Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Έχω μια ερώτηση για την εφαρμογή του Facebook.

Είναι δυνατόν να κάνω συγχρονισμό το S planner με το ημερολόγιο του facebook για τα γενέθλια αλλά χωρίς να μου βγάζει τα event που με προσκαλούν;;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις ποια ειναι αυτη η εφαρμογη??Δεν βρηκα κατι παρομοιο(θελω να βγαινει ο counter στην οθονη)...εκτος και ειναι για iphone μονο.[ATTACH]35048[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το textra παιδιά και πανάλαφρο. Έχει κάποιες ελλείψεις βέβαια.

 

Για γράψε τί ελλείψεις βλέπεις κι εσύ να στέλνουμε μήνυμα στον προγραμματιστή.μετρητή χαρακτήρων δεν έχει.theme δεν υποστηρίζει.Άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σκεφτομαι να αγορασω το swype. Αυτο που με προβληματιζει ειναι αν εχει κατακορυφο πληκτρολογιο δηλαδη να ειναι οπως την εικονα. Αν ειναι να μην το αγορασω.

 

Δεν είμαι σίγουρος για το τι εννοείς. Θες δηλαδή να χει σε ένα πλήκτρο 3-4 γράμματα? Όπως και να χει μπορείς να βάλεις το trial των 30 ημερών και να δεις αν σου κάνει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις ποια ειναι αυτη η εφαρμογη??Δεν βρηκα κατι παρομοιο(θελω να βγαινει ο counter στην οθονη)...εκτος και ειναι για iphone μονο.[ATTACH]35048[/ATTACH]

 

Αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις πολλές. Ορίστε μία που φαίνεται καλή https://play.google.com/store/apps/details?id=smsr.com.cw

 

 

 

 

 

Για γράψε τί ελλείψεις βλέπεις κι εσύ να στέλνουμε μήνυμα στον προγραμματιστή.μετρητή χαρακτήρων δεν έχει.theme δεν υποστηρίζει.Άλλο;

 

Μια πολύ σημαντική που διαπίστωσα είναι ότι δεν συνεργάζεται με την εφαρμογή SMS sent time, που δείχνει την πραγματική ώρα που στάλθηκε ένα μήνυμα (βοηθάει όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο). Επίσης θα ήθελα να με ειδοποιεί όταν το μήνυμα παραδοθεί και όχι να πρέπει να μπω στα μηνύματα να δω αν παραδόθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σκεφτομαι να αγορασω το swype. Αυτο που με προβληματιζει ειναι αν εχει κατακορυφο πληκτρολογιο δηλαδη να ειναι οπως την εικονα. Αν ειναι να μην το αγορασω.

 

νομιζω δεν εχει τετοια διαταξη!αλλα για πες αυτο στην φωτο ποιο πληκτρολογιο ειναι ?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε για τον μετρητή ο dev του textra.

 

Appreciate the great suggestion!

 

Just takes time to add this feature and ensure it's done really really well. But it's on the list!

 

Άρα μια χαρά, απλά υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις.

Τόσο βασικό χαρακτηριστικό και δεν το ξέρεις;

Σύρσιμο από το S στο διπλανό κουμπί και εχεις τα βελάκια με πολλές έξτρα λειτουργίες.

Φίλε junglist με έδωσες. Δεν το είχα προσέξει. Ενώ στο nexus 7 το κουτάκι με τα βελάκια όπως και για αποκοπή/επικόλληση το έχει επάνω αριστερά δίπλα από το ερωτηματικό, σε κινητά δεν το έχει και νόμιζα ότι δεν το υποστηρίζει, λάθος μου. Εφόσον έχω και αυτή την επιλογή που μου είναι χρήσιμη, το Swype δεν το αλλάζω με κανένα άλλο πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Στο textra πρέπει να επιλέξω το compact SMS messages για 160 χαρακτήρες ή είναι από πριν οκ?

 

Πρέπει να επιλέξεις το compact.

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμαστε κατι με το textra.εχοντας ενεργοποιημενο το compact sms αν δοκιμασετε να στειλετε sms μικροτερο απο 70 χαρακτηρες τα στελνει μικρα?και πανω απο 70 μονο τα κεφαλαιοποιει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά:)

Κατέβασα MacroDroid για να γλιτώσω κανά κλικ...

Θέλω να συνδέσω τα δεδομένα με το 3g, δηλαδή όταν ανοίγω δεδομένα αυτόματα να ενεργοποιήται κ το 3g, αλλά δεν βλέπω πως μπορώ να το κάνω..

καμιά ιδέα???

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε για τον μετρητή ο dev του textra.

 

Appreciate the great suggestion!

 

Just takes time to add this feature and ensure it's done really really well. But it's on the list!

 

Άρα μια χαρά, απλά υπομονή.

