Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά στο Swype γιατί όταν υπαγορευω για μυνήματα μου ζητά να συνδεθώ στο διαδίκτυο;

 

Έτσι δουλεύει, διαφορετικά θα έπρεπε να αποθηκεύσει λέξεις. Τώρα πως δουλεύει το mls, αυτό ......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει, στο skype, ενω εκανα login κανονικα, γιατι μου δειχνει μονο τις μισες(χονδρικα) απο τις επαφες μου;

Απ'οτι ξερω, πλεον το skype αποθηκευει τις επαφες μας στους servers του, οποτε απο οποιαδηποτε συσκευη αν κανει καποιος login, λογικα επρεπε να τις φερνει ολες.

Δεν μπορει στον υπολογιστη μου να εχω 10 επαφες στο skype, και στο κινητο android στο skype να εχω 4!

Υπαρχει καποια εξηγηση? Ποιο ειναι το προβλημα;

μηπως εχει επιλογη να δειχνει τις online πχ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει, στο skype, ενω εκανα login κανονικα, γιατι μου δειχνει μονο τις μισες(χονδρικα) απο τις επαφες μου;

Απ'οτι ξερω, πλεον το skype αποθηκευει τις επαφες μας στους servers του, οποτε απο οποιαδηποτε συσκευη αν κανει καποιος login, λογικα επρεπε να τις φερνει ολες.

Δεν μπορει στον υπολογιστη μου να εχω 10 επαφες στο skype, και στο κινητο android στο skype να εχω 4!

Υπαρχει καποια εξηγηση? Ποιο ειναι το προβλημα;

 

Εμένα τις εμφανίζει όλες κανονικά. Για κανε μια απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση μήπως στρώσει. Update υποθέτω έχεις κάνει σωστά;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια, μπηκα, ξαναβγηκα, και μου τις εδειξε ολες τις επαφες.

Δεν ξερω που ειχε σκαλωσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αφου ΕΧΕΙ Ελληνικο πληκτρολογιο με γραματα Ελληνικα που ειναι μοναδικα οπως το φ το σ το ξ κτλ δυσκολο ηταν να βαλουν και πληκτρο για τονους στο Ελληνικο πληκτρολογιο?

Το λεξικο δεν το χωνεψα ποτε.

Εφαγα το κινητο για να το βγαλω , εγραφα στο google κατι (εναν κωδικο προιοντως) παταγα enter και εγραφε τα δικα του

Υπάρχει η δυνατότητα σε πληκτρολόγια που έχουν και λεξικά γλώσσας απο τις ρυθμίσεις να σου εμφανίζει απο πανω τις προβλέψεις , όπως και να αποθηκεύει λέξεις που χρησιμοποιήεις αλλα να μην κάνει αυτόματη αντικατάσταση της λέξης. Αφού γάψεις τα 3-4 γράμματα της λέξης , να πατήσεις μετά πάνω στην μπάρα που σου τις εμφανίζει για να την προσθέσει στο πλαίσιο κειμένου που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει την εφαρμογή Mobiwol και κατά πόσο είναι αξιόπιστη!

Είναι firewall χωρίς να χρειάζεται να ρουτάρεις την συσκευή!!!!

Εδώ είναι και το link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netspark.firewall&hl=el

Το πρόβλημά μου είναι πως όταν έχω τα data ανοιχτά κάποιες εφαρμογές μου αντλούν mb!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κρατήσει κανείς backup την τελευταία έκδοση του skype πριν αλλάξει ( και δέχεται login και με hotmail account) ??

Ηταν η μόνη έκδοση που δούλευε καλά έκανε μόνο του login οσες φορες και αν χρειαζότανε χωρίς να κρασαρει?

Η μήπως υπάρχει καποιο έμπιστο σιτε "oldversion" για android?

 

Και εγω το ίδιο έπαθα στο σταθερό pc.εβγαλα την παλιά εκδοση του skype νομίζω ηταν η 5.2 μετα παω να βαλω την τελευταία ορίτζιναλ που δίνει το σαιτ του skype το κάνει εγκατάσταση πάει να συνδεθεί και με πετάει εξω... ξερει κάνεις καμιά λυση η καποιο λινκ να μας δώσει???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει, εάν υπάρχει εφαρμογή στυλ WhatsApp Messenger, όπου να μπορείς να στείλεις κ αρχείο μορφής zip?
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει, εάν υπάρχει εφαρμογή στυλ WhatsApp Messenger, όπου να μπορείς να στείλεις κ αρχείο μορφής zip?

