Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος κάποιο καλό app blacklist; Τα περισσότερα απ' ότι είδα αφήνουν την κλήση να χτυπάνε μια φορά και την κάνουν reject. Εγώ θα ήθελα να συνεχίζει να χτυπάει αλλά να μην φαίνεται καθόλου αυτό (κάτι αντίστοιχο με το iBlacklist αν δεν κάνω λάθος του iOS). Paid και rooted δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Δοκίμασε το root call blocker.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κάποιο καλό app blacklist; Τα περισσότερα απ' ότι είδα αφήνουν την κλήση να χτυπάνε μια φορά και την κάνουν reject. Εγώ θα ήθελα να συνεχίζει να χτυπάει αλλά να μην φαίνεται καθόλου αυτό (κάτι αντίστοιχο με το iBlacklist αν δεν κάνω λάθος του iOS). Paid και rooted δεν υπάρχει πρόβλημα.

Να σου πω τι κάνω για αυτο εδω και πολλα χρόνια.

Εχω φτιάξει ένα ρινγτον με ενα τικ στην αρχή και μετά σιωπή διαρκειας 15".

και το βάζω σαν ηχο κλησης. ετσι το κινητό κανει ένα τικ καθε 15" μεχρι να πεσει η κλήση. αν θέλεις βάλε ενα εντελως κενό.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι κάνω για αυτο εδω και πολλα χρόνια.

Εχω φτιάξει ένα ρινγτον με ενα τικ στην αρχή και μετά σιωπή διαρκειας 15".

και το βάζω σαν ηχο κλησης. ετσι το κινητό κανει ένα τικ καθε 15" μεχρι να πεσει η κλήση. αν θέλεις βάλε ενα εντελως κενό.

 

Το root call blocker που είπε παραπάνω ο φίλος έχει αρκετές επιλογές και μια από αυτές είναι να φαίνεται οτι χτυπάει στον άλλον εικονικά, ενώ σ εσένα απλά να βγάζει ένα μικρό εικονίδιο στην status bar που λέει οτι σ έπαιρνε ενας απο την μαύρη λίστα...

Link to comment
Share on other sites

Το root call blocker που είπε παραπάνω ο φίλος έχει αρκετές επιλογές και μια από αυτές είναι να φαίνεται οτι χτυπάει στον άλλον εικονικά, ενώ σ εσένα απλά να βγάζει ένα μικρό εικονίδιο στην status bar που λέει οτι σ έπαιρνε ενας απο την μαύρη λίστα...

 

το συνιστώ σαν μια απλουστατη μεθοδο να χτυπαει σιωπηλα, χωρίς εγκαταστασεις και εφαρμογες να τρεχουν στο παρασκήνιο, εδικά σε τηλέφωνα με μικρές μνήμες.

εννοειται οτι δεν συγκρίνεται αυτό το κόλπο με εφαρμογές, σε δυνατότητες, αλλα στην ουσία ειναι αποτελεσματικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει αυτήν την εφαρμογή (ROEHSOFT RAM-EXPANDER). Επειδή είναι στα γερμανικά και δεν είμαι σίγουρος, αυτό που κάνει είναι να χρησιμοποιεί χώρο από την SD ως RAM; Επίσης την έχει δοκιμάσει κάποιος σε Sony Xperia S με CM10; δουλεύει κανονικά; θα έχω κάποιο θέμα με τον χώρο αποθήκευσης;; υπάρχει περίπτωση να χαλάσει κάτι;;;

 

αν είναι καλή εφαρμογή και κάνει αυτό που νομίζω, προτείνετε κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις;; να αλλάξω κάτι μόλις την πάρω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Για root χρήστες δοκιμάστε αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify

Είναι του δημιουργού του system monitor και επιτρέπει την εγκατάσταση zip αρχείων χωρίς να χρειάζεται να μπεις στο recovery και αλλά.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο Gtalk πριν αλλάξει και γίνει hungouts και κάτι να κόβει διαφημίσεις απο τις εφαρμογές που τα βρίσκουμε ?

(Αν και για να είμαι ειλικρινείς δεν έχω δει ακομα διαφήμιση .. αναρωτιέμαι αν έχει ενσωματωμένη η rom που έβαλα lupus + Gin2jellyBean 2.4.0 )

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του Gmail, πως γίνεται όταν έρχεται ένα email και το διαβάζω, να μην εμφανίζεται και στον φάκελο important; ή τουλάχιστον να σβήνεται και από εκεί; Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρησιμοποιώ το aqua mail τελευταία και στο gmail δεν μου δουλεύει το push.

