Jump to content

Μετα το Symbian, τι?


 Κοινοποίηση

Επόμενη πλατφόρμα;  

165 members have voted

  1. 1. Επόμενη πλατφόρμα;

    • Θα παραμείνω στο Symbian όσο αντέχει το κινητό μου
    • Θα πάω σε Nokia WP8
    • Θα πάω σε WP8 άλλης εταιρείας
    • Θα πάω σε Android
    • Θα πάω σε iOS
    • Θα περιμένω να δω το Sailfish
    • Αλλο/ΔΞ/ΔΑ


Recommended Posts

Θα πούλαγε τρελά αν η nokia δεν είχε "πουλήσει" τους developers του, αν τους έκανε τη ζωή πιο εύκολη πριν ξεκινήσει το symbian^3, αν συνέχιζε την υποστήριξη-ανάπτυξη, αν το τροφοδοτούσε με σύγχρονους επεξεργαστές και αναλύσεις οθόνης [...]

αυτά ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 518
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναγνωρίζω όμως πως είμαι το κλασικό θύμα τού marketing κι αυτο είναι χειρότερο απο κάποιον που δεν το έχει συνειδητοποιήσει.

 

αν ησουν θα ειχες αι φον.. και μονο απο το Ν8 που εχεις φαινεται ποσο εξυπνος καταναλωτης εισαι! αν δεν ηταν ετσι,δε θα διδασκαν στα μεταπτυχιακα το μαρκετινγκ της απλε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό είπα και εγώ...

όποιος θέλει χάρτες, media player και καλή κάμερα (όσον αφορά τα n8-808) ας πάρει κάποιο symbian

για οποιονδήποτε άλλο λόγο θα προτιμούσα είτε windows είτε android

απλά

 

Εγώ πάλι πρόσφατα αγόρασα το 603 για τους εξής λόγους: Αυτονομία που σε άλλα λειτουργικά δεν υπάρχει(2-3μέρες),φιλικό μενού που δεν χρειάζεται να κατεβάσω 10εφαρμογές για να κάνω τα αυτονόητα, ενημέρωση φωνητικά για το ποιος με καλεί που με εξυπηρετεί αφάνταστα πάνω στην μηχανή και όχι μόνο, αλλαγή ραδιοφωνικού σταθμού και πλήρης χειρισμός του media player από τα ακουστικά(Δεν βρήκα αυτήν την δυνατότητα σε άλλα λειτουργικά) και τέλος την ποιότητα κατασκευής της ΝΟΚΙΑ που δεν την βρίσκεις σε άλλες εταιρίες μιας και το κάθε κινητό το κρατάω περίπου 3 χρόνια πάνω κάτω.Όλα τα άλλα τώρα με 2-4πύρηνους επεξεργαστές,2g ram κτλ με αφήνουν αδιάφορο μιας και ξεχνάμε οτι μιλάμε για κινητό τηλέφωνο και όχι για PC. Τα θεωρώ περιττά, απλά για να καλύψουν ανάγκες που μας δημιουργούν οι εταιρίες χωρίς στην πραγματικότητα να τα χρειαζόμαστε όλα αυτά κατά την προσωπική μου γνώμη.Όταν το 603 χαλάσει τότε θα δω τι λειτουργικό θα διαλέξω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πρόσφατα αγόρασα το 603 για τους εξής λόγους: Αυτονομία που σε άλλα λειτουργικά δεν υπάρχει(2-3μέρες),φιλικό μενού που δεν χρειάζεται να κατεβάσω 10εφαρμογές για να κάνω τα αυτονόητα, ενημέρωση φωνητικά για το ποιος με καλεί που με εξυπηρετεί αφάνταστα πάνω στην μηχανή και όχι μόνο, αλλαγή ραδιοφωνικού σταθμού και πλήρης χειρισμός του media player από τα ακουστικά(Δεν βρήκα αυτήν την δυνατότητα σε άλλα λειτουργικά) και τέλος την ποιότητα κατασκευής της ΝΟΚΙΑ που δεν την βρίσκεις σε άλλες εταιρίες μιας και το κάθε κινητό το κρατάω περίπου 3 χρόνια πάνω κάτω.Όλα τα άλλα τώρα με 2-4πύρηνους επεξεργαστές,2g ram κτλ με αφήνουν αδιάφορο μιας και ξεχνάμε οτι μιλάμε για κινητό τηλέφωνο και όχι για PC. Τα θεωρώ περιττά, απλά για να καλύψουν ανάγκες που μας δημιουργούν οι εταιρίες χωρίς στην πραγματικότητα να τα χρειαζόμαστε όλα αυτά κατά την προσωπική μου γνώμη.Όταν το 603 χαλάσει τότε θα δω τι λειτουργικό θα διαλέξω.

