Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι πληρωσατε στο Play store με χρεωστικη (Visa) πειραιως σας κρατησανε προμηθεια για την αλλαγη συναλλαγματος; Ποσο;

 

Εχω την εντύπωση (χωρίς να το θυμάμαι απέξω) ότι από 288€ που έβγαινε (από US play store) μου χρέωσαν περίπου 292€ στο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την εντύπωση (χωρίς να το θυμάμαι απέξω) ότι από 288€ που έβγαινε (από US play store) μου χρέωσαν περίπου 292€ στο λογαριασμό.

 

Το είδες μέσω eBanking; Είδες δηλαδή ας πούμε μια χρέωση για μετατροπή συνναλάγματος εκτός απο την αγορά προς την Google;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε παιδιά. 7/2 παραγγελία και σήμερα το πρωί σπίτι μου. Όλα μαζί τα έξοδα (συνδρομή σε forward2me, μεταφορικά, φόροι) 390 ευρώ. Αρκετά καλύτερα από τη φημολογούμενη τιμή στην ελλάδα. Τωρα πάω να κόψω τη sim.

 

λογικά έπρεπε να είναι εδώ, εγώ με την ιδία ημερομηνία το παρέλαβα την τετάρτη 6/2/13.

δεν κοιτάς μέσα στο google wallet & play store μήπως έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Είχατε επιλέξει συγχρονισμό της συσκευής με το google λογαριασμό σας; Εγώ επέλεξα και λέω μήπως φταίει αυτό για την καθυστέρηση

 

 

Μετά απο order status που ζήτησα σήμερα από το play store μου απάντησαν

 

<<Orders are shipped based on the estimate in your order confirmation email. Once an order has been processed you'll receive a second ship confirmation email with your tracking number. It may take 24 hours for the package tracking to return any information for your tracking number.

If you have not received a package tracking number after the time quoted in your order confirmation email, please let us know.

According to our records, your order should ship by the evening of February 13. >>

 

ή αλλιώς μου είπαν κάτσε να περάσουν 14+2 μέρες και βλέπουμε ενώ ταξιδεύω στις 17 του μήνα

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

Οσοι πληρωσατε στο Play store με χρεωστικη (Visa) πειραιως σας κρατησανε προμηθεια για την αλλαγη συναλλαγματος; Ποσο;

 

Η alpha μου κράτησε 1 ευρώ για κάθε μετατροπή. Συνολικά 3 ευρώ δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με prepaid Πειραιώς νομίζω δεν με χρέωσε κάτι, καθώς την μοναδική ολοκληρωμένη συναλλαγή ως τώρα είναι αυτή για την f2m που με χρέωσε ακριβώς το αντίστοιχο των 2,40 λιρών που ζήταγε, αλλά ήταν η webuy mastercard (η online prepaid μέσω winbank) και όχι visa.

 

edit: όπως σωστά με διόρθωσε ο nikos523 η webuy είναι prepaid

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Η webuy ειναι η prepaid και οχι η χρεωστικη.

Η χρεωστικη ειναι η καρτα αναληψεως (υπαρχουν πανω σε αυτη δηλαδη ολα τα στοιχεια και ειναι προ-ενεργοποιημενη).

Αφου δε χρεωνει τιποτα η πειραιως παντως ειμαστε καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια βρε παιδιά. Βάζω tunnelbear, μπαίνω στο store χωρίς login επιλέγω το nexus4 και όταν κάνω login με το λογαριασμό μου μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν είναι διαθέσιμο για τη χώρα μου. Και όλες οι τιμές (apps) είναι σε ευρώ. Αλλαξα και τα στοιχεία στο wallet έβαλα αμερικανική διεύθυνση και πάλι τζίφος. Χάνω κάτι;

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

αν έρθει από αμερική θα έχει ελληνικό μενού?

Ναι, θα είναι όλα και στα Ελληνικά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια βρε παιδιά. Βάζω tunnelbear, μπαίνω στο store χωρίς login επιλέγω το nexus4 και όταν κάνω login με το λογαριασμό μου μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν είναι διαθέσιμο για τη χώρα μου. Και όλες οι τιμές (apps) είναι σε ευρώ. Αλλαξα και τα στοιχεία στο wallet έβαλα αμερικανική διεύθυνση και πάλι τζίφος. Χάνω κάτι;

Δοκίμασε με το αγγλικό play. Σε εμένα τουλάχιστον δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

@costas80: ευχαριστώ το θέμα είναι ότι από Αμερική θέλω να το πάρω καθώς έχω γνωστό εκεί να μου το φέρει. Έβαλα όλες τις διευθύνσεις στο wallet να είναι Αμερικής μπαίνω με το tunnelbear κάνω login στο store και το άτιμο δεν γυρνάει στο αμερικάνικο. Μήπως το έχουν καταλάβει το κόλπο;

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα και εγώ να πάει σε ένα φίλω στο UK :)

 

Ακολούθησα τις οδηγίες που αναφέρονται εδώ, είναι πολύ απλά τα πράγματα... Χρησιμοποίησα χρεωστική (visa) πειραιώς, που μάλιστα είχα κάνει και προηγούμενες αγορές απο το play store. Απλά την διέγραψα και την ξαναπέρασα με διεύθυνση αγγλίας. Φυσικά πρόσθεσα και σαν delivery address του φίλου μου...

 

Για να δούμε. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα με tunnel bear στο UK play store. Όπου μου ζήτησε ονοματεπώνυμο και διεύθυνση έβαλα του αποδέκτη στην Αγγλία.

Δεν ήξερα το τηλέφωνό του και έβαλα το δικό μου.