Το ρυθμισα σαν auto.

Θέλει να κανω κάτι άλλο;

 

Εχω ενεργοποιήσει και απο τις ρυθμίσεις το imap push.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρησιμοποιώ το aqua mail τελευταία και στο gmail δεν μου δουλεύει το push.

Το ρυθμισα σαν auto.

Θέλει να κανω κάτι άλλο;

 

Εχω ενεργοποιήσει και απο τις ρυθμίσεις το imap push.

 

Και εγώ με aqua είμαι και έχω βρει την υγειά μου. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το push. Απλά εγώ το setup το έκανα manual, έχω "τικάρει" την επιλογή imap push (όπως και εσύ σύμφωνα με αυτά που γράφεις) και έχω επιλέξει και την επιλογή Options and Folders->Account Options->Include in "Sync All" . Αν θελήσεις να το σετάρεις manual οι ρυθμίσεις είναι:

<Incoming Server>

Server type: IMAP

Server name:imap.gmail.com

Security type:SSL

Server port:993

<OutgoingServer>

SMTP Server:smtp.gmail.com

Security type:SSL

Server port:465

Authorization:Choose automatically (προσπάθησα να βάλω MD5 αλλά για κάποιο λόγο δεν με άφηνε στην συνέχεια να ολοκληρώσω τις ρυθμίσεις).

Link to comment
Share on other sites

Φίλος αφήνει κενά το Swype στον εν λόγω browser? Γιατί με έκανε νούμερα και γύρισα στον δελφίνι

 

Είμαι και χρήστης του Swype αλλά δεν έχω παρατηρήσει να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Δώσ'του μια ευκαιρία και αν δεν σε ικανοποιήσει απεγκατέστησε τον.

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια, μετά από Hard reset που έκανα έχασα όλες φωτογραφίες μήπως ξέρει κανεις πως μπορώ να κάνω επαναφορά δεδομένων, δυσκολεύομαι να βρω κάποιο πρόγραμμα γιατί μετά την αναβάθμιση που εκανα στο κινητο μου

μου το αναγνωρίζει σαν φορητή συσκευή και κάποια προγράμματα βλέπουν μόνο σκληρούς δίσκους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με aqua είμαι και έχω βρει την υγειά μου. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το push. Απλά εγώ το setup το έκανα manual, έχω "τικάρει" την επιλογή imap push (όπως και εσύ σύμφωνα με αυτά που γράφεις) και έχω επιλέξει και την επιλογή Options and Folders->Account Options->Include in "Sync All" . Αν θελήσεις να το σετάρεις manual οι ρυθμίσεις είναι:

<Incoming Server>

Server type: IMAP

Server name:imap.gmail.com

Security type:SSL

Server port:993

<OutgoingServer>

SMTP Server:smtp.gmail.com

Security type:SSL

Server port:465

Authorization:Choose automatically (προσπάθησα να βάλω MD5 αλλά για κάποιο λόγο δεν με άφηνε στην συνέχεια να ολοκληρώσω τις ρυθμίσεις).

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Έσβυσα το λογαριασμό και τον ξαναέφτιαξα χειροκίνητα αλλά δεν βλέπω προκοπή.

Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι θέλω να δουλεύει με κλειστούς συγχρονισμούς,όπως δούλευε πριν με το maildroid.

Μήπως τους έχεις ανοιχτούς ?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Έσβυσα το λογαριασμό και τον ξαναέφτιαξα χειροκίνητα αλλά δεν βλέπω προκοπή.

Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι θέλω να δουλεύει με κλειστούς συγχρονισμούς,όπως δούλευε πριν με το maildroid.

Μήπως τους έχεις ανοιχτούς ?

Ευχαριστώ!

 

Και εγώ κλειστούς τους έχω. Να ρωτήσω κάτι ακόμα, όταν πατάς: options and folders->folders, στα inbox για παράδειγμα σου γράφει "sync as incoming, imap push"?