 

Πω πω ρε φιλε νομιζα οτι αυτο δεν θα το ακουγα ποτε εδω μεσα!!Υπαρχουν τελικα ακομα ευσυνειδητοι καταναλωτες!!Νομιζα οτι ημουν ο μονος που τα σκεφτοταν αυτα και ειχα αρχισει να πιστευω οτι εχω αδικο(ψυχολογια της μαζας βλεπετε...!)!!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε φιλε νομιζα οτι αυτο δεν θα το ακουγα ποτε εδω μεσα!!Υπαρχουν τελικα ακομα ευσυνειδητοι καταναλωτες!!Νομιζα οτι ημουν ο μονος που τα σκεφτοταν αυτα και ειχα αρχισει να πιστευω οτι εχω αδικο(ψυχολογια της μαζας βλεπετε...!)!!

 

Έχοντας E71, κόντρα στην spec-οποίηση των κινητών, στην ίδια φάση με τον φίλο είμαι κι εγώ 2 χρόνια σχεδόν. Τι να την κάνω την φριτέζα με τους 20 πυρήνες, έχω Symbian S60v3! :p

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πρόσφατα αγόρασα το 603 για τους εξής λόγους: Αυτονομία που σε άλλα λειτουργικά δεν υπάρχει(2-3μέρες),φιλικό μενού που δεν χρειάζεται να κατεβάσω 10εφαρμογές για να κάνω τα αυτονόητα, ενημέρωση φωνητικά για το ποιος με καλεί που με εξυπηρετεί αφάνταστα πάνω στην μηχανή και όχι μόνο, αλλαγή ραδιοφωνικού σταθμού και πλήρης χειρισμός του media player από τα ακουστικά(Δεν βρήκα αυτήν την δυνατότητα σε άλλα λειτουργικά) και τέλος την ποιότητα κατασκευής της ΝΟΚΙΑ που δεν την βρίσκεις σε άλλες εταιρίες μιας και το κάθε κινητό το κρατάω περίπου 3 χρόνια πάνω κάτω.Όλα τα άλλα τώρα με 2-4πύρηνους επεξεργαστές,2g ram κτλ με αφήνουν αδιάφορο μιας και ξεχνάμε οτι μιλάμε για κινητό τηλέφωνο και όχι για PC. Τα θεωρώ περιττά, απλά για να καλύψουν ανάγκες που μας δημιουργούν οι εταιρίες χωρίς στην πραγματικότητα να τα χρειαζόμαστε όλα αυτά κατά την προσωπική μου γνώμη.Όταν το 603 χαλάσει τότε θα δω τι λειτουργικό θα διαλέξω.

 

αυτονομία δεν έχει καλύτερη, σίγουρα έχει μικρότερη απο πολλά android

menu επίσης δεν το βρίσκω πλέον λειτουργικό, τουναντίον τα βρίσκω περίπλοκα, σύνθετα, ξεπερασμένα

ποιότητα κατασκευής βρίσκεις πλέον σε όλες τις εταιρείες

φωνητικές λειτουργίες, διαχείριση σταθμών απο handsfree δεν έχω ασχοληθεί

 

