Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα με αυτο μια ερωτηση.

Μπορεις να εγκαταστησεις το Don't Panic σε παραπανω απο μια συσκευες?

 

δεν το εχω δοκιμασει ταυτοχρονα σε δευτερο κινητο android, ομως λογικα οχι, γιατι τοτε θα μπορουσε ο καθενας να δινει σε γνωστους κ φιλους του το serial .

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με αυτο μια ερωτηση.

Μπορεις να εγκαταστησεις το Don't Panic σε παραπανω απο μια συσκευες?

Την έκδοση από gi μπορείς να την εγκαταστήσεις σε 5 συσκευές και να δουλεύει και στις 5 ταυτόχρονα.Δε λειτουργεί μόνο όμως με το serial.Πρέπει στη δεύτερη συσκευή,την πρώτη φορά που θα το τρέξεις,να έχεις βάλει και τον gmail λογαριασμό που είχες στην συσκευή που έγινε η πρώτη ενεργοποίηση.Επισης νομίζω ότι παλιότερα ενώ γινόταν να κάνεις και τις 5 ενεργοποιήσεις την ίδια ημέρα,τώρα μάλλον το έκοψαν αυτό και πρέπει να περάσει κάποιο διάστημα ώστε να σε αφήσουν να το βάλεις και σε δεύτερη συσκευή.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε στο sys.txt τα παρακάτω...

Περισσότερα για το igo στο σχετικό θέμα.

 

Μάλλον δε θα χρειαστεί να ανατρέξω στο σχετικό θέμα αγαπητέ φίλε. Με την προσθήκη που πρότεινες είδα αμέσως αποτελέσματα. :happy::bow:

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και τραβώντας το δάκτυλο απο το κουμπί Swype (κάτω αριστερά) προς το κενό.

 

Δεν το βρήκα αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

picsart, για επεξεργασια εικονας, δημιουργια κολαζ κλπ

πολύ καλή!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.picsart.studio&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5waWNzYXJ0LnN0dWRpbyJd

 

(έχω ένα θέμα, όταν πάω να βάλω πολλές φωτογραφίες σε κολαζ, μαζί δεν αναγνωρίζει την εξωτερική sd. εχει κανενας αλλος παρομοιο θέμα?)

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν το mediafire εχει τα 50 gb για παντα η εχουν καποιο χρονικο οριο?

 

Είναι για 2 χρόνια και όχι mediafire αλλά dropbox

Link to comment
Share on other sites

Είναι για 2 χρόνια και όχι mediafire αλλά dropbox

 

Στρατο συγνωμη αλλα αυτο εννοω...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mediafire.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tZWRpYWZpcmUuYW5kcm9pZCJd

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Εκλάπη το κινητό της αδερφής μου (Samsung Galaxy mini, stock rom).

Υπάρχει περίπτωση στέλνοντας από το play κάποια εφαρμογή στο κινητό να μπορέσει να εντοπιστεί (μάλλον απίθανο αλλά αξίζει μία προσπάθεια αν γίνεται)

Και το ρωτάω αυτό καθώς: κοιτώντας στο my apps στο Playstore φαίνεται πως οι εφαρμογές που είναι τώρα εγκατεστημένες στο κινητό είναι μόνο τα system apps (λογικά έγινε factory reset στο κινητό?) ΑΛΛΑ και το whatsapp οπότε είναι πιθανό να χρησιμοποιεί τον gmail λογαριασμό της αδερφής μου αφού εγκατέστησε την εφαρμογή αυτή και βγαίνει αυτό στην κατηγορία "Apps installed on Samsung GT-S5570"

Πριν την κλοπή δεν είχε κάποια εφαρμογή εντοπισμού μέσα, αλλά όπως σας είπα έτσι και αλλιώς μάλλον έγινε factory reset...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Εκλάπη το κινητό της αδερφής μου (Samsung Galaxy mini, stock rom).