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια, μετά από Hard reset που έκανα έχασα όλες φωτογραφίες μήπως ξέρει κανεις πως μπορώ να κάνω επαναφορά δεδομένων, δυσκολεύομαι να βρω κάποιο πρόγραμμα γιατί μετά την αναβάθμιση που εκανα στο κινητο μου

μου το αναγνωρίζει σαν φορητή συσκευή και κάποια προγράμματα βλέπουν μόνο σκληρούς δίσκους.

 

το καλύτερο για επαναφορά φωτογραφιών κλπ είναι το photorec και αρκετή υπομονή!

Τσεκαρε εδω οχι μόνο εσύ αλλά και οι υπόλοιποι

http://www.adslgr.com/forum/threads/711335-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1-sd-safely-to-remove-blank-or-unsupported-solved?highlight=photorec

 

Το τελευταίο Gtalk πριν αλλάξει και γίνει hungouts και κάτι να κόβει διαφημίσεις απο τις εφαρμογές που τα βρίσκουμε ?

(Αν και για να είμαι ειλικρινείς δεν έχω δει ακομα διαφήμιση .. αναρωτιέμαι αν έχει ενσωματωμένη η rom που έβαλα lupus + Gin2jellyBean 2.4.0 )

Εγώ εδώ τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ τι κάνω?

 

Για το gtalk δεν ξέρω να σου πω άλλα για τις διαφημίσεις μπορώ να σου δώσω το τελευταίο adfree απ'το dropbox μου..:)

 

http://db.tt/s77ZLrSt

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κλειστούς τους έχω. Να ρωτήσω κάτι ακόμα, όταν πατάς: options and folders->folders, στα inbox για παράδειγμα σου γράφει "sync as incoming, imap push"?

 

Ακριβώς αυτό λεει..Τίποτα όμως!

Link to comment
Share on other sites

Για το gtalk δεν ξέρω να σου πω άλλα για τις διαφημίσεις μπορώ να σου δώσω το τελευταίο adfree απ'το dropbox μου..:)

 

http://db.tt/s77ZLrSt

 

Nothing Here. The file you're looking for has been deleted or moved.

 

Καλύτερα πάντως από το site του adfree. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Nothing Here. The file you're looking for has been deleted or moved.

 

Καλύτερα πάντως από το site του adfree. :)

 

Ωχ έκανα χαζομαρα και το μετέφερα σε φάκελο, αν το θέλει κανείς απ'ευθείας μπορεί ξανά απο εδώ..:p

 

http://db.tt/2BLcLOUk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το λινκ αλλά τα κατέβασα:) AdFree και Adaway

το θέμα είναι ότι δεν θυμάμαι ποιο από τα δυο δούλευα

Είχα δοκιμάσει και τα 2 αλλά το ένα ήταν καλύτερο:confused:

http://adfree.bigtincan.com/

http://f-droid.org/repository/browse/?fdfilter=adaway&fdid=org.adaway

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το Adaway. Μπορεις να κανεις περισσοτερα πραγματα, οπως να βαλεις εσυ στην black list links ή να επιτρεψεις καποια links
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το Adaway. Μπορεις να κανεις περισσοτερα πραγματα, οπως να βαλεις εσυ στην black list links ή να επιτρεψεις καποια links

 

Για τις προτεινόμενες διαφημίσεις της εφαρμογής του Facebook κάνει κάτι; υπάρχει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ τι κάνω?

 

Για να επανέλθει το gtalk απλά πας στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, εφαρμογές, βρίσκεις το hangouts και πατάς uninstall updates.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό λεει..Τίποτα όμως!

 

Ωραία, τότε το επόμενο βήμα είναι το εξής:

Αν μπορείς ανέβασε screenshots απο το σετάρισμα που έχεις κάνει στο gmail σου (account setup, options and folders και special settings). Ξέρω ότι είναι ταλαιπωρία αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αυτήν την στιγμή.

Για την ιστορία, έχω την pro έκδοση (δεν πιστεύω ότι έχει σημασία,απλά το αναφέρω).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! μια βοηθεια παρακαλω, θελω ενα προγραμματακι να ελεγχει ποιες εφαρμογες θα ξεκινουν οταν ανοιγω το τηλ. θελω να αποκλεισω καποιες γιατι φορτωνουν τζαμπα και μου τρωνε μνημη! Επισης καποια εφαρμογη για να με ειδοποιει οταν πανε καποια προγραμματα να συνδεθουν στο ιντερνετ κυριως στο 3τζι με ενδιαφερει!
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...