Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιστροφές είναι τα ανοιγμένα. Τα έχουν κοιτάξει οτι δουλευουν , τα κλείνουν και σας τα στέλνουν.

 

Στην αγγλιστη refurbished.

 

Μπορεί να ηταν δυσλειτουργίκα, απλα σε κάποιον δεν άρεσε κτλ.

 

Βασικά οι ζελατίνες ήταν κομπλέ (τουλάχιστον έτσι φαινόντουσαν) και όλα τα σακουλάκια μέσα ήταν κλειστά.

Το δουλεύω όλη μέρα να δω αν φάει καμιά φρίκη κτλπ.

Μπορώ να τσεκάρω κάπως κάτι ; Για να δω αν το είχε κάποιος άλλος πριν (με κάποιο πρόγραμμα ίσως) ;

Καμία εφαρμογή να τσεκάρει τα πάντα όλα σε επίπεδο hardware για να δω αν βρει κάποιο πρόβλημα ;

 

Παράγγειλα και αυτήν την θήκη , ήταν το μόνο pouch που βρήκα "δερμάτινο" και με καπάκι από πάνω στις £4.85 (με τα μεταφορικά) http://www.ebay.co.uk/itm/330845345743

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητοί καλημέρα.

 

Χωρίς να έχω διαβάσει τον οδηγό σας εδώ πέρα, παρήγγειλα χθες ένα LG Nexus 4. Η τιμή του ήταν στα 336,90 από ένα eshop ονόματι kaizershop (ελπίζω να επιτρέπεται να γράφω ονόματα, τα παιδιά πιο πάνω χρησιμοποίησαν το όνομα του e-shop). Αυτοί είχαν τόσο μια από τις φθηνότερες τιμές στο σκρουτζ όσο και πολύ καλή αξιολόγηση (στο σκρουτζ πάλι) από 50 και πλέον χρήστες.

 

Περιμένω να μου έρθει αύριο, δεν ξέρω αν θα είναι ή όχι η έκδοση με τα "ποδαράκια", αν και ένας φίλος μου που το έχει μου είπε μικρή διαφορά έχει με ή χωρίς τα "ποδαράκια". Ο @andrewk λέει ότι 1 Ιουλίου στο kaizershop δεν ήταν διαθέσιμο, άρα ίσως έφερεαν νέα παρτίδα, άρα ίσως έχει όντως "ποδαράκια".

 

Θέλω να ρωτήσω αν έχετε κάποιο σχόλιο για την τιμή ή για το eshop που χρησιμοποίησα και επίσης αν πρέπει να προσέξω κάτι με την παράδοση από το κούριερ και το unboxing. Πήρα το μαύρο (για να είμαι ειλικρινής δεν ήξερα καν ότι υπάρχει σε λευκό, το είδα αφού αγόρασα).

Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα που αγορασες την συσκευή σου είναι καλό...Δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα,καλοριζικο!!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μόλις με ACS. Έχει S/N 304K και είναι η έκδοση με τα "ποδαράκια" (2 αναιπαίσθητα εξογκώματα στην ίδια ευθεία με τις βίδες στο κάτω μέρος). Έχει ζελατίνα μπρος και πίσω. Το "μέσα" κουτί (όχι το εξωτερικό χαρτονάκι δλδ.) είχε 2 ταινίες ασφαλείας.

 

Περιλαμβάνει έναν οδηγό γρήγορης εκκίνησης στα ιταλικά (όλη η συσκευασία είναι ιταλική, φαντάζομαι δε θα έχω κάποιο πρόβλημα με locked τηλέφωνο κτλ. -επίσης λέει 24μηνη εγγύηση valid only for the italian market) και ένα φορτιστή με καλώδιο USB.

 

Πώς τα βλέπετε όλα ΟΚ; Δεν το έχω ανάψει ακόμα, σε λίγο (αφού φάω!)

Edited by SteVen200984
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!Αναψε το!και βαλε 4,3 καπακι!

