Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα εκανε 2-3 μερες! Αν με το καλο το αποφασισεις μην στο στελει dhl συστημενο. Εχω πανω απο μια εβδομαδα που το περιμενω!:angry:

 

Από που το περιμένεις μια εβδομάδα; Από το F2M;

Αν στο έχουν στείλει με DHL, τότε έχεις tracking number και μπορείς να δεις που είναι.

 

Η παράδοση είναι εγγυημένη επόμενης ημέρας και υπάρχει εγγύηση money back αν αυτό δε συμβεί.

 

Στον κολλητό μου (που έδωσε 50£ για Κομοτηνή) παραδόθηκε σε 2 ημέρες, ζήτησε τα χρήματα του πίσω και τα πήρε.

Βέβαια στην αρχή του είπαν όχι και του έστειλαν σαν δικαιολογία σκαναρισμένο ένα φυλλάδιο της dhl που έδειχνε διαφορετική υπηρεσία!!

 

Στη συνέχεια τους απείλησε με claim στο paypal και δημοσίευση σε forum. Μετά από αυτό το email χρειάστηκαν 10 λεπτά για να του απαντήσουν και να του δηλώσουν ότι θα του επιστρέψουν τα χρήματα.

Edited by djuan1988
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια για βοηθηστε λιγο :

αυτο μου βγαζει το google play

ποτε θα ειναι διαθεσιμο ξερουμε???

να προχωρησω γιατι δεν θελω να περιμενω 2-3 βδομαδες...

Link to comment
Share on other sites

1-2 weeks σου λέει. Δεν θα περιμένεις 3 εβδομάδες, θα περιμένεις το πολύ 2 εβδομάδες+1 μέρα λογικά. Ανάλογα την περίπτωση πάντα, μπορεί να σου έρθει και πριν την συμπλήρωση μίας εβδομάδας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

το πηρα αποφαση θα προχωρησω...

τελευταια ερωτηση

δεν εχω prepaid αλλα πιστωτικη κανονικα δηλωμενη αφου κανω συνεχεια αγορες απο ebay...

Θα εχω κανενα θεμα που θα δηλωσω τα στοιχεια της πιστωτικης μου σε αυτους ???

Link to comment
Share on other sites

το πηρα αποφαση θα προχωρησω...

τελευταια ερωτηση

δεν εχω prepaid αλλα πιστωτικη κανονικα δηλωμενη αφου κανω συνεχεια αγορες απο ebay...

Θα εχω κανενα θεμα που θα δηλωσω τα στοιχεια της πιστωτικης μου σε αυτους ???

Εγώ με τη χρεωστική μου που το πήρα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Βέβαια το play store που βλέπω τώρα είναι το αγγλικό με προσβαση σε βιβλία, μουσική και ταινίες. Τον αριθμό της κάρτας τον έχει κρατήσει στο wallet και όποια στιγμή θέλω μπορώ να τον διαγράψω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ο χρόνος παράδοσης για μένα από Αγγλία με την συνήθη διαδικασία ηταν 5 εργάσιμες.

Το παραγγελία Κυριακή μεσημέρι και το παρέλαβα Παρασκευή μεσημέρι.

 

Το κινητό είναι άψογο.

 

Το μονό θέμα που αντιμετώπισα είναι με το vol +/- είναι σκληρό και θέλει καλό πάτημα

ελπίζω με τη χρήση να βελτιωθεί .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ακόμα τίποτα από Αγγλικό play store και το παραγγείλα 31/2,σκέφτομαι να ακυρώσω την παραγγελία και να δοκιμάσω ξανά χωρίς επιλογή συγχρονισμού με το λογαριασμό μου μήπως έρθει πιο γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

και η 1η εμφάνιση σε μαγαζί από skroutz........

 

http://www.skroutz.gr/s/2911050/LG-Nexus-4-16GB.html

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και η 1η εμφάνιση σε μαγαζί από skroutz........

 

http://www.skroutz.gr/s/2911050/LG-Nexus-4-16GB.html

 

Και όχι τυχαίο μαγαζί μονο ελληνικής αντιπροσωπίας φέρνουν

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά...βάζω το tunnelbear, το βάζω στο on, βάζω us(έχω φίλο αμερική που θα μου το στείλει) και παρόλα αυτά στο τάμπλετ που το δοκιμάζω, μου δείχνει πάλι το ελληνικό play store και στον dolphin το ίδιο... τι κάνω λάθος;;;
Link to comment
Share on other sites

αν το παρουμε απο f2m και ερθει ελλατωματικο τι κανουμε οεο?το παρηγγειλα κ εγω και ειμαι σε αναμονη..ποσο σε χρεωνει το f2m για να το στειλει?

