Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου λες, με το greenify paid γινεται κατευθειαν η δουλεια ή θελει να το κανεις μεσω xposed framework? Γιατι κατι τετοιο σαν να ειχα διαβασει σε καποια σχολια... γνωριζεις επι του θεματος??

 

Απ'όσο γνωρίζω, όλες αυτές οι εφαρμογές δουλεύουν βάσει της καταγραφής της κίνησης μέσω GPS. Σε διάδρομο, δεν έχουμε αλλαγή του στίγματος GPS, άρα δεν γίνεται καταγραφή. Ο μόνος τρόπος είναι η χειροκίνητη είσαγωγή των δεδομένων άσκησης. Π.χ, στο runkeeper υπάρχει ο παρακάτω οδηγός: http://blog.runkeeper.com/post/43500912602/make-the-most-of-runkeeper-indoors

 

http://goo.gl/2QDfP

 

Χρειάζεται και το αντίστοιχο παπούτσι...

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Greek tv +100 κατέβηκε από το μάρκετ;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχω Cosmote δεν κανει η εφαρμογη που λες επισης δεν δουλευει το link την βγαλαν απο το Play Store:)

 

 

Πάρε την από εδώ: http://db.tt/kd67gsd1

 

 

Έχω την εντύπωση ότι ο φίλος έχει δίκιο....μαλλον δεν θα του δουλέψει σε cosmote γιατί λειτουργεί με τη βάση δεδομένων της Vodafone....

Επειδή την έχω την εφαρμογή...και την είχα κατεβάσει από το blog του developer....κάπου έλεγε ότι λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο που μπορείς να το κάνεις και χωρίς εφαρμογή...(στέλνοντας δηλαδή sms σε κάποιο 5ψηφίο αριθμό και να σου έρθει απάντηση σε ποιον πάροχο ανήκει το νούμερο....)

Εντάξει μπορεί να έγραψα 5 πληροφορίες αλλά πάντοτε υπάρχει πιθανότητα λάθους....

Οπότε ας δοκιμάσει ο φίλος την εφαρμογή....Δεν έχει να χάσει κάτι....:D:D

 

Edit: ξαναβρήκα τις πληροφορίες από το blog.....όποιος δεν βαριέται διαβάζει....

http://nikolocogr.blogspot.gr/2012/09/vodafone-phone-finder-update.html?m=1

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή εφαρμογή για Running που να δουλεύει σωστά σε διάδρομο ξέρουμε; Μέσα στο σπίτι δηλαδή, χωρίς GPS.

 

Accupedo pro.

Μετραει βηματα και αποσταση μεσω βηματων.

Κι αν βαλεις και βαρος νομιζω οτι σου δινει θερμιδες.

Τοχα δοκιμασει παλια.

Χρειαζεται λιγο προσοχη στην ευαισθησια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το accuweather πολύ αξιόπιστο...

Έξω ρίχνει καρεκλοποδαρα κ αυτό στο κόσμο του..Μόνο το 1weather έπεσε μέσα..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχω Cosmote δεν κανει η εφαρμογη που λες επισης δεν δουλευει το link την βγαλαν απο το Play Store:)

 

Αν έχεις what's up, το κάνει η επίσημη εφαρμογή. Μπορείς να ελέγξεις άγνωστα νούμερα, αλλά και τις επαφές σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το accuweather πολύ αξιόπιστο...

Έξω ρίχνει καρεκλοποδαρα κ αυτό στο κόσμο του..Μόνο το 1weather έπεσε μέσα..

 

Ποιο είναι στο play store;

Edit: νομίζω το βρήκα

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι στο play store;

Edit: νομίζω το βρήκα

 

Το beautiful widget είναι αυτο που έχω κ πέρνει από accuweather

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εφαρμογή helium; Ενώ στο nexus 7 λειτουργεί κανονικά, πάω να συνδέσω και το galaxy nexus και μένει στο να περιμένει την ανταπόκριση από το helium desktop. Εννοείται ότι κατέβασα τους drivers για τη usb σύνδεση του, αλλά δεν μπορώ να συνεχίσω. Κάνω κάτι λάθος; Δεν είμαι root.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το accuweather πολύ αξιόπιστο...

Έξω ρίχνει καρεκλοποδαρα κ αυτό στο κόσμο του..Μόνο το 1weather έπεσε μέσα..

Χρονια τωρα μονο το poseidon εμπιστευομαι με σχεδον κλειστα ματια.

Καλα κυτταω κι απ το παραθυρο βεβαια.

Ειναι ελληνικο και μακραν το πλεον αξιοπιστο για προγνωση.

Link to comment
Share on other sites

Το beautiful widget είναι αυτο που έχω κ πέρνει από accuweather

 

Με μπέρδεψες!