παιδιά συμφωνώ ότι οι πυρήνες δεν είναι το παν και δεν παίζουν απολύτως κανέναν ρόλο σε πολλές περιτπώσεις, αλλά δείτε ένα note 2, ένα gs3, το πως λειτουργούν, τι κάνουν, που δεν με ενδιαφέρει πόσους πυρήνες έχουν και μετά δείτε και οποιαδήποτε symbian συσκευή, ε μετά δε μπορώ να ακούω ότι είμαστε θύματα του Marketing και των πυρήνων που μας πλασάρουν

εσείς είστε το αντίθετο άκρο από τους κυνηγούς των πυρήνων, κάτι που επίσης δεν είναι καλό ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα σου πω ότι έχεις άδικο. Η διαφωνία βρίσκεται στις συχνές αλλαγές κινητών γιατι και καλα το προηγούμενο μοντέλο δεν καλύπτει πλέον τις ανάγκες μας. Έτσι τρέχουμε να πάρουμε το gs2 μετα το 3 και αργότερα το 4 κ.ο.κ. Δεν λέω να πιάσουμε το άλλο άκρο και να μείνουμε σε συσκευές του '90 αλλα και αυτο το τρέξιμο πίσω απο κάθε μια εξέλιξη γιατι η προ μηνών συσκευη μας δεν καλύπτει πλέον τις ανάγκες μας, είναι υπερβολικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πρόσφατα αγόρασα το 603 για τους εξής λόγους: Αυτονομία που σε άλλα λειτουργικά δεν υπάρχει(2-3μέρες),φιλικό μενού που δεν χρειάζεται να κατεβάσω 10εφαρμογές για να κάνω τα αυτονόητα, ενημέρωση φωνητικά για το ποιος με καλεί που με εξυπηρετεί αφάνταστα πάνω στην μηχανή και όχι μόνο, αλλαγή ραδιοφωνικού σταθμού και πλήρης χειρισμός του media player από τα ακουστικά(Δεν βρήκα αυτήν την δυνατότητα σε άλλα λειτουργικά) και τέλος την ποιότητα κατασκευής της ΝΟΚΙΑ που δεν την βρίσκεις σε άλλες εταιρίες μιας και το κάθε κινητό το κρατάω περίπου 3 χρόνια πάνω κάτω.Όλα τα άλλα τώρα με 2-4πύρηνους επεξεργαστές,2g ram κτλ με αφήνουν αδιάφορο μιας και ξεχνάμε οτι μιλάμε για κινητό τηλέφωνο και όχι για PC. Τα θεωρώ περιττά, απλά για να καλύψουν ανάγκες που μας δημιουργούν οι εταιρίες χωρίς στην πραγματικότητα να τα χρειαζόμαστε όλα αυτά κατά την προσωπική μου γνώμη.Όταν το 603 χαλάσει τότε θα δω τι λειτουργικό θα διαλέξω.

 

Ωραιος ο φιλος! να καποιοι λογοι για να παρεις symbian, να προσθεσω κι εγω μερικους φωνητικη κληση ολο τον καταλογο χωρις προσθηκες, πολυ ευκολη αναζητηση επαφων, παραμετροποιηση και κατι ακομα δεν ξερω αν ειμαι τρελος αλλα απο θεμα εφαρμογων και δυνατοτητων ειμαι καλυμενος.. παραθετω μερικες:

dukto(αποστολη-ληψη με wifi απο τον καναπε αψογο),nokiα play to, opera,dropian(dropbox), joikuspot(hotspot), YouTube downloader pro απο km(κατεβαζεις mp3,mp4,flv απο youtube) mp3cut, antsnes(snes emu) symtorrent(τορρεντ απο το κινητο) swype για γρηγορη γραφη και εχω ακομα πολλα να πω για να ρωτησω γιατι όχι, σιγουρα κι εγω που ειμαι "οπαδος" του symbian θα ηθελα ενα κινητο να παιζω.. η διασκεδαση ομως ειναι δευτερη μπρος στην χρηστικοτητα. βεβαια ολα ειναι θεμα γουστου αλλος θελει μεγαλυτερη ποικιλια και λιγοτερη χρηστικοτητα δεν το κρινω. παντως αν ηταν να παρω κινητο τωρα θα το σκεφτομουν παρα πολυ αλλα λογικα θα επαιρνα symbian.

