Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι σχετικα με το Titanium. Το εχω πολυ καιρο αλλα χρησιμοποιω τα κλασικα backup του. Αλλα σκεφτομουν αν μπορουσα να φτιαξω ενα προφιλ και να του ορισω να κανει backup μεσω widget μοναχα στις εφαρμογες που εχουν μεταβολη στα δεδομενα τους καθως και σε εκεινες που εχουν εγκατασταθει προσφατα.

 

Εχω δλδ 50 εφαρμογες σημερα και απο αυτες εχω ανοιξει και μεταβαλει (ή παιξει για παιχνιδια) τις 10 και οι υπολοιπες 40 ειναι οι ιδιες με το προηγουμενο backup. Αυριο βαζω αλλες 5 εφαρμογες νεες. Αυτο που ζηταω ειναι να γινεται ενα backup στις 15 εφαρμογες με ενα κλικ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κι αν το ζητούμενο είναι η ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ; Κι αν το πρωί ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ το ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ; (ωραίος τρόπος γραφής, θα τον υιοθετήσω κι εγώ μου φαίνεται) :p

 

+1 ΣΥΜΦΩΝΩ :lol:

 

Χώρια ότι με το να την κλείνεις και να την ξανανοίγεις καταλήγεις να καις ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ έχω την εντύπωση....Εκτός και αν κοιμάται κάποιος 12h οπότε ναι εκεί θα ναι μεγαλύτερη η κατανάλωση σε air mode από το bootάρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το ξυπνητήρι του και αν σε ενδιαφέρει η μπαταρία, καλό είναι να το κλείνεις το βράδυ για να γλυτώνεις και την ακτινοβολία μια που ουσιαστικά θα το έχεις δίπλα σου

Μα όταν θες ξυπνητήρι και έχεις γενικά Smartphone, όταν το έχεις κλειστό, το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί. Μόνο σε λειτουργία πτήσης μπορείς να έχεις ξυπνητήρι. Ακτινοβολία αν δεν κάνω λάθος η συσκευή δεν εκπέμπει σε λειτουργία πτήσης γιατί δεν υπάρχει σήμα είτε gsm είτε wi-fi .

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση Google +

 

Πια τα βηματα που πρεπει να κανω για να μη συνχρονιζει τις εικονες στο κινητο μου;

Πηγα στις ρυθμισεις και τα τακτοποιησα καπως,εκανα και εκκαθαριση μεσα απο το κινητο αλλα παλι.

 

Τι δεν κανω καλα;;;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση Google +

 

Πια τα βηματα που πρεπει να κανω για να μη συνχρονιζει τις εικονες στο κινητο μου;

Πηγα στις ρυθμισεις και τα τακτοποιησα καπως,εκανα και εκκαθαριση μεσα απο το κινητο αλλα παλι.

 

Τι δεν κανω καλα;;;

 

Επιλογή μέσα από το πρόγραμμα Google+ να μην συγχρονίζει τις φωτογραφίες. Στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου Google, ξε τικάρεις την επιλογή sync Google photos και τέλος εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή gallery.

Link to comment
Share on other sites

Κι αν το ζητούμενο είναι η ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ; Κι αν το πρωί ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ το ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ; (ωραίος τρόπος γραφής, θα τον υιοθετήσω κι εγώ μου φαίνεται) :p

 

Φίλε να σου πω κάτι...??

Νομίζω πως ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ....;-) ;-)

Στο κάτω κάτω αν θες ξυπνητήρι πάρε ένα για το κομοδίνο......3€ κάνει....(Και πολλά σου λέω....)

Χαχαχαχα

Το βρήκα....!!!

Στην επόμενη συνάντηση μελών του myphone...θα μοιράσω ξυπνητήρια...να ησυχάσουμε από αυτό το βραχνά.....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι σχετικα με το Titanium. Το εχω πολυ καιρο αλλα χρησιμοποιω τα κλασικα backup του. Αλλα σκεφτομουν αν μπορουσα να φτιαξω ενα προφιλ και να του ορισω να κανει backup μεσω widget μοναχα στις εφαρμογες που εχουν μεταβολη στα δεδομενα τους καθως και σε εκεινες που εχουν εγκατασταθει προσφατα.

