Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έχουμε πει αυτά... Έγραψα κι εγώ παρόμοια εμπειρία πριν λίγες ημέρες από δύο άλλα καταστήματα. Να μην ανέχεστε να σας κοροιδεύουν και να επιβραβεύετε τους σωστούς εμπόρους.

 

Πάμε στο θέμα μας όμως! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω να κάνω κάποιες ερωτησούλες για το κινητάκι..

Από μπαταρία τι λέει;

Τα πλήκτρα έχουν καλή αίσθηση;

Κάνει για γρήγορο sms;βοηθάει δηλ το πληκτρολόγιο και το λογισμικό;

Ποιότητα και ένταση μουσικής/ραδιοφώνου;

Από sar το μονόκαρτο τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω κάποιες ερωτησούλες για το κινητάκι..

Από μπαταρία τι λέει;

Τα πλήκτρα έχουν καλή αίσθηση;

Κάνει για γρήγορο sms;βοηθάει δηλ το πληκτρολόγιο και το λογισμικό;

Ποιότητα και ένταση μουσικής/ραδιοφώνου;

Από sar το μονόκαρτο τι λέει;

 

Μπαταρία μια χαρά ( 2-3 μέρες και εννιότε και κάτι ακόμα )

πλήκτρα με σούπερ αίσθηση, στα sms πάει γρήγορα

ποιότητα και ένταση επίσης μια χαρά

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω κάποιες ερωτησούλες για το κινητάκι..

Από μπαταρία τι λέει;

Τα πλήκτρα έχουν καλή αίσθηση;

Κάνει για γρήγορο sms;βοηθάει δηλ το πληκτρολόγιο και το λογισμικό;

Ποιότητα και ένταση μουσικής/ραδιοφώνου;

Από sar το μονόκαρτο τι λέει;

 

Δες τα παρακάτω links:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4615535#post4615535

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4605617#post4605617

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4595471#post4595471

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4592734#post4592734

Sar 0.93 και στο απλό και στο dual sim.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια τηλεφωνικής χρήσης, μπορείς να βάλεις τον συνομιλητή σε ανοιχτή ακρόαση/μεγάφωνο, πατώντας το κουμπάκι μενού πάνω δεξιά ("μεγαφων."), όπως σε προηγούμενα Nokia S40;

Εμφανίζει δηλαδή το "μεγαφωνο", όταν μιλάς; (ώστε να κάνεις εναλλαγή μεταξύ μεγαφώνου-μικροφώνου με το πάτημα ενός κουμπιού μόνο.)

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια τηλεφωνικής χρήσης, μπορείς να βάλεις τον συνομιλητή σε ανοιχτή ακρόαση/μεγάφωνο, πατώντας το κουμπάκι μενού πάνω δεξιά ("μεγαφων."), όπως σε προηγούμενα Nokia S40;

Εμφανίζει δηλαδή το "μεγαφωνο", όταν μιλάς; (ώστε να κάνεις εναλλαγή μεταξύ μεγαφώνου-μικροφώνου με το πάτημα ενός κουμπιού μόνο.)

 

Εννοείται ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτή!:happy:

Επίσης, εγώ κάποιες φορές (αν δεν έχω ενεργοποιήσει το bluetooth στο κινητό πριν την κλήση), απαντώ κανονικά, μετά μιλάω με ανοικτή ακρόαση, μπαίνω στο menou και ενεργοποιώ την bluetooth σύνδεση. Mετά ανοίγω τo bluetooth ακουστικό (που συνδέεται κατά την διάρκεια της συνομιλίας) και μιλάω κανονικά χωρίς καμία διακοπή!;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, notification LED για αναπαντητες κτλ εχει το κινητο?

Δυστυχώς όχι. Ειναι αρκετά "σπαρτιάτικο"...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε ποια καταστήματα έχουν την ελληνική έκδοση του κινητού;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το κινητό εδώ και μία εβδομάδα.Λειτουργούσαν τα πάντα κανονικά. Σήμερα που το άνοιξα η εφαρμογή του fb και του twitter δεν λειτουργούν και μου βγάζει το μνμ ''Μη έγκυρη εφαρμογή Διαγραφή?''

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα.Έχετε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω?

 

Το κινητό το αγόρασα από Ελλάδα και δεν έχω τη δυνατότητα να το γυρίσω πίσω αυτή τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε ποια καταστήματα έχουν την ελληνική έκδοση του κινητού;

 

παμπλικ σιγουρα

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και μία εβδομάδα.Σημερα που το άνοιξα μου κάνει από μόνο του επανακίνηση και με ρωτάει τι γλώσσα θέλω από την αρχή.

 

Αφού επιλέγω γλώσσα διαπιστώνω ότι η εφαρμογή του fb έχει κατεστραμμένο εικονίδιο και μου λέει μη έγκυρη εφαρμογή διαγραφή?

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα.Γνωρίζετε πως μπορώ να περάσω την εφαρμογή για να λυθεί το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα, πως ούτε η νέα έκδοση Nokia Suite 3.8.30 υποστηρίζει το 206.

http://imageshack.us/a/img69/6456/25959414.jpg

 

Επιστροφή λοιπόν στην (μόνη) πρόσφατη έκδοση που το υποστηρίζει, την 3.5.34.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το ερώτημα μου μήπως και έχουμε καμία ευχάριστη εξέλιξη τώρα που το κινητό κυκλοφόρησε αρκετά! ;)

 

Σκέφτομαι να πάρω αυτό με τις δυο κάρτες και να βάλω μέσα την κάρτα του what's up μου και μια κάρτα από τις δυο (twin sim) της Cosmote σύνδεσης μου την οποία θα έχω κλειστή και θα την ενεργοποιώ όταν δεν θα θέλω να έχω το iPhone μαζί μου ή αν μείνω από μπαταρία πχ..

