Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά αλλά για κάποιο λόγο (πιθανότατα λόγω της rom που φοράω) η εφαρμογή δεν είναι συμβατή. Θα το ξανακοιτάξω μόλις flash-άρω κάποια άλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ζώνες καρδιοσυχνότητας για τις εφαρμογές που βρίσκουμε στην Ελλάδα;

Υπάρχει κανείς ή παραγγέλνουμε από έξω;

Link to comment
Share on other sites

Ζώνες καρδιοσυχνότητας για τις εφαρμογές που βρίσκουμε στην Ελλάδα;

Υπάρχει κανείς ή παραγγέλνουμε από έξω;

 

Δες εδώ..

http://www.skroutz.gr/c/580/aksesouar-gps.html?keyphrase=%CE%B6%CF%8E%CE%BD%CE%B7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Την επίσημη εφαρμογή του Skype αξίζει να την εγκαταστήσω για τις κλήσεις; Εννοώ κάνει καλές κλήσεις ( όχι βιντεοκλήσεις, γι' αυτές υπάρχει ο υπολογιστής ), αν υπάρχει καλό σήμα 3g ή από το wifi; Γιατί έχω εγκαταστήσει τον imo messenger και πήγα να κάνω μια κλήση, αλλά μου έβγαλε ότι δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί, επειδή και το άλλο άτομο δεν έχει τον imo...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ακόμα και σε σταθερά που έχω πρόγραμμα.

 

Για τα σταθερά που έγραψες, για να πραγματοποιείς κλήσεις σε αυτά πρέπει να αγοράσεις Skype credits ( αν το θυμάμαι σωστά ); Και αν ναί, ξέρεις με ποια διαδικασία αποκτώνται;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για τα σταθερά που έγραψες, για να πραγματοποιείς κλήσεις σε αυτά πρέπει να αγοράσεις Skype credits ( αν το θυμάμαι σωστά ); Και αν ναί, ξέρεις με ποια διαδικασία αποκτώνται;

 

Αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις λίγα χρήματα, γιατί δεν ψάχνεσαι με Voip και να καλείς πολύ φτηνά, σταθερά και κινητά, παντού στον κόσμο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις λίγα χρήματα, γιατί δεν ψάχνεσαι με Voip και να καλείς πολύ φτηνά, σταθερά και κινητά, παντού στον κόσμο;

 

Το σταθερό που μου δίνει ο πάροχος μου, αυτού του είδους κλήσεις μου δίνει. Μπορώ να κάνω κάτι μέσω αυτού; :)

 

Sorry για το offtopic.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις λίγα χρήματα, γιατί δεν ψάχνεσαι με Voip και να καλείς πολύ φτηνά, σταθερά και κινητά, παντού στον κόσμο;

 

Καμια προταση για voip; Το σκεφτομαι και εγω

Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση για voip; Το σκεφτομαι και εγω

 

http://www.jumblo.com

Απεριόριστα σε σταθερά Ελλάδος και πολλών άλλων χωρών για τρεις μήνες απλώς βάζοντας 12 (10+2 οι φόροι) ευρώ στο λογαριασμό. Αυτά τα 10 ευρώ τα ξοδεύεις σε κλήσεις σε κινητά, στα οποία επίσης έχει πολύ χαμηλότερες τιμές απότι οι κινητές στην Ελλάδα. Πολύ καλή ποιότητα, ίσως μόνο όταν παίρνω σε κινητά υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση του μισού δευτερολέπτου καμιά φορά. Επίσης έχει και SIP που δεν έχει το Skype συνήθως. Η εφαρμογή στα android είναι λιτή και απλή και τη χρησιμοποιώ καθημερινά με 3G και δουλεύει πολύ καλά, εκτός μόνο αν έχω συνδεμένο bluetooth hands free, το οποίο απότι έχω καταλάβει πολλές εφαρμογές συνομιλίας δεν τα υποστηρίζουν καλά (και στο Skype όταν μιλάω με bluetooth έχω αρκετή καθυστέρηση)

http://www.fring.com/fringout

Πάρα πολύ καλές χρεώσεις για Ελλάδα. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά μάλλον θα το κάνω σύντομα γιατί έχει μισή τιμή σχεδόν σε κινητά Ελλάδος από το από πάνω.

Και υπάρχει και το http://www.voipratetracker.com το οποίο ουσιαστικά κάθεται και σου συγκρίνει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα σταθερά που έγραψες, για να πραγματοποιείς κλήσεις σε αυτά πρέπει να αγοράσεις Skype credits ( αν το θυμάμαι σωστά ); Και αν ναί, ξέρεις με ποια διαδικασία αποκτώνται;

 

Unlimited country. Δες το αν σε βολεύει. Και έχω δωρεάν σταθερά από παντού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα απο το κινητο με το camscaner να στειλω fax και μου εμαφνησε οτι το καλει το fax ο αριθμος 492119876020 ...Χρεωθηκα τα μαλιοκεφαλα μου ??? Εγω καλεσα το σταθερο με το fax

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα απο το κινητο με το camscaner να στειλω fax και μου εμαφνησε οτι το καλει το fax ο αριθμος 492119876020 ...Χρεωθηκα τα μαλιοκεφαλα μου ??? Εγω καλεσα το σταθερο με το fax

+49 πάντως είναι η Γερμανία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

+49 πάντως είναι η Γερμανία.