 

Χρεώνει 28,28£ για Αθήνα + τα 2£ της εγγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου ήρθε mail από τη google ότι έγινε ship από μέσω TNT courier,πόσο λέτε να κάνει να φτάσει στην αγγλική μου διεύθυνση γιατί λέω να το παραλάβω από Κρήτη που θα ειμαι μερικές μέρες

 

Αν κάνετε πολλές αγορές αξίζει και το shop and ship,έχει 50$ εγγραφή αλλά έχω πάρει nexus 7 με 18 ευρώ μεταφορικά από Αμερική και ενώ πέρασε τελωνείο δεν πλήρωσα τίποτα εγώ και πολλοί γνωστοί μου πολλές φορές(σε όλες της αγορές από Αμερική) επιβεβαιωμένο

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου ήρθε mail από τη google ότι έγινε ship από μέσω TNT courier,πόσο λέτε να κάνει να φτάσει στην αγγλική μου διεύθυνση γιατί λέω να το παραλάβω από Κρήτη που θα ειμαι μερικές μέρες

 

Και εγω πηρα mail οτι επιβεβαιωθηκε η παραγγελια και οτι θα αποσταλει μεχρι τις 21..επιτελους...ηταν κολημενο στην προπαραγγελια απο τις 2 φεβρουαριου...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα mail οτι επιβεβαιωθηκε η παραγγελια και οτι θα αποσταλει μεχρι τις 21..επιτελους...ηταν κολημενο στην προπαραγγελια απο τις 2 φεβρουαριου...

 

Μα καλα τι γινεται με κοροιδευουν επιτηδες εκει στην google? τωρα γυρισε παλι σε προπαραγγελια παρ'ολο που λεει στο wallet:

18 Φεβ Ενημερώσατε επιτυχώς την πληρωμή σας για αυτήν την παραγγελία στο MASTERCARD xxx-χχχχ.

18 Φεβ Ο έμπορος Google Commerce Ltd έλαβε την παραγγελία σας.

2 Φεβ Έχετε υποβάλει μια παραγγελία στον έμπορο Google Commerce Ltd στις 2 Φεβ. Το Πορτοφόλι Google έχει στείλει ένα αντίγραφο αυτής της απόδειξης στη διεύθυνση χχχχχχχχχχχ@gmail.com

 

Τωρα θα συνεχιστει κανονικα? ή τιποτα ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε στο play store,άλλαξε και την ip αν δεν εμφανίζεται η φόρμα επικοινωνίας

 

edit

το τηλέφωνο έφτασε κιόλας στην εικονική διεύθυνση μου,θα ρωτήσω αν μπορώ να το παραλάβω από γραφείο της γενικής ταχυδρομικής στη Κρήτη που συνεργάζεται η aramex

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια μια ερώτηση,ο ξαδερφος μου βρήκε σε αγγελία, απο αμερική nexus 4, σφραγισμενο και θελει να το παρει, εγγυηση ισχυει? του ειπαν αν κανει εγγραφή κάπου θα ισχύει κανονικά.

 

 

*το εχω γράψει και στο επίσημο αν μπορούν να το σβήσουν οι mods.

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια μια ερώτηση,ο ξαδερφος μου βρήκε σε αγγελία, απο αμερική nexus 4, σφραγισμενο και θελει να το παρει, εγγυηση ισχυει? του ειπαν αν κανει εγγραφή κάπου θα ισχύει κανονικά.

 

 

*το εχω γράψει και στο επίσημο αν μπορούν να το σβήσουν οι mods.

 

Που να κανει εγγραφη;;Απο τα λιγα που γνωριζω δεν ισχυει εγγυηση για κινητο αγορασμενο εκτος ΕΕ

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ισως ισχυει η διεθνης εγγυηση της google...!!

 

ππου αν υπαρχει αποδειξη σιγουρα θα ισχυει..!!

 

αλλα εγγραφη που να κανει δεν καταλαβαμε......:(

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ισως ισχυει η διεθνης εγγυηση της google...!!

 

ππου αν υπαρχει αποδειξη σιγουρα θα ισχυει..!!

 

αλλα εγγραφη που να κανει δεν καταλαβαμε......:(

 

Διεθνής εγγύηση δεν υπάρχει, μόνο πανευρωπαϊκή. Οι συσκευές από αμερική δεν καλύπτονται.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Διεθνής εγγύηση δεν υπάρχει, μόνο πανευρωπαϊκή. Οι συσκευές από αμερική δεν καλύπτονται.

 

γιατι αν το στειλει στην Αμερικα δεν θα το καλυψει η εγγυηση εφοσον εχει αποδειξη αγορας??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,το 8αρι δεν θα εισαχθεί ακόμα,ελληνική εγγύηση θα χει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γιατι αν το στειλει στην Αμερικα δεν θα το καλυψει η εγγυηση εφοσον εχει αποδειξη αγορας??

 

Φυσικά. Αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση με διεθνή εγγύηση.

 

Ρε παιδιά,το 8αρι δεν θα εισαχθεί ακόμα,ελληνική εγγύηση θα χει?

 

Έχει ακουστεί ότι δε θα εισαχθεί 8άρι. Κι έτσι να είναι, κανείς δεν ξέρει με 100% σιγουριά τι θα ισχύσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια μια ερώτηση,ο ξαδερφος μου βρήκε σε αγγελία, απο αμερική nexus 4, σφραγισμενο και θελει να το παρει, εγγυηση ισχυει? του ειπαν αν κανει εγγραφή κάπου θα ισχύει κανονικά.

 

 

*το εχω γράψει και στο επίσημο αν μπορούν να το σβήσουν οι mods.

θα εννοούν μάλλον να το δηλώσει με το imei του στο site της LG. Εκεί βέβαια δηλώνεις μια ημερομηνία αγοράς που αν δεν υπάρχει απόδειξη δεν ξέρω κατά πόσο θα στην κάνουν δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...