Το θέμα είναι αν θα γίνετε να έχω την μια κάρτα (twin) κλειστή μέσα στο ΝΟΚΙΑ 206 και να την ενεργοποιώ όταν θέλω. Γιατί αν είναι ενεργοποιημένες και οι δυο (twin) τότε υπάρχει πρόβλημα!

Τι λέτε θα είναι εφικτό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ενα asha που ειχα με δυο σιμ ειχε για καθε σιμ 4 επιλογες. Κλησεις, μυνηματα, ιντερνετ, και ενα αλλο που δεν θυμαμαι. Και μπορουσες να απενεργοποιησεις αυτα τα στοιχεια για την καθε σιμ ξεχωριστα η ολα μαζι. Οποτε ναι, πιστευω και στο νοκια 206 γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Ενα asha που ειχα με δυο σιμ ειχε για καθε σιμ 4 επιλογες. Κλησεις, μυνηματα, ιντερνετ, και ενα αλλο που δεν θυμαμαι. Και μπορουσες να απενεργοποιησεις αυτα τα στοιχεια για την καθε σιμ ξεχωριστα η ολα μαζι. Οποτε ναι, πιστευω και στο νοκια 206 γινεται.

 

Αυτό που λες αλλάζει πολλά.. Θυμάσαι ποιο asha είχες? Να πάω σε κάποιο κατάστημα να βάλω και τις δύο κάρτες μου και να το δοκιμάσω, λέτε να με αφήσουν?

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το ερώτημα μου μήπως και έχουμε καμία ευχάριστη εξέλιξη τώρα που το κινητό κυκλοφόρησε αρκετά! ;)

 

Σκέφτομαι να πάρω αυτό με τις δυο κάρτες και να βάλω μέσα την κάρτα του what's up μου και μια κάρτα από τις δυο (twin sim) της Cosmote σύνδεσης μου την οποία θα έχω κλειστή και θα την ενεργοποιώ όταν δεν θα θέλω να έχω το iPhone μαζί μου ή αν μείνω από μπαταρία πχ..

Το θέμα είναι αν θα γίνετε να έχω την μια κάρτα (twin) κλειστή μέσα στο ΝΟΚΙΑ 206 και να την ενεργοποιώ όταν θέλω. Γιατί αν είναι ενεργοποιημένες και οι δυο (twin) τότε υπάρχει πρόβλημα!

Τι λέτε θα είναι εφικτό αυτό;

 

Δε νομίζω ότι γίνεται.

 

Ενα asha που ειχα με δυο σιμ ειχε για καθε σιμ 4 επιλογες. Κλησεις, μυνηματα, ιντερνετ, και ενα αλλο που δεν θυμαμαι. Και μπορουσες να απενεργοποιησεις αυτα τα στοιχεια για την καθε σιμ ξεχωριστα η ολα μαζι. Οποτε ναι, πιστευω και στο νοκια 206 γινεται.

 

Αυτό που λες είναι άλλο. Σε ρωτάει από ποιά κάρτα θες να κάνεις κλήσεις, να στέλνεις μηνύματα κτλ αν δε θες να επιλέγεις κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας όπως το γαλάζιο, αλλά δεν πειράζει.

Καλορίζικο...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Δώσε καμιά λεπτομέρεια στο λαό ! Είναι αντίστοιχα παιχνιδιάρικο το κίτρινό του με το μπλε ή είναι πιο μουντό ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι ξεχωρίζει! :D Είναι γερμανικό και παρατήρησα ότι έχει διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε κάρτα. Το έχουν και τα ελληνικά αυτό; Επίσης έχει μια λειτουργία "κλήση προσομοίωσης". :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Mήπως είναι προσωμοίωση κλήσης ; Το είχαν και κάτι samsung παλιά. Το τηλέφωνο χτυπάει και καλά ότι κάποιος σε καλεί, χρήσιμο όταν θες να σηκωθείς να φύγειςς από μια παρέα ή που νομίζεις ότι κάποιος σε ακολουθεί οπότε και νομίζει ότι με κάποιον μιλάς.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι θα τα κανεις και τα τρια??:blink: Μαζαγι εχεις μηπως τοσο καιρο και εχουν περασει ενα σωρο συσκευες απο τα χερια σου?..:shifty:

 

Το κιτρινο και το ασπρο ειναι τελικα πιο ωραιο. Το κοκκινο ειναι ωραιο για τα κοριτσια επειδη ροζενει λιγο στο φως. Το ασπρο ειναι καλο καλοκαιρινο, αλλα υπαρχουν πολλες λευκες συσκευες στο εμποριο και απο αλλες μαρκες, τουλαχιστον στο οπισθιο μερος τους. Το κιτρινο τελος ειναι το καλυτερο πιστευω για αυτο το τηλεφωνο. Ξεχωριζει. Σπανια θα εβλεπες κιτρινο κινητο αν δεν υπηρχε αυτο. Και ειναι και αυτο φουλ καλοκαιρινο..:)

 

Βλεπεις το 301 εχει βγει και αυτο σε κιτρινο μαυρο, και εχει πιο καλα χαρακτηριστικα και λειτουργιες. Αλλα το 206 ειναι τελειως κιτρινο, πραγμα που μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είναι δυνατόν να γράφει έως και 20 ώρες ομιλίας και πόσες μέρες stand by και γω με μέτρια χρήση να το φορτιζω κάθε 3 μέρες;;Έχθες το φορτισα κανονικά και μόλις το έβγαλα μετά από 1 ώρα ομιλίας έπεσε στις 3 γραμμές...κάνω κάτι λάθος;; :/ Το Samsung E1182 που εχει 1.000 mah κρατάει λιγότερο η μπαταρία; Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...