 

Εχω δλδ 50 εφαρμογες σημερα και απο αυτες εχω ανοιξει και μεταβαλει (ή παιξει για παιχνιδια) τις 10 και οι υπολοιπες 40 ειναι οι ιδιες με το προηγουμενο backup. Αυριο βαζω αλλες 5 εφαρμογες νεες. Αυτο που ζηταω ειναι να γινεται ενα backup στις 15 εφαρμογες με ενα κλικ :)

 

Δε σε βολεύει δηλαδή να επιλέξεις τα schedules για αντιγραφή νέων και τροποποιημένων εφαρμογών, όπως και τα τροποποιημένα δεδομένα, να εκτελούνται αυτόματα κάθε βράδυ πχ, που είναι και στη φόρτιση, (ανέβαζε τα και στο dropbox μετά αυτόματα), και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο;

Δε χρειάζεται ούτε να θυμηθείς να κανείς click το widget, ούτε να βρεις χρόνο να το κάνεις (γιατί μπορεί να πάρει ωρα το backup)

http://img.tapatalk.com/d/13/06/17/venyhujy.jpg

Edited by kted
Link to comment
Share on other sites

Δε σε βολεύει δηλαδή να επιλέξεις τα schedules για αντιγραφή νέων και τροποποιημένων εφαρμογών, όπως και τα τροποποιημένα δεδομένα, να εκτελούνται αυτόματα κάθε βράδυ πχ, που είναι και στη φόρτιση, (ανέβαζε τα και στο dropbox μετά αυτόματα), και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο;

Δε χρειάζεται ούτε να θυμηθείς να κανείς click το widget, ούτε να βρεις χρόνο να το κάνεις (γιατί μπορεί να πάρει ωρα το backup)

 

Δεν ειχα σκεφτει καν να το κανω μεσω schedule! Πλακα πλακα πολυ βολικο ειναι ετσι οπως το θετεις. Τελος, δεν το ψαχνω αλλο, thanks :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν θες ξυπνητήρι και έχεις γενικά Smartphone, όταν το έχεις κλειστό, το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί. Μόνο σε λειτουργία πτήσης μπορείς να έχεις ξυπνητήρι. Ακτινοβολία αν δεν κάνω λάθος η συσκευή δεν εκπέμπει σε λειτουργία πτήσης γιατί δεν υπάρχει σήμα είτε gsm είτε wi-fi .

 

Με flight mode εννοούσα, sorry

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε αναφερει ενα προγραμμα που σου δειχνει ποια ρομ ειναι να εχει κανονικα το κινητο σου ΧΩΡΙΣ να χρειαζεται να τρεξεις καν το samsung kies.

 

Μπορειτε να επαναλαβεται ποιο ειναι αυτο το προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Στα προηγουμενα τηλεφωνα, χρησιμοποιουσα το root call blocker.

Τωρα σε αυτο δεν παιζει.

Καποιες αλλες εφαρμογες που δοκιμασα δεν ηταν τοσο καλες. Χτυπουσε μια φορα το τηλεφωνο και μετα εκλεινε.

Καποια αλλη εφαρμογή εξίσου καλή με το root call blocker εχετε να προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Στα προηγουμενα τηλεφωνα, χρησιμοποιουσα το root call blocker.

Τωρα σε αυτο δεν παιζει.

Καποιες αλλες εφαρμογες που δοκιμασα δεν ηταν τοσο καλες. Χτυπουσε μια φορα το τηλεφωνο και μετα εκλεινε.

Καποια αλλη εφαρμογή εξίσου καλή με το root call blocker εχετε να προτεινετε;

 

Σιγουρα δε δουλευει? Σε μενα λειτουργει αψογα διχως να φαινεται οτι απορριπτω κληση...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρώτη φορά ακούω για μη συμβατότητα του root call blocker με κάποια συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τετοια δυνατοτητα το S4 απο τη μανα του; εδω εχει το S2, εκτος κι αν κανει κατι παραπανω η εφαρμογη που μου διαφευγει.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy s4 εχω το προβλημα

 

Ίσως η εφαρμογή να μην υποστηρίζει την 4.2.2.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τετοια δυνατοτητα το S4 απο τη μανα του; εδω εχει το S2, εκτος κι αν κανει κατι παραπανω η εφαρμογη που μου διαφευγει.:worry:

 

Ακριβως, κανει κατι παραπανω γι αυτο και το προτιμω

 

@motomoto00

Ετσι σκεφτηκα κι εγω, αλλα αναφερει στην προηγουμενη version οτι εχει κανει αλλαγες για να παιξει με το S4