 

Δεν εχω υποψη μου καποια, αλλα θα προτεινω ενα longshot. Aν αλλαξεις την καταληξη σε .mp3 δεν το στελνει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος ποιες είναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις ώστε να λαμβάνω αναφορές sms με το "Handcent sms" χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να μπαίνω στο μήνυμα ώστε να τσεκάρω αν έχει ληφθεί; Πρέπει να πειράξω κάτι και στην εφαρμογή συστήματος των sms; Στις ρυθμίσεις του Handcent ποια από τις 2 "αναφορές" πρέπει να διαλέξω; Έχω κάνει όλους τους πιθανούς συνδυασμούς και τίποτα.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος ποιες είναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις ώστε να λαμβάνω αναφορές sms με το "Handcent sms" χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να μπαίνω στο μήνυμα ώστε να τσεκάρω αν έχει ληφθεί; Πρέπει να πειράξω κάτι και στην εφαρμογή συστήματος των sms; Στις ρυθμίσεις του Handcent ποια από τις 2 "αναφορές" πρέπει να διαλέξω; Έχω κάνει όλους τους πιθανούς συνδυασμούς και τίποτα.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ.

Αυτή τη στιγμή δεν το έχω σε καμία συσκευή για να σου πω ακριβώς αλλά έχει μια επιλογή στις Ρυθμίσεις Ειδοποίησης αν δεν απατώμαι που λέει Sent Notification. Πρέπει να την τσεκάρεις για να χτυπάει όταν παραδοθεί. (Εννοείται έχεις ενεργοποιημένη την αναφορά κ στα receive settings).

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή δεν το έχω σε καμία συσκευή για να σου πω ακριβώς αλλά έχει μια επιλογή στις Ρυθμίσεις Ειδοποίησης αν δεν απατώμαι που λέει Sent Notification. Πρέπει να την τσεκάρεις για να χτυπάει όταν παραδοθεί. (Εννοείται έχεις ενεργοποιημένη την αναφορά κ στα receive settings).

 

Ευχαριστώ. Είχα ενεργοποιήσει τις αναφορές από το μενού των ρυθμίσεων αποστολής και δεν ήξερα ότι πρέπει να ενεργοποιήσω και τις ειδοποιήσεις των αναφορών ξεχωριστά! Όλα ΟΚ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω υποψη μου καποια, αλλα θα προτεινω ενα longshot. Aν αλλαξεις την καταληξη σε .mp3 δεν το στελνει?

 

Μέσα από WhatsApp Messenger, δεν κατάφερα κάτι, ναι μεν εμφανίζεται σαν ήχος, αφού έχει κατάληξη mp3, αλλά δεν σου επιτρέπει να το επιλέξεις, να το στείλεις ως mp3.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

ενας δλδ δεν ξερει αυτο που ρωτησα στο ποστ 2131 ?

Τώρα να σου πω την αλήθεια, έτσι που το γράφεις, προσωπικά δεν βγάζω άκρη τι ακριβώς θες. Αν σε ένα φάκελο έχεις και εικόνες και βίντεο θα βλέπει και τις εικόνες κ τα βίντεο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

πχ αυτο που εχω και οσα εψαξα εχω φωτο και βιντεο οταν μπαινω ομως απο την συλλογη μου βγαζει εναν φακελο με τις εικονες και εναν αλλο φακελο με τα βοντεο.

σκεψου σαν υπολογιστη.

θεωρητικα εχω εναν φακελο αχιλλεας (φωτο) και μεσα εχω εναν υποφακελο αχιλλεας2 (βιντεο) και στην συλλογη μου τα βγαζει σαν 2 φακελους οχι μεσα σε εναν.

αν καταλαβες..

Link to comment
Share on other sites

πχ αυτο που εχω και οσα εψαξα εχω φωτο και βιντεο οταν μπαινω ομως απο την συλλογη μου βγαζει εναν φακελο με τις εικονες και εναν αλλο φακελο με τα βοντεο.

σκεψου σαν υπολογιστη.

θεωρητικα εχω εναν φακελο αχιλλεας (φωτο) και μεσα εχω εναν υποφακελο αχιλλεας2 (βιντεο) και στην συλλογη μου τα βγαζει σαν 2 φακελους οχι μεσα σε εναν.

αν καταλαβες..

 

Αν κατάλαβα καλά αυτό που θέλεις.Αυτο σου κάνει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&hl=el .

Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο locker ρε παιδια αλλα να μη τρωει πολυ μπαταρια

εβαλα τον 91 καλος μεν αλλα τη ρουφαει τη μπαταρια σαν νερακι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παω να κάνω αποσυμπίεση αρχείο και με βγάζει αυτό το μήνυμα, τι σημαίνει;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο locker ρε παιδια αλλα να μη τρωει πολυ μπαταρια

εβαλα τον 91 καλος μεν αλλα τη ρουφαει τη μπαταρια σαν νερακι

 

αν εννοείς να κλειδώνει προγράμματα από αδιάκριτα βλέμματα, εγώ χρησιμοποιώ το locker του πολυεργαλείου zdbox

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zdworks.android.toolbox&feature=search_result

απλά απαραίτητο γιατί τα έχει όλα:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

υπαρχει καπου στο τηλεφωνο επιλογη αναζητησης εφαρμογων απο το τηλεφωνο που ειναι εγκατεστημενες?