 

Πάω Settings > About Phone > System Updates αλλά δε μου δίνει την 4.3! Είναι στην 4.2.2 από τη "μαμά" του.

 

Έβαλα χτες τις πρώτες 10 εφαρμογές, τα βασικά για το καλοκαίρι facebook, whatsapp, sport24, sync.ME κτλ (δε σκοπεύω να το πειράξω πριν τις 19/8, μέχρι τότε έχω την "άγια περίοδο των διακοπών"!)

 

Έκανα και το πρώτο επιτυχημένο migration, όλα τα messages του whatsapp (11.000 περίπου) από το iOS (από ένα backup του iOS για να είμαι ακριβής) στο Android (μέσω μιας εφαρμογούλας στο whatsappmigrator.com). Χάρηκα!

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη παει βοστώνη και σκεφτομαι την αγορα 2 συσκευών και εχω καποιες ερωτησεις και ήλπιζα αν μπορει καποιος να μου τις λυσει.

1) Google store απο οτι ειδα η βοστώνη δεν εχει,επομένως η αγορα θα πρεπει να γίνει με πιστωτικη απο το site και μετά αποστολή οταν παει αμερικη ή υπαρχει η δυνατότητα αγοράς με άλλο τροπο?

2) Υπαρχει περίπτωση να μην υπάρχει στο stock(καθώς θα πιέζουν λιγο οι μέρες)?

3) Υπάρχει περίπτωση να μην ειναι unlocked?

 

Υγ. Το εχει και η T-mobile αλλα βγαίνει 150$ παραπάνω η συσκευή στο 16gb.Από google store η τιμή ειναι στα 349$ δηλαδή 262 ευρώ.

Edited by jignify
Link to comment
Share on other sites

Eτσι απο περιεργια γιατι να υπαρχει φυσικο google store? Tι εψαχνες ακριβως?

Να το παρει απτο site σε διευθυνση us ειναι η περιληψη. Kανε ενα search.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.Αν υπήρχε φυσικό google store στην πόλη, θα χρειαζοταν (θεωρώ) λιγότερος χρονος και κόπος για την απόκτηση τους.Παρότι είμαι υπερ σε αγορές μέσω ίντερνετ,όταν πρόκειτε να την κάνει τρίτος για μένα προτιμώ να μην τον μπλέκω με πιστωτικές,anyway απο σεπτεμβρη θα ξέρω αν θα το έχω!
Link to comment
Share on other sites

Πάω Settings > About Phone > System Updates αλλά δε μου δίνει την 4.3! Είναι στην 4.2.2 από τη "μαμά" του.

 

Έβαλα χτες τις πρώτες 10 εφαρμογές, τα βασικά για το καλοκαίρι facebook, whatsapp, sport24, sync.ME κτλ (δε σκοπεύω να το πειράξω πριν τις 19/8, μέχρι τότε έχω την "άγια περίοδο των διακοπών"!)

 

Έκανα και το πρώτο επιτυχημένο migration, όλα τα messages του whatsapp (11.000 περίπου) από το iOS (από ένα backup του iOS για να είμαι ακριβής) στο Android (μέσω μιας εφαρμογούλας στο whatsappmigrator.com). Χάρηκα!

 

σου την έδωσε τη 4.3 ή οχι ακομα?

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σου την έδωσε τη 4.3 ή οχι ακομα?

 

Ναι φίλε μου, κάπου μέσα στις διακοπές την έλαβα και την εγκατέστησα αμέσως.

 

Γενικά πολύ ευχαριστημένος ως τώρα, το τηλέφωνο πάει σφαίρα και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη χρήση του. Το μόνο (πασίγνωστο στα smartphones) πρόβλημα, ότι η μπαταρία με το ζόρι βγάζει τη μία μέρα. Κάθε βράδυ φόρτιση (ειδικά στις διακοπές με free 3G από τη vf συνεχώς ανοιχτό)!

 

Δεν έχω βάλει βέβαια ακόμα πολλές εφαρμογές, ούτε παιχνίδια, ούτε έχω κάνει root κτλ.