 

Ωχχχχχχχχχχχ...............:mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που να μπορεις τις σελιδες του browser που εχεις ανοιξει απ το κινητο να τις βλεπεις στην ταμπλετα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογη που να προσθέτει στην notification bar(οταν την κατεβαζω) διακοπτες για ανοιγμα κλεισιμο bt ,wifi ,data,gps,φωτεινότητα κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογη που να προσθέτει στην notification bar(οταν την κατεβαζω) διακοπτες για ανοιγμα κλεισιμο bt ,wifi ,data,gps,φωτεινότητα κλπ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jim2&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογη που να προσθέτει στην notification bar(οταν την κατεβαζω) διακοπτες για ανοιγμα κλεισιμο bt ,wifi ,data,gps,φωτεινότητα κλπ?

 

notification toggle.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση για voip; Το σκεφτομαι και εγω

 

 

 

 

 

 

 

http://www.jumblo.com

Απεριόριστα σε σταθερά Ελλάδος και πολλών άλλων χωρών για τρεις μήνες απλώς βάζοντας 12 (10+2 οι φόροι) ευρώ στο λογαριασμό. Αυτά τα 10 ευρώ τα ξοδεύεις σε κλήσεις σε κινητά, στα οποία επίσης έχει πολύ χαμηλότερες τιμές απότι οι κινητές στην Ελλάδα. Πολύ καλή ποιότητα, ίσως μόνο όταν παίρνω σε κινητά υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση του μισού δευτερολέπτου καμιά φορά. Επίσης έχει και SIP που δεν έχει το Skype συνήθως. Η εφαρμογή στα android είναι λιτή και απλή και τη χρησιμοποιώ καθημερινά με 3G και δουλεύει πολύ καλά, εκτός μόνο αν έχω συνδεμένο bluetooth hands free, το οποίο απότι έχω καταλάβει πολλές εφαρμογές συνομιλίας δεν τα υποστηρίζουν καλά (και στο Skype όταν μιλάω με bluetooth έχω αρκετή καθυστέρηση)

http://www.fring.com/fringout

Πάρα πολύ καλές χρεώσεις για Ελλάδα. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά μάλλον θα το κάνω σύντομα γιατί έχει μισή τιμή σχεδόν σε κινητά Ελλάδος από το από πάνω.

Και υπάρχει και το http://www.voipratetracker.com το οποίο ουσιαστικά κάθεται και σου συγκρίνει τα πάντα.

 

Υπάρχουν πολλά site που προσφέρουν τα ίδια πράγματα με αυτά που περιγράφει ο φίλος πιο πάνω. Ουσιαστικά 3 μήνες δίνει δωρεάν όλα τα σταθερά και μετά αρχίζεις και τρως τα 10€. Οπότε βγάζεις πολύ καιρό με τα σταθερά. Τα κινητά δεν είναι δωρεάν, αλλά έχουν πολύ χαμηλές χρεώσεις.

Εγώ είχα πάρει τα credits από το Mobilevoip και ήμουν αρκετά ευχαριστημενος από τις χρεώσεις, αλλά καμία φοράει έπεφτε η γραμμή την ώρα που μιλούσες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Eχεις rooted android κινητο; αν ναι θα στησεις τα προγραμματα στο κινητο,θα παρεις ενα titanium backup και θα το επαναφερεις στο rooted nexus 7.επειτα οσο τα εχεις ανοιχτα στο n7 θα τα εχεις κλειστα στο κινητο.σε μενα αυτος ο τροπος δουλεψε αψογα.δε ξερω αν υπαρχει κατι για non root συσκευες.οταν πηγα να εγκαταστησω απευθειας το whatsapp μου ελεγε οτι η εφαρμογη δε λειτουργει σε tablet

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Φυσικά και έχω rooted το galaxy nexus και σε σεταρισμένο μετά από custom rom. Δηλαδή μόλις κάνω root το nexus 7 να περάσω το φάκελο που είναι αποθηκευμένα τα backups του titanium στο galaxy nexus και να το περάσω στο nexus 7 και μετά να κάνω επαναφορά των προγραμμάτων; Γιατί αν εννοείς αυτό, το έχω κάνει ακριβώς το ίδιο από το nexus S στο galaxy nexus. Οπότε μέχρι τα Χριστούγεννα που θα το πάρω θα κάνω αυτή τη διαδικασία.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ.Εγώ μετέφερα τα backup viber/whatsapp από το hd2 μου με custom 4.1.2 στο n7 και λειτούργησε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να λειτουργει σαν ενα πινακα απο φελλο ας πουμε.... Να μπορω να βαζω, αν οργανωνω ενα ταξιδι για παραδειγμα, φωτο που βρισκω, σελιδες απο ξενοδοχεια κ.λ.π.?

Εχω το evernote αλλα ψαχνω κατι διαφορετικο....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογη που να προσθέτει στην notification bar(οταν την κατεβαζω) διακοπτες για ανοιγμα κλεισιμο bt ,wifi ,data,gps,φωτεινότητα κλπ?

 

Μια από τις καλύτερες https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jim2

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...