Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ.Κάνε καταγγελία και πήγαινε τους στα δικαστήρια...

Μέχρι να βγει η απόφαση αυτοί θα έχουν κονομήσει και μετά θα συμμορφωθούν και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Κάνε εσύ την αρχή :D

 

Γιατί είσαι τέτοιος πες μου! :-P

 

Edit : Απο περιέργεια.. Αν μπεις σε λειτουργία πτήσης, σου δουλεύει το viber με vodafone άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είσαι τέτοιος πες μου! :-P

 

Edit : Απο περιέργεια.. Αν μπεις σε λειτουργία πτήσης, σου δουλεύει το viber με vodafone άραγε?

 

Tα παράπονά σου στη γενική γραμματεία καταναλωτή :D

Έτσι νομίζω, έκανα μια δοκιμή και δείχνει ότι παίρνει.Είναι και αργά και δεν ήθελα να ενοχλήσω :D

Link to comment
Share on other sites

Από το play το εγκατέστησα, μάλιστα το έβγαλα και το ξανάβαλα αλλά πάλι τα ίδια.

 

Ίσως κάποια ασυμβατότητα τότε υπάρχει με το κινητο σου.

Μην περιμένεις να αλλάξει κάτι αν το αγοράσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ξαναερωτηθεί αλλά απάντηση δεν βρήκα.

Τι κερδίζουμε με το να κάνουμε κάποια εφαρμογή εφαρμογή συστήματος

με το titanium backup;

Επίσης γιατί όταν πάω να ενσωματώσω τις ενημερωμένες εκδόσεις των εφαρμογών

μου βγάζει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος στη μνήμη ROM;

Τι μπορώ να κάνω;

Έχω το Atrix, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορησε η δημοφιλεις εφαρμογη για το twitter echofon αλλα ειναι σε beta ακομη και δεν αφηνει να το κατεβασεις απο το ελληνικο play store...το γιατι αγνωστο
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή που δημιουργεί encrypted containers που είναι συμβατά και με το truecrypt για το pc

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sovworks.edslite

 

Eνδιαφερουσα εφαρμογη. Ομως εχω καποιες αποριες.

Encrypted Container = Encrypted Folder, σωστα?

Ομως για να δημιουργησει Container ζητα να θεσω και ονομα αρχειου, οχι φακελου. Αρα μαλλον δεν ισχυει το παραπανω που ειπα.

 

Λοιπον βρισκω ενα αρχειο ΧΥΖ.jpg και το θετω ως Container. Διαπιστωνω λοιπον πως μεσα του μπορω να κανω Cut/Paste τα αρχεια που θελω να κρυψω. Αρα στην ουσια δεν κρυβει το XYZ αλλα τα αλλα αρχεια που πεταω μεσα?

Οποτε λογικα καπου δημιουργειται ενας Encrypted φακελος που περιεχει τα κρυφα αρχεια. Το path ποιο ειναι (σε εναν οποιονδηποτε file explorer) και τι σχεση εχει με το path του αρχικου ΧΥΖ αρχειου (και με το αρχειο αυτο γενικοτερα βασικα).

 

Μπερδεμενα τα γραφω τωρα που το ξαναδιαβασα, αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη :O Αν μπορουσες να μου πεις τα βηματα γιατι το help που διαβασα δεν το διευκρινιζει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργεί κάποια encrypted αρχεία, όπως και το Truecrypt για τα pc, μέσα στα οποία μπορείς να βάλεις ότι θες να κρύψεις. Ουσιαστικά είναι σαν ένας φάκελος. Μέσα από αυτή την εφαρμογή μπορείς να τον ανοίξεις αφού βάλεις τον κωδικό. Επίσης αν αυτό το container το περάσεις στον υπολογιστή σου, θα μπορείς να το ανοίξεις με το truecrypt και θα το βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο. Δημιούργησε ένα container με ένα όνομα που θα του δώσεις, όχι όμως από κάποιο αρχείο που υπάρχει ήδη. Επιλέγεις το μέγεθος του και το δημιουργείς. Μετά βάζεις ότι θες μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Για συνάλλαγμα υπάρχει καλύτερη app (καλύτερο site βασικά, που να έχει και app) από αυτήν του xe.com;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oanda.currencyconverter

 

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο αλλά με βόλεψε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για συνάλλαγμα υπάρχει καλύτερη app (καλύτερο site βασικά, που να έχει και app) από αυτήν του xe.com;

 

Exchange Rates

Δοκίμασα πολλά αλλά το παραπάνω ξεχωρίζει καθώς κάνει ταυτόχρονα σε διάφορα νομίσματα μετατροπή , εύκολο στις αλλαγές νομισμάτων , αυτόματο update όταν υπάρχει wifi και φυσικά κρατά την τελευταία ισοτιμία για offline λειτουργία .