Symbian dead and i like it!!!

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

[1]αυτονομία δεν έχει καλύτερη, σίγουρα έχει μικρότερη απο πολλά android

[2]menu επίσης δεν το βρίσκω πλέον λειτουργικό, τουναντίον τα βρίσκω περίπλοκα, σύνθετα, ξεπερασμένα

[3]ποιότητα κατασκευής βρίσκεις πλέον σε όλες τις εταιρείες

φωνητικές λειτουργίες, [4]διαχείριση σταθμών απο handsfree δεν έχω ασχοληθεί

 

[5]παιδιά συμφωνώ ότι οι πυρήνες δεν είναι το παν και δεν παίζουν απολύτως κανέναν ρόλο σε πολλές περιτπώσεις, αλλά δείτε ένα note 2, ένα gs3, το πως λειτουργούν, τι κάνουν, που δεν με ενδιαφέρει πόσους πυρήνες έχουν και μετά δείτε και οποιαδήποτε symbian συσκευή, ε μετά δε μπορώ να ακούω ότι είμαστε θύματα του Marketing και των πυρήνων που μας πλασάρουν

εσείς είστε το αντίθετο άκρο από τους κυνηγούς των πυρήνων, κάτι που επίσης δεν είναι καλό ;)

 

[1] εισαι κατοχος αυτου του κινητου?εκεινος το εχει και το λεει.

[2] ειναι τελειως υποκειμενικο βρε αφου αμα το ξεσυνηθησεις και εχεις συνηθησεις του ανδροιδες,λογικο ειναι να σου ξινιζει

[3]γενικα τα κινητα δεν ειναι για να ανεβαινεις στο ρινγκ μαζι τους αλλα οι λεγομενες ναυαρχιδες τοσο λεπτες που ειναι,ειναι περισσοτερο ευαισθητες.

[4] ωντας λατρης του ραδιοφωνου,με ελκυει αρκετα!

[5] για ποιο λογο να δωσει καποιος τοσα λεφτα για να κανει κατι που το κανει το ιδιο καλα με λιγοτερο απο 200 ευρω??

δεν θεωρω οτι ειμαι του αλλου ακρου,παρακολουθω τις εξελιξεις και γιαυτο βρισκομαι εδω μεσα για να ξερω τι παιζει....

αλλα οταν βλεπω τον αλλον(ή αλλη) να τα σκαει χοντρα για να παρει το καινουργιο iphone ή το gs3 ή to note 2 για να μπαινει facebook,........ε καταλαβαινετε

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η αναζητηση επαφής τύπου Τ9 με βολεύει αφάνταστα μιας και κάνω πολλα τηλέφωνα. Δεν υπάρχει στα αλλα λειτουργικα???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η αναζητηση επαφής τύπου Τ9 με βολεύει αφάνταστα μιας και κάνω πολλα τηλέφωνα. Δεν υπάρχει στα αλλα λειτουργικα???

 

 

Ετσι, αυτα λεω και για να βρεις επαφες στο android πρεπει να θυμασαι ποιους εχεις ελληνικα και ποιους αγγλικα το ιδιο και σε iphone. για μενου αν θες να κλεισεις οτι τρεχει πρεπει να πας ρυθμισεις-->εφαρμογες-->εφαρμογες που εκτελουνται. γενικα αν ειχαμε 700 ευρω ακομη και οι symbian fans νομιζω οτι δεν θα γινοταν η συζητηση αφου τα περισσοτερα ισως και ολα εκτος μενου και καμερας τα κανει ενα galaxy s3 αλλα με 200+ ευρω παιρνεις ενα ace και για να εγκαταστησεις εφαρμογες θες app2sd, (οσοι εχουν καταλαβαινουν. Μαλλον γιαυτο γινεται η συζητηση με 200-300 ευρω τι μπορεις να κανεις ευκολα.. κατι που εχουν οσοι κρατουν symbian 3 συσκευη. αληθεια αξιζει να παρεις android με 250 ευρω αν εχεις για παραδειγμα ενα κουσουριασμενο c7 2 ετων?

