Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι έχει κάνει με την έκδοση του κινητού. Αν δηλαδή είναι δίκαρτο ή όχι.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το σκέφτηκα αυτό και το τσέκαρα ! Δεν ισχύει όμως ! το ενα το ida σε κατάστημα γερμανός όπου έγραφε 206.1 και το άλλο στο πλαίσιο όπου έγραφε 206. Και τα δυο κινητά ήταν με την μια κάρτα sim.
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην δινεις σημασια, λογικα δεν ειναι τιποτε σημαντικο. Γιατι δεν ρωτησες τους πωλητές εκεί; Ίσως ήξεραν..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα ! και η απάντηση τις πωλήτριας ήταν ότι η κοσμοτέ φέρνει μονο το μαύρο . Ασχετη απάντηση βασικά μου έδωσε και έτσι δεν συνέχισα τις ερώτησης γιατί φάνηκε λίγο άσχετη ! Αυτό που παρατήρησα στο αυτοκόλλητο στην συσκευασία έγραφε Κοσμοτέ gr !
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα ! και η απάντηση τις πωλήτριας ήταν ότι η κοσμοτέ φέρνει μονο το μαύρο . Ασχετη απάντηση βασικά μου έδωσε και έτσι δεν συνέχισα τις ερώτησης γιατί φάνηκε λίγο άσχετη ! Αυτό που παρατήρησα στο αυτοκόλλητο στην συσκευασία έγραφε Κοσμοτέ gr !

 

Ε κλασσικά θα έχει εγκατεστημένες μέσα κάποιες εφαρμογές της cosmote..λογικα.

Για ρίξε και μια ματιά εδώ..http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Nokia-206-Dual-Sim-Cyan.aspx

43.99Ε είναι λίγα... εγώ το χα πάρει απο το σαιτ που σε γράφω στα 51Ε + 3 τα μεταφορικά νομίζω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με γεια σου! Από ό,τι βλέπω το έχουμε στο ίδιο χρώμα αλλά εμένα είναι Ευρωπαίκης αντιπροσωπείας.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σκεφτομαι για συγγενη μου καποιας ηλικιας(οχι πιτσιρικα τελος παντων)και θα θελα να ρωτησω τι λεει απο ενταση το ακουστικο,ειναι σε καλα επιπεδα η δε θα ακουει?

Επισης με ενδιαφερει και η ενταση του ηχειου του πως ειναι.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και το ακουστικό αλλά και τα ήχεια ειδικά είναι αρκετά δυνατά θα έλεγα. Δηλαδή έξω σε φασαρία αν το έχει στο δυνατό θα ακούει άνετα, επίσης παίζει πολύ καθαρή και δυνατή μουσική αλλά και ραδιόφωνο στα μεγάφωνα θα έλεγα. Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και το ακουστικό αλλά και τα ήχεια ειδικά είναι αρκετά δυνατά θα έλεγα. Δηλαδή έξω σε φασαρία αν το έχει στο δυνατό θα ακούει άνετα, επίσης παίζει πολύ καθαρή και δυνατή μουσική αλλά και ραδιόφωνο στα μεγάφωνα θα έλεγα.

 

Δυστυχώς μόνο με συνδεδεμένα ακουστικά όμως...:(

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν υπάρχει άλλη λύση, αφού τα ακουστικά λειτουργούν ως κεραία.. Εδώ όλα τα σμάρτφον είναι έτσι , εκτός και αν εγκαταστήσεις κανά tunein που θέλει internet..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν υπάρχει άλλη λύση, αφού τα ακουστικά λειτουργούν ως κεραία.. Εδώ όλα τα σμάρτφον είναι έτσι , εκτός και αν εγκαταστήσεις κανά tunein που θέλει internet..

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα...

Π.χ. το Nokia x2-02 (2011) το οποίο είναι ο προκάτοχος του Nokia 206 (2012) δεν χρειάζεται συνδεδεμένα ακουστικά για να λειτουργήσει το ραδιόφωνο...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις..δεν το ήξερα αυτό.. Πως ξέρεις οτι το x2-02 είναι προκάτοχος του 206;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, είναι made in india.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, είναι made in india.