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oanda.currencyconverter

 

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο αλλά με βόλεψε.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mathpad.mobile.android.wt.unit&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYXRocGFkLm1vYmlsZS5hbmRyb2lkLnd0LnVuaXQiXQ..

Αυτό , που κάνει κι άλλα 50 πράγματα δεν είναι καλό ?

Εγώ όταν το είχα χρειαστεί , μια χαρά μου φάνηκε .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή με τα επίσημα τεστ οδήγησης για αυτοκίνητο φορτηγό λεωφορειό?

Υπάρχει.

Mini Drive

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Nexus 7. Η ερωτησή μου έχει να κάνει με δύο εφαρμογές. Επειδή δεν έχει 3g viber και whatsapp μπορώ να χρησιμοποιήσω; Και αν ναι, θα δηλώσω τον αριθμό του τηλεφώνου που έχω αυτές τις εφαρμογές;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναρωτηθεί, αλλά υπάρχει εφαρμογή για remote έλεγχο του κινητού από το PC; Νόμιζα πως θα γίνεται κανονικά από teamviewer, αλλά από όσο έψαξα, είδα επιλογή μόνο για το αντίστροφο. Δηλαδή να βλέπω το desktop του PC από το κινητό.. Μήπως μου διαφεύγει κάτι;

 

Είπα μήπως γινόταν από Airdroid, αλλά πρώτον αυτό είδα να λέει ότι θέλει να είναι και οι 2 συσκευές στο ΙΔΙΟ wi-fi, δεύτερον πάλι από ό,τι βλέπω έτσι γίνεται μόνο κάτι σαν διαχείριση των εφαρμογών κλπ, εγώ ήθελα πλήρη έλεγχο της επιφάνειας εργασίας της android συσκευής από το PC (ή έστω από το δικό μου android κινητό).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναρωτηθεί, αλλά υπάρχει εφαρμογή για remote έλεγχο του κινητού από το PC; Νόμιζα πως θα γίνεται κανονικά από teamviewer, αλλά από όσο έψαξα, είδα επιλογή μόνο για το αντίστροφο. Δηλαδή να βλέπω το desktop του PC από το κινητό.. Μήπως μου διαφεύγει κάτι;

 

Είπα μήπως γινόταν από Airdroid, αλλά πρώτον αυτό είδα να λέει ότι θέλει να είναι και οι 2 συσκευές στο ΙΔΙΟ wi-fi, δεύτερον πάλι από ό,τι βλέπω έτσι γίνεται μόνο κάτι σαν διαχείριση των εφαρμογών κλπ, εγώ ήθελα πλήρη έλεγχο της επιφάνειας εργασίας της android συσκευής από το PC (ή έστω από το δικό μου android κινητό).

 

Για δες και το MyPhoneExplorer Client https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5manNvZnQubXlwaG9uZWV4cGxvcmVyLmNsaWVudCJd

Πρέπει να εχεις κατεβάσει και το αντίστοιχο πρόγραμμα στο pc

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το myphoneexplorer, το χρησιμοποιώ χρόνια, αλλά από όσο γνωρίζω αυτό κάνει μόνο συγχρονισμό..

 

Για να καταλάβετε για ποιον λόγο το θέλω, πήρα tablet στην αδερφή μου, αλλά επειδή είναι λίγο πολύ άσχετη και κάθε 3 και λίγο με ρωτάει από το τηλέφωνο, ήθελα να κάνω ό,τι ακριβώς κάνω για το PC της, να μπαίνω δηλαδή (όπως μπαίνω τώρα στο PC της από το teamviewer) και να τα κάνω από το σπίτι μου..

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το myphoneexplorer, το χρησιμοποιώ χρόνια, αλλά από όσο γνωρίζω αυτό κάνει μόνο συγχρονισμό..