Edited by john_15
διορθωση
Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η αναζητηση επαφής τύπου Τ9 με βολεύει αφάνταστα μιας και κάνω πολλα τηλέφωνα. Δεν υπάρχει στα αλλα λειτουργικα???

Όχι ρε φιλε, αφού είναι μπροστά τα άλλα. Τα ίδια θα λέμε?:wacko:

 

 

 

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι, αυτα λεω και για να βρεις επαφες στο android πρεπει να θυμασαι ποιους εχεις ελληνικα και ποιους αγγλικα το ιδιο και σε iphone. για μενου αν θες να κλεισεις οτι τρεχει πρεπει να πας ρυθμισεις-->εφαρμογες-->εφαρμογες που εκτελουνται. γενικα αν ειχαμε 700 ευρω ακομη και οι symbian fans νομιζω οτι δεν θα γινοταν η συζητηση αφου τα περισσοτερα ισως και ολα εκτος μενου και καμερας τα κανει ενα galaxy s3 αλλα με 200+ ευρω παιρνεις ενα ace και για να εγκαταστησεις εφαρμογες θες app2sd, (οσοι εχουν καταλαβαινουν. Μαλλον γιαυτο γινεται η συζητηση με 200-300 ευρω τι μπορεις να κανεις ευκολα.. κατι που εχουν οσοι κρατουν symbian 3 συσκευη. αληθεια αξιζει να παρεις android με 250 ευρω αν εχεις για παραδειγμα ενα κουσουριασμενο c7 2 ετων?

 

Μερικες επισημανσεις

 

1. Τ9 αναζητηση? Να πατας δηλαδη τα νουμερα που αντιστοιχουν στα γραμματα or something? ( πχ για Νικος 645 κλπ?)

Ακομα και το sgs το ειχε.

Μηπως εννοεις καποιο μερος του αριθμου? (πχ απο το 6981234567 να πατησεις 123?)

Και αυτο εννοειται

 

2. Task manager?

κατευθειαν απο το κουμπι multitasking η συνεχομενο πατημα του home αν δεν υπαρχει (οπως στα galaxy δηλαδη) και μπαινεις κατευθειαν (επισης δεν υπαρχει καποιος λογος να κλεισεις τιποτα). Βαζεις και εσυ βεβαια οποιο κουμπι θελεις με οσο delay θελεις, γιατι μπορεις :p

 

3. Με 200+ € δεν παιρνεις το ace, παιρνεις συσκευη dual core και 768mb ram

 

Για το θεμα της εσωτερικης μνημης στα φθηνα android συμφωνω.

Δεν την παλευουν, σερνονται και σιγουρα δεν εχουν την ανεση του symbian.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες επισημανσεις

 

1. Τ9 αναζητηση? Να πατας δηλαδη τα νουμερα που αντιστοιχουν στα γραμματα or something? ( πχ για Νικος 645 κλπ?)

Ακομα και το sgs το ειχε.

Μηπως εννοεις καποιο μερος του αριθμου? (πχ απο το 6981234567 να πατησεις 123?)

Και αυτο εννοειται

 

2. Task manager?

κατευθειαν απο το κουμπι multitasking η συνεχομενο πατημα του home αν δεν υπαρχει (οπως στα galaxy δηλαδη) και μπαινεις κατευθειαν (επισης δεν υπαρχει καποιος λογος να κλεισεις τιποτα). Βαζεις και εσυ βεβαια οποιο κουμπι θελεις με οσο delay θελεις, γιατι μπορεις :p

 

3. Με 200+ € δεν παιρνεις το ace, παιρνεις συσκευη dual core και 768mb ram

 

Για το θεμα της εσωτερικης μνημης στα φθηνα android συμφωνω.

Δεν την παλευουν, σερνονται και σιγουρα δεν εχουν την ανεση του symbian.