Το beautiful widgets δεν πρόβλεψε σωστά και το 1 weather έπεσε μέσα.

Η εικόνα που δείχνεις είναι από το beautiful widgets σωστά;

Το 1weather από που παίρνει στοιχεία;

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες!

Το beautiful widgets δεν πρόβλεψε σωστά και το 1 weather έπεσε μέσα.

Η εικόνα που δείχνεις είναι από το beautiful widgets σωστά;

Το 1weather από που παίρνει στοιχεία;

 

Όπως τα πες ακριβώς!Το 1weather δε ξέρω που τραβάει δεδομένα:confused:

 

Χρονια τωρα μονο το poseidon εμπιστευομαι με σχεδον κλειστα ματια.

Καλα κυτταω κι απ το παραθυρο βεβαια.

Ειναι ελληνικο και μακραν το πλεον αξιοπιστο για προγνωση.

 

Έτσι έχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο!Θα το δοκιμάσω!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Και το 1weather στον κόσμο του είναι πολλές φορές. Έχω κάνει το τεστ με το θερμόμετρο (έβαλα θερμόμετρο στο μπαλκόνι και δοκίμασα αρκετά προγράμματα παράλληλα). Μου έδειχνε 3 βαθμούς Κελσίου πιο πάνω από ότι ήταν. Είχα ρωτήσει τον developer και μου είπε ότι παίρνει δεδομένα από μια αμερικάνικη εταιρεία, που δεν τη συγκράτησα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιό προτείνετε τελικά σαν καλύτερο για τον καιρό, το οποίο να έχει και κανένα widget, ώστε να μην χρειάζεται να μπαίνεις στην εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως υπάρχει ανάλογη εφαρμογή που δεν κάνει λάθος.

Το θέμα είναι ποια κάνει τα λιγότερα.

Μετά, ποια έχει ποιο έχει τα ωραιότερα εφέ κλπ.

Έβαλα στην αρχική οθόνη μου το widget του google now και από εκεί και πέρα δεν α ασχολήθηκα ξανά με ανάλογου είδους εφαρμογές.

Έχω αγοράσει το bw και HD widgets και μάλιστα εγώ είχα προτείνει στον δημιουργό της τελευταίας να προσθέσει την ταχύτητα ανέμου σε μποφόρ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο!Θα το δοκιμάσω!

 

Θελει το κολπο του γιατι βλεπεις χαρτη κι οχι ονοματα.

Δεν εχει widget...απλως τρεχεις την εφαρμογη.

Το μυστικο του ειναι να κατανοησεις το συστημα του και εμπειρικα να καταλαβεις τι εννοει.

Οταν βλεπεις οτι ερχεται η βροχη γρηγορα να προετοιμαζεσαι οτι ισως να ξεκινησει κανα μισαωρο νωριτερα.

Αν ερχεται αργα....κανα μισαωρο αργοτερα.

Αν καταλαβεις το μηχανισμο του, θα γινεις πλουσιος απ τα στοιχηματα που θα κερδιζεις :D

Φετος το χειμωνα δεν επεσε εξω ουτε μια φορα. Το καλοκαιρι το χρησιμοποιω μονο για αερα.

 

ΥΓ.

Να φτιαξουμε ενα τοπικ οπου να δινουμε προγνωσεις να δουμε ποιες θα ειναι οι πιο σωστες.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω καταλήξει σε beautiful widgets και απο τις ρυθμίσεις του έχω επιλέξει σαν weather provider το weather underground.. Γιατί το AccuWeather είναι.. κλαφτα Χαράλαμπε.
Link to comment
Share on other sites

Θελει το κολπο του γιατι βλεπεις χαρτη κι οχι ονοματα.

Δεν εχει widget...απλως τρεχεις την εφαρμογη.

Το μυστικο του ειναι να κατανοησεις το συστημα του και εμπειρικα να καταλαβεις τι εννοει.

Οταν βλεπεις οτι ερχεται η βροχη γρηγορα να προετοιμαζεσαι οτι ισως να ξεκινησει κανα μισαωρο νωριτερα.

Αν ερχεται αργα....κανα μισαωρο αργοτερα.

Αν καταλαβεις το μηχανισμο του, θα γινεις πλουσιος απ τα στοιχηματα που θα κερδιζεις :D

Φετος το χειμωνα δεν επεσε εξω ουτε μια φορα. Το καλοκαιρι το χρησιμοποιω μονο για αερα.

 

ΥΓ.

Να φτιαξουμε ενα τοπικ οπου να δινουμε προγνωσεις να δουμε ποιες θα ειναι οι πιο σωστες.

