Jump to content

LG Optimus L9 (P760)


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας, είμαι καινούργιος στο φόρουμ και έχω μια απορία. Αγόρασα αυτό το κινητό και το περιμένω Δευτερο-τρίτη. Θα ήθελα να ρωτήσω, θα μπορώ με τη συγκεκριμένη συσκευή να παίζω παιχνίδια στο φβ; :rolleyes: Παιχνίδια που απαιτούν flash δηλαδή; Όπως το criminal case, το farmville... Στον εκάστοτε περιηγητή, πχ chrome; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πηγαινα για το Galaxy s3 mini και κατα τυχη ειδα το L9 και εντυπωσιαστηκα απο την τιμη του σε σχεση με αυτο που προσφερει απλα επειδη ειμαι λιγο επιφυλακτικος με την LG ηθελα να ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενοι με την συσκευη.

ειναι smooth η λαγγαρει? το καπακι το πισω ειναι σταθερο??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πηγαινα για το Galaxy s3 mini και κατα τυχη ειδα το L9 και εντυπωσιαστηκα απο την τιμη του σε σχεση με αυτο που προσφερει απλα επειδη ειμαι λιγο επιφυλακτικος με την LG ηθελα να ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενοι με την συσκευη.

ειναι smooth η λαγγαρει? το καπακι το πισω ειναι σταθερο??

 

Για τα χρήματά του είναι αρκετά καλό. Δεν λαγγάρει και το πίσω καπάκι ναι είναι σταθερό, γενικά είναι στιβαρή κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πηγαινα για το Galaxy s3 mini και κατα τυχη ειδα το L9 και εντυπωσιαστηκα απο την τιμη του σε σχεση με αυτο που προσφερει απλα επειδη ειμαι λιγο επιφυλακτικος με την LG ηθελα να ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενοι με την συσκευη.

ειναι smooth η λαγγαρει? το καπακι το πισω ειναι σταθερο??

 

Εννοείται ανώτερο απο το s3 mini

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια αναβάθμιση (minor) σήμερα σε V20c.....σαν να έγινε ακόμα πιο γρήγορο/smooth:)-ο kernel παραμένει 3.0.31.
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια αναβάθμιση (minor) σήμερα σε V20c.....σαν να έγινε ακόμα πιο γρήγορο/smooth:)-ο kernel παραμένει 3.0.31.

 

Νομίζω ότι η LG πάει να βάλει μυαλό;η μου φαίνεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια αναβάθμιση (minor) σήμερα σε V20c.....σαν να έγινε ακόμα πιο γρήγορο/smooth:)-ο kernel παραμένει 3.0.31.

Ο kernel δεν ειναι 3.0.31. αλλα ο 3.1.10

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Mη σε μπερδευει....Δεν ειναι αναγκη να εχουμε την ιδια εκδοση. Μαλλον ξερεις τι λεει...Μη ξεχνας , για το L9 μιλαμε εδω.
Link to comment
Share on other sites

Mη σε μπερδευει....Δεν ειναι αναγκη να εχουμε την ιδια εκδοση. Μαλλον ξερεις τι λεει...Μη ξεχνας , για το L9 μιλαμε εδω.

Ουπς , εχεις δικιο... Την καλημερα μου

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η LG πάει να βάλει μυαλό;η μου φαίνεται

Πάντως μαζί με την V20b (JB major update) είναι στο ελληνικό L9 μου 2 αναβαθμίσεις σε 10 μέρες που το έχω μια χαρά μου φαίνεται,η LG με έχει κερδίσει ειδικά στην IPS οθόνη-...τηλεφωνία,ηχητικά/μεγάφωνο ΟΚ,μόνο σε κάμερα όσο και στο G βλέπω πως δεν έχει δοθεί μεγάλη βαρύτητα στα modules,όχι πως δεν κάνεις δουλειά όμως-απλώς δεν είναι η super λεπτομερειακή φωτό,στο βίντεο 1080p βλεπεται και στο PC μια χαρά:);).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενδιαφέρεται η κοπέλα μου να αγοράσει το κινητό αυτό. Έχει ηχογράφηση; Επειδή ηχογραφεί μαθήματα. Υπάρχει τέτοια εφαρμογή; Επειδή εγώ έχω το Lumia 610 και δεν έχει built in κάποια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πως πάει παίδες? Άκουσα ανησυχητικά σχόλια κι έχω μείνει στην 10c...
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια σστο δικο μου αρκετα καλα..Με μηνυματα, λιγες κλησεις, μουσικη και χαζοπαιγνιδακια μου κραταει γυρω στις 2 μερες..Και με ανοιχτο wifi/data δεν ειναι ασχημα, παλι γυρω στις 2 μερες..Και δεν το φορτιζω μεχρι 100% καθε φορα αλλα λιγο..
Link to comment
Share on other sites

1.