κ κατι αλλο κανενα καλο προγραμμα που να ξεκλειδωνει wifi?? :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

υπαρχει καπου στο τηλεφωνο επιλογη αναζητησης εφαρμογων απο το τηλεφωνο που ειναι εγκατεστημενες?

κ κατι αλλο κανενα καλο προγραμμα που να ξεκλειδωνει wifi?? :)

Αν καταλαβαίνω καλά τι εννοείς, μπορείς να το κάνεις με το widget της αναζήτησης της Google. Βάλτο σε μια home screen και όταν γράφεις σου βγάζει τις εφαρμογές που αντιστοιχούν.

Για το wifi υπάρχει το penetrate κ το ελληνικό wpa key finder αλλά αμφότερα δεν είναι στο play. Ψάξε για το .apk στο Google. Δεν ξεκλειδώνει όλα τα δίκτυα βέβαια.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς να κλειδώνει προγράμματα από αδιάκριτα βλέμματα, εγώ χρησιμοποιώ το locker του πολυεργαλείου zdbox

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zdworks.android.toolbox&feature=search_result

απλά απαραίτητο γιατί τα έχει όλα:)

οχι δεν εννοω να κλειδωνει εφαρμογες αλλα το τηλεφωνο

κατι σαν αυτα δηλαδη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jiubang.goscreenlock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qaXViYW5nLmdvc2NyZWVubG9jayJd

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή που δουλεύω λίγες μέρες τώρα ειναι η Greenify *ROOT*.

Οι περισσότεροι απο εμάς ''παγώνουμε'' ή αφαιρούμε τις εφαρμογές συστήματος που δε θέλουμε να τρέχουν στο παρασκήνιο και να καταναλώνουν ram και μπαταρία.Με τις εφαρμογές που εγκαθιστούμε απο market τί γίνεται???

Αυτή λοιπόν η ενδιαφέρουσα εφαρμογή κάνει το εξής...Βάζει όποιες εφαρμογές θέλουμε σε ''ύπνωση''(hibernation)!Π.χ., έχουμε την εφαρμογή του fb που τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο.Επιλέγωντάς τη, μπαίνει σε ''ύπνο'' μέχρι να την ανοίξουμε εμείς απο το εικονίδιο ή το widget και να έρθουν μαζεμένες οι ειδοποιήσεις!Μέτα το κλείσιμο θα ''κοιμηθεί'' πάλι!

Αλλες εφαρμογές (δικές μου) που κάνουν το ίδιο και τρέχουν απο πίσω χωρίς να χρειάζεται, είναι το viber, whats app, airdroid, cosmote info, tapatalk, xda premium, εορτολόγιο κτλ.

Εύχομαι το project να συνεχιστεί μιας και βλέπω εμφανή βελτίωση στη κατανάλωση μπαταρίας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή που δουλεύω λίγες μέρες τώρα ειναι η Greenify *ROOT*.

Οι περισσότεροι απο εμάς ''παγώνουμε'' ή αφαιρούμε τις εφαρμογές συστήματος που δε θέλουμε να τρέχουν στο παρασκήνιο και να καταναλώνουν ram και μπαταρία.Με τις εφαρμογές που εγκαθιστούμε απο market τί γίνεται???

Αυτή λοιπόν η ενδιαφέρουσα εφαρμογή κάνει το εξής...Βάζει όποιες εφαρμογές θέλουμε σε ''ύπνωση''(hibernation)!Π.χ., έχουμε την εφαρμογή του fb που τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο.Επιλέγωντάς τη, μπαίνει σε ''ύπνο'' μέχρι να την ανοίξουμε εμείς απο το εικονίδιο ή το widget και να έρθουν μαζεμένες οι ειδοποιήσεις!Μέτα το κλείσιμο θα ''κοιμηθεί'' πάλι!

Αλλες εφαρμογές (δικές μου) που κάνουν το ίδιο και τρέχουν απο πίσω χωρίς να χρειάζεται, είναι το viber, whats app, airdroid, cosmote info, tapatalk, xda premium, εορτολόγιο κτλ.

Εύχομαι το project να συνεχιστεί μιας και βλέπω εμφανή βελτίωση στη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Τη δοκίμασα και γω και αυτο που δεν βρήκα να κάνει είναι όταν χρησιμοποιώ μια εφαρμογή, που την είχα βάλει σε ύπνωση και έπειτα βγαινω απο αυτη, το πρόγραμμα εξακολουθεί να την έχει ως running. Σύμφωνα με αυτά που λέει η εφαρμογή θα έπρεπε οταν ξανά έμπαινες να στην έδειχνε παλι hibernated.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...