Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.!

εχω ενα προβληματακι...1

Θελω να κατεβασω το παιχνιδι hill climb racing στο κινητο το οποιο ειναι χ10μινι με 2.3.5 ανδροιδ.!!

Εχω δει κινητα χειροτερα απο το δικο μου που μπορυν και το κατεβαζουν...!!

Μηπως δεν το σηκωνει η συκσευη>>>??

Υπαρχει καποιος τροπος να το κατεβασω αν ναι ποιος...?

Και γενικα πως μπορω να κατεβαζω παιζνιδια που κανονικα δεν γινεται μεσο android market.!

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν υπαρχει εφαρμογη αντιστοιχη του snapchat δηλαδη με μηνυματα που αυτοκαταστρεφονται μετα απο καποιο διαστημα αλλα χωρις να ειναι απαραιτητο να στειλω φωτογραφια?δηλαδη μονο κειμενο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.!

εχω ενα προβληματακι...1

Θελω να κατεβασω το παιχνιδι hill climb racing στο κινητο το οποιο ειναι χ10μινι με 2.3.5 ανδροιδ.!!

Εχω δει κινητα χειροτερα απο το δικο μου που μπορυν και το κατεβαζουν...!!

Μηπως δεν το σηκωνει η συκσευη>>>??

Υπαρχει καποιος τροπος να το κατεβασω αν ναι ποιος...?

Και γενικα πως μπορω να κατεβαζω παιζνιδια που κανονικα δεν γινεται μεσο android market.!

 

Εκτός android market δεν είναι νόμιμος τρόπος, οπότε δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος εδώ.

Αν είναι συμβατό με την συσκευή, το γράφει στην σελίδα του παιχνιδιού στο market.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω ...! Λεει οτι το παιχνιδι δεν αρμοζει στο κινητο κατι τετοιο τελος παντων

Αλλα δεν υπαρχει αλλος τροπος που μπορω ννα το κατεβασω ή ακομη να το κατεβασω απο πσ και να το βαλλω μετα στο κινητο.???

Νομιμο???και το ανδοιδ 2.3.5 που εβαλλα παρανομο δεν ειναι???χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εκτός android market δεν είναι νόμιμος τρόπος, οπότε δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος εδώ.

Αν είναι συμβατό με την συσκευή, το γράφει στην σελίδα του παιχνιδιού στο market.

 

το παιδι δεν εννοει σπασμενο.το παιχνιδι ειναι δωρεαν οποτε δεν υπαρχει θεμα να το κατεβασει απο καπου αλλου

Link to comment
Share on other sites

το παιδι δεν εννοει σπασμενο.το παιχνιδι ειναι δωρεαν οποτε δεν υπαρχει θεμα να το κατεβασει απο καπου αλλου

 

Ξερεις κανεναν τροπο να το κατεβασω ωστε να παιζει γτ το ανδοιδ μαρκετ δεν με αφηνει

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεναν τροπο να το κατεβασω ωστε να παιζει γτ το ανδοιδ μαρκετ δεν με αφηνει

 

αποτι ειδα μπορεις να το κατεβασεις απο εδω

Link to comment
Share on other sites

αποτι ειδα μπορεις να το κατεβασεις απο εδω

 

Και αν μπορεις φιλε μου μπορεις να μου πεις την διαδικασια ωστε μετα να το εγκαταστησω,,,

φανταζομαι το κατεβαζω μεσο πσ και το περναω μετα στο κινητο ...

Πεσμου λιγο λεπτομερος την διαδικασια γτ ειμαι και λιγο ασχετος.!!!

 

Τη διαδικασια για το πως θα το εγκαταστησω ε..

Edited by nickobreak
Link to comment
Share on other sites

Και αν μπορεις φιλε μου μπορεις να μου πεις την διαδικασια ωστε μετα να το εγκαταστησω,,,

φανταζομαι το κατεβαζω μεσο πσ και το περναω μετα στο κινητο ...

Πεσμου λιγο λεπτομερος την διαδικασια γτ ειμαι και λιγο ασχετος.!!!

 

Τη διαδικασια για το πως θα το εγκαταστησω ε..

 

το κατεβαζεις στο pc και το περνας στο κινητο οπως θα περναγες οποιοδηποτε αρχειο.μολις μπει στο κινητο το τρεχεις,πατας εγκατασταση και voila

Link to comment
Share on other sites

Περνάς το αρχείο apk στην sd σε όποια τοποθεσία θέλεις, και μετά μέσω ενός file manager στο κινητό πας στην τοποθεσία που αποθήκευσες το apk και το κάνεις εγκατάσταση από εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση ετσι οπως μου ειπατε αλλα εχω ενα προβληματακι...Ανοιγω την εφαρμογη και μου λεει:your decive doesnt support openGLES2.0

Φυσιολογικα λεει οτι δεν την υποστηριζει ,,,μηπως υπαρχει τροπος λυσης,...????!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο προγραμμα ραδιοφωνου(ΟΧΙ μεσω wifi αλλα κανονικα μεσω της κεραιας/ακουστικων του κινητου samsung galaxy s2 i9100) που να συνεργαζεται με το προγραμμα "jays headset control" ξερει κανεις?