Φίλε μου εγώ δεν ξέρω λεπτομέρειες γιατί δεν έχω δουλέψει πραγματικά android πέρα από το να δω κάποιες συσκευές φίλων. Και όπως έχω πει το πιο πιθανό είναι να καταλήξω εκεί μετά το symbian , αλλά για παράδειγμα το dual core που είπες προσωπικά δε μου κάνει κάποια εντύπωση, ίσα ίσα που σκέφτομαι τις συνέπειες στη μπαταρία και ότι δυστυχώς είναι απαραίτητο στο να τρέξει αξιοπρεπώς το συγκεκριμένο λειτουργικό. Άρα όλα έχουν τα μειονεκτήματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που το κάνω μέσω QWERTY από την αρχική να μιλήσω ή όχι;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Που να πας εσύ με το κουσουριασμένο βρεεεεεεεε:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Που να πας εσύ με το κουσουριασμένο βρεεεεεεεε:lol:

 

Κουσουριασμένο-ξεκουσουριασμένο, κάτι φθηνά ''γατάκια'' με ρομποτάκια τα έχει για πρωϊνό με τη σταθερότητα του.

 

Tα 369Mhz βαράνε κόφτη και δεν μιλάνε! Σαν τα Honda Civic Type R ένα πράμα!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ δεν ξέρω λεπτομέρειες γιατί δεν έχω δουλέψει πραγματικά android πέρα από το να δω κάποιες συσκευές φίλων. Και όπως έχω πει το πιο πιθανό είναι να καταλήξω εκεί μετά το symbian , αλλά για παράδειγμα το dual core που είπες προσωπικά δε μου κάνει κάποια εντύπωση, ίσα ίσα που σκέφτομαι τις συνέπειες στη μπαταρία και ότι δυστυχώς είναι απαραίτητο στο να τρέξει αξιοπρεπώς το συγκεκριμένο λειτουργικό. Άρα όλα έχουν τα μειονεκτήματα τους.

 

Φυσικα. Οπως ειπες, Θα παει νερο μονο αν ειναι στην κατηγορια dual core-768 ram. Ολα τα υποδεεστερα θελουν πολλες μοντες.

Οι μονες συσκευες που πανε σφαιρα με 1 πυρηνα (απο 1ghz και κατω) ειναι τα symbian/maemo.-

Link to comment
Share on other sites

Μερικες επισημανσεις

 

1. Τ9 αναζητηση? Να πατας δηλαδη τα νουμερα που αντιστοιχουν στα γραμματα or something? ( πχ για Νικος 645 κλπ?)

Ακομα και το sgs το ειχε.

Μηπως εννοεις καποιο μερος του αριθμου? (πχ απο το 6981234567 να πατησεις 123?)

Και αυτο εννοειται

 

2. Task manager?

κατευθειαν απο το κουμπι multitasking η συνεχομενο πατημα του home αν δεν υπαρχει (οπως στα galaxy δηλαδη) και μπαινεις κατευθειαν (επισης δεν υπαρχει καποιος λογος να κλεισεις τιποτα). Βαζεις και εσυ βεβαια οποιο κουμπι θελεις με οσο delay θελεις, γιατι μπορεις :p

 

3. Με 200+ € δεν παιρνεις το ace, παιρνεις συσκευη dual core και 768mb ram

 

Για το θεμα της εσωτερικης μνημης στα φθηνα android συμφωνω.

Δεν την παλευουν, σερνονται και σιγουρα δεν εχουν την ανεση του symbian.

 

Για το τ9 δεν ξέρω οποίο έχω πιάσει στα χέρια μου δεν το είχε δεν είμαι σίγουρος. Για το task manager όντως χρήσιμο αυτό απλά δεν το ήξερα ότι γίνεται έτσι. Τώρα για τον διπυρηνο δεν ξερω καποιο μοντελο με 200 ευρώ που να χει αξιοπρεπείς κάμερα με φλας οθόνη και εσωτερική μνήμη για να μην σε πριζει και αυτονομία ανεκτή. Πχ gs3 mini 400ευρω. Και θα συμβιβαστείς σε αρκετά. Αν έχεις κάποιο άλλο στο μυαλό σου πες να το ψαξω. Να ξαναπώ ότι δεν λέω δεν υπάρχει καλύτερο.. Λέω αφού έχεις τόσα γιατί να μην το κρατήσεις; η γιατί για μερικούς είσαι ο παλιός και τι να μας πεις; κουσουριασμενο.. :)