Υπάρχει περίπτωση στέλνοντας από το play κάποια εφαρμογή στο κινητό να μπορέσει να εντοπιστεί (μάλλον απίθανο αλλά αξίζει μία προσπάθεια αν γίνεται)

Και το ρωτάω αυτό καθώς: κοιτώντας στο my apps στο Playstore φαίνεται πως οι εφαρμογές που είναι τώρα εγκατεστημένες στο κινητό είναι μόνο τα system apps (λογικά έγινε factory reset στο κινητό?) ΑΛΛΑ και το whatsapp οπότε είναι πιθανό να χρησιμοποιεί τον gmail λογαριασμό της αδερφής μου αφού εγκατέστησε την εφαρμογή αυτή και βγαίνει αυτό στην κατηγορία "Apps installed on Samsung GT-S5570"

Πριν την κλοπή δεν είχε κάποια εφαρμογή εντοπισμού μέσα, αλλά όπως σας είπα έτσι και αλλιώς μάλλον έγινε factory reset...

 

Plan b, λέγετε φίλε μου αυτό που ψάχνεις, θα το βρεις στο Play, δώσε εντολή από το pc σου να γίνει εγκατάσταση στο τηλ., όταν έχει σήμα καλό ή συνδεθεί σε WiFi η κλεμμένη συσκευή θα γίνει install.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Plan b, λέγετε φίλε μου αυτό που ψάχνεις, θα το βρεις στο Play, δώσε εντολή από το pc σου να γίνει εγκατάσταση στο τηλ., όταν έχει σήμα καλό ή συνδεθεί σε WiFi η κλεμμένη συσκευή θα γίνει install.

Αν αλλαξεις καρτα sim σε καποιο android τηλεφωνο πρεπει στο λογαριασμο google(play) να ξαναβαλεις τους κωδικους σου.

Δεν γνωριζω τι γινεται σε περιπτωση που βγαλεις τη sim και το ανοιξεις χωρις sim.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στρατο συγνωμη αλλα αυτο εννοω...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mediafire.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tZWRpYWZpcmUuYW5kcm9pZCJd

 

Δε το γνώριζα αυτό!

Διάβασα τωρα ένα άρθρο στο CNET πάντως και δεν αναφέρει κανένα χρονικό περιορισμό.Άλλους περιορισμούς βέβαια ναι.

Δε μπορούμε να τα έχουμε κι όλα :)

Το άρθρο είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξεις καρτα sim σε καποιο android τηλεφωνο πρεπει στο λογαριασμο google(play) να ξαναβαλεις τους κωδικους σου.

Δεν γνωριζω τι γινεται σε περιπτωση που βγαλεις τη sim και το ανοιξεις χωρις sim.

 

Αν ανοίξεις χωρίς κάρτα sim, τότε χρησιμοποιεί το account που ήδη έχει η συσκευή,όπου και στο Play έχει πρόσβαση με το υπάρχον Gmail.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις χωρίς κάρτα sim, τότε χρησιμοποιεί το account που ήδη έχει η συσκευή,όπου και στο Play έχει πρόσβαση με το υπάρχον Gmail.

 

Ακριβως, σωστοτατος !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάμαι στο Greek tv listings όταν πατούσες παρατεταμένα πάνω σε μια ταινία πχ σου έβγαζε πληροφορίες κι αν το επέλεγες σου έδειχνε μια μικρή περίληψη. Εδώ και πολύ καιρό κάνει απλά ένα μικρό loading και δε δείχνει τίποτα. Κρίμα γιατί ήταν χρήσιμο. Ξέρετε τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις καμια εφαρμογη για αν φυγον οι ***διαφημισεις?

Κατεβασα το AdFree ,εκανα το update, κατεβασα τα local hosts ,εκανα reboot αλλα και παλι εχω διαφημισεις στα games πχ.

Το ιδιο ακριβως εκανα και με το AdAway αλλα παλι εχω διαφημισεις..Γνωριζει κανεις κατι?

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερει κανεις καμια εφαρμογη για αν φυγον οι ***διαφημισεις?

Κατεβασα το AdFree ,εκανα το update, κατεβασα τα local hosts ,εκανα reboot αλλα και παλι εχω διαφημισεις στα games πχ.

Το ιδιο ακριβως εκανα και με το AdAway αλλα παλι εχω διαφημισεις..Γνωριζει κανεις κατι?