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο s3 υπάρχει καμια επιλογή στην καμερα να μην κάνει αυτόματο φοκους; ή αν υπάρχει καμια αλλη εφαρμογή που να δίνει αυτή τη δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Εστιασε με το τετραγωνο σε λαθος μερος, οποτε το αντικειμενο δεν θα ειναι εστιασμενο
Link to comment
Share on other sites

 

@motomoto00

Ετσι σκεφτηκα κι εγω, αλλα αναφερει στην προηγουμενη version οτι εχει κανει αλλαγες για να παιξει με το S4

 

Α οκ Σωτο δεν το πρόσεξα, δεν μου χρειάστηκε ποτέ τέτοια εφαρμογή απλά επειδή άκουσα θετικά σχόλια από εσάς την κατέβασα κι εγώ... Πολύ καλή εφαρμογή αλλά περιμένω να βγει μια που να λέει π.χ η κλήση σας προωθείται και όχι να χτυπάει μια φορά και να το ακυρώνει...

Link to comment
Share on other sites

Εστιασε με το τετραγωνο σε λαθος μερος, οποτε το αντικειμενο δεν θα ειναι εστιασμενο

 

Ναι. Το κανω αυτο αλλα πολλες φορες δεν υπάρχει αλλο μερος να κανω εστίαση.

Link to comment
Share on other sites

Εξισου καλη αποδοση σε απλες λειτουργιες που εξοικονομουν ενεργεια ειναι και το battery doctor.

Eνα προγραμμα καθημερινο 01:00-08:00 αυτοματα μπαινει σε λειτουργια πτησης και ενα supersaving mode οταν φτανω κατω απο 15% μπαταρια,οποτε και κλεινουν τα παντα εκτος κλησεις/sms και χαμηλη φωτεινοτητα.Και αυτοματο κλεισιμο 3g/wifi οταν κλεινει η οθονη.

Non rooted συσκευη αλλα επι της ουσιας ειναι οτι κανουν τη δουλεια που θα κανες εσυ καθε μερα.Απο εκει γλυτωνεις μπαταρια

 

Απ'όταν εγκατέστησα το battery doctor έχω παρατηρήσει πρόβλημα με τα μηνύματα. Όταν λαμβάνω μηνύματα ή χτυπάει μόνο η δόνηση ή μόνο ο ήχος ή δεν κάνει τίποτα. Απεγκατέστησα για λίγη ώρα το πρόγραμμα και όλα ήταν εντάξει, απ'όταν όμως το ξαναεγκατέστησα, άρχισε τα ίδια. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Απ'όταν εγκατέστησα το battery doctor έχω παρατηρήσει πρόβλημα με τα μηνύματα. Όταν λαμβάνω μηνύματα ή χτυπάει μόνο η δόνηση ή μόνο ο ήχος ή δεν κάνει τίποτα. Απεγκατέστησα για λίγη ώρα το πρόγραμμα και όλα ήταν εντάξει, απ'όταν όμως το ξαναεγκατέστησα, άρχισε τα ίδια. :worry:

 

Περιεργο...

Το ειχα και στην ics και στην jb και δουλευει μια χαρα,δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα.Γιατι δεν στελνεις ενα μηνυμα στον developer?

Και με την στοκ εφαρμογη και με το handcent sms δουλευει μια χαρα (xperia s)

Link to comment
Share on other sites

Απ'όταν εγκατέστησα το battery doctor έχω παρατηρήσει πρόβλημα με τα μηνύματα. Όταν λαμβάνω μηνύματα ή χτυπάει μόνο η δόνηση ή μόνο ο ήχος ή δεν κάνει τίποτα. Απεγκατέστησα για λίγη ώρα το πρόγραμμα και όλα ήταν εντάξει, απ'όταν όμως το ξαναεγκατέστησα, άρχισε τα ίδια. :worry:

 

Και σε μενα τα κανε ψιλομανταρα.

Ειναι κακογραμμενο και δουλευει μονο σε συγκεκριμενες συσκευες και πρεπει να ανοιξεις αλληλογραφια και αν φτιαξει.

Τρωει πολυ μνημη χωρις λογο, δεν μεταφερεται στη καρτα χωρις κολπο.

Το πεταξα κι ησυχασα.

Παντως το βραδυ που τοχω στο φορτιστη δεν χρειαζεται τπτ.

Την ημερα που δουλευω ιντερνετ, viber, whatsapp, skype, tango, advance task manager, ram manager και mobile counter ειναι εντελως αχρηστοι οτιδηποτε μπαταριοσωστες γιατροι.

Για λογους κοληματος τα κλεινω ολα και τα ξανανοιγω με τον task manager.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...