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Για το τ9 δεν ξέρω οποίο έχω πιάσει στα χέρια μου δεν το είχε δεν είμαι σίγουρος. Για το task manager όντως χρήσιμο αυτό απλά δεν το ήξερα ότι γίνεται έτσι. Τώρα για τον διπυρηνο δεν ξερω καποιο μοντελο με 200 ευρώ που να χει αξιοπρεπείς κάμερα με φλας οθόνη και εσωτερική μνήμη για να μην σε πριζει και αυτονομία ανεκτή. Πχ gs3 mini 400ευρω. Και θα συμβιβαστείς σε αρκετά. Αν έχεις κάποιο άλλο στο μυαλό σου πες να το ψαξω

 

http://www.skroutz.gr/s/1703803/Samsung-Galaxy-Ace-2.html

http://www.skroutz.gr/s/1686307/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance.html

Αυτα μεχρι τα 250 (αν και το s advance αξιζει κατα πολυ 25€ παραπανω)

το s3 mini ειναι στα 317

http://www.skroutz.gr/s/1686307/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance.html

 

Καμερα εχουν σχετικα καλη, αλλα οχι αν τα συγκρινεις με το n8 ;)

Καμερα επιπεδου n8 (αν βγαλεις το xenon βεβαια) s3/note/note 2

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/1703803/Samsung-Galaxy-Ace-2.html

http://www.skroutz.gr/s/1686307/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance.html

Αυτα μεχρι τα 250 (αν και το s advance αξιζει κατα πολυ 25€ παραπανω)

το s3 mini ειναι στα 317

http://www.skroutz.gr/s/1686307/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance.html

 

Καμερα εχουν σχετικα καλη, αλλα οχι αν τα συγκρινεις με το n8 ;)

Καμερα επιπεδου n8 (αν βγαλεις το xenon βεβαια) s3/note/note 2

 

Ε όχι και επιπέδου Ν8 οι κάμερες των S3/Note/Note2. Και φυσικά δεν είναι μόνο το xenon, άλλα η ποιότητα φακού και αισθητήρα, που φέρουν την υπογραφή της Carl Zeiss. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και επιπέδου Ν8 οι κάμερες των S3/Note/Note2. Και φυσικά δεν είναι μόνο το xenon, άλλα η ποιότητα φακού και αισθητήρα, που φέρουν την υπογραφή της Carl Zeiss. ;)

 

Εγω εκει τις συγκαταλεγω παντως. Για το note 1 δεν ειμαι σιγουρος, για τα αλλα δυο ειμαι (αποψη μου βεβαια).

Το "Carl Zeiss" δεν μου λεει κατι. Του n9 ειναι φριχτη σε σχεση με τα παραπανω :)

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν9 φταίει η εγκαταλλειψη του λειτουργικου άρα και οι οποιες απαραίτητες βελτιώσεις...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν9 φταίει η εγκαταλλειψη του λειτουργικου άρα και οι οποιες απαραίτητες βελτιώσεις...

 

Ακριβώς. Μακάρι η Jolla να καταφέρει όσα δεν κατάφερε η Nokia, μεγαλύτερη ευχή δεν έχω για το 2013 σε εταιρία. Και πριν με προλάβει κάποιος, για την Nokia δεν έχω καμία ευχή. Το 2013 απλά θα τελειώσει η εξαγορά της και επίσημα...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Μακάρι η Jolla να καταφέρει όσα δεν κατάφερε η Nokia, μεγαλύτερη ευχή δεν έχω για το 2013 σε εταιρία. Και πριν με προλάβει κάποιος, για την Nokia δεν έχω καμία ευχή. Το 2013 απλά θα τελειώσει η εξαγορά της και επίσημα...

 

Jolla??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...