Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφοσον έχει data τότε μια χαρά.

Ακόμα δες αν γίνεται στην συσκευή να βάλεις να κάνει κλήση sos σε αριθμό που θα βάλεις πατώντας 3 φορές το power button.

Έτσι (αχρείαστο να'ναι) θα μπορεί να σε καλέσει εύκολα ακόμα και αν πέσει.

Θα δω αν έχει τέτοια λειτουργία. Ευχαριστώ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχει data στο κινητό από το συνδιαστικό πρόγραμμα που έχει γιατί όπου πάει θέλω να μου στέλνει το στίγμα της από το WhatsApp ή το viber. Εμένα με ενδιαφέρει όμως να μπορώ να την εντοπίσω και εγώ σε περίπτωση που δεν είναι σε θέση να στείλει αυτή.

εκτός του ότι υπάρχουν τηλέφωνα για ηλικιωμένους με sos κλήση, για τα υπόλοιπα smartphone υπάρχουν πολλές εφαρμογές εντοπισμού θέσης. Αν ψάξεις στο store θα βρεις αρκετές

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηλικιωμενη μητερα και επειδη τελευταια εχει θεματα με λαβυρινθο και εντονες ζαλαδες θα ηθελα να μπορω ανα πασα στιγμη να εχω εικονα που ειναι το στιγμα της σε περιπτωση που συμβει κατι. Μενουμε στα 40 χιλιομετρα αποσταση και εχω μια ανησυχια, δεν καθεται και σε μια ησυχια..... Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για κατι τετοιο;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

Μετά από αρκετές εβδομάδες δοκιμαστικής περιόδου, το Famiy Safety App της Microsoft είναι διαθέσιμο για Android

 

https://www.insomnia.gr/articles/microsoft/microsoft-family-safety-app-diathesimo-ios-android/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.familysafety&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να κοψω διαφιμησεις απο τις εφαρμογες ?
Adguard (αγορασμένη έκδοση), Blokada, Adclear, Adaway (αν είσαι rooted) και αρκετές άλλες.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να κοψω διαφιμησεις απο τις εφαρμογες ?

 

Εδώ θα βρεις πολλές προτάσεις. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στο κινητό μας να κάνουμε συγχρονισμό από τον Chrome σε άλλον browser?Εννοώ κωδικούς κτλ. Και αν ναι σε ποιον και πως. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως όμως;;;......

 

Παίζει μόνο mp3 κτλ ( audio file) ... Εάν θέλεις τον ήχο από videoclip (video file) κτλ δεν γινεται...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Με το xplayer υπάρχει επιλογή να παίζει ο ήχος ενός βίντεο με κλειστή την οθόνη. Την έχω χρόνια την εφαρμογή και πριν είχα το mx player. Τη θεωρώ πολύ ανώτερη εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=video.player.videoplayer

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε mx player pro γίνεται να παίζει η μουσική με κλειστή οθόνη;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Γίνεται.

Screenshot-2020-08-08-09-12-17-293-com-mxtech-videoplayer-pro.jpg

 

Απλά πατάς το εικονίδιο των ακουστικών και γίνεται.

Αλλά και από τις ρυθμίσεις εάν πας Settings>Player>Background/PiP mode και διαλέγεις ότι θέλεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Με το xplayer υπάρχει επιλογή να παίζει ο ήχος ενός βίντεο με κλειστή την οθόνη. Την έχω χρόνια την εφαρμογή και πριν είχα το mx player. Τη θεωρώ πολύ ανώτερη εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=video.player.videoplayer

 

 

Ti το καλύτερο μπορεί να έχει και τη θεωρείς ανώτερη από το mx?

 

Και μάλιστα... πολύ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ti το καλύτερο μπορεί να έχει και τη θεωρείς ανώτερη από το mx?

 

 

 

Και μάλιστα... πολύ?:confused:

Καλύτερο ui, αν και αυτό είναι υποκειμενικό. Στον mx player το "Σ" στους τίτλους φαίνεται πιο μεγάλο από τα άλλα γράμματα και δείχνει άσχημο.

Το xplayer έχει κουμπί που παιρνει screenshot του video. Δεν βρήκα κάτι ανάλογο στο mx.

Το xplayer έχει σε ξεχωριστή καρτέλα τα video και τους ήχους (τραγούδια κλπ). Στο mx είναι όλα χύμα. Επίσης στο xplayer μπορείς να φτιάξεις λίστες αναπαραγωγής.