Το play έκανε cancel την παραγγελία και μου ζητάνε account verification στο Wallet τώρα ...

Συνειδητοποίησα ότι το ονοματεπώνυμο δεν ταίριαξε με την πιστωτική και λογικά έπρεπε στο billing address να βάλω το δικό μου όπως αναγράφεται στην κάρτα. DUH :O:O:O (can u say idiot?)

Το θέμα τώρα είναι ότι μου έχουν μπλοκάρει το wallet.

Στο account verification screen μου ζητάνε πιστοποιητικά όπως ταυτότητα και λογαριασμό τραπέζης.

Τα στέλνω; Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα με tunnel bear στο UK play store. Όπου μου ζήτησε ονοματεπώνυμο και διεύθυνση έβαλα του αποδέκτη στην Αγγλία.

Δεν ήξερα το τηλέφωνό του και έβαλα το δικό μου.

Το play έκανε cancel την παραγγελία και μου ζητάνε account verification στο Wallet τώρα ...

Συνειδητοποίησα ότι το ονοματεπώνυμο δεν ταίριαξε με την πιστωτική και λογικά έπρεπε στο billing address να βάλω το δικό μου όπως αναγράφεται στην κάρτα. DUH :O:O:O (can u say idiot?)

Το θέμα τώρα είναι ότι μου έχουν μπλοκάρει το wallet.

Στο account verification screen μου ζητάνε πιστοποιητικά όπως ταυτότητα και λογαριασμό τραπέζης.

Τα στέλνω; Τι κάνω;

Κάνε ενα καινούριο gmail να ξεμπερδευεις

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη φορμα εκδηλωσης ενδιαφεροντος της wind,την συμπληρωσα με το που ανεβηκε και πριν απο λιγο,με καλεσαν απο καταστημα της περιοχης μου,να με ρωτησουν αν οντως με ενδιαφερει και πως θα με καλεσουν για να παραλαβω τη συσκευη!!!

Περαιτερω λεπτομερειες δεν μου ειπαν,ειδομεν...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είναι δυνατόν να το πάρει κάποιος από wind χωρίς να ξέρει τιμή?? Δηλαδή Luciferia αν πάς στο κατάστημα και σου πουν 700 ευρώ θα τα δώσεις ? Προφανώς όχι , αλλά γιατί να μπαίνεις στις διαδικασίες να παραγγείλεις και μετά να πάς εκεί να ακυρώνεις.Μου φαίνεται πολύ χαζό αυτό που δεν λένε τιμή.

 

Επίσης διάβασα σε site πώς ο ασύρματος φορτιστής δεν είναι για όλους, αλλά για λίγους πρώτους που θα πάρουν το n4(για αγορά από wind). Ισχύει κάτι τέτοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλα τρελο marketing.

Να σε ενημερωσουν να παραλαβεις (πιο ελαφρια λεξη απτο πληρωνω ε?) ενω δε ξερεις ποσο κανει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλα τρελο marketing.

Να σε ενημερωσουν να παραλαβεις (πιο ελαφρια λεξη απτο πληρωνω ε?) ενω δε ξερεις ποσο κανει. :lol:

 

Εμενα αυτο μου εκανε εντυπωση...η ενημερωση για να παω να παραλαβω,χαζομαρα βεβαια που δεν ρωτησα τιμη,αλλα μου'ρθε λιγο αποτομο και κολλησα η γυναικα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

αν το παρουμε απο f2m και ερθει ελλατωματικο τι κανουμε οεο?το παρηγγειλα κ εγω και ειμαι σε αναμονη..ποσο σε χρεωνει το f2m για να το στειλει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης διάβασα σε site πώς ο ασύρματος φορτιστής δεν είναι για όλους, αλλά για λίγους πρώτους που θα πάρουν το n4(για αγορά από wind). Ισχύει κάτι τέτοιο ?

για αυτό ξέρει κανείς τίποτα ? ρωτάω γιατί αν είναι 469 ευρώ και δεν πάρεις τον ασύρματο φορτιστή τότε νομίζω δεν συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα καινούριο gmail να ξεμπερδευεις

 

Και στην 2η προσπάθεια fail.

Έφτιαξα νέο account gmail. Έβαλα delivery address του φίλου στην Αγγλία με το όνομά του. Ζήτησα διαφορετικό billing address και έβαλα ίδια διεύθυνση στην Αγγλία με το όνομά μου.

Και πάλι μου απάντησαν ότι η παραγγελία ακυρώθηκε και το google wallet με πηγαίνει αυτόματα στην οθόνη για Account Verification.

Link to comment
Share on other sites

Και στην 2η προσπάθεια fail.

Έφτιαξα νέο account gmail. Έβαλα delivery address του φίλου στην Αγγλία με το όνομά του. Ζήτησα διαφορετικό billing address και έβαλα ίδια διεύθυνση στην Αγγλία με το όνομά μου.

Και πάλι μου απάντησαν ότι η παραγγελία ακυρώθηκε και το google wallet με πηγαίνει αυτόματα στην οθόνη για Account Verification.

 

το όνομα πρέπει να είναι ίδιο με το όνομα της κάρτας και η δ//νση να είναι σε όλα uk

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες, σήμερα έδωσα το s3 μου και πάω και εγώ για το n4 έκανα και λογαριασμό paypal για να προχωρήσω τις διαδικασίες να το φέρω από uk κ μου λέει οτι μετά από κάποιες μέρες θα μου έρθει ένα νούμερο (4 ψήφιο νομίζω) με το οποίο θα ενεργοποιηθεί το paypal,ξέρει κανείς πόσο περίπου κάνει να έρθει αυτό το νούμερο?
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...