Να δούμε πότε θα βρω χρόνο, πρέπει να σώσω δεδομένα GPS. Κατά τα λοιπά root έχει κάνει κανείς σε JB?

2.

Ο bootloader ξεκλειδώνει;

 

1. Ναι. Αλλά μην δοκιμάσεις Custom Rom(πχ. Cyanogenmod) ακόμα, γιατί δεν έχουν φτάσει σε stable versions. Εκτός βέβαια αν θέλεις να συνεισφέρεις στους developers. Αν ναι, η πιο πρόσφατη είναι η M-snapshot της Cyanogenmod βασισμένη στην JB v.4.2.2 . Κοίτα την ΕΔΩ

2. Ναι. Custom Kernels ακόμα δεν έχουν βγει εκτός από έναν στους XDA τον οποίο θα βρεις ΕΔΩ . Αυτός ο Kernel σηκώνει και OC, αλλά είναι πολύ καινούργιος -κατά την άποψή μου - για να τον δοκιμάσεις.

 

Ο kernel δεν ειναι 3.0.31. αλλα ο 3.1.10

Περίεργο αυτό που λες... Εγώ έχω v20C, αλλά ακόμα 3.0.31..... Αξίζει να τον flash-άρω?

 

Από αυτονομία πως πάει παίδες? Άκουσα ανησυχητικά σχόλια κι έχω μείνει στην 10c...

Απο μπαταρια σστο δικο μου αρκετα καλα..Με μηνυματα, λιγες κλησεις, μουσικη και χαζοπαιγνιδακια μου κραταει γυρω στις 2 μερες..Και με ανοιχτο wifi/data δεν ειναι ασχημα, παλι γυρω στις 2 μερες..Και δεν το φορτιζω μεχρι 100% καθε φορα αλλα λιγο..

κι εμένα με βγάζει γύρω στις 2 μέρες, με αρκετή χρήση όμως..(τηλ./μνμ-wifi-παιχνίδια κτλ)

ικανοποιημένος είμαι γενικα!

 

Εγώ πάλι παιδιά δεν είμαι και ιδιαίτερα ενθουσιασμένος με την αντοχή της μπαταρίας..... Ίσως γιατί καμιά φορά το... παρακάνω λίγο με την χρήση του κινητού..! :rolleyes:

 

Σε μένα άντεχε MAXIMUM 15 ώρες... και λέω "άντεχε" γιατί με το tasker(πάλι καλά που υπάρχει και αυτό), το έχω ξαναπάει στις 25+....

 

 

Cheers,

Moul

Edited by Moulwxtos

Sony Xperia x8

Kernel: 2.6.29.6-nAa-14 Custom Gingerbread kernel / Rom: GingerDX v.030

LG P769 Optimus L9

Kernel : Stock / Rom : Stock JB v20C / (Unlocked Bootloader & Rooted)

Link to comment
Share on other sites

νέος κέρνελ ε, ενδιαφέρον.

Ούτε και γω την πέρασα την 20C ακόμη, μα να μην υπάρχει ένα official change log να ξέρουμε τι γίνεται...

Εμένα το κινητό πλέον μου βγάζει 15 ώρες αλλά έχω αλλάξει τόσο δραματικά τις συνήθειες μου, που δεν μπορώ να υπολογίσω τη διαφορά. Πριν την jb μου κρατούσε περίπου 40 ώρες αλλά τώρα που έβαλα την jb εκτός των άλλων, άλλαξα και δίκτυο (δυστυχώς το καινούριο μου έχει πολύ χάλια σήμα το κινητό ψάχνει συνέχεια για δίκτυο :(), αγόρασα πακέτο δεδομένων και χρησιμοποιώ και το navigation όλα αυτά καθημερινά, πράγμα που δεν τα έκανα πριν, οπότε δεν μπορω να πω ότι η jb ευθύνεται μόνο για την αλλαγή στην αναμονή τουλάχιστον σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεστε, ο κερνελ που αναφερθηκε ειναι του 4Χ και οχι του L9 .

 

μμμμμμμ...! Thanks για το info..! :O

Sony Xperia x8

Kernel: 2.6.29.6-nAa-14 Custom Gingerbread kernel / Rom: GingerDX v.030

LG P769 Optimus L9

Kernel : Stock / Rom : Stock JB v20C / (Unlocked Bootloader & Rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια η τιμη του τωρα στο mobeye ειναι 227ευρω...αξιζει ή καλυτερα 70 ευρω παραπανω για το 4πυρηνο??γενικα ειναι γρηγορο??εχει αυτονομια αν ειμαι συνεχεια με 3g και internet?...επισης ειναι ευρωπαικα του συγκεριμενου μαγαζιου τα κινητα??οκ με εγγυηση..?ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 (P760)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...