 

PS: Σόρι για την καθυστερημένη απάντηση, είπαμε διακοπές!

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα μεταπώληση, η Google έκανε έκπτωση 100 ευρώ στο Google play...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα μεταπώληση, η Google έκανε έκπτωση 100 ευρώ στο Google play...

 

Η αλλιώς, μια πολύ καλή ευκαιρία για αγορά ακόμη ενός nexus :p

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη τα σπαει... Αρκει τωρα να βρουμε κανα γνωστο στις χωρες που εκανε την εκπτωση να στειλει κανενα... :P 8gb με 190 ευρω δεν υπαρχει!
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι σε μερικα store εχει γινει εκπτωση.

Μεσα φυσικα ειναι και της Αμερικης.

Αν γινει αγορα απο δικο μου ανθρωπο τι θα πρεπει να προσεξει μιας και ειναι απο αλλη ηπειρο;

 

Θα ειναι συμβατο με τα δικα μας δικτυα;

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι σε μερικα store εχει γινει εκπτωση.

Μεσα φυσικα ειναι και της Αμερικης.

Αν γινει αγορα απο δικο μου ανθρωπο τι θα πρεπει να προσεξει μιας και ειναι απο αλλη ηπειρο;

 

Θα ειναι συμβατο με τα δικα μας δικτυα;

 

Αν ειναι απο Αμερικη θα ειναι συμβατο αλλα δεν θα εχει εγγυηση.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απο Αμερικη θα ειναι συμβατο αλλα δεν θα εχει εγγυηση.

 

 

 

 

 

 

Μάλιστα...

 

Κακό αυτό.

 

Να υποθέσω ότι αν είναι από Ευρώπη τότε είμαστε μέσα στα πλαίσια της ευρωπαϊκής εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

 

Κακό αυτό.

 

Να υποθέσω ότι αν είναι από Ευρώπη τότε είμαστε μέσα στα πλαίσια της ευρωπαϊκής εγγύησης.

 

Με 200 ευρώ από Αμερική τι σημασία έχει η εγγύηση; αν και μόνο σε πλήρη αντικατάσταση θα σε ζαλίσουν όπως έχουν πει άλλα παιδιά στο φόρουμ. Μην τα κάνουμε τραγικά τα πράγματα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

230€ στο αγγλικό play store το 16αρι!!!

http://thenextweb.com/google/2013/08/28/google-drops-nexus-4-price-by-100-to-199

Ξέρει κανείς αν στέλνουν σε Ελλάδα? ή μόνο σε αγγλικές διευθύνσεις?

 

Edit: οι μειώσεις είναι για: Australia, Canada, Germany, Spain, Korea, US, UK

ispania.gr

Link to comment
Share on other sites

230€ στο αγγλικό play store το 16αρι!!!

http://thenextweb.com/google/2013/08/28/google-drops-nexus-4-price-by-100-to-199

Ξέρει κανείς αν στέλνουν σε Ελλάδα? ή μόνο σε αγγλικές διευθύνσεις?

 

Edit: οι μειώσεις είναι για: Australia, Canada, Germany, Spain, Korea, US, UK

 

Για την ακριβεια ειναι 230 λιρες στο αγγλικο playstore δηλαδη περιπου 270 ευρω. Οσον αφορα την αποστολη δυστυχως στελνουν μονο αγγλια ομως γι'αυτο ειναι το forward to me που παραλαμβανει το πακετο και το στελνει κατευθειαν στην Ελλαδα με χρεωση περιπου 20-25 λιρες. Η τιμη ειναι πολυ καλη αλλα για το 16gb σχεδον φτανει τις τιμες του skroutz (διαφορα σχεδον 25 ευρω)

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ αναφέρει £199=>230€...λάθος γράφει?

 

ωχ συγνωμη εκανα λαθος, εχεις δικιο 199 λιρες εχει, απλως μπερδευτηκα με τη τιμη του νεου nexus 7

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...