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρετε κάποια καλή εφαρμογή που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις της Google, που εμφανίζονται όταν επιλέγω να δω ένα βίντεο στο Youtube, ακριβώς πριν από αυτό; Μπαίνω από την προεγκατεστημένη εφαρμογή του Youtube, η συσκευή έχει την έκδοση 2.3.6.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο full screen caller υπαρχει παιδια χωρις να αλοιωνει την εικονα ?

 

Εχω το HTC One X με 4,7 οθονη αν εχει σημασια

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα την omega status bar με ics theme.Το ερωτημα μου ειναι τι ακριβως σημαινει ο αρι8μος που βγαζει μεσα στον 3G Watchdog?

Με την μανισια status bar δεν μου το ειχε βγαλει αυτο ποτε.

 

http://img594.imageshack.us/img594/5172/screenshot2013010815281.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

μπας και είναι bug και πέφτει το ποσοστό της μπαταρίας πάνω στο 3G watchdog? :O

κατέβασε και ένα widget για την μπαταρία και δες αν συμπίπτουν τα 2 νούμερα..

Link to comment
Share on other sites

πιο ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο προγραμμα που να συνδιαζει task killer - clean cache? εχω το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jbGVhbm1hc3Rlci5tZ3VhcmQiXQ.. αλλα θα εψαχνα καποιο καλυτερο για το λογο οτι καμια φορα ενω βαζω να σβησει καποιες εφαρμογες που τρεχουν αυτες συνεχιζουν να τρεχουν,καμια προταση κανεις? ειτε δωρεαν ειτε επι χρημασι αρκει βεβαια να κανει αψογα την δουλεια του.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο προγραμμα ραδιοφωνου(ΟΧΙ μεσω wifi αλλα κανονικα μεσω της κεραιας/ακουστικων του κινητου samsung galaxy s2 i9100) που να συνεργαζεται με το προγραμμα "jays headset control" ξερει κανεις?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Δεν νομίζω να υπάρχουν και πολλά radio. Αυτό που γνωρίζω είναι το spirit fm radio. Ωστόσο δεν γνωρίζω την απάντηση στο ερώτημα σου.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτήν την καταπληκτική εφαρμογή για άνοιγμα της οθόνης ΧΩΡΙΣ πάτημα του επάνω κουμπιού, η οποία τουλάχιστον στο Alcatel OT 995 δουλέυει άψογα:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omd.autoscreenon&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5vbWQuYXV0b3NjcmVlbm9uIl0.

 

Γλιτώνουμε από άσκοπη φθορά το κουμπί.

Θα παρακολουθήσω βέβαια την μπαταρία μετά την εγκατάσταση, στη λίγη ώρα πάντως που το έχω δοκιμάασει δεν παρατήρησα κάτι...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπας και είναι bug και πέφτει το ποσοστό της μπαταρίας πάνω στο 3G watchdog? :O

κατέβασε και ένα widget για την μπαταρία και δες αν συμπίπτουν τα 2 νούμερα..

 

Αυτό γίνεται όσο το παρατήρησα.Άκουγα μουσική κ μου έβγαλε το νούμερο 6 στο εικονίδιο της μουσικής.Είδα πόσο τραβάει η μουσική από την μπαταρία και έλεγε 6%.Αλλά δεν είναι πολύ ακριβές η εφαρμογή σε ορισμένα σημεία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να απεγκαταστήσω μερικά προγράμματα χωρίς να τα διαγραψω, αφου τα εχω αγοράσει & ισως τα εγκαταστήσω πάλι κάποια στιγμή; :-!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να απεγκαταστήσω μερικά προγράμματα χωρίς να τα διαγραψω, αφου τα εχω αγοράσει & ισως τα εγκαταστήσω πάλι κάποια στιγμή; :-!

 

Πήγαινε στο play store από οπου και τα εγκατέστησες και καν τα απεγκατάσταση .

Δεν τα χάνεις θα είναι εκεί για όσο διάστημα εχεις το ίδιο λογαριασμό (gmail) με αυτον που χρησιμοποίησες όταν τα αγόρασες ,και μπορείς να τα βάλεις σε όσες συσκευές θέλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν είσαι root μπορείς με το titanium backup να τα κάνεις freeze και ανά πάσα στιγμή τα επαναφέρεις.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο σημειο στο λογαριασμο που εχεις συνδεση το κινητο σου που βλεπεις λιστα με ολα τα προγραμματα που εχεις κατεβασει στο κινητο σου ωστε να ξανα-επιλεξεις οσα θες να τα ξανα-εγκαταστησει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...