 

Το Poseidon να σου πω την αλήθεια το ξέρω καιρό κ κάποιες φορές το χαζεύω από το pc.Είναι πολύ καλό όντως κ έχω ακούσει κ από άλλους ότι είναι αξιόπιστο.Απλά έχω βάλει το beautiful widget γιατί έχει το widget κ πιο παλιά έπεφτε μέσα!

Άλλο αξιόπιστο που το έχω βάλει στο neo v της γυναίκας μου είναι το foreca

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το Poseidon να σου πω την αλήθεια το ξέρω καιρό κ κάποιες φορές το χαζεύω από το pc.Είναι πολύ καλό όντως κ έχω ακούσει κ από άλλους ότι είναι αξιόπιστο.Απλά έχω βάλει το beautiful widget γιατί έχει το widget κ πιο παλιά έπεφτε μέσα!

Άλλο αξιόπιστο που το έχω βάλει στο neo v της γυναίκας μου είναι το foreca

 

Πληροφοριακα σου αναφερω, οτι για πανω απο 10 χρονια που το χρησιμοποιω, πολυ πριν βγει το apk, δεν εχει κανει λαθος ποτε. Ναι ειναι απιστευτο, αλλα εχω ταξιδεψει στο Αιγαιο πολλες φορες με απαγορευτικο και θαλασσα ηρεμη. Ακολουθωντας πορεια εξω απ τον καιρο.

Αυτο που πρεπει να καταλαβει καποιος ειναι η σχεση των βαρομετρικων με τον ανεμο που παραγουν αποτελεσματα...βροχη, συννεφια κλπ.

Οποιος θελει βεβαια ευκολια, δεν του κανει η εφαρμογη αυτη και βεβαια πρεπει να συνηθισει στην ιδεα οτι θα βλεπει λαθος προγνωσεις συχνα.

Η καλη προγνωση φαινεται στη ξαφνικη αλλαγη (εκει που ολα τα φτυνουν) κι οχι να βρισκει οτι θαχει κι αυριο καλο καιρο οπως και χτες.

Επισης ο καιρος παει με τα τεταρτα του φεγγαριου.

Δλδ τμηματα των 7 ημερων.

Αν ξεκινησει καλα το επταημερο θα βγει καλα....εκτος αν κανει κολπα στο τελος, οπου τα κολπα θα συνεχιστουν στο επομενο.

Εχοντας αυτο στο μυαλο και τον ποσειδωνα, δεν γινεται να κανεις λαθος.

Μιλαμε για Ελλαδα μονο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω καταλήξει σε beautiful widgets και απο τις ρυθμίσεις του έχω επιλέξει σαν weather provider το weather underground.. Γιατί το AccuWeather είναι.. κλαφτα Χαράλαμπε.

 

Πράγματι το accuweather είναι άθλιο. Είχα στείλε αρκετά email στο δημιουργό του BW όταν το είχε σαν μοναδικό provider (απο τη στιγμή που η google σταμάτησε να τους δίνει δεδομένα). Το WU είναι αρκετά καλό, αλλά συνεχίζω να θεωρώ σαν πιο αξιόπιστο το παλιό, καλό news and weather της google που παίρνει δεδομένα απο το weather channel.

 

Το poseidon επίσης είναι πολύ καλό στις προβλέψεις του, αλλα δεν είναι τόσο εύχρηστο σαν πρόγραμμα με αποτέλεσμα να μην το κοιτάω τόσο συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Το poseidon επίσης είναι πολύ καλό στις προβλέψεις του, αλλα δεν είναι τόσο εύχρηστο σαν πρόγραμμα με αποτέλεσμα να μην το κοιτάω τόσο συχνά.

Εχεις δικιο. Σ οσους φιλους το εχω συστησει το παρατησαν κι απλως μου τηλεφωνανε στα δυσκολα και με ρωτανε για τον καιρο.

Οταν ομως βγηκε, δεν υπηρχε τιποτε αλλο και αναγκαστικα το μαθαμε εμεις οι της θαλασσας.

Τωρα αμφιβαλλω αν θα ψαχνομουνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο poweramp??Γιατί έχει δυο storage??Πιο να επιλέξω??Γίνετε χαμός βγάζει δυο φόρες τα τραγούδια στον player!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο poweramp??Γιατί έχει δυο storage??Πιο να επιλέξω??Γίνετε χαμός βγάζει δυο φόρες τα τραγούδια στον player!!!

 

Νομίζω το "0"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το καιρό e weather hd..

Το αγόρασα και βρήκα την υγειά μου.

 

Τώρα μόλις μπήκα σπίτι. Έξω ψιλό βρέχει..

Πραγματικά ότι καλύτερο.

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...