 

Για να καταλάβετε για ποιον λόγο το θέλω, πήρα tablet στην αδερφή μου, αλλά επειδή είναι λίγο πολύ άσχετη και κάθε 3 και λίγο με ρωτάει από το τηλέφωνο, ήθελα να κάνω ό,τι ακριβώς κάνω για το PC της, να μπαίνω δηλαδή (όπως μπαίνω τώρα στο PC της από το teamviewer) και να τα κάνω από το σπίτι μου..

 

Κατέβασε ένα VNC SERVER στο tablet και ένα VNC VIEWER στο PC/Τηλέφωνο σου. :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ψαχνω καποια εφαρμογη μου να κλεινει οταν κλειδωνει η οθονη μου τις εφαρμογες που τρεχουν.δοκιμασα τον battery doctor αλλα μου την εχει σπασει και ψαχνω καποιον αλλον δοκιμασμενο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το myphoneexplorer, το χρησιμοποιώ χρόνια, αλλά από όσο γνωρίζω αυτό κάνει μόνο συγχρονισμό..

 

Για να καταλάβετε για ποιον λόγο το θέλω, πήρα tablet στην αδερφή μου, αλλά επειδή είναι λίγο πολύ άσχετη και κάθε 3 και λίγο με ρωτάει από το τηλέφωνο, ήθελα να κάνω ό,τι ακριβώς κάνω για το PC της, να μπαίνω δηλαδή (όπως μπαίνω τώρα στο PC της από το teamviewer) και να τα κάνω από το σπίτι μου..

Καταλαβαίνω τι θες αλλά αυτό που θες για την ώρα δεν γίνεται με τη μορφή που το κάνει ο teamviewer. Μπορείς να βρεις εφαρμογή που να χειρίζεσαι το κινητό σου από το pc (http://www.mymobiler.com/) αλλά και πάλι λειτουργεί όντας στο ίδιο wifi. Ελπίζω όταν βγει ο Pocket Controller για Android (ήταν η κορυφαία εφαρμογή επί εποχής Windows Mobile) να μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου. Για την ώρα υπάρχει το SOTIMobiControl στο market αλλά από το λίγο που είδα θέλει server configuration (έτσι λέει, δεν την έχω δοκιμάσει να σου πω πως δουλεύει. Μπορείς να το δεις αν θες).

 

Edit1: Αυτό που λέει ο StratosGR δεν το σκέφτηκα καθόλου, αλλά μάλλον έχει δίκιο! :)

Edit2: Πρέπει να είσαι rooted.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν ΔΩΡΕΑΝ password manager. Σχετικά πλήρες, ασφαλές με καλό interface που να έχει και αντίστοιχο πρόγραμμα για windows και να γίνεται συγχρονισμός μέσω dropbox ή με κάποιο παρόμοιο τρόπο.

Όλα αυτά τα κάνει το Kuffs Password Safe αλλά κοστίζει 15 ευρώ (android + windows license) που μου φαίνονται υπερβολικά.

 

Υπάρχει κάτι παρόμοιο??

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί το tunein, να μου πει αν έχει πρόβλημα στον Starfm 97,1 της Θεσσαλονίκης; Έχει αρκετό καιρό που δεν παίζει, μαζί με άλλους σταθμούς. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον σταθμό αλλά και το support της εφαρμογής, αλλά και οι δύο με έγραψαν στα rχ/ τους. Ξέρει κάνεις κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί το tunein, να μου πει αν έχει πρόβλημα στον Starfm 97,1 της Θεσσαλονίκης; Έχει αρκετό καιρό που δεν παίζει, μαζί με άλλους σταθμούς. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον σταθμό αλλά και το support της εφαρμογής, αλλά και οι δύο με έγραψαν στα rχ/ τους. Ξέρει κάνεις κάτι;

 

Μόλις το δοκίμασα και μου βγάζει station not available.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν ΔΩΡΕΑΝ password manager. Σχετικά πλήρες, ασφαλές με καλό interface που να έχει και αντίστοιχο πρόγραμμα για windows και να γίνεται συγχρονισμός μέσω dropbox ή με κάποιο παρόμοιο τρόπο.

Όλα αυτά τα κάνει το Kuffs Password Safe αλλά κοστίζει 15 ευρώ (android + windows license) που μου φαίνονται υπερβολικά.

 

Υπάρχει κάτι παρόμοιο??

Ναι, το Pocket. Η free έκδοση, βέβαια, έχει add αλλά είναι παρά πολύ καλό κ με δωρεάν εφαρμογή για το pc. Συγχρονίζει μέσω dropbox.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...