σε ευχαριστω φιλε για την ενημερωση, σε περιπτωση που εχεις αναπαντητες,sms,κτλ,σε ενημερωνει το τηλ,η,μαυριζει εντελως η οθονη?πχ=σε ενα αλλο νοκια που ειχα αναβοσβηνε το πληκτρολογιο οταν ειχες αναπαντητες κτλ,με το 206 τι γινεται σε αυτη την περιπτωση

Edited by sisos
Link to comment
Share on other sites

Οχι , η οθόνη παραμένει μαύρη μετά τις ειδοποιήσεις..αλλά δεν είναι πρόβλημα αυτό γιατί μπορείς να το τσεκάρεις ανά πάσα στιγμή. Από το birdphone το πήρα εγώ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι , η οθόνη παραμένει μαύρη μετά τις ειδοποιήσεις..αλλά δεν είναι πρόβλημα αυτό γιατί μπορείς να το τσεκάρεις ανά πάσα στιγμή. Από το birdphone το πήρα εγώ.
από μπαταρία, ποιότητα κλήσης, σύνταξη μνμ, πως τα παει
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κλήσεων είναι αρκετά καθαρή θα έλεγα, στα μηνυματα επίσης καλό. Όσον αφορά την μπαταρία τώρα..με αρκετη χρήση (τηλεφωνήματα μόνο) μου βγάζει 5 μερουλες , ενώ με ισχνή χρήση έως και 7-8 μέρες θα έλεγα..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κλήσεων είναι αρκετά καθαρή θα έλεγα, στα μηνυματα επίσης καλό. Όσον αφορά την μπαταρία τώρα..με αρκετη χρήση (τηλεφωνήματα μόνο) μου βγάζει 5 μερουλες , ενώ με ισχνή χρήση έως και 7-8 μέρες θα έλεγα..

σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις..δεν το ήξερα αυτό.. Πως ξέρεις οτι το x2-02 είναι προκάτοχος του 206;

 

Τα έχω και τα 2.:cool: Βασίζονται και τα 2 σε λογισμικό nokia series 40 και έχουν σχεδόν το ίδιο μενού. Θεωρώ όμως ότι -συνολικά- το nokia x2-02 είναι καλύτερο από το nokia 206 τόσο λόγω καλύτερης κάμερας, όσο και λόγω μεγαλύτερης εσωτερικής μνήμης και ευκολιών (εξωτερική θύρα micro sd & extra πλήκτρα media player)...:!:

Link to comment
Share on other sites

Ναί είναι ο ορισμός του λιτού κινητού το 206..αλλά γερό dumbphone θα έλεγα..εσύ που έχεις μέτρο σύγκρισης ξες καλύτερα.

ΥΓ Το τσιρτσίρισμα που έκανε ο φορτιστής του το διόρθωσα χρησιμοποιώντας του παλιότερού μου (6220 classic) κινητού τον φορτιστή. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα έτσι;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναί είναι ο ορισμός του λιτού κινητού το 206..αλλά γερό dumbphone θα έλεγα..εσύ που έχεις μέτρο σύγκρισης ξες καλύτερα.

 

Ευχαριστημένος είμαι από το 206 σε γενικές γραμμές!:happy:

2 θεωρώ ότι είναι τα σημαντικά του προβλήματα:

- Η πολύ μικρή διαθέσιμη μνήμη της συσκευής (10MB) η οποία δεν αρκεί ούτε για αναβάθμιση των προεγκατεστημένων εφαρμογών (οι οποίες δεν είναι δυνατόν να διαγραφούν επειδή θεωρούνται αρχεία του συστήματος).:mad:

- Η μη αναγνώριση των καλουμένων αριθμών μιας επαφής με βάση τον τρόπο που έχουν καταχωρηθεί (=>πρόβλημα γενικό στα series 40) στην μνήμη του τηλεφώνου (π.χ. εμφανίζει όνομα καλούντα χωρίς εικονίδιο για να καταλάβεις αν σε καλεί από το σπίτι ή το κινητό κλπ).:X

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να υπήρχε μια επιπλέον αναβάθμιση που διόρθωνε το 2ο bug... όπως γίνεται στο android..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...