 

Αυτά που ανέφερες χρειάζονται root, έχεις κάνει? Αν όχι δοκίμασε το Adblock Plus.

Link to comment
Share on other sites

To γνωστό adfree άλλαξε πρόσφατα και ανέβηκε από τον ίδιο developer καινούργιο το Adfree Android,

Για δες μήπως έχεις το παλιό..

Πάντως όλες τις διαφημίσεις αποκλείεται να τις αφαιρέσει. Σε εμένα κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά σε ένα παιχνίδι που παίζω τελευταία, έχει διαφημίσεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το κατεβασα,,δλδ μπορει να λειτουργει απλα οχι σε ολα?

Αν εχω παραπανω απο μια εφαρμογες που μπλοκαρουν τις διαφημισεις παιζει προβλημα η λειτουργουν ταυτοχρονα και οι 2 κομπλε?

Εχω πχ το adfree android kai to adaway εγκατεστημενα και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Κρατα μονο το ενα, νομιζω οτι δεν λειτουργουν σωστα οταν υπαρχουν και τα δυο.

Εχει γραψει εναν οδηγο ο bbbb αν δεν κανω λαθος, για να αφαιρουμε "χειροκινητα" τις διαφημισεις που δεν αφαιρουνται αυτοματα, με το Adaway. Ομως δεν το βρισκω, ας βοηθησει παλι αν μπορει.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το κατεβασα,,δλδ μπορει να λειτουργει απλα οχι σε ολα?

Αν εχω παραπανω απο μια εφαρμογες που μπλοκαρουν τις διαφημισεις παιζει προβλημα η λειτουργουν ταυτοχρονα και οι 2 κομπλε?

Εχω πχ το adfree android kai to adaway εγκατεστημενα και τα 2

 

Μπορείς να τα έχεις και τα 2 μιας και δεν είναι υπηρεσίες που τρέχουν στο παρασκήνιο για να υπάρξουν διενέξεις. Αλλά σκέψου οτι κάθε φορά που ενημερώνεις ένα απο τα δύο τότε αυτόματα αναιρεί όλες τις εισόδους του άλλου στο hosts και βάζει τα δικά του. Άρα αν και δεν δημιουργεί προβλήματα, δεν έχει νόημα να τα έχεις και τα δύο. Προσωπικά, προτείνω adaway

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάμαι στο Greek tv listings όταν πατούσες παρατεταμένα πάνω σε μια ταινία πχ σου έβγαζε πληροφορίες κι αν το επέλεγες σου έδειχνε μια μικρή περίληψη. Εδώ και πολύ καιρό κάνει απλά ένα μικρό loading και δε δείχνει τίποτα. Κρίμα γιατί ήταν χρήσιμο. Ξέρετε τίποτα?

 

Βάλε ΤΟ ΟΤΕ TV.

Πολύ καλύτερο και έχει όλα τα κανάλια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το κατεβασα,,δλδ μπορει να λειτουργει απλα οχι σε ολα?

Αν εχω παραπανω απο μια εφαρμογες που μπλοκαρουν τις διαφημισεις παιζει προβλημα η λειτουργουν ταυτοχρονα και οι 2 κομπλε?

Εχω πχ το adfree android kai to adaway εγκατεστημενα και τα 2

 

Δε μπλοκάρονται όλες οι διαφημίσεις.

Μόνο αυτές που είναι στις διευθύνσεις στο host.

Οι διευθύνσεις όμως αλλάζουν, μετά βγαίνει καινούριο host και γίνεται μύλος αυτό.

Επίσης υπάρχουν και "έξυπνες" διαφημίσεις που δε μπλοκάρονται.

100% αποκλείεται να έχεις επιτυχία, αλλά τουλάχιστον με 1 από τα 2 αυτά προγράμματα είσαι καλυμμένος κατά μεγάλο ποσοστό.

Δεν έχει νόημα να έχεις και τα 2, γιατί το ένα αναιρεί το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ΤΟ ΟΤΕ TV.

Πολύ καλύτερο και έχει όλα τα κανάλια.

 

Το δοκίμασα και όντως έτσι είναι, ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...