 

Του έστειλα και εγώ αυτά που θέλω και πήρα ακριβώς και κατά λέξη την ίδια απάντηση. Ή όντως είναι στη λίστα να γίνουν ή μας δουλεύει με την ίδια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να δημιουργήσω ένα widget για να εναλλάσσω τους governors και να αλλάζει την κατάσταση wifi, data και λοιπά. Όταν το πατάω δηλαδή να πηγαίνει σε powersave και να κλείνει wifi και ότι άλλο έχω ανοιχτό και όταν το ξαναπατάω να με πηγαίνει στο προηγούμενο προφίλ (ή έστω σε κάποιο άλλο που έχω ορίσει). Μέχρι στιγμής το πιο κοντινό που έχω βρει είναι το CPU tuner αλλά πρέπει να διαμορφώσεις τους δικούς σου governors και εκτός αυτού δεν έχω βγάλει άκρη με τα widgets και πως να κάνω την συχνότητα σταθερή στο πιο χαμηλό.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμαστε κατι με το textra.εχοντας ενεργοποιημενο το compact sms αν δοκιμασετε να στειλετε sms μικροτερο απο 70 χαρακτηρες τα στελνει μικρα?και πανω απο 70 μονο τα κεφαλαιοποιει?

 

Έτσι δουλεύει και σ' εμένα, αν είναι μέχρι 70 το στέλνει με μικρούς χαρακτήρες. Μετά τα κάνει κεφάλαια.

 

 

 

 

 

Του έστειλα και εγώ αυτά που θέλω και πήρα ακριβώς και κατά λέξη την ίδια απάντηση. Ή όντως είναι στη λίστα να γίνουν ή μας δουλεύει με την ίδια απάντηση.

 

Για να δούμε τι θα γίνει. Πάντως ο μετρητής είναι κάτι πολύ βασικό, δε νομίζω να το αφήσουν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει και σ' εμένα, αν είναι μέχρι 70 το στέλνει με μικρούς χαρακτήρες. Μετά τα κάνει κεφάλαια.

 

 

 

 

 

 

 

Για να δούμε τι θα γίνει. Πάντως ο μετρητής είναι κάτι πολύ βασικό, δε νομίζω να το αφήσουν έτσι.

 

Εντάξει γιατί στην αρχή του είχα στείλει μήνυμα ότι δεν δουλεύει αλλά μετά το κατάλαβα ότι λειτουργεί έτσι

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Swype εδώ και λίγες ημέρες, πραγματικά απίστευτο! Το μοναδικό μου παράπονο οτι δεν έχει κάποιο σκιν που να παραπέμπει στα πληκτρολόγια της HTC :(

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Swype εδώ και λίγες ημέρες, πραγματικά απίστευτο! Το μοναδικό μου παράπονο οτι δεν έχει κάποιο σκιν που να παραπέμπει στα πληκτρολόγια της HTC :(

 

Χωρίς να ξέρω πως είναι της HTC πιστεύω ότι έχεις δει τα ήδη έτοιμα που υπάρχουν μέσα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μιας που μιλάγαμε για εφαρμογές SMS, είπα να δοκιμάσω και καμιά άλλη και βρήκα μια πολύ ελαφριά. Λέγεται icmess. Είναι beta ακόμα και λείπουν κάποια στοιχεία, αλλά είναι πολύ ελαφριά και εντελώς holo ui.
Link to comment
Share on other sites

Εχω δύο απορίες σχετικά με το Widget locker.

Όταν κάνω left bezel swype μου εμφανίζει κάποιες εφαρμογές ( dialer κ.α.).

Μπορώ να βάλω άλλες εφαρμογές στην λίστα από αυτές που εμφανίζει;

Και δεύτερον στην status bar μου εμφανίζει συνέχεια το εικονίδιο του widget locker ότι είναι ενεργό .

Πως μπορώ να το κάνω να μην εμφανίζεται ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το SwiftKey εδώ και αρκετό καιρό και είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Ειδικά τώρα που με έχει μάθει γράφω στα τυφλά και όσο χάλια και να το έχω γράψει μου βγάζει τα σωστά

 

Παρόλαυτα με αυτά που διαβάζω εδώ λέω να δοκιμάσω το swype.

Θέλω να ρωτήσω. Αν κατεβάσω το swype προφανώς ούτε σβήνετε το SwiftKey από τη συσκευή μου ούτε η πρόοδος που έχει κάνει έτσι; απλά στις επιλογές για πληκτρολόγια έχει αυτή και μετά αν θέλω γυρνάω πίσω σωστά;

Φαντάζομαι ότι έτσι είναι απλά είπα να το σιγουρέψω για να μη χάσω τόση πρόοδο στο SwiftKey

Link to comment
Share on other sites

Έχω το SwiftKey εδώ και αρκετό καιρό και είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Ειδικά τώρα που με έχει μάθει γράφω στα τυφλά και όσο χάλια και να το έχω γράψει μου βγάζει τα σωστά

 

Παρόλαυτα με αυτά που διαβάζω εδώ λέω να δοκιμάσω το swype.

Θέλω να ρωτήσω. Αν κατεβάσω το swype προφανώς ούτε σβήνετε το SwiftKey από τη συσκευή μου ούτε η πρόοδος που έχει κάνει έτσι; απλά στις επιλογές για πληκτρολόγια έχει αυτή και μετά αν θέλω γυρνάω πίσω σωστά;

Φαντάζομαι ότι έτσι είναι απλά είπα να το σιγουρέψω για να μη χάσω τόση πρόοδο στο SwiftKey

 

Όχι βέβαια δεν χάνεται τίποτα!

@Pektis 7 για να μην το κατεβάζουμε τζάμπα, έχει υποστήριξη ελληνικών 160 χαρακτήρων ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...