Και τέλος και πιο σημαντικό, κάποια video για να τα παίζει με ήχο το mx player, έπρεπε να μπω στο xda να κατεβάσω τον τελευταίο codec. Και μετά από κάποιο διάστημα πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω αν τελευταία έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα. Με τον xplayer δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

MXplayer απο μενα σε HW+ κι απλα δεν κατεβαζετε ταινιες με DTS ηχο καθως δεν τον εχει ενσωματομενο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο ui, αν και αυτό είναι υποκειμενικό. Στον mx player το "Σ" στους τίτλους φαίνεται πιο μεγάλο από τα άλλα γράμματα και δείχνει άσχημο.

Το xplayer έχει κουμπί που παιρνει screenshot του video. Δεν βρήκα κάτι ανάλογο στο mx.

Το xplayer έχει σε ξεχωριστή καρτέλα τα video και τους ήχους (τραγούδια κλπ). Στο mx είναι όλα χύμα. Επίσης στο xplayer μπορείς να φτιάξεις λίστες αναπαραγωγής.

Και τέλος και πιο σημαντικό, κάποια video για να τα παίζει με ήχο το mx player, έπρεπε να μπω στο xda να κατεβάσω τον τελευταίο codec. Και μετά από κάποιο διάστημα πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω αν τελευταία έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα. Με τον xplayer δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ροοτ και το Adaway αλλά μπαίνω σε μερικές σελίδες με Chrome και γίνεται χαμός από διαφημίσεις.

 

Υπάρχει κανένα magisk module ή κάτι άλλο για έξτρα μπλοκ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω ροοτ και το Adaway αλλά μπαίνω σε μερικές σελίδες με Chrome και γίνεται χαμός από διαφημίσεις.

 

Υπάρχει κανένα magisk module ή κάτι άλλο για έξτρα μπλοκ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Είναι εύκολο να δώσεις μια σελίδα που βλέπεις ads να δοκιμάσω μήπως παίζουν ρόλο τα host files που χρησιμοποιείς?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχω ροοτ και το Adaway αλλά μπαίνω σε μερικές σελίδες με Chrome και γίνεται χαμός από διαφημίσεις.

 

Υπάρχει κανένα magisk module ή κάτι άλλο για έξτρα μπλοκ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις private dns και βάλε dns.adguard.com. Λογικά θα κόψει ότι απέμεινε.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις private dns και βάλε dns.adguard.com. Λογικά θα κόψει ότι απέμεινε.
Πού το βάζω αυτό στο adaway;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι εύκολο να δώσεις μια σελίδα που βλέπεις ads να δοκιμάσω μήπως παίζουν ρόλο τα host files που χρησιμοποιείς?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ευχαριστώ αλλά κάνω δοκιμές όπως είναι τώρα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πού το βάζω αυτό στο adaway;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ αλλά κάνω δοκιμές όπως είναι τώρα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Οχι στο adaway. Στις ρυθμισεις του κινητου βρες που λεει private dns, κανε ενα search δεν ξερω τι κινητο εχεις αλλα κανονικα πρεπει να ειναι καπου εκει που ειναι και για το vpn. Κανε search με τον ορο dns, private dns και θα σε βγαλει. Μετα γραψε εκει αυτο που σου ειπα, θα καταλαβεις που, dns.adguard.com και πατα αποθηκευση

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

[/color]Ευχαριστώ αλλά κάνω δοκιμές όπως είναι τώρα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Δεν θα αλλάξεις κάτι, απλά ίσως θα χρειαστεί να περάσεις και κάποιο άλλο host file εκτός από τα default του adaway.

 

 

Οχι στο adaway. Στις ρυθμισεις του κινητου βρες που λεει private dns, κανε ενα search δεν ξερω τι κινητο εχεις αλλα κανονικα πρεπει να ειναι καπου εκει που ειναι και για το vpn. Κανε search με τον ορο dns, private dns και θα σε βγαλει. Μετα γραψε εκει αυτο που σου ειπα, θα καταλαβεις που, dns.adguard.com και πατα αποθηκευση

Αν βάλει adguard dns δεν έχει και πολύ νόημα να έχει και το adaway.

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αλλάξεις κάτι, απλά ίσως θα χρειαστεί να περάσεις και κάποιο άλλο host file εκτός από τα default του adaway.

 

 

 

Αν βάλει adguard dns δεν έχει και πολύ νόημα να έχει και το adaway.

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ναι, συμφωνώ αλλά ας το δοκιμάσει. Σίγουρα πάντως θα κάνει δουλειά που θέλει με το adguard dns. Το πολύ πολύ πολύ καταργεί το Adaway.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...